Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 lip 2008, o 16:12

Obrazek

Obrazek

Witam, czy to ktos ma jakies oficjalne inforamcje co tam bedzie budowane ,a ogólnie mnie to cieszy ze kolejny teren w Kaliszu bedzie zgosopdarowany :wink: :wink: 8)
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 lip 2008, o 10:19

Nowe Fakty Kaliskie.
Mazek-mówi,że inwestycja na tym terenie,to kwestia kilku lat.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lip 2008, o 13:09

Piszą ze porzadkuje teren, bo milei duzo skarg od straży miejskiej, ze w tym miejscu gromadzą sie narkomii okoliczne elementy, a trzy tygodnie temu podpalono tam szopy. Zastrzega jednak , ze nie jest to poczatek jakiejkolwiek inwestycji, a teren wstępnie jest przygotowany pod kompleks handlowo-uslugowy. :roll:

Jestem ciekaw co tam wybuduje :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lip 2008, o 14:03

Podejrzewam że może tam powstać jakiś usługowiec bądż budynek mieszkalny.Jestem raczej za tym drugim,a mam powody żeby tak sądzić.Rozmawiałem dziś co prawda telefonicznie z osobą z agencji nieruchomości,i dowiedziałem się że w Kaliszu panuje wysoki trend na budowe mieszkań,a ma to wszystko związek z niedalekim przystąpieniem Polski do strefy monetarnej Unii.Wszyscy developerzy liczą na to że nastąpi jeszcze boom mieszkaniowy w Polsce tak jak to miało miejsce w Hiszpanii i innych krajach Unii.Z tego co wiem to na kaliskim rynku liczą się teraz dwie firmy;MTM i NOVUM.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 16 lip 2008, o 22:57

^^^przecież było tyle razy wałkowane co tam może powstać zgodnie z niedawno uchwalonym planem zagospodarowania przestrzennego więc po co siejesz zamęt? moim zdaniem to zasłona dymna to co mówią, bo w takim przypadku dalej mogliby ciągnąć pieniądze z dzierżaw, choćby obuwniczego...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 lip 2008, o 00:24

Może i zasłona dymna.Moją wypowiedż nie poparłem żadnym dowodem,co jest faktem ale jest jedno bardzo trafne powiedzenie;jeżeli nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o kase; Pożyjemy zobaczymy.A jeżeli chodzi o plan zagospodarowania to zawsze można go zmienić pod naciskami lobbystów działających na naszym terenie.

[ Dodano: Czw, 17.07.2008, 0:34 ]
k-man trafnie zacytował p.Mazka że inwestycja powstanie za kilka lat a dokładnie za cztery kiedy Polska wejdzie do unii monetarnej.A dlaczego???Bo wszyscy deweloperzy czekają niecierpliwie na ten moment.Będzie tak samo jak w starych krajach Unii,długi czas stagnacja a potem lokacja obcego kapitału i w ten właśnie sposób rodzi się boom w nieruchomościach.

[ Dodano: Czw, 17.07.2008, 1:38 ]
Target gdybyś śledził uważnie co się dzieje na rynkach nieruchomości to wiedziałbyś o czym pisze.Polska przystępując do Unii tak napędziła gospodarke Irlandii i GB że deweloperzy w Irlandii sprzedawali mieszkania które były dopiero w planach.Jestem tutaj na miejscu i widzę co się dzieje,chociaż w ostatnim czasie gospodarka Irlandii wychamowała,co wiąże się z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym.I jestem pewien że ta sama sytuacja powtórzy się w Kaliszu jak i w całej Polsce.Kalisz ma potencjał gospodarczy i technologiczny,wystarczy że zostaną uruchomione umowy offsetowe na dostawe części dla samolotów F-16 dla Polskiej Armii,także myślę że dawne WSK zostanie z powrotem reaktywowane.Trzeba myśleć pozytywnie w każdym aspekcie.Pozdrawiam.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 lip 2008, o 02:53

Zgadzam się tutaj z Targetem że coś tu śmierdzi. Rozumiem że w nieukończonym budynku basenu gromadziła się hołota i narkomani, baraki wzdłuż młynarskiej też nie były chlubą okolicy i można było je zburzyć ale zamykać sklep obuwniczy i przyległe do niego punktu z powodu niby spotkań okolicznych elementów w to nie uwierzę. Poza tym powycinano ogromne drzewa które nie stanowiły żadnego zagrożenia. Zasłona dymna i tyle ;)

