System Informacji Miejskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 lut 2018, o 14:26

A oni nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak dwustronna taśma klejąca? :shock:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lut 2018, o 14:31

Chyba najlepsze rozwiązanie jakie widziałem są chyba w tych nowych wiatach gdzie rozkład jest wsuwany między takie listewki. Niestety ładnie wyglądają tylko rozkłady KLA, wymiary tych listewek są jakby robione pod nie. Rozkłady Mki czy innych prywatnych przewoźników - raz nie są tak dopasowane, dwa - są po prostu brzydkie, stare, brudne
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 lut 2018, o 14:33

A tak swoją drogą to chyba trzeba przenieść temat do zrealizowanych bo niestety w najbliższym roku nic nowego tutaj nie wrzucimy ;(
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lut 2018, o 14:35

Jest to pomysł w trakcie realizacji ale bardzo rozciągnięty w czasie :P
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 mar 2018, o 13:26

<Przemek> pisze:
29 gru 2017, o 17:19
W Poznaniu poradzili sobie z problemem wymiany oznaczeń przystankowych w przypadku zmiany linii. Otóż na przystanki nie naklejka się naklejek z numerami linii, ale wkłada się w specjalną "kieszeń" małe tabliczki z numerem. I to jest dobre rozwiązanie. Mam nadzieję, że u nas również o czymś takim pomyślano.
Jak wygląda to u nas, teraz kiedy pojawiła się linia nr 5?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 mar 2018, o 16:18

Wygląda to tak że na razie nic się nie zmieniło ;)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 mar 2018, o 11:42

Niedługo tablice wg. SIM-u pojawią się przy ulicy Inwestorskiej.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 mar 2018, o 22:52

jasiek20 pisze:
1 mar 2018, o 13:26
<Przemek> pisze:
29 gru 2017, o 17:19
W Poznaniu poradzili sobie z problemem wymiany oznaczeń przystankowych w przypadku zmiany linii. Otóż na przystanki nie naklejka się naklejek z numerami linii, ale wkłada się w specjalną "kieszeń" małe tabliczki z numerem. I to jest dobre rozwiązanie. Mam nadzieję, że u nas również o czymś takim pomyślano.
Jak wygląda to u nas, teraz kiedy pojawiła się linia nr 5?
Tak jak myślałem, robią nowe całe naklejki. Nie wiem czy to widać na zdjęciu ale ta na Parczewskiego jest w kolorach jakie były zarezerwowane dla centrum a więc brąz

Obrazek

No i jak na razie tylko tutaj widziałem zmienione, na Stanczukowskiego czy Podmiejskiej nie było aktualizacji
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 9 mar 2018, o 23:00

I to jest ok. Bo koszt naklejki to góra 100 zł za 1 szt. Więc zmiana oznaczeń nie jest problematyczna. Co do lini nr 5 to, mimo że wywołuje ona wśród większości pasażerów konsternacje, to widać że jej jej popularność nadal wzrasta. I z dnia na dzień cieszy się rosnącą popularnością, chociaż nadal popularność tej linii jest nadal niewielka,

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 mar 2018, o 23:05

Podobnie jest z linią 13 jadącą w str Skłodowskiej. Odkąd wydłużyli jej trasę i nie ma os. Dobrzec na wyświetlaczu to szczególnie starsze osoby wolą wsiąść do 1, 2 czy 3. Tak z mojej obserwacji to wynika, nie wiem czego się boją skoro rozkład na przystanku jest czytelny.
Co do naklejek- teraz dość szybko trzeba było je zmienić ale następna zmiana pewnie nie nastąpi "za chwilę " więc to mądry ruch zgadza się 😉
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 9 mar 2018, o 23:13

Ludzie mają klapki na oczach. Widzą nr linii rożny od przedziału od 1 do 3, ewentualnie 12, to się gubią, zaczynają wypytywać., sam nieraz to widziałem, jak zaczęli panikować w takiej sytuacji Bardzo często wolą poczekać 40 minut na najpopularniejsze linie niż jechać 13. 22, 5. W tych liniach zauważalne wyraźnie jest, ze podróżują nimi młodsze osoby. Te starsze jeżdżą tymi liniami, które znają. Zresztą to nie tylko w Kaliszu. we Wrocławiu było podobnie. Pomimo, ze na rozkładach był wykaz przystanków, to starsi ludzi preferowali podróż tymi liniami, które znali, a te nowo wprowadzone starali się unikać .

