Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 8 paź 2015, o 23:57

GosiaM dwa,trzy tygodnie temu gazownia układała gazociąg- rurę dużej średnicy w stronę Hotelu Seven także jak już to będą robić przyłącze za jakiś czas bo gaz jest w ulicy a na własnym terenie za własne pieniądze zrobisz to bardzo szybko .
To jest prawie centrum miasta i nie ma problemu z żadnymi mediami.
Pozdrawiam
:D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 paź 2015, o 09:01

Budowa ruszy dopiero wiosną 2016 r.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

danielc81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 3 mar 2011, o 13:41
Lokalizacja: Lis

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: danielc81 » 19 paź 2015, o 14:48

Rozumiem, że to jest to ? :)
Wjazd od Częstochowskiej za szpitalem jadąc "od miasta".
Załączniki
20151017_164557.jpg
20151017_164557.jpg (197.16 KiB) Przejrzano 11041 razy
20151017_164552.jpg
20151017_164552.jpg (171.39 KiB) Przejrzano 11041 razy
20151017_164549.jpg
20151017_164549.jpg (225.59 KiB) Przejrzano 11041 razy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 paź 2015, o 15:08

To jest rozbudowa Szpiatala Kalmedica.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 paź 2015, o 16:07

Daniel81 myślę, że to właśnie będzie wjazd na to osiedle.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 24 paź 2015, o 10:27

K-man pisze:Daniel81 myślę, że to właśnie będzie wjazd na to osiedle.
a wiec za szpitalem będzie zlokalizowane owe osiedle
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 2 sty 2016, o 19:30

damianfarba pisze:
K-man pisze:Daniel81 myślę, że to właśnie będzie wjazd na to osiedle.
a wiec za szpitalem będzie zlokalizowane owe osiedle
Dokładnie na działce 35/7.
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 20 sty 2016, o 10:59

Wie już ktoś może co z pozwoleniem na budowę? Złożono na początku stycznia ale podobno były jakieś błędy.
A tak przy okazji: między działką 35/7 a Kalmedicą planowana jest droga do Kordeckiego wychodząca przy szkole 13.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 22 sty 2016, o 18:56

Słabe informacje masz kolego, żadnych błędów nie ma i ciekawe skąd masz takie informacje wyssane z palca ??? , a drogi wewnętrzne osiedlowe wg Planu zagospodarowania na tym terenie jest w Planie kilka i są to drogi osiedlowe tak jak np na Zagorzynku, a znając działanie, tempo i opieszałość naszych władz w Ratuszu z obojętnie jakiego ugrupowania to będą wybudowane za 100 lat chyba że prywatni inwestorzy wybudują je prędzej wraz z powstającymi osiedlami !!!
Pozdrawiam :lol:

alaskan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:11

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: alaskan » 23 sty 2016, o 17:21

Działka na której planowana jest inwestycja graniczy bezpośrednio z wyrobiskami pocegielnianymi. Orientuje sie ktoś czy nie stanowi to problemu dla przyszłych budynków? Czytałem na forach że takie grunty są dość problematyczne, wymagają specjalnych technologii przy stawianiu fundamentów co oczywiście podraża budowę.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 24 sty 2016, o 20:19

Witaj
Od tego wszystkiego są projektanci i cały sztab wyspecjalizowanych, wykształconych osób ( inżynierowie , geolodzy, architekci itp. ) którzy tworzą całość czyli projekt architektoniczny i budowlany danego budynku , osiedla jak ma to być budowane, to nie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte gdzie można było bubel budować,( chociaż wieżowce z płyty betonowej stoją do dzisiaj a miały być tylko być ponoć na 30 lat funkcjonowania), w dzisiejszych czasach są to nowe technologie i odpowiedzialność tego co się buduje, w Dubaju domy budują na usypanych wyspach .........itp, w dzisiejszych czasach by nikt nie pobudował obiektu , budynku bez odpowiedniej wiedzy, pozwoleń i technologi wykonania, także proponowałbym zasięgnąć wiedzy na temat budownictwa, niż snuć jakieś bezpodstawne domysły.
Pozdrawiam
:D

