Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 sty 2018, o 17:45

100 lat przed nami a nie mają chociażby teatru ;)
I skoro są do przodu a u nich to funkcjonuje, to wprowadzenie u nas przybliży nas i będziemy już tylko 99 lat w tyle :twisted: :lol: :lol:
Nie wiem na jakiej wsi mieszkasz skoro tak piszesz ale tu piszemy o mieście Kaliszu ;)
g13k

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Calif » 25 sty 2018, o 18:26

Ale kolega Silence nie jest jedyny który postrzega miasto Kalisz "wsią". Drugie co do wielkości miasto w WLKP jest wsią i tak jest postrzegane przez większość Kaliszan, taka jest prawda i nie bójmy się o tym mówić. U mnie w pracy czy bliższym otoczeniu ciągle słyszę jaki to jest Kalisz zły, mały, zaściankowy , wiejski itd itd KREW JASNA mnie zalewa jak słyszę takie opinie. Żyjemy w dziwnych czasach bo mówimy o jakże pięknym mieście NOWE SKALMIERZYCE, OPATÓWKU natomiast o Kaliszu 100 tyś, z 1850 letnią historią jako WIEŚ. Mówią to często osoby (nie stygmatyzuje ich) pochodzące ze WSI , z pierdziszewa, z okolicznych dziur i jeszcze mają czelność obrażać miasto jako WIEŚ. Chore!!! Cały czas musimy udowadniać że nie jesteśmy wieśniakami , my Kaliszanie. Owszem miasto nie jest idealne ale żadne miasto w Polsce nie jest idealne. Ostrów ma coś czego my nie mamy i na odwrót. Jakoś miasto Ostrów ma chyba większy szacunek i jest postrzegane jako większe, nowocześniejsze, młode kurde nowa stolica Polski :lol: :lol: :lol: A kolega Silence - do Ciebie. Zawsze możesz się wymeldować??? Kusząca propozycja?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 sty 2018, o 18:34

Calif pisze:
25 sty 2018, o 18:26
Ale kolega Silence nie jest jedyny który postrzega miasto Kalisz "wsią". Drugie co do wielkości miasto w WLKP jest wsią i tak jest postrzegane przez większość Kaliszan, taka jest prawda i nie bójmy się o tym mówić. U mnie w pracy czy bliższym otoczeniu ciągle słyszę jaki to jest Kalisz zły, mały, zaściankowy , wiejski itd itd KREW JASNA mnie zalewa jak słyszę takie opinie. Żyjemy w dziwnych czasach bo mówimy o jakże pięknym mieście NOWE SKALMIERZYCE, OPATÓWKU natomiast o Kaliszu 100 tyś, z 1850 letnią historią jako WIEŚ. Mówią to często osoby (nie stygmatyzuje ich) pochodzące ze WSI , z pierdziszewa, z okolicznych dziur i jeszcze mają czelność obrażać miasto jako WIEŚ. Chore!!! Cały czas musimy udowadniać że nie jesteśmy wieśniakami , my Kaliszanie. Owszem miasto nie jest idealne ale żadne miasto w Polsce nie jest idealne. Ostrów ma coś czego my nie mamy i na odwrót. Jakoś miasto Ostrów ma chyba większy szacunek i jest postrzegane jako większe, nowocześniejsze, młode kurde nowa stolica Polski :lol: :lol: :lol: A kolega Silence - do Ciebie. Zawsze możesz się wymeldować??? Kusząca propozycja?
Wiem, że kontynuuję oftopic, najwyżej administracja przeniesie, ale no muszę coś dorzucić. Mnie również nieziemsko, ale to aż do bólu irytuje jak ludzie nie potrafią być dumni ze swojego miejsca, w którym żyją. I zawsze aktualne jest powiedzenie, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Matko kochana, czas najwyższy zmienić takie myślenie. Calif rozpisał się bardzo dokładnie, więc nie będę też tego powtarzał, ale nie potrafię nadziwić się jak można swoje własne rodzinne strony nazywać wsią, dziurą czy opisywać jeszcze innymi co bardziej zmyślnymi epitetami. Tyle tego się też ostatnio nasłuchałem w kontekście kwestii poszerzenia granic, że aż oczy bolą i serce pęka. Można mieć wiele zastrzeżeń do wielu rzeczy, można nie lubić rządzących, ale Kalisz mieć w sercu to jest najważniejsze, niezależnie od niczego. Mieszkam w Poznaniu, nie czuję się poznaniakiem i wszędzie gdzie się da promuję Kalisz i zachwalam wszystkie jego atrakcyjne strony. Nie wyobrażam sobie aby kiedykolwiek było inaczej!

