Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 paź 2011, o 19:05

Ja natrafiłem na nowego krótkiego Solarisa, ale tylko widziałem, trudno się będzie przyzwyczaić do autobusu z dodatkowym białym elementem na dachu, częścią klimatyzacji, bo to nowość w kaliskich autobusach ;)
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5006
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 7 paź 2011, o 19:58

W solarisach mi się nie podoba ten wydech do góry :P

Ciekawe kiedy KLA zaktualizuje stronę z taborem :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 8 paź 2011, o 22:19

~Inedit pisze:Miałem przyjemność przejechać się dziś aż dwa razy nowymi solarisami. Rano jechałem przegubowcem. Być może był to jego pierwszy kurs, a już pechowy. Wjeżdżając na zatokę przy przystanku Chpoina, zahaczył o co od spodu. Wnioskuję po charakterystycznym dżwięku spod spodu i "ku**ie", którą kierowca uraczył pasażerów. Mam nadzieję, że to nic takiego i że nowiutki Solaris nie wyląduje w naprawie po jego pierwszym kursie...
A gdzie tam pechowy taka sytuacja podczas 8 godzinnej jazdy zdarza się ok.4 razy.A Solaris jest bardzo nisko osadzony i się sam poziomuję,Jedna Kapena pierwszego dnia się już popsuła.

O to tak ciekawostka na lini B takie o to cacko ex Volvo 7000 #117

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, o 13:06 przez Gagarin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 paź 2011, o 22:59

O biedulek, taki samotny w nowym miejscu, jedyny niskopodłogowy, smutne :( no ale nie długo, wg planów wszystkie tam pójdą więc się stara przyjażń odrodzi ;) A tak poważnie to ciekawe jaką dostanie nową twarz :D
No i co do autobusów PKS-u to mogliby wymienić busiki tego typu jak na zdjęciu nr 2, bo komfort jazdy ma wiele do życzenia, no i trzeba drzwiami trzaskać!
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 paź 2011, o 00:07

Obrazek

To się nazywa minimalizm kaliski.Wstyd że dochodzi do takich żenujących sytuacji.
Laurka dla nowego prezesa za pomysł jak zeszpecić autobus.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 paź 2011, o 17:32

Autobusy kom miejskiej i podmiejskiej posiadające jednolitą szatę graficzną dodają miastom kolorytu.
Ponieważ w kaliskim PKSie będzie prowadzona systematyczna wymiana taboru i pojawi sie więcej autobusów niskopodłogowych, proponuję te nowe niskopodłogowce malować w barwy KLA lub bardzo podobnie, np.tak jak ten Volvo na zdjęciu powyżej.

Żółto granatowe autobusy już od wielu lat są charakterystycznym elementem krajobrazu Kalisza. Kolorystyczne ujednolicenie oprócz walorów estetycznych ma także znaczenie praktyczne. Planowane jest przecież wprowadzenie wspólnych biletów.
Żółto granatowe podmiejskie "PKSy" w odróżnieniu od miejskich KLA, miałyby oznaczenia literowe (oczywiście obok tradycyjnych tablic z nazwą miejscowości) W ten sposób literowymi oznaczeniami i niskopodłogowcami można by objąć wiele linii podmiejskich, tak jak to zrobiono w przypadku linii "B" do Pleszewa.

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 9 paź 2011, o 17:34

Jestem ciekaw jak #129 będzie wyglądać w tej szacie.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 10 paź 2011, o 12:58

Autobus 117 zyskał logo PKS Kalisz oraz został doklejony folia szkoda że tablice kierunkowe nie działają by mogło chociaż wyświetlać napis PKS Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 paź 2011, o 13:17

Caspress pisze:
Ciekawe kiedy KLA zaktualizuje stronę z taborem :roll:
Już :
http://kla.com.pl/cat,7
g13k

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 10 paź 2011, o 16:46

Wszystko fajnie, pięknie z tą linią B, więc postanowiłem się nią przejechać. Czekałem 10 minut na przystanku na ul. Górnośląskiej na kurs o 16:17 i się nie doczekałem. Zrezygnowany poszedłem do domu. :wink:

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 10 paź 2011, o 17:02

MIKI pisze:Wszystko fajnie, pięknie z tą linią B, więc postanowiłem się nią przejechać. Czekałem 10 minut na przystanku na ul. Górnośląskiej na kurs o 16:17 i się nie doczekałem. Zrezygnowany poszedłem do domu. :wink:
Jechał dopiero o 16:47 miał opóżnienie 30 minut a co do wyświetlaczy to działaja na starym systemie spoke na samym komputerze a autobus 117 i 129 już nie posiadają kasowników spoke

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 10 paź 2011, o 17:03

Wiesz może jaki autobus jechał?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 paź 2011, o 17:07

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 10 paź 2011, o 19:17

MIKI pisze:Wiesz może jaki autobus jechał?
jechał autobus 129 gdzie nocuje w na dworcu w Pleszewie natomiast 117 jak wiadomo na dworcu w Kaliszu a zapomniałem dodać ze system biletowy jest taki sam jak w PKS czyli maja swoje kasy fiskalne szkoda ze nie wykorzystują systemu spoke


