Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 paź 2017, o 21:55

Solbus? Ursus? No błagam...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 29 paź 2017, o 22:26

Ale słuchajcie, może trochę merytoryki w tym wątku? Skąd informacja że autobusy zostały nieodebrane, czy naprawdę poważni i dłużsi stażem użytkownicy tego forum opierają się na jednym niepotwierdzonym poście osoby świeżo zarejestrowanej?

W ogóle mam wrażenie że odjechaliśmy tu tak bardzo że niektórzy zaraz będą wskrzeszać Jelcza i twierdzić że powinniśmy kupić ich sztandarowe produkty!

Jaki Solbus, jaki Ursus, może jeszcze nieistniejąca Karosa? Myślę że w biznesie trochę nie ma miejsca na obrażanie się i strzelanie fochów typu "Kalisz ma głupi system kasowników więc już nie zgłosimy się do przetargu". W tym przypadku producentowi zostały naliczone kary zgodnie z umową bo nie dostarczył on w pełni sprawnych autobusów. Solaris może obrażać się na swojego kooperenta jakim jest firma emTest (czyli Słowacy kolokwialnie to ujmując), który ma problem z ogarnięciem tego wszystkiego. Producent z Bolechowa nie zgłosił się do przetargu na 9 autobusów bo nie miał już po prostu wolnych mocy przerobowych. Jestem przekonany że na pewno są zainteresowani kontraktem na 11 hybryd i ich oferta na 99% się pojawi. Pragnę jeszcze forumowym marzycielom uświadomić że ani Ursus, ani Solbus, ani Mercedes, ani Autosan nie produkuje autobusów o napędzie hybrydowym.

Ale Słowaków trzeba też usprawiedliwić bo mając najstarszą wersję systemu KLA zamawia cuda wianki. No sorry to nie mogło się udać bez odpowiedniego przygotowania. Winić w tej sytuacji należy tylko kaliskiego przewoźnika i jego zarząd.

Chwilowo nowe Scanie i tak nie pojawią się na mieście bo brakuje dla nich służb. Pragnę przypomnieć że system został uruchomiony na tyle że nowe autobusy mogą pojawiać się tylko w granicach miasta. Kaliskie służby są skonstruowane tak że zazwyczaj jeden autobus miesza linie typowo miejskie i podmiejskie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 paź 2017, o 22:43

Problemem nie jest producent autobusów tylko przestarzały sprzęt KLA.Przetarg może wygrać równie dobrze Mercedes który zainstaluje dokładnie te same kasowniki które są w Solarisach.Więc problem i tak wystąpi.Rozwiązaniem mogłaby byc wymiana kasowników we wszystkich autobusach lub chociaż w tych najstarszych tylko , że pewnie raz nie ma środków a dwa w tych starych złomach tez nie wiadomo czy można zastosować najnowsze "wynalazki".

Co do taboru.Moim zdaniem przy tak małej flocie trzy a nawet cztery różni producenci autobusów to już jest zbyt duża różnorodność.Nie wiem czy to jest dobry kierunek.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 paź 2017, o 10:53

MIKI a wiadomo czemu tylko zostały ustawione na miasto i czy i kiedy się to zmieni? ;)
g13k

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Silence » 30 paź 2017, o 17:50

Bo Słowaki nie mogą sobie poradzić z systemem i nie ma wprowadzonych służb pozamiejskich :) Kiedy się to zmieni ? Nigdy.. bo oni tego nie są w stanie naprawić/zintegrować :) Plotki mi sie obiły o uszy, ze chcą wprowadzić ten system we wszystkich autobusach... innej opcji nie ma

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 30 paź 2017, o 18:33

Nie ważne jakie nowe autobusy wybiorą najważniejsze, że sprzedadzą stare. Od nośnie do nich do dziś do godziny 14 był termin składania ofert na kupno siedmiu starych

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 30 paź 2017, o 19:32

Zauważyłem, że pomimo wyłączonego zapowiadania głosowego to na tablicy wewnątrz autobusu w momencie zatrzymania się na przystanku wyświetla się jego nazwa.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 lis 2017, o 20:22

rzadko korzystam przez ostatnie lata z KLA. Jednak korzystam w takich dzien jak dzis :) duzym plusem ze sa w dzisiejszy dzien bezplatne, wieksz ilosc linii itd

Jednak czemu autobusy jezdza stadami? 30 minut stalem na Rogatce i doslownie ZADEN nie podjechal. A w druga strone autobus za autobusem. Tak samo bedac na cmentarzu na Tyncu widzi sie ul Lodzka. Autobus 11 startuje z Winiar, jada dwa od razu...

