Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lut 2017, o 10:09

K-man pisze:WIem o kogo chodzi i może rzeczywiście kolega przesadził ciut.
Jasiek20 jeśli ten tekst z wyjazdem do mnie to strzeliłes jak kulą w płot. Chyba za dokładnie nie czytasz moich postów. Gdybyś to robił, to byś wiedział, że kocham Kalisz jak mało co w życiu. Tu się urodziłem i tu chce umrzeć. Nie pomyślałeś jeden z drugim, że to narzekanie, to złość, która we mnie może narastać. Gdy patrzę jak moje miasto powoli umiera. Jak widzę jak nie wykorzystuje się jego potencjału. Jak sprowadza się go do rangi małej mieściny. Jak z byle projektu robi się wiele Halo!
A kaliszanie coraz częściej przystają na tę bylejakość, jak coraz mniej trzeba żeby ich zadowolić. To nie jest narzekanie dla narzekanie, to frustracja, złość i wsciekłość. Miasto z taką historią i potencjałem umiera. Powoli, ale umiera. I nie obchodzi mnie, że inne miasta tez umierają. Dla mnie to Kalisz jest najważniejszy. Inaczej nie zakładałbym tu rodziny. Ale boję się, że moje dzieci cuekną z tego grajdoła, jakim Kalisz będzie za 20 lat. Oczywiście jeśli nic się nie zmieni.
Sorki za ten offtop.
K-Man to nie był post skierowany bezpośrednio do Ciebie. Twoje posty zawsze czytam dokładnie, przecież wiesz ;)
Z pozostałymi poruszonymi kwestiami jak najbardziej się zgadzam ;)
Dobrego dnia!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 lut 2017, o 10:21

Spoko Jasiek20 :D też życzę miłego dnia.
Wybaczcie ten emocjonalny ton. Ale ja dużo chodzę po mieście, zwłaszcza centrum. I widzę zmiany jakie zaszły w ostatnich latach, i wiadomo, że nie wszystko jest na nie. Jednak pozytywów jest zdecydowanie za mało. I nie będę kłamał sam myślałem kilka razy, jakby mi się żyło w bogatszym mieście. Ale zwyczajnie umarłbym z tęsknoty za tym miastem. WIem, że pod0bnie myślących osób jest na tym forum mnóstwo. Kończę te wywody, bo to nie temat do tego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 17 lut 2017, o 12:23

kazdy mowi ze brzydactwo a kazdy bedzie tam kupowac. Oczywiscie to taka przenosnia ale o Lidlu w miejsce Orbisu tez kazdy mowil ze po co to, ze brzydkie itd a kolejki do 2-3 kas non stop.

Druga sprawa jak mialy stac te ruiny budowanego basenu kolejne 20 lat to lepiej zeby byl ten gniot co buduja.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Anto » 17 lut 2017, o 20:08

Cieszę się że już wszyscy sobie pogadali jakie to miasto jest wspaniałe, kto je kocha i kto nie itd, ale miło byłoby wrócić jednak do tematu Kalinki.
Skoro już każdy sie wypowiedział, że to tragiczna budowla w tym miejscu i wszyscy to wiemy i jedni się z tym zgadzają inni nie, to zajmijmy się może jednak jakimiś konkretniejszymi informacjami na jej temat.

wodnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, o 09:21
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: wodnik » 19 lut 2017, o 21:23

Ja też nie rozumiem narzekania.. Wiele osób by chciało nie wiadomo co.. ale to jest Kalisz a nie Warszawa nie wybudują tu AXA TOWER na 50 pieter.. Lepsza Kalinka i jakieś sklepy pod nosem czy pusty teren z basenem który nigdy nie powstanie? Przestańcie narzekać i zacznijcie myśleć.

Ja osobiście wolałbym żeby tu zbudowali nowe bloki mieszkalne tak jak po VIKI - sklepów mamy wystarczająco do okoła i kolejek nie ma.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Anto » 6 mar 2017, o 11:09

Już niedługo rozpoczniemy odliczanie do wielkiego otwarcia Parku Handlowego Kalinka, tymczasem nasi Najemcy (na zdjęciu hala Bricomarche) uruchamiają magazyny, stawiają regały i zaczynają zwozić towary :-) Więcej informacji wkrótce.
Obrazek
Obrazek
~facebook

wodnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, o 09:21
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: wodnik » 11 mar 2017, o 15:59

Fajny wózeczek :-D

A to z dzisiaj takie przypadkiem jak przechodziłem - na ulicy niezły cyrk :-)

Obrazek

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 12 mar 2017, o 14:53

juz jest magazynowany towar? wierzyc jakos mi sie nie chce :) punktu Ikei raczej nie bedzie bo temat w ogole ucichl.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 13 mar 2017, o 12:48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Migfirefox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2014, o 02:58