Może Mazek sam nie wie co chce tam otworzyć i czeka na jakieś ciekawe propozycje biur architektonicznych ale w to że teren będzie goły i wesoły w to na pewno nie uwierzę!!!!!!!!
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 17 lip 2008, o 11:08

to co się dzieje na rynkach nieruchomości znam doskonale, to co mieliśmy w zeszłym roku to tylko zapowiedż tego co się będzie działo biorąc pod uwagę przykład Hiszpanii. po prostu nie wierzę w to, że najpierw robi się pod kogoś plan, bo mazek był już wcześniej właścicielem części terenu (pewnie sam zgłaszał do niego uwagi) żeby póżniej go zmieniać. procedury wszak trwają ponad rok...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 lip 2008, o 16:17

z budynku basenu zostały już tylko 4 metalowe podpory. Wzięto się za burzenie sklepu obuwniczego.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 lip 2008, o 22:45

A może Mazek nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanego planu i czeka,obserwuje,być może sonduje sytuacje.Kto to może wiedzieć??Poczekajmy i zobaczymy co z tego wyniknie.Pewne jest tylko jedno,nie da sobie krzywdy zrobić,to jest bardzo doświadczony gracz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 lip 2008, o 23:25

Wstawiam jeszcze raz zdjęcia bo nie wszystkie się ładowały ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 19 lip 2008, o 11:16

Moim zdaniem Mazkowi trafiła się perełka, jeżeli chodzi o teren pod inwestycję można tu postawić praktycznie wszystko poza halami produkcyjnymi oczywiście a to, że nie zdradza planów świadczy tylko o tym, że jest otwarty na inne propozycje to, że teren jest obecnie oczyszczany może tylko podnieść atrakcyjność i lepiej wygląda na folderach z ofertą dla potencjalnych inwestorów.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 lip 2008, o 20:11

Mirek popieram Cię w 100%
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 lip 2008, o 09:53

Adi nikt cię nie ścigał że robisz fotki, jak ma to miejsce przy dworcowej?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 lip 2008, o 18:20

Ogólnie na innych inwestycjach ludzie mają gdzieś czy robi się zdjęcia czy nie a jeśli drogowcy robią na czarno to się burzą ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

b/\rosz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: b/\rosz » 20 lip 2008, o 23:45

To jeden z najlepszych, obecnie dostępnych, terenów w mieście. Jeśli postawią tam kolejny blaszak o jakimkolwiek przeznaczeniu tzn., że w ogóle nie potrafią wykorzystać potencjału tak dużego terenu i świetnej lokalizacji.
MYŚL, każde Twoje zdanie reprezentuje jedynie chwilową postawę.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 21 lip 2008, o 02:44

P. Mazek powiedzial ze on tylko oczyszcza teren pod inwestycje a dopiero za 5 lat moze cos wybuduje lub sprzeda. zrodla. fakty kaliskie

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 21 lip 2008, o 09:05

Kudlaty pisze:P. Mazek powiedzial ze on tylko oczyszcza teren pod inwestycje a dopiero za 5 lat moze cos wybuduje lub sprzeda. zrodla. fakty kaliskie
P. Mazek wie jak wycisnąć z gruntu trochę kasy. Znacznie gorzej z przekształceniem terenu we wzbudzający uznanie i lubiany fragment miasta.

b/\rosz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: b/\rosz » 21 lip 2008, o 11:59

No nie wydaje mi się, żeby niewybudowany basen był jakimś odstraszaczem dla inwestorów czy klientów. Teren jest dobry i nie trzeba go zbytnio 'promować'.
MYŚL, każde Twoje zdanie reprezentuje jedynie chwilową postawę.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 lip 2008, o 17:14

Zgadzam się z Kudłatym,dlaczego Mazek chce sprzedać lub inwestować dopiero za około pięć lat???????????????Poczytajcie moje posty powyżej.Kalisz ma bardzo duży potencjał inwestycyjny,który nie został do końca wykorzystany.Napewno zaraz odezwą się głosy że sieje zamęt,nic bardziej mylnego,taka sama sytuacja była w europie kilka lat temu.A cykle inwestycyjne powtarzają się na rynkach wschodzących,Polska właśnie jest takim rynkiem wschodzącym,nie ma co ukrywać.Przed Kaliszem stoi bardzo duża szansa na zaistnienie na rynkach zachodnich,tylko trzeba to madrze wykorzystać.Ale widząc co się dzieje w Polsce to się boje że ta szansa może zostać zaprzepaszczona.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