Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lut 2017, o 13:26

milo pisze:
gawronik13kalisz pisze:
BTW - w niektórych miastach, choćby w Krakowie wprowadza się w czasie przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza darmową komunikację.
Czy w Kaliszu tez tak być powinno ?
Było już gdzieś o tym pisane. Wyszło, że nas na to nie stać bo to olbrzymie koszty.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 lut 2017, o 15:59

jasiek20 pisze:
milo pisze:
gawronik13kalisz pisze:
BTW - w niektórych miastach, choćby w Krakowie wprowadza się w czasie przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza darmową komunikację.
Czy w Kaliszu tez tak być powinno ?
Było już gdzieś o tym pisane. Wyszło, że nas na to nie stać bo to olbrzymie koszty.
Tyle jesteśmy warci dla naszych łebków :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lut 2017, o 11:11

W Ostrowie tablice led mają już dawno, teraz kupują biletomaty. Dlaczego u nas wszystko robi się po omacku, omija się problem. W wielu kwestiach oni są krok do przodu
http://m.rc.fm/news/ostrow-wielkopolski-biletomaty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 lut 2017, o 12:10

gawronik13kalisz pisze:W Ostrowie tablice led mają już dawno, teraz kupują biletomaty. Dlaczego u nas wszystko robi się po omacku, omija się problem. W wielu kwestiach oni są krok do przodu
http://m.rc.fm/news/ostrow-wielkopolski-biletomaty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bo u nas najpierw się dużo gada o jakimś projekcie, później konsultacje które i tak nie są brane pod uwagę a na końcu brak środków na realizacje. Przecież ten temat jest wałkowany od nastu lat i nic .
Te biletomaty chyba są najbardziej uniwersalne : ...Bilety będzie można kupić zarówno wrzucając pieniądze, jak i przez czytnik elektroniczny i kartę bankomatową" - powiedziała radiuCENTRUM prezydent Ostrowa Beata Klimek...
Nikt nie powie że nie miał czym zapłacić.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 lut 2017, o 21:18

Swoja droga dzis zdaje sie Prezydent podpisal list intencyjny w sprawie przystapienia miasta do udzialu w programie, o ktorym wspominalem i rozwijal watek Miki, tj programu wsparcia komunikacji elektrycznej. Oby intencje przerodzily sie w bliskiej przyszlosci w rzeczywistosc i aby do Kalisza tez trafily elektryczne autobusy. To by bylo niewatpliwie cos :)

A w kwesti biletomatow cos mozna powiedziec jak tylko brawo Ostrow!

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 lut 2017, o 22:36

Troszkę nie za bardzo w temacie jednak chciałem zostawić sobie gdzieś odnośnik do tego.

Ciekawie rozbudowane systemy bus pasów przez co tworzą aka węzeł:
https://www.google.pl/maps/@52.0472271, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Dawiol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 lut 2017, o 17:45

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Dawiol » 21 lut 2017, o 19:20

Nowa Scania wyjechała na ulicę.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 lut 2017, o 19:47

Caspress pisze:Troszkę nie za bardzo w temacie jednak chciałem zostawić sobie gdzieś odnośnik do tego.

Ciekawie rozbudowane systemy bus pasów przez co tworzą aka węzeł:
https://www.google.pl/maps/@52.0472271, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
Obejrzałem to rozwiązanie. Pewnie chodzi w tym przypadku aby ludzie nie musieli przechodzić przez dwie za pewnie ruchliwe dwupasmowe jezdnie co może być niebezpieczne. Autobusy zajeżdżają wydzielonymi pasami pod przystanki. Zastanowiło mnie że nie ma tam nigdzie wymalowanego przejścia dla pieszych na tym bus pasie miedzy obu przystankami.
U nas zaraz by wymalowano i postawiono odpowiednie znaki. Jak ci biedni pasażerowie dają sobie radę przechodzić przez bus-pas?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 lut 2017, o 21:18

Cristof pisze:
Caspress pisze:Troszkę nie za bardzo w temacie jednak chciałem zostawić sobie gdzieś odnośnik do tego.

