Budżet Obywatelski 2015

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 14 wrz 2015, o 16:40

beda roznoszone broszule do glosowania jak rok temu?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 wrz 2015, o 16:47

Ja już zagłosowałem przez internet.
Propozycje bardzo słabiutkie. Długo zastanawiałem się co wybrać. Na pewno zagłosowałem na propozycje, które dotyczą realnych, namacalnych inwestycji (nie projektów, nie koncepcji). M.in. na rekonstrukcję rzeźby parkowej (jak przed rokiem). W tym przypadku wiadomo co, gdzie, jak i za ile, więc chyba problemu z realizacją nie będzie ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 14 wrz 2015, o 16:54

mysle ze bardzo potrzebna inwestycja jest budowa kompleksu boisk przy Ekonomiku, w tym rejonie to praktycznie pustynia jesli chodzi o boisko.

Jak bylem mlody to sie gralo na Metalowce na asfalcie - postawili tam hale. Gralo sie przy Nowym Swiecie tam gdzie postawali PWSZ, gralo sie przy Nowym Swiecie na cmentarzu zydowskim, tam juz zaroslo bo nie dawalo sie do gry. Chodzilem do Ekonomika to chodzilismy wlasnie na ten cmenatrz grac w pilke. Mozna nazwac to gre bo kepa na kepie trawy.

Nie ma tam gdzie grac, taka prawda

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2015, o 17:31

Czyli ile w tym roku zostanie wybranych projektów? O co chodzi z tym podziałem na dzielnice? Wybaczcie, ale ostatnie tygodnie i miesiące były dość intensywne i nie za bardzo ogarniam co i jak. Wiem tylko, że coś się ekscytowaliście, że bez sensu jest ten podział. To ktoś wyjaśni więcej?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2015, o 17:34

Swoją drogą, to mamy jakąś ciszę wyborczą czy coś? Bo aż mnie korci żeby opisać co myślę o niektórych pomysłach :D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 wrz 2015, o 17:39

<Przemek> pisze:Swoją drogą, to mamy jakąś ciszę wyborczą czy coś? Bo aż mnie korci żeby opisać co myślę o niektórych pomysłach :D
Nie trzeba pisać, wystarczy otworzyć te propozycje i wybrać choć te 3 sensowne. Ja miałem mega problem..
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2015, o 17:40

jasiek20 pisze:
<Przemek> pisze:Swoją drogą, to mamy jakąś ciszę wyborczą czy coś? Bo aż mnie korci żeby opisać co myślę o niektórych pomysłach :D
Nie trzeba pisać, wystarczy otworzyć te propozycje i wybrać choć te 3 sensowne. Ja miałem mega problem..
No ja już też widzę problem. Niektóre propozycje naprawdę "ciekawe"...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2015, o 18:03

W ogóle o co chodzi z tym nowoczesnym systemem oznakowania dróg, coś tam, coś tam? Przecież to powinno być zadanie ogólnomiejskie, cały Kalisz powinien mieć usystematyzowane tabliczki z nazwami ulic, skwerów, placów, etc. A nie poszczególne osiedla. I teraz co, na Asnyku będą tabliczki w jednym kolorze i stylizacji, a na Chmielniku już inne, no bo inny konkurs? :)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 wrz 2015, o 18:31

no ten projekt z oznakowaniem jest naprawdę bez sensu wymyślony. Ja na niego wcale nie zagłosowałem.

Też uważam, że nie należy na żadne projekty czy koncepcje głosować, bo nic z tego nie będzie. Trzeba głosować na konkrety, które mają chociaż szanse na realizację!

Oby ta Górnośląska nie przeszła...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 14 wrz 2015, o 19:28

ogolnie wedlug mnie to nie powinno byc w tym BO takich propozycji jak wyremontowanie ulicy bo to powinno byc w gestii Rady Miasta i Budzetu Miasta

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 wrz 2015, o 20:05

bardzo wiele propozycji nie powinno być w ogóle rozpatrywane, chociażby te służby sprzątające czy kosze na śmieci...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2015, o 20:10

Kaczor, o tym samym pomyslalem. Ale jesli nie na projekty to na co? Teledyski, festyny? Ogolnie to no... no.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 14 wrz 2015, o 20:13

W zeszłym roku budżet kompletnie nie wypalił, (zawsze jeszcze mogą zrucić na poprzednią ekipę), więc w tym roku takie zainteresowanie mieszkańców.
Zresztą sam miałbym nie jeden pomysł, ale jak mam szukać poparcia wśród sąsiadów i patrzeć na ich wielkie oczy, wole niech pomysły zgłaszają pracownicy urzędu!!!

