Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 14 lis 2011, o 21:29

Nie pamiętam gdzie czytałem/słyszałem, ale ogólny plan na linię 22 był taki: Babina - Tęcza - Wojska - Armii Krajowej - Hanki - Podmiejska - Wojska - Parczewskiego.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 15 lis 2011, o 16:44

dawidstasiak1997 pisze:Coś mi się zdaje, że ta linia nie wypali, gdy by jeżdziła przez Hanki Sawickiej to okej, ale takie jest moje zdanie. Podobna trochę do linii 8, która przemierza codziennie puste przystanki.
Widzę codziennie linię 8 i jakoś jeszcze nie widziałem żeby jechała pusta :wink:
Piootrus pisze:Nie pamiętam gdzie czytałem/słyszałem, ale ogólny plan na linię 22 był taki: Babina - Tęcza - Wojska - Armii Krajowej - Hanki - Podmiejska - Wojska - Parczewskiego.
Bo taka trasa będzie, tylko oczywiście "specjaliści" z rc.fm podali nie dokładną trasę.

dawidstasiak1997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:10

Nieprzeczytany post autor: dawidstasiak1997 » 15 lis 2011, o 17:31

Linia 8 - ale rentowna to ona napewno nie jest.

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 15 lis 2011, o 18:57

No jak 22 wejdzie na Wojska, to 8 pewnie będzie zlikwidowana ;) Z Hanki na Bażancią jest jeszcze 4.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 16 lis 2011, o 12:50

żeby nie było wątpliwości

Informujemy, że na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Kalisza, od dnia 1 grudnia 2011 roku na trasie: Babina - Nowy Rynek - Wojska Polskiego - Armii Krajowej - Hanki Sawickiej - Podmiejska - Wojska Polskiego - Nowy Rynek - Parczewskiego, zostaje uruchomiona nowa linia komunikacyjna oznaczona numerem 22.

Autobusy linii 22 kursować będą od poniedziałku do soboty, odjeżdżając z przystanku początkowego na ul. Babina w godzinach od 900 do 1800 regularnie z częstotliwością co 60 minut.

żródło kla.pl

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Nieprzeczytany post autor: foryza » 16 lis 2011, o 13:28


szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 lis 2011, o 22:07

Nie. 4 zostanie zlikwidowana, a 8 pozostanie.

Linia 22 miała rację bytu w skróconej relacji (Fabryka Domów <> Plac Pierwszego Maja) to i teraz da radę. A była do tego stopnia popularna, że jeżdziła chyba co 15 albo 20 minut. Teraz, kiedy oprócz Wojska Polskiego obejmie AK, HS, Parczewskiego i Babinkę będzie dobrze. Wierzę w sukces tej trasy. Szkoda tylko, że nie przewidziano od poniedziałku do piątku kursu typowo szkolnego po godz. 7.00.

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 16 lis 2011, o 22:36

O tak! Tego brakuje na odciążenie 3B, 2 i 1A po 7:20 z Hanki.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 22 lis 2011, o 14:40

Dobre wieści dla pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych - a przede wszystkim dla gimnazjalistów i ich rodziców - lada dzień uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa, oznaczona symbolem "7"

"Autobusy linii nr 7 kursować będą w dni nauki szkolnej, w godzinach rannego i południowego szczytu komunikacyjnego. Trasa linii przebiegać będzie z ulicy H. Sawickiej przez Trasę Bursztynową, osiedle Zagorzynek i Sulisławice w kierunku Wolicy i z powrotem. Linia pozwoli na lepsze skomunikowanie osiedli zlokalizowanych w rejonie Dobrzeca oraz ich szybkie połączenie z osiedlem Zagorzynek, a przede wszystkim z Gimnazjum Nr 7, a także Szpitalem na Wolicy. "Siódemka" kursować będzie od 5 grudnia" - powiedział Radiu Centrum prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Jerzy Walczyński.

Informacje o nowym autobusie, uruchamianym szczególnie z myślą o dojazdach do gimnazjum na Zagorzynku będą przekazane rodzicom gimnazjalistów podczas wtorkowych wywiadówek.

żódło rc.fm

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 23 lis 2011, o 09:43

Informujemy, że na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Kalisza, od dnia 5 grudnia 2011 roku zostaje uruchomiona nowa linia komunikacyjna oznaczona numerem „7".

Autobusy linii „7" kursować będą w dni nauki szkolnej, w godzinach rannego i południowego szczytu komunikacyjnego na trasie: Hanki Sawickiej - Podmiejska - Trasa Bursztynowa - Spółdzielcza - Tatrzańska - Budowlanych - Częstochowska - Rzymska - Sulisławice - Starożytna - Wolica.

www.kla.com.pl

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 gru 2011, o 17:43

Informujemy, że na wniosek Rady Osiedla Majków, z dniem 12 grudnia br. nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 19.

