Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 18 sty 2017, o 19:18

Nie sugerujcie się tym co mówili w biurze, bo to były nierealne terminy grubo przed tym jak wogóle wystartowała budowa. Trzymajcie się harmonogramu z umowy.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 18 sty 2017, o 21:01

nowe osiedle naszego dewelopera: https://www.olx.pl/oferta/nowe-osiedle- ... 3;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;

ciekawe jaki to będzie miało wplyw na tempo prac na Amelii :roll:

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 19 sty 2017, o 08:57

Nowa inwestycja S&o ruszy dopiero jak powstanie Amelia także nie siejcie paniki bo rok temu już mi Pani o tej inwestycji mówiła w biurze że to będzie kolejna inwestycja w 2018r a w 2019 będą Winiary

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 19 sty 2017, o 17:27

Basia pisze:Nowa inwestycja S&o ruszy dopiero jak powstanie Amelia także nie siejcie paniki bo rok temu już mi Pani o tej inwestycji mówiła w biurze że to będzie kolejna inwestycja w 2018r a w 2019 będą Winiary
do paniki mi daleko :wink:

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 21 sty 2017, o 07:50

Czy jest na forum może właściciel mieszkania nr 19?Chcialam coś podpytać bo mam identyczny układ mieszkania..

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 22 sty 2017, o 00:02

Basia pisze:Czy jest na forum może właściciel mieszkania nr 19?Chcialam coś podpytać bo mam identyczny układ mieszkania..
to ja się dołączę i poproszę o kontakt właściciela mieszkania nr 20 jeśli z nami jest :)

MateuszHydraulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, o 16:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: MateuszHydraulik » 24 sty 2017, o 21:53

blashke pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie ogrzewania w Amelii. Standardowo w opisie jest ogrzewanie z tradycyjnymi grzejnikami. Jednak niektórzy piszą tu o ogrzewaniu podłogowym. Czy za to dodatkowo się płaci? Czy wykonuje się we własnym zakresie ?
Witam ogrzewanie podłogowe w łazience z wyjściem rur ze ściany ale bez grzejnika to 1400zł a z grzejnikiem 1800zł,
zawór z głowicą termostatyczną umieszczany będzie z boku zabudowy stelaża WC typu Geberit.

MateuszHydraulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, o 16:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: MateuszHydraulik » 24 sty 2017, o 22:00

Basia pisze:Czy jest na forum może właściciel mieszkania nr 19?Chcialam coś podpytać bo mam identyczny układ mieszkania..

[
to ja się dołączę i poproszę o kontakt właściciela mieszkania nr 20 jeśli z nami jest :)[/quote]

Jeśli chodzi o rozmieszczenia grzejników proszę podać numer mieszkań postaram się wrysować na kopiach rysunków
Jeśli jest ktoś powyżej mieszkanie 24 i jeszcze nie wysłał zmian typu miejsce grzejnika drabinkowego umywalki rożne inne czy rezygnacja z wanny albo powiększenie prysznica , ze względu na ogrzewania podłogowe proszę pytać pod adresem
[email protected]

MateuszHydraulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, o 16:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: MateuszHydraulik » 24 sty 2017, o 22:10

Jonks pisze:Pytanie o piec.

Czy ktos wie jaki model pieca jest planowany do isntalacji? to jest inwestycja na lata i zastanawiam sie czy jesli piec bedzie z dolnej połki dołozyć do lepszego modelu zeby poźniej nie zagryzac wargi przez lata
Piece BUDERUS !! dodaję zdjęcie. Instalacje czyli węże , grzejniki złączki są ViSSMANN oby dwie firmy z Niemiec
Załączniki
Logamax_plus_GB062_links_auf_Rahmen_PL_3.jpg
Logamax_plus_GB062_links_auf_Rahmen_PL_3.jpg (44.34 KiB) Przejrzano 7324 razy

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 24 sty 2017, o 22:13

MateuszHydraulik pisze: Jeśli chodzi o rozmieszczenia grzejników proszę podać numer mieszkań postaram się wrysować na kopiach rysunków
Jeśli jest ktoś powyżej mieszkanie 24 i jeszcze nie wysłał zmian typu miejsce grzejnika drabinkowego umywalki rożne inne czy rezygnacja z wanny albo powiększenie prysznica , ze względu na ogrzewania podłogowe proszę pytać pod adresem
[email protected]
napisałam maila

MateuszHydraulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, o 16:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: MateuszHydraulik » 24 sty 2017, o 23:12

Mój Facebook mateusz michał dutkowski proszę dodać.

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 25 sty 2017, o 09:58

Piece z dodatkowym panelem/pogodynką?

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 25 sty 2017, o 12:30

Opis ze strony prod.