A co do zapowiedzi to wprowadzać jak najszybciej wszelkie udogodnienia i iść z duchem czasu. Oby w KLA szybko się z tym uporali.

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Calif » 25 sty 2018, o 18:42

Przemek dokończył temat :wink:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 sty 2018, o 19:05

Silence pisze:
25 sty 2018, o 17:23
W momencie kiedy wprowadza idiotyczne zapowiedzi ja rezygnuje z KLA
O nie!!!! Kurde, teraz to KLA na pewno zliwkidują, a autobusy przeniosą do ostrowa!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Calif » 25 sty 2018, o 19:16

Nie nie spokojnie. Kolega Silence przesiądzie się teraz na PKS albo zgodnie z jego mentalnością i odczuciami w stosunku co do bycia mieszkańcem wsi , przynależność tą wykorzysta w formie konia i wozu w celu przemieszczania się po swoich włościach Kaliskich :D

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 25 sty 2018, o 19:50

Silence pisze:
25 sty 2018, o 06:09
Ja tam uważam, ze system zapowiedzi głosowej w takiej małej mieścinie, gdzie każdy każdego zna, a ulice znają ludzie na pamieć są niepotrzebne. Kalisz nie jest również miastem studenckim, a studia które obecnie posiadamy są nic nie warte w "świecie", wiec tłumy studentów nam nie grożą, ba nasze miasto nie ma już nawet 100tys mieszkańców. Żelazków nas niedługo przyłaczy, to moze coś sie ruszy... wiec po co zapowiedzi w takiej większej wsi? bez sensu
Kalisz to drugie miasto w Wielkopolsce, stan ludności na dzień 30.06.2017 r.: 101 902 mieszkańców, 38 miasto w Polsce. Jeżeli to jest dla Ciebie wieś to jakie miasto mniejsze miasto nie jest wsią. Tłumów studentów z innych miast nie mamy, lecz tak w liczbach:
-PWSZ Kalisz 4406 studentów
-UAM WPA 2058 studentów.
W mieście o 30 tyś. mieszkańców mniej niż Kalisz a mianowicie w Lubinie, które nie jest żadnym szczególnym miastem turystycznym ani studenckim, jednak ma zapowiedzi przystanków. Są oni w tak zamierzchłym miastem, że wprowadzili te głosy zamiast skupić się na ciszy albo siedzieć spokojnie pytając się wszystkich wokół kiedy ma wysiadać na Rogatce bo nie są stąd. Tylko Kalisz jest taki innowacyjny i nie wprowadza tych zapowiedzi. Lepiej w końcu siedzieć z przodu i mieć jako kierowca gdzieś jak na końcu autobusu piją alkohol mimo zakazu i się zachowują głośno, ale lepsze to niż zapowiedzi co nie Silence. :wink:
Osobiście prawie cała moja rodzina mieszka po za Kaliszem, nie zna ona miasta i linii KLA. Muszą się zawsze dopytywać jak gdzieś dojeżdżać pasażerów, ponieważ kierowcy raczej nie wypada przeszkadzać podczas jazdy. Będąc pierwszy raz w Jeleniej Górze, gdzie jest zapowiedź głosowa nie musiałem się dopytywać co gdzie i jak. Jest tam porządek nawet w schemacie komunikacji miejskiej. Na każdym przystanku wisi i jest porządek. Zapowiedzi są głośne i działają nawet w 20 letnich autobusach. Niestety jak się przyjeżdża do miasta, którego się nie zna to jest bardzo przydatne.
Odnośnie znajomości Kalisza. Wielokrotnie widziałem jak dużo osób pyta się czy dojedzie w jakieś tam miejsca. Pytają się pasażerów w autobusie lub na przystanku. Nie jest to prawda, że to nie pomaga a nawet przeszkadza, ponieważ równie dobrze mogą przeszkadzać rozmowy między pasażerami jak i przez telefon
.
Silence pisze:
25 sty 2018, o 17:23
ŻYCZĘ ŻEBY SIĘ IM PSUŁO CO CHWILE. Takie coś jest ok stolicach województwa, a nie tu na wsi. W momencie kiedy wprowadza idiotyczne zapowiedzi ja rezygnuje z KLA
A ja życzę, żeby wszystko działało. Jak jest już system w to wyposażony to dlaczego nie ma to działać. Takie coś jest nie tylko w stolicach województw lecz w innych miejscach w Polsce i działa. Jeżeli mamy być cieniem dla innych miast to proszę bardzo. Jeśli chcesz żyć w zaścianku Polski to dalej tak żyj, ja tak nie chcę. Jak już kupiono z moich podatków to niech działa. To tak jakbyś kupił na przykład telewizor to wiadome jest, że chcesz aby to działało. Mówiłeś sam że to ładnie wszystko działa. Jak coś działa to niech działa a nie nie działało. :wink:
Mam pytanie to ty w końcu pracujesz w KLA, czy masz wtyki, czy co bo ja już nie łapię? :?
jasiek20 pisze:
25 sty 2018, o 19:05
Silence pisze:
25 sty 2018, o 17:23
W momencie kiedy wprowadza idiotyczne zapowiedzi ja rezygnuje z KLA
O nie!!!! Kurde, teraz to KLA na pewno zliwkidują, a autobusy przeniosą do ostrowa!