Mamy tutaj kierowcow KLA wytlumaczcie mi czy z poczatkowe przystanku w taki dzien jak dzis to startuje Was dyspozytor? czy kierowcy sami sobie startuja? bo o rokladzie jazdy 1 listopada to nie ma mowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 lis 2017, o 12:27

<Przemek> pisze:
11 paź 2017, o 18:23
Czyli, ze nie bedzie juz mozna podziwiac zapierajacych dech w piersiach akwariow, w ktore "wyposazone" byly stare BLki? :D
Tę zdolność przejęły Scanie Omnilink :twisted:
Obrazek

Widać akwarium jak i szybę oklejoną reklamą. Mam wrażenie, że nałożone nowo folie reklamowe są jeszcze gorsze niz były wcześniej... nie widać nic! Zawsze gdy jadę tymi naszymi gratami obklejonymi reklamami mam ochotę powybijać te szyby. Może by się nauczyli wtedy szanować klienta
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 lis 2017, o 22:51

Na kalisz info są zdjecia nowych pojazdów przygotowanych do wyjazdu. Ale znowu tylko 2 autobusy są widoczne na zdjeciach ( na tych gawronika też) gdzie pozostała dwójka?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lis 2017, o 23:11

Jak się dobrze przyjrzysz to na moim pierwszym zdjęciu widać 3 wozy :D Ale na placu stały 4, serio :P nie ująłem wszystkich to prawda :roll: jasiek nie denerwuj się nie potrzebnie :wink:
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2017, o 12:56

fot. Błazej Krawczyk/ www.calisia.pl
http://www.calisia.pl/articles/nowe-aut ... ue#gallery

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pas z nazwą spółki poszedł dużo niżej.

Sam artykuł nic nowego nie wnosi...
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 lis 2017, o 14:29

wizualnie bardziej mi sie podobaja Solarisy :)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 5 lis 2017, o 14:57

gawronik13kalisz pisze:
5 lis 2017, o 12:56
Pas z nazwą spółki poszedł dużo niżej.
Chwaliłem już nowe malowanie Solarisów, Scanie też ładnie wyglądają. Nie wiem czy pas z nazwą spółki powinien iść w Scaniach wyżej, czy może w Solarisach niżej, ale warto by ujednolicić wysokość.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2017, o 15:04

Zapewne MAMy będą miały podobnie jak Scanie. A Solarisy przez swój nietypowy kształt wymusiły naklejenie pasa wyżej ;)
g13k

1131
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 20 paź 2017, o 09:40

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: 1131 » 5 lis 2017, o 16:34

Każdy ma swój gust i upodobania, porównując SU12 i Scanie to ta druga ładniej wygląda w tych kolorach.Napewno też najładniejsze są z całej trójki: Kalisz,Słupsk, Tarnów

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 5 lis 2017, o 17:12

Upodobania upodobaniami, nie krytykuję żadnej wersji, obie mi się podobają, ale jestem zwolennikiem unifikacji wzorów malowania.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 lis 2017, o 18:46

Odnośnie Tarnowa.
Ciekawe czy u nas oprócz tych 13 tablic, myślą już o kolejnych przystankach.
Załączniki
20171105_184455.png
20171105_184455.png (570.3 KiB) Przejrzano 3815 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2017, o 19:39

Serio wierzysz w to że oni myślą o takich rzeczach? O czym kolwiek?
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 lis 2017, o 20:20

gawronik13kalisz pisze:
5 lis 2017, o 19:39
Serio wierzysz w to że oni myślą o takich rzeczach? O czym kolwiek?
Tak. Mamy w Kaliszu właściwych ludzi na właściwych stanowiskach 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