Połączenie ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego z Dobrzecką (ul. Aliny Szapocznikow)

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 kwie 2013, o 23:49

Czy ta inwestycja została ostatecznie zaniechana ?Bo już nawet nikt o niej nie wspomina.Mamy na topie zintegrowane systemy,remonty Górnośląskiej czy Wrocławskiej a w tym temacie cisza.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 18 kwie 2013, o 00:05

Też mnie to dziwi , te połączenie powinno być już wykonane dużo wcześniej i do tej pory nic się nie dzieje , Urząd Miejski woli remontować drogi którymi można jeszcze swobodnie bez jakich kol wiek przeszkód jeździć , a inne dużo w gorszym stanie nic się tam nie robi bo nie ma interesu .
Lub czekają jak podstawieni ludzie wykupią od rolników ziemie po zaniżonych cenach , a później miasto kupi za dużo większa kasę.
Andrzej

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: aldi » 18 kwie 2013, o 22:03

Prawdopodobną komplikacją jest sprawa odwodnienia.
Na wprowadzanie większych ilości wody do Krępicy nie wyraża zgody urząd marszałkowski.
Ten sam problem dotyczy remontu ulic: Św. Michał i Dobrzeckiej oraz planowanego przebiegu trasy obwodnicy od Castoramy do Poznańskiej. Rozwiązaniem miały byc poldery, ale jest z tym kłopot. Sprawa jest rozpatrywana w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 kwie 2013, o 17:22

Brak tego połączenia bardzo negatywnie wpływa na atrakcyjność handlową ślepego zakończenia Sawickiej. Gdyby istniało, to nie doszłoby do zamykania świeżych inwestycji, czyli puszczania pary w gwizdek, co nigdy nie jest korzystne dla miasta - rozczarowany inwestor wielokrotnie się zastanowi zanim znów zainwestuje w takiej pechowej miejscowości. Swoją drogą mam nadzieję, że przyszłe połączenie nie będzie się już nazywało Sawickiej. Zwiększanie zasięgu tej zawstydzającej nazwy, świadczącej o braku poczucia godności większości jej mieszkańców, przypominałoby pierdnięcie w salonie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 wrz 2013, o 12:11

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=194&id=163910" onclick="window.open(this.href);return false;
Budowa przedłużenia ul. H. Sawickiej w kierunku ulic Dobrzeckiej i św. Michała to inwestycja zaniechana. Ten grzech powinien być wyrzutem sumienia władz Kalisza, jeżeli w ogóle znają one coś takiego, jak wyrzut sumienia.
Dobrze powiedziane. Jeśli znają coś takiego, jeśli coś takiego znają...

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: A » 18 wrz 2013, o 21:43

czekam na ten łącznik jak na zbawienie już od wielu lat i wygląda na to, że chyba się go nie doczekam..
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 wrz 2013, o 08:11

Koledzy a nie lepiej stworzyć łącznik tutaj?
Obrazek

Przy takim rozwiązaniu można by nawet wydłużyć jakiś autobus KLA do Kotowiecka czy Biskupic...
Bo obecnie przez Dobrzecką w tym rejonie śmiga tylko linia nr 17 która ma nieliczne kursy :?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 wrz 2013, o 12:52

Waaadzunia może nie chce tego łącznika, bo jak powstanie, to coś trzeba będzie zrobić z Dobrzecką, wysupłać na nią kasę. A tak to można tę ulicę olewać, bezkarnie utrzymywać na niej syf z bardakiem.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 wrz 2013, o 12:56

Dla mnie ten łącznik to jedna z podstaw rozwoju Dobrzeca i całych okolicznych terenów. Miasto się rozwijać nie che? Dla mnie to nie do pomyślenia, że przez tyle lat nic nie udało się z tą sprawą zrobić.

prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 23 wrz 2013, o 23:03

Z tym połączeniem to jest cyrk !! Brakuje do Dobrzeckiej dosłownie może z 80 m , przy czym droga łącząca już jest !!!!
To jest Słoneczna - którą można by było sobie pięknie przejechać bokiem co prawda osiedlową i wąską uliczką. ale jednak .
Ale jest jeden mały szkopuł - na jej środku , dokładnie z na granicy między tym poszerzeniem a ulicą do Dobrzeckej jest taka sobie BLOKADA na kluczyk , którą można opuszczać. Tak jakby mało było utrudnień w ruchu ulicznym , to komuś komu przeszkadza odgłos samochodów na osiedlu postanowił być Panem na włościach i zamknąć sobie tą uliczkę !!!
I zobaczcie to jest właśnie Polska . Będą biadolić że nie ma pieniędzy , a wykorzystać to co jest - wykorzystać istniejącą Słoneczną , wykupić osiedlową drogę ( bo zakładam że blokada jest zgodnie z prawem tzn jest to wspólna własność właścicieli domów stojących wzdłuż i mają prawo do jej zamykania) , wymusić pomniejszenie działek z domostwami i też wykupić te części i byłoby jakieś połączenie ....
Ale podejrzewam że mieszkają tam za grube ryby żeby im kto drogę obok domu robił...
Tu jest na niebiesko Słoneczna , obok na brązowo zaznaczyłem też drugą wersję , bardziej na wprost bez kręcenia ,tylko trzeba by było komuś budynek gospodarczy rozwalić :
Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 wrz 2013, o 06:51

Wydaje mi się że mój wariant najlepszy może nie prosto :lol: ale nie wchodzi na czyjąś posesję :wink:
I znalazło by się jeszcze miejsce na ucywilizowany chodnik 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 wrz 2013, o 23:23

W ogóle to zawczasu (parę-dziesiąt) lat temu winno się zabezpieczyć ten teren na przedłużenie Hanki Sawickiej, a jak nie to od razu pociągnąć ją do Dobrzeckiej. Nie wiem kto to projektował, ale na pewno ktoś mało kreatywny.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 wrz 2013, o 15:04

Masz trochę racji ale..!
Ale mam nadzieje że ten odcinek nie będzie nosiła nazwy H.Sawickiej
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 wrz 2013, o 19:16

<Przemek> pisze:W ogóle to zawczasu (parę-dziesiąt) lat temu winno się zabezpieczyć ten teren na przedłużenie Hanki Sawickiej, a jak nie to od razu pociągnąć ją do Dobrzeckiej. Nie wiem kto to projektował, ale na pewno ktoś mało kreatywny.
Troszkę to było trudne , zważywszy że do 1995 r ten teren należał do innej gminy tj. Nowych Skalmierzyc...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 wrz 2013, o 21:56

No dobrze, ale po tym jak Dobrzec włączono w granice administracyjne Kalisza to chyba nie stało nic na przeszkodzie żeby wybudować brakujący łącznik, zwłaszcza, że chyba w tamtym czasie aż tak gęstej zabudowy w pobliżu pętli nie było, co nie? No chyba, że się mylę, gdyż w 95' byłem jeszcze dzieckiem :D

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 wrz 2013, o 22:27

<Przemek> pisze:W ogóle to zawczasu (parę-dziesiąt) lat temu winno się zabezpieczyć ten teren na przedłużenie Hanki Sawickiej, a jak nie to od razu pociągnąć ją do Dobrzeckiej. Nie wiem kto to projektował, ale na pewno ktoś mało kreatywny.
Projekt/koncepcja jest dobra. Zakłada w przyszłości budowę drogi zbiorczej, biegnącej równolegle do ul.Dobrzeckiej. Przyszła droga zbiorcza łączyłaby się z ul. Dobrzecką ok. 300 m przed rondem Dobrzec, a z ul. Hanki Sawickiej na wysokości dzisiejszej pętli autobusowej. Temat był wałkowany w zeszłym roku. Nie chcę się powtarzać, dlatego odsyłam Cię do wcześniejszych moich wpisów. Na poprzedniej stronie wątku znajdziesz także rys. załącznik do Strategii Rozwoju Transportu w Kaliszu, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 wrz 2013, o 23:12