Co do naklejek, to pewnie w umowie było przekazanie praw autorskich do szablonów i samych szablonów, więc wydruk takich naklejek nie kosztuje specjalnie wiele.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 mar 2018, o 18:19

Tak to wygląda w dzień
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 mar 2018, o 21:54

Zdaje się, że wymienili tylko te na brązowe. Bo np na 3 Maja i Majkowskiej są stare, i np. na Majkowskiej wg tej informacji jeździ tylko 13
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 mar 2018, o 14:04

Wiecie może czy założyli już tablice przy Inwestorskiej? Wg.moich informacji miały już być.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 mar 2018, o 18:21

ochotnik pisze:
9 mar 2018, o 23:13
Ludzie mają klapki na oczach. Widzą nr linii rożny od przedziału od 1 do 3, ewentualnie 12, to się gubią, zaczynają wypytywać., sam nieraz to widziałem, jak zaczęli panikować w takiej sytuacji Bardzo często wolą poczekać 40 minut na najpopularniejsze linie niż jechać 13. 22, 5. W tych liniach zauważalne wyraźnie jest, ze podróżują nimi młodsze osoby. Te starsze jeżdżą tymi liniami, które znają. Zresztą to nie tylko w Kaliszu. we Wrocławiu było podobnie. Pomimo, ze na rozkładach był wykaz przystanków, to starsi ludzi preferowali podróż tymi liniami, które znali, a te nowo wprowadzone starali się unikać .
Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić i oswoić. Starsi ludzie mają swoje nawyki i trudno akceptują nowości. Gdyby częstotliwość kursów nowych linii była większa z pewności szybciej została by zaakceptowana. Sam się nieraz zastanawiam jaką trasą jedzie dana linia. Jako że od czasu do czasu jeżdżę do Skalmierzyc nie rozumiem czemu istnieje nr 19 i 19E który dociera gdzie indziej. Często tak jest że stoję na przystanku i podjeżdża najpierw 19 i za chwilę 19E. Będąc zamyślonym lub przyjezdnym i nie do końca widząc numer zasłonięty przez inny autobus można się pomylić.
Natomiast zaobserwowałem że często młodzież kupuje bilety u kierowcy. Mają smartfony które katują w autobusie, a nie chce im się kupić za jego pomocą biletu. Czy wobec tego są nie doedukowani czy leniwi?

korona45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2017, o 23:29

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: korona45 » 17 mar 2018, o 13:17

Pewnie dlatego, że pieniądze na bilet dostają w gotówce od swoich rodziców. Ja sam używam aplikacji mobilnej do kupowania biletów i sobie bardzo chwale. Ponadto są 20 gr tańsze a zdarzają się promocje że nawet i o 50% ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 mar 2018, o 13:40

Ja z kolei myślę, że nie są na bieżąco. Nie obchodzi ich co się dzieje w mieście w takim kontekście jak kupować bilet, gdzie i jak będzie taniej i wygodniej. Sam też mam miesięczny w aplikacji i nic mnie nie obchodzi - czy czytnik jezt nowy, stary czy działa lub nie ;)
Bardzo wygodne :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 mar 2018, o 19:04

jasiek20 pisze:
16 mar 2018, o 14:04
Wiecie może czy założyli już tablice przy Inwestorskiej? Wg.moich informacji miały już być.
Tak 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 kwie 2018, o 12:38

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 maja 2018, o 22:01

Pojawiły się znaki Szlaku Piastowskiego. Wskazują np. na katedrę.
Znów robi się bałagan 😕
g13k

ODPOWIEDZ