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 sty 2016, o 21:42

adi00 pisze:Witaj
Od tego wszystkiego są projektanci i cały sztab wyspecjalizowanych, wykształconych osób ( inżynierowie , geolodzy, architekci itp. ) którzy tworzą całość czyli projekt architektoniczny i budowlany danego budynku , osiedla jak ma to być budowane, to nie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte gdzie można było bubel budować...
:D
To czemu jak są tacy wspaniali specjaliści budowlańcy to prawie każda inwestycja ma liczne wady. Począwszy od remontowanych dróg które zaraz po oddaniu trzeba poprawiać. Kto projektuje rozjeżdżane za małe ronda, wykonane tak tandetnie ze ciągle się rozpadają. Liczne wady budowlane w nowych budynkach, opisywanych na forum. Patrz Stadion Miejski, nowy budynek uniwersytetu, bloki TBS-u i wiele innych. Kto je budował i projektował krasnoludki. Dziś liczy się tylko kasa. Zrobić jak najtaniej i z byle czego a może się uda i wytrzyma okres gwarancyjny.
W bloku TBS przy Bursze położono badziewiaste rury do wody które trzeba było wymieniać przed upływem 20 lat. Nie było by problemu w starych blokach z piwnicami. Tam były prowadzone do pionów w podłodze korytarza mieszkania na parterze. Więc trzeba było wyprowadzić rodzinę z mieszkania i rozkuć im pół chałupy. Tylko jakiś durny projektant nie uwzględnił chociażby jakiegoś kanału doprowadzającego media do pionów. Ale to było najtańsze rozwiązanie.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 24 sty 2016, o 22:31

Witaj
Akurat podałeś same przykłady inwestycji robionych przez miasto a tu są układy układziki byle taniej a najwięcej do kieszeni paru osób ............
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 sty 2016, o 22:41

adi00 pisze:Witaj
Akurat podałeś same przykłady inwestycji robionych przez miasto a tu są układy układziki byle taniej a najwięcej do kieszeni paru osób ............
Pozdrawiam
Dziś bez różnorakich układów żadna firma nie załapie się na intratniejsze kontrakty. Obojętnie kto jest inwestorem.

A tu najświeższy przykład bumelki i to z inwestycji centralnej.
Autostrada Rzeszów-Jarosław będzie droższa. Potrzebne są poprawki
http://www.echodnia.eu/podkarpackie/str ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 24 sty 2016, o 22:51

Witaj
Przetargi ................................Bez komentarza. Tak samo jak obsadzanie swoimi ludźmi różnorakich
stanowisk w budżetówce ................................Bez komentarza.
Pozdrawiam

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 25 sty 2016, o 13:28

"Słabe informacje masz kolego, żadnych błędów nie ma i ciekawe skąd masz takie informacje wyssane z palca ??? , "

wydział budownictwa kaliskiego ratusza...

sam planuje tam zamieszkać więc nie zależy mi na odstraszaniu ludzi tylko na porządnej budowie. Napisałem co usłyszałem od ludzi opiniujących wniosek o pozwolenie na budowę.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 sty 2016, o 17:50

to powiedz mi gdzie byl sztab wyksztalconych ludzi jak projektowali osiedle Kozanów we Wroclawiu?

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 25 sty 2016, o 20:04

Witaj

"sam planuje tam zamieszkać więc nie zależy mi na odstraszaniu ludzi tylko na porządnej budowie. Napisałem co usłyszałem od ludzi opiniujących wniosek o pozwolenie na budowę."

Jak by nasz wydział Budownictwa pracował poprawnie , rzetelnie , miał wiedzę na temat budowania wszelakich obiektów i nie rzucał kłód pod nogi inwestorom to Kalisz dzisiaj by wyglądał inaczej, byłby piękny ( ostatnio dużo pisano w mediach na temat Wydziału Budownictwa w Kaliszu jak działa , jak funkcjonuje,zatrudnia niekompetentnych ludzi nie znających się na prawie , w tym wydziale są zatrudniani ludzie na chwilę którzy zmieniają się jak rękawiczki i pobierają ogromne pensje )i jak ty chcesz wierzyć takim urzędnikom ?????

Do kolegi kaczorkalisz - nie słyszałem nic o tym osiedlu we Wrocławiu ?? - słuchaj partaczy nie brakuje generalnie na całym
świecie ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora, że wszyscy tak robią !!

Pozdrawiam.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 25 sty 2016, o 22:38

adi00 pisze:nie słyszałem nic o tym osiedlu we Wrocławiu ??
Kozanów znany jest z tego, że jak w Odrze pojawia się więcej wody to osiedle zamienia się w jeden wielki basen.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

alaskan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:11

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: alaskan » 25 sty 2016, o 22:43

Próbowałem znaleźć informacje na temat rozbudowywanego szpitala za kalmedicą. Nie ma żadnej tablicy informacyjnej na temat budowy. Tak duży obiekt będzie dominował nad powstającym osiedlem. Rzekomo miał mieć dwie kondygnacje ale dowiedziałem się z pewnego źródła, że inwestor zamierza podwyższyć do 4, choć pierwotnie dostał zgodę na 2. Zobaczymy jak się spiszą urzędnicy :)

ODPOWIEDZ