Aha jeszcze jedno. Tytułowe planowane połączenie H.S. z Dobrzecką jest oczywiście tylko fragmentem wspomnianej koncepcji i powinno być zrealizowane w pierwszej kolejności. Nie wiem dlaczego ta niewielka inwestycja jest ciągle odkładana i są z nią takie problemy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 wrz 2013, o 23:57

Jp, dzięki za informacje. Faktycznie biorąc pod uwagę obecny układ ulicy HS oraz fakt, że nie została ona pociągnięta do Dobrzeckiej miałby sens. Tyle tylko, że przecież Hanki zaczęto budować o wiele wcześniej niż powstał ten Plan. Czyli tak naprawdę to nie Hanki dostosowano do Planu, lecz Plan do Hanki. A jeżeli miałbym wyrazić opinię na temat te równoległej drogi to nie wiem czy jest ona aż tak bardzo potrzebna. Na planie widać, że nawet wówczas Hanki nie przedłużono by do Dobrzeckiej bezpośrednio od pętli, tylko w innym miejscu. Cyba więc łatwiej byłoby wybudować ten osławiony już łącznik. No, ale tak jak podkreśliłem, plan powstał później, czyli tzw. musztarda po obiedzie, gdyż wtedy wszystkie działeczki w rejonie pętli zostały już zajęte, no więc ratowano się planem budowy ulicy, o której wspomniałeś. I również podzielam twoje niezadowolenie z powodu opieszałości(?) urzędników.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 wrz 2013, o 01:15

<Przemek> pisze:A jeżeli miałbym wyrazić opinię na temat te równoległej drogi to nie wiem czy jest ona aż tak bardzo potrzebna.
W tej chwili koncepcyjna droga równoległa do Dobrzeckiej i Św. Michała nie jest potrzebna, ale w przyszłości może być przydatna/niezbędna (w zależności od intensywności rozbudowy miasta w tym kierunku)
Planując rozwiązania doraźne(połączenie HS z Dobrzecką) warto uwzględniać rozwiązania przyszłościowe. Nowa droga równoległa do Dobrzeckiej powinna zostać zaprojektowana jako zbiorcza i uzyskać połączenie z planowaną obwodnicą DK25. Niech Kalisz też coś ma z obwodnicy w ciągu drogi krajowej, której budowę musi finansować.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie H.Sawickiej z Dobrzecką

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 wrz 2013, o 10:26

No dobrze, patrząc przyszłościowo nowa droga może mieć sens, zwłaszcza jeśli miasto rzeczywiście będzie chciało dalej w tak szybkim czasie rozwijać się na Dobrzecu. Natomiast co do kwestii połączenia tej nowej drogi z obwodnicą to nie jestem do końca przekonany. Koniec końców ma to być droga umożliwiająca szybkie przemieszczanie się, a w przyszłości (chodziły słuchy) miałaby zostać dostosowana do standardów drogi ekspresowej (co chyba w naszych realiach jest nie do pomyślenia natenczas). Oznaczałoby to, że w rejonie pętli musiałyby powstać jakieś konkretne zjazdy, gdyż przecież jedna droga musiałaby przebiegać nad drugą. Taki jeden zjazd kosztowałby bardzo dużo kaliski budżet. A na poprzedniej stronie była już dyskusja, że przecież nie planuje się dodatkowych zjazdów jak na WP i Poznańskiej. Myślę, że zjazd na węźle WP nie byłby taki zły, gdyż zapewne w następnych latach zaczną tam powstawać nowe drogi, albo odnowi się stare, które ułatwią z tamtego miejsca dojazd do Dobrzeckiej.

ODPOWIEDZ