Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 mar 2017, o 21:17

Jakich znów poważnych graczy masz na myśli. Jeśli możesz napisz na pw :) Ja wiem o jednym "poważnym" inwestorze. Drugi to ten od netrum logistycznego? Nie wiem, czy nazwałbym go poważnym.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 mar 2017, o 21:31

K-man pisze:Jakich znów poważnych graczy masz na myśli. Jeśli możesz napisz na pw :) Ja wiem o jednym "poważnym" inwestorze. Drugi to ten od netrum logistycznego? Nie wiem, czy nazwałbym go poważnym.
tak napisalem ogolnikowo 'powaznych' moze nie na miare np. Pratta czy Com40 co zatrudniaja po kilka tys ludzi ale jednak cos duzo wiekszego niz Raben czy Zetor :)

jak juz ktos wstawil link to Panattoni ma na swojej stronie lokalizacje Kalisz, jest dobrze...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 mar 2017, o 21:35

Pratt to zatrudnia chyba 1200 ludzi, a w przeszłości było nawet 1800.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 mar 2017, o 09:23

Powinni też wybudować pętle autobusową na Tyńcu. Gdzieś w rejonie ul. Owsianej (po zrobieniu tej ulicy) lub Pszennej.
Mogłaby powstać nowa linia autobusowa z Tyńca, przez Braci Niemojowskich- Centrum - Centrum Przesiadkowe przy Majkowskiej-Korczak-Dobrzec (H.Sawickiej)- Inwestorska 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 mar 2017, o 09:26

jasiek20 pisze:Powinni też wybudować pętle autobusową na Tyńcu. Gdzieś w rejonie ul. Owsianej (po zrobieniu tej ulicy) lub Pszennej.
Mogłaby powstać nowa linia autobusowa z Tyńca, przez Braci Niemojowskich- Centrum - Centrum Przesiadkowe przy Majkowskiej-Korczak-Dobrzec (H.Sawickiej)- Inwestorska 8)
A czy takie głosy już gdzieś się nie pojawiały, że w planach jest właśnie zrobienie pętli na Tyńcu? Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie, z pewnością ułatwiłoby dojazd do tej części miasta. :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 mar 2017, o 13:50

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ko ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie będą te kamerki? W okularach ? Niczym służby specjalne ? :lol:
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 30 mar 2017, o 23:13

gawronik13kalisz pisze:http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ko ... id,tm.html

Gdzie będą te kamerki? W okularach ? Niczym służby specjalne ? :lol:
tylko czy to jest zgodne z prawem? nie jestem zadnych funkcjonariuszem publicznym ktorego mozna nagrywac. Wiec nie zycze sobie zeby ktos mnie nagrywal.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 30 mar 2017, o 23:31

Nagrywanie bez niczyjej zgody jest jak najbardziej zgodne z prawem. Niezgodne z prawe jest natomiast upublicznianie czyjegoś wizerunku bez jego zgody, chyba że jest częścią większej grupy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 kwie 2017, o 15:33

Wysłałem maila do KPT:
Witam,
autobusy KLA mają ciekawą kolorystykę, z którą wtopiły się w krajobraz Kalisza. Ale czy nie jest na nich zbyt wiele treści?
Uważam, że zbędne są napisy "WEJŚCIE /WYJŚCIE" nad drzwiami, z których każdy korzysta wedle uznania a nie napisu, a on sam powoduje wrażenie zbyt wielu elementów na autobusie.
Pasek z nazwą przewoźnika, mógłby być bardziej subtelny, bądź odświeżony graficznie.
Podobnie z szybami, na których naklejone jest mnóstwo informacji wszelkiego typu: mapka z sieciami połączeń, itp.
Tego typu wymienione przeze mnie rzeczy rzadko spotyka się u innych przewoźników. Bez nich autobus wydawałby się gładszy, bardziej przejrzysty. Pojazd nowy fabrycznie, bez zbędnych elementów wygląda atrakcyjniej.
Wiem , że nie ma sensu usuwać teraz tego typu rzeczy ze wszystkich autobusów, ale za dwa miesiące do miasta przyjadą nowe Solarisy i proszę wziąć moją wiadomość pod uwagę, by nie potrzebnie nie naklejać różnych elementów.
Pozdrawiam,########
I taką otrzymałem odp ;)
Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pana korespondencję, bardzo dziękują za zainteresowanie wyglądem autobusów komunikacji miejskiej w Kaliszu.
Podzielamy Pana spostrzeżenia dotyczące oznakowania autobusów i dlatego na nowych autobusach nie będzie już oznaczeń „Wejście” „Wyjście”.
Niestety, niektóre informacje wewnątrz autobusu jak np. Regulamin przewozu czy cennik są obowiązkowe. Taki miejsca pod informacje dla pasażerów pozwalają dotrzeć do pasażerów z szybkim komunikatem o zmianach w kursowaniu autobusów.
Informuje także, że po wytypowaniu autobusów, które zostaną skasowane po dostawie nowych, planujemy przegląd oznakowania w celu poprawy estetyki eksploatowanych autobusów.
Jeszcze raz dziękując za zainteresowanie, z poważaniem
Piotr Bewziuk
Kierownik Działu Eksploatacji i Organizacji Przewozów
Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe Spółka z o.o.
g13k

KPT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2017, o 22:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: KPT » 13 kwie 2017, o 21:25

A tak w temacie reklam

http://www.rc.fm/news/ostrow-wielkopols ... klama.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czyli ostrowskie MZK zapowiadało rezygnację z reklam, a teraz... BĘDĄ REKLAMY NA OSTROWSKICH AUTOBUSACH :D

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 13 kwie 2017, o 21:41

KPT pisze:A tak w temacie reklam

http://www.rc.fm/news/ostrow-wielkopols ... klama.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czyli ostrowskie MZK zapowiadało rezygnację z reklam, a teraz... BĘDĄ REKLAMY NA OSTROWSKICH AUTOBUSACH :D
Wy to w tej firmie widzę macie niezłe problemy z czytaniem ze zrozumieniem, w redakcji RC.FM z resztą też. Ostrowskie MZK nie będzie zamieszczało już reklam na autobusach na których tych reklam obecnie nie ma, nie będzie także podpisywało umów z nowymi reklamodawcami. Obowiązują jedynie te obecne, które każdy reklamodawca może przedłużyć.

