System Informacji Miejskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 lip 2017, o 18:31

Pewnie pod koniec roku będą na wszystkich ulicach 8 osiedli, które wybrały je w BO.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 lip 2017, o 19:17

Może czas przenieść do realizowanych? :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 09:21

Swoją drogą o co chodzi z tym Dobrzec P, W?
Co to są za skróty w ogóle?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: glootech » 11 lip 2017, o 09:32

jasiek20 pisze:Pstrokate? Polecam wycieczkę do Tychów albo Szczecina. Może być taka z pomocą google.
Fakt, sprawdziłem Szczecińskie i są równie pstrokate co nasze (też cztery kombinacje wielkość tekstu-kolor tekstu-tło), ale w dodatku jeszcze brzydsze. Zawsze jakiś plus.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 09:42

Uważam, że nasze są stonowane i dobrze dobrane kolorystycznie. Nie rozumiem Twojej definicji słowa "pstrokate". Jeśli kaliskie są pstrokate to rozumiem, że te szczecińskie uznajesz za mega-turbo pstrokate?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 09:47

Dla leniwych forumowiczów:

Szczecin
Obrazek

Tychy
Obrazek

Zgierz
Obrazek

Bielsko-Biała
Obrazek

Białystok
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: glootech » 11 lip 2017, o 11:56

jasiek20 pisze:Uważam, że nasze są stonowane i dobrze dobrane kolorystycznie. Nie rozumiem Twojej definicji słowa "pstrokate". Jeśli kaliskie są pstrokate to rozumiem, że te szczecińskie uznajesz za mega-turbo pstrokate?
Nie chcę zaśmiecać wątku, to tylko szybko powiem, że takie tablice mają być przede wszystkim czytelne. Z mojej perspektywy oznacza to, że tekst powinien być w miarę duży, kontrastowy i liczba kolorów oraz innych upiększeń tekstu (wielkość, pogrubienie itd.) powinna zostać zredukowana do minimum.
Uważam, że druga propozycja spełniała większość tych warunków.
Pozycja która wygrała jest dla mnie mniej czytelna - rozprasza mnie między innymi liczba użytych kolorów (po co aż tyle?). Dużo łatwiej czyta mi się też jasne litery na ciemnym tle.
Z zaprezentowanych poniżej pozycji zdecydowanie najbardziej czytelna jest Bielsko-Biała (nie podoba mi się kolor tła, ale to już kwestia wtórna).
I tak jak mówiłem, na tym zamykam wątek ze swojej strony, tabliczki i tak już się nie zmienią, teraz najważniejsze żeby były utrzymywane w czystości.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 12:02

glootech pisze:
jasiek20 pisze:Uważam, że nasze są stonowane i dobrze dobrane kolorystycznie. Nie rozumiem Twojej definicji słowa "pstrokate". Jeśli kaliskie są pstrokate to rozumiem, że te szczecińskie uznajesz za mega-turbo pstrokate?
Nie chcę zaśmiecać wątku, to tylko szybko powiem, że takie tablice mają być przede wszystkim czytelne. Z mojej perspektywy oznacza to, że tekst powinien być w miarę duży, kontrastowy i liczba kolorów oraz innych upiększeń tekstu (wielkość, pogrubienie itd.) powinna zostać zredukowana do minimum.
Uważam, że druga propozycja spełniała większość tych warunków.
Pozycja która wygrała jest dla mnie mniej czytelna - rozprasza mnie między innymi liczba użytych kolorów (po co aż tyle?). Dużo łatwiej czyta mi się też jasne litery na ciemnym tle.
Z zaprezentowanych poniżej pozycji zdecydowanie najbardziej czytelna jest Bielsko-Biała (nie podoba mi się kolor tła, ale to już kwestia wtórna).
I tak jak mówiłem, na tym zamykam wątek ze swojej strony, tabliczki i tak już się nie zmienią, teraz najważniejsze żeby były utrzymywane w czystości.
Zgadzam się, że tablice powinny być przede wszystkim czytelne. Dla mnie (i chyba dla większości) takie były właśnie te które zostały wybrane czyli na białym tle. Drugi wariant do mnie nie przemawiał zwłaszcza ze względu na to, że te tablice były zbyt ciemne i z poziomu auta właśnie takie tło jest mniej czytelne. W przypadku naszych tablic tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma kolorami - granatowym i białym. Czerwony stanowi jedynie drobny akcent i przełamanie rutyny co dla mnie jest olbrzymim atutem.
Bielsko-Biała jest czytelna ale dobór kolorów jest bardzo gryzący - przynajmniej wg. mnie.

Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o kwestię czystości, z tym w mieście od wielu lat jest olbrzymi problem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 12:08

Gawronik, jeśli chodzi o wspomnianą tablicę przy ulicy Zacisze (swoją drogą to też mamy w Kaliszu takie osiedle więc ta nazwa ulicy tam nie pasuje) to rozumiem, że jest ona z brązowym akcentem, przydzielonym dla Śródmieścia?

Jeśli tak to może komuś udałoby się zrobić zdjęcie żeby zweryfikować tę kolorystykę na żywo.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 lip 2017, o 12:55

jasiek20 pisze:Gawronik, jeśli chodzi o wspomnianą tablicę przy ulicy Zacisze (swoją drogą to też mamy w Kaliszu takie osiedle więc ta nazwa ulicy tam nie pasuje) to rozumiem, że jest ona z brązowym akcentem, przydzielonym dla Śródmieścia?

Jeśli tak to może komuś udałoby się zrobić zdjęcie żeby zweryfikować tę kolorystykę na żywo.
tablica jest niebieska

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 12:58

tomash pisze:
jasiek20 pisze:Gawronik, jeśli chodzi o wspomnianą tablicę przy ulicy Zacisze (swoją drogą to też mamy w Kaliszu takie osiedle więc ta nazwa ulicy tam nie pasuje) to rozumiem, że jest ona z brązowym akcentem, przydzielonym dla Śródmieścia?

Jeśli tak to może komuś udałoby się zrobić zdjęcie żeby zweryfikować tę kolorystykę na żywo.
tablica jest niebieska
To dawna Rumińskiego, a obecne Zacisze to nie Śródmieście II czy już na samym początku popełnili fuck-up?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 lip 2017, o 13:33

Jasiek, nie mam własnej foty, ale na RC jest zdjęcie z ulewy i tam widać że tablica jest z tych białych:
Obrazek

Brązowy pewnie będzie w ścisłym centrum
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lip 2017, o 10:38

Zapomniałem jeszcze dodać, że często wspominany na forum Olsztyn także od kilku lat zmienia tabliczki (ze stylu warszawskiego) na własny.

Obrazek

Jak dla mnie to własnie ich kolory nie przemawiają, ale w założeniu ten zielony ma symbolizować naturę...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 lip 2017, o 12:30

Radom ma system kolorystycznie podobny do naszych.
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 lip 2017, o 12:57

jasiek20 pisze:Radom ma system kolorystycznie podobny do naszych.
Przypadek ? Nie sądzę....
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe tablice z nazwami ulic...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 lip 2017, o 13:10

Milo, jak już tutaj zawędrowałeś to może zmienimy nazwę tematu na System Informacji Miejskiej i przerzucimy do "w trackie realizacji"?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lip 2017, o 10:15

Kalisz.Naszemiasto nam pomogło ze zdjęciami ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sie 2017, o 17:03

Obrazek

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 sie 2017, o 08:54

Bardzo fajnie wyglądają te tablice. Pierwszy raz od dłuższego czasu coś nowego mi się podoba w tym mieście 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

matteo94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 5 paź 2011, o 19:42
Lokalizacja: Dobrzec

Re: System Informacji Miejskiej

Nieprzeczytany post autor: matteo94 » 13 sie 2017, o 17:52

Obrazek
Życie to gra w której jesteś tylko pionkiem

ODPOWIEDZ