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Migfirefox » 15 mar 2017, o 22:28

Witam wszystkich :)

Z okna bardzo dobrze widzę budowę Kalinki, a dzisiaj były bardzo dobre warunki na robienie zdjęć to strzeliłem panoramę.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji fajnego widoku widać dość uciążliwy ostatnio problem, czyli korki. Ciekawe jaki ruch tam będzie jak to wszystko ruszy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 mar 2017, o 22:40

Masz ładny widok na miasto z tego miejsca :) Kurcze, tyle lat teren stał odłogiem, że jak się tak teraz patrzy na tę zabudowę, to się nie można przyzwyczaić. ;)

Awatar użytkownika
Migfirefox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2014, o 02:58

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Migfirefox » 16 mar 2017, o 23:44

Dzięki :D

Mam jeszcze panoramę z 2014 roku. "Basen" zburzony, sklepiki przy Młynarskiej wyparowały. Ale widok piękny.

Obrazek

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 mar 2017, o 00:48

Migfirefox pisze:Dzięki :D

Mam jeszcze panoramę z 2014 roku. "Basen" zburzony, sklepiki przy Młynarskiej wyparowały. Ale widok piękny.

Obrazek
zazdroszczę widoków!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 mar 2017, o 07:07

Ile taka Kalinak może dać nowych miejsc pracy?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Anto » 17 mar 2017, o 17:23

Budowa nowej galerii handlowej na ostatniej prostej. Wewnątrz Kalinki urządzają się już najemcy. Cała budowa idzie błyskawicznie i prawdopodobnie najpóźniej w czerwcu nastąpi otwarcie galerii.


Część obiektów Kalinki jest już zadaszona i właśnie tam wprowadzają się już najemcy. Rozpoczęło się regałowanie obiektu przeznaczonego pod supermarket Piotr i Paweł i wykańczanie wnętrz. Na zewnątrz wciąż trwają prace budowlane samych budynków i infrastruktury wokół.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spol ... ,1112.html

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 mar 2017, o 22:04

Kalinka jeszcze nie gotowa ale oferta pracy na kuriera DPD z rejonem Kalinki już jest :)
https://www.olx.pl/oferta/kurier-maly-r ... d35d9600e8" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 20 mar 2017, o 09:38

Otwarcie z tego co piszą najpóźniej w czerwcu. Szybko im to poszło. Czy ktoś może orientuje się co z najmecami czy zostają tacy jak byli wcześniej podawani i co w końcu z tym punktem IKEI ?

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: Anto » 20 mar 2017, o 16:12

Pierwsi najemcy Parku Handlowego Kalinka, usytuowanego przy ul. Młynarskiej w Kaliszu, przejęli już swoje lokale.
Trwają intensywne prace wykończeniowe m.in. sklepów: Piotr i Paweł, drogerii Rossmann oraz marketu budowlanego Bricomarche. Już wkrótce nastąpi otwarcie pierwszych dwóch budynków.

- W Kaliszu pojawią się w końcu marki, jakich w naszym mieście jeszcze nie było, a miejsce do tej pory mało atrakcyjne dla kaliszan stanie się miejscem gdzie blisko i szybko będzie można zrobić zakupy, zjeść coś pysznego czy miło spędzić czas. Zapraszamy lokalnych przedsiębiorców do kontaktu z nami i zapoznania się z ofertą wynajmu ostatnich wolnych lokali - mówi Katarzyna Kucharska, zarządca Parku Handlowego Kalinka.

Tymczasem kilkadziesiąt osób dziennie pracuje nad jak najszybszym wykonaniem miejsc parkingowych oraz dróg dojazdowych.

W najbliższym czasie rozpoczną się również prace związane z wykonaniem nasadzeń roślinności wokół wszystkich czterech obiektów. Nie lada atrakcją będą zielone dachy, bowiem na wybranych fragmentach dachów pojawi się roślinność.
O IKEA cisza..

https://wkaliszu.pl/8054868/HANDEL_Juz_ ... linka.html

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 mar 2017, o 16:42

Anto pisze:
Trwają intensywne prace wykończeniowe m.in. sklepów: Piotr i Paweł, drogerii Rossmann oraz marketu budowlanego Bricomarche. Już wkrótce nastąpi otwarcie pierwszych dwóch budynków.

- W Kaliszu pojawią się w końcu marki, jakich w naszym mieście jeszcze nie było, [/url]
Rozumiem, że chodzi im o Rossmanna oraz Piotra i Pawła :lol:

PS: o fontannie z wizualizacji jakoś nie ma wzmianki...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Centrum Handlowo-Usługowe Kalinka

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 21 mar 2017, o 10:48

jak dobrze zrozumialem w jednym z artykulow to beda oddawac ta galerie etapami? jesli tak to troche glupio.

ODPOWIEDZ