BTW nadal czekam na przyznanie się do błędu w kwestii Scanii ex-Oslo. ;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 kwie 2017, o 09:24

Dziś otwarcie kopert na 9 nowych autobusów ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 kwie 2017, o 11:56

Też czekam z niecierpliwością :D

A tutaj o planie dla komunikacji miejskiej. Powalających info nie ma ale wybrałem takie:
Rozkłady jazdy mają być coraz lepiej dostosowane do oczekiwań pasażerów, komfort jazdy coraz wyższy, możemy też spodziewać się poprawy infrastruktury przystankowej oraz wdrożenia w autobusach i na przystankach systemu informacji elektronicznej. W Planie nie mówi się wprawdzie o wytyczeniu nowych linii autobusowych, ale jest to nadal kwestia otwarta.
http://zyciekalisza.pl/?str=229&id=206277" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

KPT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2017, o 22:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: KPT » 26 kwie 2017, o 22:57

chwalimy się, bo jest się czym chwalić :D

KPT skutecznie aplikuje o środki zewnętrzne

Blisko 700 tysięcy złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe. Dzięki pozyskanym środkom KPT wyremontuje budynek biurowo-administracyjny spółki i stację kontroli pojazdów.

W sierpniu 2016 roku Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe złożyło aplikację w ogólnopolskim otwartym konkursie dla dużych przedsiębiorstw, organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Energii. 19 kwietnia tego roku NFOŚiGW ogłosił listę nagrodzonych. Wysokie, czwarte miejsce (jako jeden z sześciu podmiotów w Polsce) zajęło Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe. Kapituła konkursu wyróżniła projekt spółki pod nazwą „Termomodernizacja budynku stacji kontroli pojazdów i budynku administracyjnego Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Spółka z o.o. w Kaliszu”. Dzięki nagrodzie, dofinansowaniu w kwocie 685.958,53 złotych, KPT będzie mogło wyremontować budynek biurowo-administracyjny spółki i stację kontroli pojazdów - zaplecze infrastrukturalne bazy autobusowej przy ul. Wrocławskiej 30-38. - Cieszę się, że spółki miejskie skutecznie aplikują o środki zewnętrzne - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Wierzę, że pieniądze pozyskane przez KPT przyczynią się do poprawy warunków pracy zatrudnionych w spółce ale także do wymiernych oszczędności w eksploatacji. Gratuluję skuteczności i życzę kolejnych sukcesów.

Rozpoczęcie prac modernizacyjnych planowane jest na lato i jesień bieżącego roku. Całkowity koszt inwestycji to 1.130.384 złotych.

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/k ... zewnetrzne" onclick="window.open(this.href);return false;

zajeliśmy 4. miejsce i wyprzedziliśmy nawet wielkie PGE. Wsparcie uzyskało tylko 6 firm z całej Polski !

KPT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2017, o 22:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: KPT » 26 kwie 2017, o 23:00

w kwestii natomiast przetargu, są niespodzianki. nie będzie Solarisów. autobusy hybrydowe (5 szt.) przyjadą ze Starachowic (MAN), a diesle (4 szt.) ze Słupska - Scania.

miłego wieczoru !

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 27 kwie 2017, o 00:16

KPT pisze:w kwestii natomiast przetargu, są niespodzianki. nie będzie Solarisów. autobusy hybrydowe (5 szt.) przyjadą ze Starachowic (MAN), a diesle (4 szt.) ze Słupska - Scania.
Serio? Ta pewność wynika z tego, że Solaris w ogóle nie przystąpił do przetargów, czy zaoferował wyższą cenę? Na stronie MZDiK nie ma jeszcze informacji z otwarcia kopert. Jeśli rzeczywiście wygrały/wygrają MAN i Scania to będziemy mieli takie autobusy:

Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 kwie 2017, o 00:26

Szkoda, te nowe Solarisy wyglądają dużo lepiej. No ale cóż, trzeba się cieszyć z tego co jest i że tabor będzie odświeżony
g13k

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 27 kwie 2017, o 00:33

gawronik13kalisz pisze:Szkoda, te nowe Solarisy wyglądają dużo lepiej.
Już w czerwcu będzie 10 takich, więc nie ma co narzekać :D Mi osobiście bardzo podobają się Scanie Citywide, natomiast co do MANa Lion's City to widać, że ta konstrukcja ma już 12 lat.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 kwie 2017, o 00:36

Wiem wiem że trafią, ale nie pogniewał bym się gdyby i po wakacjach dojechała kolejna dostawa :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 kwie 2017, o 09:04

Powiem szczerze, że to pierwsza Scania, która mi się podoba. Design tej marki nigdy mi się nie podobał.
Natomiast co do Manów to hybryda nie wygląda jakoś spektakularnie, ale np. we Wrocławiu bardzo dużo taboru stanowią właśnie autobusy tej marki (nie hybrydy) i w środku są naprawdę mega!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