Zmiany mają na celu usprawnienie komunikacji poprzez zapewnienie połączenia rejonu osiedla Majków z ulicami Hanki Sawickiej i Wojska Polskiego w godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy.
W godzinach rannych dojazd zapewni kurs z Godebskiego o godz. 6.10, powrót kurs z Hanki Sawickiej o godz. 22.20.
No i dobrze
www.kla.com.pl
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 gru 2011, o 20:05

Jak dobrze? Nie wszystkim! A jak mają dojechać turyści do zabytków Niedżwiad, Kokanina, Borkowa Starego czy Russowa? Pieczołowicie odrestaurowane zabytki ,,leżą odłogiem'' i ponownie poddawane są procesowi degradacji.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 gru 2011, o 21:02

Nie obraż się, ale mało kogo obchodzą wsie położone poza Kaliszem w tym mnie, najważniejsza jest komunikacja na terenie miasta.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Nieprzeczytany post autor: foryza » 1 gru 2011, o 21:20

sobieray-3 pisze:Jak dobrze? Nie wszystkim! A jak mają dojechać turyści do zabytków Niedżwiad, Kokanina, Borkowa Starego czy Russowa? Pieczołowicie odrestaurowane zabytki ,,leżą odłogiem'' i ponownie poddawane są procesowi degradacji.
Jest Polturist,tylko zapomniałem Soberaj pobiera bilet wysokości 0.00 zł,także dla niego to jest problem,Ale PKS jeżdżi w tamte okolice,a do Russowa i Niedżwiad pojedziesz autobusami firmy Polturist oraz PKS-em.
Pozdrawiam

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 gru 2011, o 22:29

ochotnik pisze:Nie obraż się, ale mało kogo obchodzą wsie położone poza Kaliszem w tym mnie, najważniejsza jest komunikacja na terenie miasta.
Przewrotnym jest twoje rozumowanie. Prosisz, żeby się nie obrażać, a obrażasz.
Liczy się każdy potencjalny pasażer, który pomniejsza płacony przeze mnie podatek i to niezaleznie od tego czy patrzysz wyłącznie na koniec swojego nosa.
W każdym razie nie ty będziesz wyznaczał pozostałym - jak i czym mają się przemieszczać.Tego typu postawa i egoizm mają ,,krótkie'' nogi. Pamiętaj, że wszyscy pochodzimy ze wsi ... od Piasta Kołodzieja. Nie wierzysz? To wyjmij siano z obuwia. Mieszkaniec podkaliskiej wsi ma takie samo podstawowe prawo do dostępu do miejskich instytucji kultury, handlu itp. , podobnie jak ja do wymienionych przeze mnie miejscowości i obiektów, chociazby żeby tylko zaczerpnąć świeżego powietrza i uwolnić się choćby na chwilę od wszechobecnego chamstwa. Poprostu jesteśmy p o d a t n i k a m i .

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 gru 2011, o 22:36

Ja się nie zgadzam, mieszkańcom wsi podstawowe rozrywki itp. powinna zapewnić gmina, w której mieszkają. Jak ktoś mieszka na wsi, to powinien się liczyć z tym, że będzie miał trudniejszy dojazd do różnych instytucji.
Co nie oznacza, że mam coś do wsi.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 gru 2011, o 10:30

Tym się różnimy, że ja mam w głowie nie tylko rozrywki. To po co powoływano KPT? Można było zostawić p.Karolczaka z PKS Przewozy osobowe i on ,,obskoczyłby'' wszystko. Z A.Jarentowskim i Polturistem też jeżdziłem. I tramwajami łódzkim od Pabianic po Ozorków także. Łyknąłem trochę transportu zbiorowego także jako pilot wycieczek i się nie wymądrzam :).

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 gru 2011, o 13:54

Ja zgadzam się tu z ochotnikiem. KLA ma obowiązek wozić mieszkańców Kalisza, a z własnej woli wozi mieszkańców pobliskich wsi. Więc nie ma tu co się na przewożnika obrażać, bo rzeczywiście jest wiele innych prywaciarzy czy chociażby linie PKS.
g13k

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Nieprzeczytany post autor: foryza » 2 gru 2011, o 15:03

sobieray-3 pisze:Tym się różnimy, że ja mam w głowie nie tylko rozrywki. To po co powoływano KPT? Można było zostawić p.Karolczaka z PKS Przewozy osobowe i on ,,obskoczyłby'' wszystko. Z A.Jarentowskim i Polturistem też jeżdziłem. I tramwajami łódzkim od Pabianic po Ozorków także. Łyknąłem trochę transportu zbiorowego także jako pilot wycieczek i się nie wymądrzam :).
P.Karolczaka to nie chcieli pracownicy z PKS-u,więc jak nie wiesz to się nie odzywaj.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 gru 2011, o 12:59

Idą święta idą zmiany:
Obrazek
g13k

ODPOWIEDZ