Tak dziś spoglądałem na rozkład nowy 19E i dosyć została okrojona zwłaszcza w godzinach szczytu na rzecz mzk ostrów wielkopolski a ponadto zaczęto stosować autobusy z oznaczeniem S (kursy szkolne) jak na rozkładach mzk
Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, o 19:52 przez nazkaa_, łącznie zmieniany 2 razy.

dawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 10 mar 2009, o 08:24
Lokalizacja: Dobrzec/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dawcioo » 10 paź 2011, o 19:50

A wracając do nowych nabytków to moim zdaniem to te Kapeny to jedno wielkie nie porozumienie.
Kółka małe jak zabawka,buja to.
Lepiej mogli kupić jakiś małe Solariski :)
A Solarisy dobre jak zawsze ;)
TYLKO

KP CALISIA KALISZ

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 11 paź 2011, o 12:48

Solarisy też jedno wielkie gówno dzisiaj jeżdżą tylko 4 z 10 z nowej dostawy.Solaris #410 od prezentacji ma awarie drzwi gdy się zamyka one się otwierają i tak w kuło Macieju,ale jakoś się ruszy.
nazkaa_ pisze:zapomniałem dodać ze system biletowy jest taki sam jak w PKS czyli maja swoje kasy fiskalne szkoda ze nie wykorzystują systemu spoke
A po choinke te stare kloce w PKS-ie,kasy są z lat 90-tych to po choine te kloce Em Testy z 2000 r.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 11 paź 2011, o 18:34

Tak zastanawiam się czy ktos korzysta wogóle z tej nowej linii B nawet Pks Kalisz nie rozmieścił żadnych reklam (szkoda kasy ) mogli by też zareklamować że powstaje nowa linia i nikt nie wie o niej i po mieście zrobić cennik 2 zł i ulgowy 1zł to kilent by sie znalazł bo co widziałem kurs koło 15:00 do Kalisza przy przystanku nowy szpital to jechał pusto przynajmniej kla wystawiło ogłoszenia co do lini E że uruchamiają ją i każdy o tym wię

A teraz z innej beczki zauważyłem dzisiaj ze postawiono znak informacyjny przystankowy przy galerii tęczy i tak zastanawiam się kiedy powrócą linie 4,5,15,16,17 oraz linie pks kalisz przed objazdem co znajdował się przystanek ciekawe czy zdarzą przed otwarciem galerii.

Innym absurdem jest nie wykorzystanie znaku przystankowego na ulicy poznańskiej przy galerii Kalisz w kierunku centrum ciekawe czy go wykorzystają kiedyś i miasto mogło pomyśleć tak samo o przystanku w kierunku Kampusu bo nie raz idzie dużo ludzi do pracy do galerii

Zastanawiam sie czy poprawią tez pętle przy kompasie bo jak sie zjedzie nie raz kilka autobusów to kierowcy musza manewrować nieżle

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2011, o 18:50

Ale o korekcie wspomnieli:
Obrazek
g13k

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 11 paź 2011, o 19:33

nazkaa_ pisze:Tak zastanawiam się czy ktos korzysta wogóle z tej nowej linii B nawet Pks Kalisz nie rozmieścił żadnych reklam (szkoda kasy ) mogli by też zareklamować że powstaje nowa linia i nikt nie wie o niej i po mieście zrobić cennik 2 zł i ulgowy 1zł to kilent by sie znalazł bo co widziałem kurs koło 15:00 do Kalisza przy przystanku nowy szpital to jechał pusto przynajmniej kla wystawiło ogłoszenia co do lini E że uruchamiają ją i każdy o tym wię

A teraz z innej beczki zauważyłem dzisiaj ze postawiono znak informacyjny przystankowy przy galerii tęczy i tak zastanawiam się kiedy powrócą linie 4,5,15,16,17 oraz linie pks kalisz przed objazdem co znajdował się przystanek ciekawe czy zdarzą przed otwarciem galerii.

Innym absurdem jest nie wykorzystanie znaku przystankowego na ulicy poznańskiej przy galerii Kalisz w kierunku centrum ciekawe czy go wykorzystają kiedyś i miasto mogło pomyśleć tak samo o przystanku w kierunku Kampusu bo nie raz idzie dużo ludzi do pracy do galerii

Zastanawiam sie czy poprawią tez pętle przy kompasie bo jak sie zjedzie nie raz kilka autobusów to kierowcy musza manewrować nieżle
Nie ma miejsca by tą pętle poprawić,a ten przystanek zostanie otwarty jak otworzą Decathlon tak samo było na os.Winiary przystanki były tam dwa lata a linia jest od roku,a co do objazdu PKS-y śmigają już po staremu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2011, o 19:36

A ma ktoś fotki niskopodłogowców w barwach PKS-u???
g13k

ODPOWIEDZ