Dokładnie Jasiek :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 sty 2018, o 19:55

ŻYCZĘ ŻEBY SIĘ IM PSUŁO CO CHWILE. Takie coś jest ok stolicach województwa, a nie tu na wsi. W momencie kiedy wprowadza idiotyczne zapowiedzi ja rezygnuje z KLA
Ciekawy powód do odejścia od komunikacji miejskiej :lol: :lol: :lol: :lol:

Troll LVL MASTER
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 25 sty 2018, o 23:32

Ja pierdziu, jak chcesz mieć ciszę i święty spokój to się zatrudnij w bibliotece.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 25 sty 2018, o 23:35

Przecież to jakiś troll, chce was tylko zdenerwować, a sam się później z was śmieje. Nawet, przypuszczając, że rzeczywiście tak uważa to nadal nie ma się czym przejmować.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 sty 2018, o 09:11

Pewnie nie bez powodu ma ciszę (silence) w nazwie :D
g13k

Kubek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2017, o 09:57

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Kubek4 » 6 lut 2018, o 19:47

Czy te nowe hybrydy MAN-a które mają przyjść to będzie już ten nowy model czy stary ?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 lut 2018, o 20:03

8 lutego ma być oficjalne spotkanie ratuszowych z przedstawicielami MANa ;)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 lut 2018, o 14:07

Jak wygląda nowsza wersja?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lut 2018, o 14:12

gawronik13kalisz pisze:
29 lis 2017, o 22:51
Tak się prezentuje nowy MAN. Fajnie jakby się dogadali tak, żeby zrobili nam już te ładniejsze :D
Tak ;) na str 138 wstawiłem :D
Załączniki
P_Bus_EOT_NewLionsCity-05_width_307_height_230.jpg
P_Bus_EOT_NewLionsCity-05_width_307_height_230.jpg (26.63 KiB) Przejrzano 3076 razy
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 lut 2018, o 14:15

No tak, ale mi chodziło o wersję hybrydową.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 lut 2018, o 11:48

Jakiś czas temu, ktoś wrzucił tu na forum fotkę Ikarusa na zajezdni KLA.
Co z tym? Będzie atrakcją w Kaliszu?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lut 2018, o 12:07

KPT o tym wspominał. Jak wiemy ten użytkownik ucichł już jakis czas temu. Może po zmianie prezesa pomysł umarł śmiercią naturalną?
g13k

Kubek4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 16 gru 2017, o 09:57

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Kubek4 » 8 lut 2018, o 15:54

Wiadomo już coś z tym MAN ?

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 8 lut 2018, o 15:54

A co ma być?

ODPOWIEDZ