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 15 wrz 2015, o 13:37

"Wasze dane mogą zostać skradzione"- internauci o głosowaniu na budżet

- Uwaga! Nie zalecamy głosowania nad Budżetem Obywatelskim w Kaliszu przez internet. Transmisja naszym zdaniem nie jest bezpieczna! Przekażcie info dalej! Wasze prywatne dane mogą zostać wykradzione.- taka informacja od kilku godzin krąży w sieci, a mowa o witrynie bo.kalisz.pl. Internauci zwracają uwagę na to, że witryna nie jest zabezpieczona „zieloną kłódką”. To oznacza, że połączenie, przez które przesyłamy swoje dane osobowe nie jest prywatne ani szyfrowane. Czy zatem nasze dane mogą zostać wykradzione przez hakerów?

http://www.faktykaliskie.pl/ratusz-nie- ... -osobowych" onclick="window.open(this.href);return false;

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: klocek » 15 wrz 2015, o 19:04

Żeby wykraść dane ktoś musiałby się natrudzić. Bicie niepotrzebne piany. Szczególnie poparte wielce mówiącą konsolą przeglądarki.
Żeby to zrobić (i zbierać wszystko) należałoby nasłuchiwać ruch skierowany na adres konsultacje.kalisz.pl (właściciel UM Kalisz) - hostingu udziela zenbox, czyli wpiąć się u nich należy.
Co do nasłuchu - co to za dana (w obecnych czasach) jak imię, nazwisko i PESEL? Przecież one są już dawno w obiegu.
Mnie zastanawia armatronica (co to za firma, która tak się chwali, ale adresu nipu itp nie przedstawia?) - rejestracja domeny 1 września br. - co do zawartości merytorycznej - bez komentarza (przypominam sobie swoją działalność w końcówce lat dziewięćdziesiątych w branży IT).
Młodzi są, nauczą się ;)

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 16 wrz 2015, o 19:15

Budżet Obywatelski czy jednak urzędniczy? Takie wątpliwości mogą się pojawić, gdy dokładnie przyjrzymy się projektom w ramach budżetu. 26 z nich napisali… sami pracownicy ratusza. Urzędnicy też sami je zatwierdzili i gotowe poddali pod głosowanie. Chodzi o nowoczesny system oznakowania miejskiego, czyli tablice informacyjne z nazwami ulic i placów. Do tej pory takie inwestycje opłacane były z budżetu miasta w ramach codziennych zadań. Tym razem urzędnicy chcą je finansować z puli przeznaczonej dla obywateli.

http://www.faktykaliskie.pl/budzet-obyw ... andaliczna" onclick="window.open(this.href);return false;

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: dybek » 17 wrz 2015, o 18:01

Wybrałem pomysły mające realną szanse na realizacje i te z realizacji których korzyść będziemy mieć przez lata. Zagłosowałem na: oświetlenie ścieżki rowerowej, nasadzenie 300 drzew i budowę boiska przy ekonomiku.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 wrz 2015, o 11:47

Matko jedyna dla mnie to w większości skok na kasę bo krew mnie zalewa jak czytam, że jakiś "teledysk" Asnyk na rowerze ma kosztować 38 tyś. zł! No bez jaj. :evil:
Lub tabica pamiątkowa poświęcona tej pani, o której pierwsze słyszę, a jej jedyną zasługą dla Kalisza było sprowadzenie sióstr zakonnych do Kalisza. Koszt tablicy to 22 tyś. zł! No żesz w mordę to jawny skok na forsę
http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php? ... rski&id=92" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 wrz 2015, o 12:14

K-man pisze:Matko jedyna dla mnie to w większości skok na kasę bo krew mnie zalewa jak czytam, że jakiś "teledysk" Asnyk na rowerze ma kosztować 38 tyś. zł! No bez jaj. :evil:
Lub tabica pamiątkowa poświęcona tej pani, o której pierwsze słyszę, a jej jedyną zasługą dla Kalisza było sprowadzenie sióstr zakonnych do Kalisza. Koszt tablicy to 22 tyś. zł! No żesz w mordę to jawny skok na forsę
http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php? ... rski&id=92" onclick="window.open(this.href);return false;
Masz całkowitą rację. Takie same odczucia miałem jak zobaczyłem te propozycje.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 wrz 2015, o 13:07

Z tymi projektami do budżetu obywatelskiego to chyba jest jeden problem - autorowi pomysłu dosyć trudno ustalić realne koszty projektu , stąd być może kosztorys już na wstępie przewymiarowuje się.
Natomiast realny koszt przedsięwzięcia będzie możliwy do oszacowania po rozpisaniu przetargu.
Stąd mamy 22 tyś na tablicę.
Oczywiście wszelkie projekty typu koncerty , teledyski etc. to zgadzam się z przedmówcami.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