Ciekawie rozbudowane systemy bus pasów przez co tworzą aka węzeł:
https://www.google.pl/maps/@52.0472271, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
Obejrzałem to rozwiązanie. Pewnie chodzi w tym przypadku aby ludzie nie musieli przechodzić przez dwie za pewnie ruchliwe dwupasmowe jezdnie co może być niebezpieczne. Autobusy zajeżdżają wydzielonymi pasami pod przystanki. Zastanowiło mnie że nie ma tam nigdzie wymalowanego przejścia dla pieszych na tym bus pasie miedzy obu przystankami.
U nas zaraz by wymalowano i postawiono odpowiednie znaki. Jak ci biedni pasażerowie dają sobie radę przechodzić przez bus-pas?
Cristof polecam pozwiedzać zachodnie dworce kolejowe bo tam w większości jest to połączone z dworcami autobusowymi tak jak u nas ma być ten aka węzeł i tam między stanowiskami niema czegoś takie jak pasy no oczywiście znajdzie się parę przypadków gdzie są jednak w większości ich niema a w Polsce jak to w Polsce hajsy muszą się zgadzać koszty budowy muszą iść w górę a więc malujmy malujmy jeszcze ekran akustyczny postawmy :lol:
No i jeszcze znaków nawalmy
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 lut 2017, o 21:29

Caspress pisze:
Cristof pisze:
Caspress pisze:Troszkę nie za bardzo w temacie jednak chciałem zostawić sobie gdzieś odnośnik do tego.

Ciekawie rozbudowane systemy bus pasów przez co tworzą aka węzeł:
https://www.google.pl/maps/@52.0472271, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
Obejrzałem to rozwiązanie. Pewnie chodzi w tym przypadku aby ludzie nie musieli przechodzić przez dwie za pewnie ruchliwe dwupasmowe jezdnie co może być niebezpieczne. Autobusy zajeżdżają wydzielonymi pasami pod przystanki. Zastanowiło mnie że nie ma tam nigdzie wymalowanego przejścia dla pieszych na tym bus pasie miedzy obu przystankami.
U nas zaraz by wymalowano i postawiono odpowiednie znaki. Jak ci biedni pasażerowie dają sobie radę przechodzić przez bus-pas?
Cristof polecam pozwiedzać zachodnie dworce kolejowe bo tam w większości jest to połączone z dworcami autobusowymi tak jak u nas ma być ten aka węzeł i tam między stanowiskami niema czegoś takie jak pasy no oczywiście znajdzie się parę przypadków gdzie są jednak w większości ich niema a w Polsce jak to w Polsce hajsy muszą się zgadzać koszty budowy muszą iść w górę a więc malujmy malujmy jeszcze ekran akustyczny postawmy :lol:
No i jeszcze znaków nawalmy
Po co mam zwiedzać dworce, ja tam widzę dwa przystanki z bus pasami na obrzeżach miasta. Nie wygląda to na żaden węzeł a co dopiero dworzec.

KPT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2017, o 22:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: KPT » 21 lut 2017, o 21:40

Dawiol pisze:Nowa Scania wyjechała na ulicę.
I jak się podoba ? Bo nam bardzo. A do tego promuje akcję prozdrowotną :D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 lut 2017, o 22:22

KPT pisze:
Dawiol pisze:Nowa Scania wyjechała na ulicę.
I jak się podoba ? Bo nam bardzo. A do tego promuje akcję prozdrowotną :D

Czyli kolejny autobus oklejony reklamami? Masakra.
Myślę, że to też zadanie dla plastyka miejskiego, żeby wprowadzić standardy, nie szpecenia miejskich pojazdów.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 21 lut 2017, o 22:29

KPT pisze:
Dawiol pisze:Nowa Scania wyjechała na ulicę.
I jak się podoba ? Bo nam bardzo. A do tego promuje akcję prozdrowotną :D
Nikomu się nie spodoba, jeśli znowu oklejono okna tandetną reklamą. A argument o dodatkowych zyskach z reklam na pojazdach jest bezzasadny biorąc pod uwagę wysokość dotacji którą KLA dostaje od miasta (jest całkiem spora).

Znów Ostrów może nam służyć jako wzór. Tam malowaniem autobusów zajmuje się plastyk miejski i z tego co pamiętam w Ostrowie reklam na autobusach w przyszłości nie będzie...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 lut 2017, o 00:08

Zawsze jakaś kasa dodatkowa wpada , to jakoś jeszcze można zrozumieć, mimo dotacji.
Ale po jakiego grzyba obklejać cały autobus? Nie można zrobić tego tak by wilk był syty i owca cała? Szyby tez trzeba koniecznie paskudzić? Oficjalnie podawane jest że ze względu na dobro pasażerów obklejane są szyby z jednej strony. W "nowych" Scaniach obklejane są wszystkie... I w niektórych przypadkach nawet nie tą śmieszną folią tylko zwykłymi naklejkami na całych szybach. No reklama Entera, nocą nie wiadomo w której części miasta się jest. Nic nie widać... Człowiek czuje się jak w ciężarówce na pace.
Przemyślcie to i jak chcecie wozić reklamy to absolutnie nie na szybach. Nawet po jednej stronie bo żadne w tym "dobro pasazerow"...

No i chyba nowych Solarisów tez nie poopklejacie? :evil:
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 lut 2017, o 12:45

Zawsze mnie denerwowalo oklejanie calych pojazdow, lacznie z szybami. Nie wiem czy tylko ja to tak odczuwalem, czy to zalezalo od rodzaju tych naklejek, ale od patrzenia przez te "dziurkowane" reklamy czesto po prostu bolaly oczy. Ogolnie z reszta komfort podrozowania pojazdem, ktory jest caly obklejony, nie nalezy do najlepszych. Mam nadzieje, ze wkrotce takie oklejanie odejdzie w niepamiec.

Swoja droga jak sie patrzy na stare zdjecia kaliskich PR-ek czy Ikarusow to widac, ze ongis reklamy nie musialy byc koniecznie rozmieszczone na calej powierzchni bocznej autobusu. Owszem, zdarzaly sie sytuacje oklejenia wiekszosci pojazdu, ale wowczas wygladalo to nawet ciekawie. Np. zawsze bede milo wspomial Jelcze z reklama rc.fm czy Grzeskow :)

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 22 lut 2017, o 21:54

Ktoś kto podpisuje się tutaj jako "KPT" wprowadza nas nieźle w błąd... Pytałem czy to autobus który jeździł w Oslo, dostałem odpowiedź że nie. Jednak jak się okazuje tak właśnie było. :wink:

Dokładnie ten wóz: http://phototrans.pl/15,357884,0.html" onclick="window.open(this.href);return false;.

Pomijam fakt, że reklama naklejona na nowej Scanii (oczywiście całopojazdowa) to reklama na zamówienie UM, więc KLA raczej pieniędzy za to nie dostaje.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 23 lut 2017, o 13:43

MIKI pisze:Dokładnie ten wóz: http://phototrans.pl/15,357884,0.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
No proszę, ma klimatyzację :shock: :D
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 lut 2017, o 14:13

Widziałem scanię, obklejona w "Zdrowy Kalisz". Różnica widoczna na pierwszy rzut oka to wyświetlacz numeru linii ktory jest takze po przeciwnej stronie tj od strony kierowcy :wink:
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 mar 2017, o 16:47

gawronik13kalisz pisze:Widziałem scanię, obklejona w "Zdrowy Kalisz". Różnica widoczna na pierwszy rzut oka to wyświetlacz numeru linii ktory jest takze po przeciwnej stronie tj od strony kierowcy :wink:
Kilka fotek nowego nabytku. Ciekawe czy chodziło o promocję zdrowego Kalisza czy pokazanie autobusu :lol:
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/m ... -zdrowotne" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Widać także ze w kaliskich tablicach wskoczyła kolejna literka na koniec G :)
g13k

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 5 mar 2017, o 17:41

Jeżeli chcemy żeby rosła konkurencyjność komunikacji miejskiej z prywatnymi samochodami, to podstawową kwestią są biletomaty, sprzedaż biletów niestety wydłuża solidnie przejazd, a i sami kierowcy są też konkretnie sfrustrowani, zamiast zająć się po prostu prowadzeniem pojazdu, to bawią się w dodatkowe czynności. Oczywiście nawet w przypadku wprowadzenia biletomatów powinni mieć możliwość sprzedaży biletów, ale tylko na wypadek jego awarii.

Oklejanie autobusów? Z tymi foliami dziurkowanymi to prawda, zwłaszcza że szyby są często brudne od zewnątrz, a od wewnątrz zaparowane, do tego szarówa za oknem = dajcie mi GPS, bo nie wiem gdzie jestem. Fajnie to jest rozwiązane w Gdyni, w której aktualnie mieszkam.

http://phototrans.eu/14,494968,0,Merced ... _3017.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autobus/trolejbus zawsze ma biało niebieskie firmowe barwy, a reklama powstaje tylko na białej części.

ODPOWIEDZ