• Moc modulowana od 2 do 25,6 kW
• Płynna modulacja mocy 1:8
• Przystosowany do współpracy z podgrzewaczem c.w.u. (wbudowany zawór 3-drogowy)
• Paliwo: gaz ziemny E (Lw i Ls) lub gaz płynny LPG
• Intuicyjny sterownik kotła z czytelnym wyświetlaczem
• Wbudowana automatyka pogodowa
• Szeroki zakres modulacji mocy
• Precyzyjne dopasowanie mocy kotła do potrzeb użytkownika
• Automatyka o ogromnych możliwościach
• Możliwość sterowania kotłem wg temperatury zewnętrznej – obniżenie i optymalizacja kosztów ogrzewania oraz podwyższenie komfortu cieplnego użytkowania
• Autodiagnostyka pozwalająca na łatwe zdiagnozowanie usterek oraz zapewniająca wysokie bezpieczeństwo użytkowania
• Współpraca z systemami regulacji serii Logamatic RC i Logamatic 4000, zapewniającymi możliwość wykorzystania i sterowania praktycznie wszystkich stosowanych konfiguracji instalacji hydraulicznych/ogrzewania
• Oszczędność energii elektrycznej
• Niewielki pobór mocy elektrycznej w stanie gotowości: < 5 W
• Cicha praca
• Niska emisja dźwięku
• Akcesoria ułatwiające i przyspieszające montaż: - rama montażowa (wyposażenie dodatkowe) - płyta montażowa (wyposażenie dodatkowe) - zestawy podłączeń i zaworów (wyposażenie dodatkowe) - adapter powietrzno-spalinowy z króćcami pomiarowymi w dostawie z kotłem
• Łatwy, szybki i wygodny montaż
• Wysoka estetyka

MateuszHydraulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2017, o 16:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: MateuszHydraulik » 25 sty 2017, o 21:59

mieszkaniec69 pisze:Piece z dodatkowym panelem/pogodynką?
Pogodynką nie , będzie to piec: temperaturę ogrzewania jedno menu + głowice na grzejnikach , temp wody w kranie/wannie drugie.

Host
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2017, o 18:41

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Host » 26 sty 2017, o 12:25

Opinia serwisanta o piecu Buderus z forum Muratora:

"Buderus GB072 to bebechy Junkersa Cerapur Smart z automatyką Buderusową. Jeśli chodzi o konstrukcję kotła to ok pod warunkiem bardzo starannego dbania o wymiennik spaliny-woda (AlSi). Obniżenie kosztów produkcji po przejęciu Buderusa przez Bosch-a. W przypadku braku corocznego przeglądu mocno zarasta solami a jest praktycznie niemożliwy do wyczyszczenia. Wszystko przez bardzo skomplikowaną konstrukcję i brak dostepu."

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 29 sty 2017, o 17:03

według harmonogramu prac z dwu miesięcznym opóźnieniem rozpoczęto ocieplanie drugiego rzędu
Załączniki
ijhg.jpg
ijhg.jpg (225.92 KiB) Przejrzano 6690 razy

szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2017, o 22:57

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szymon » 29 sty 2017, o 20:38

Ktoś wie na kiedy przewidziane oddanie I segmentu ???
Pozdrowionka dla sąsiadów :D

grak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:08

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: grak » 5 lut 2017, o 18:46

Witam przyszłych sąsiadów, chciałabym zwrócić uwagę na poruszany już co prawda wątek PARKINGÓW na osiedlu....Muszę się Wam przyznać, że już w biurze na propozycje wykupu miejsca parkingowego doznałam szoku... w pierwszej chwili myślałam że chodzi o dokupienie dodatkowego miejsca, ale nie !!! Pani poinformowała mnie że aby mieć pewność że się zaparkuje pod domem to trzeba zapłacić 5 000tys !!JA SIĘ NIE ZGADZAM !!!! Jedno miejsce parkingowe powinno być przypisane dla każdego mieszkania bez wyjątku !!! takie jest moje zdanie. Można to w bardzo prosty sposób wyegzekwować.....Wymóc na biurze aby miejsca parkingowe były oznakowane numerami lokali a nadmiar niech sprzedają. uważam że metoda najprostsza i najmniej obciążająca budżet. Czy macie podobne odczucia?
Myślę że gdyby nie było ludzi chętnych wyrzucać własne pieniądze na coś co im się należy zg z zawartą umową, to problem przestałby istnieć a z tego co się orientuję miejsc parkingowych jest znacznie więcej .

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 5 lut 2017, o 19:21

grak pisze:Witam przyszłych sąsiadów, chciałabym zwrócić uwagę na poruszany już co prawda wątek PARKINGÓW na osiedlu....Muszę się Wam przyznać, że już w biurze na propozycje wykupu miejsca parkingowego doznałam szoku... w pierwszej chwili myślałam że chodzi o dokupienie dodatkowego miejsca, ale nie !!! Pani poinformowała mnie że aby mieć pewność że się zaparkuje pod domem to trzeba zapłacić 5 000tys !!JA SIĘ NIE ZGADZAM !!!! Jedno miejsce parkingowe powinno być przypisane dla każdego mieszkania bez wyjątku !!! takie jest moje zdanie. Można to w bardzo prosty sposób wyegzekwować.....Wymóc na biurze aby miejsca parkingowe były oznakowane numerami lokali a nadmiar niech sprzedają. uważam że metoda najprostsza i najmniej obciążająca budżet. Czy macie podobne odczucia?
Myślę że gdyby nie było ludzi chętnych wyrzucać własne pieniądze na coś co im się należy zg z zawartą umową, to problem przestałby istnieć a z tego co się orientuję miejsc parkingowych jest znacznie więcej .

Pomysł fajny, jednak podejrzewam że nie w porę, ponieważ prawdopodobnie ktoś już miejsce kupił, a pieniędzy deweloper raczej nie zwróci.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 5 lut 2017, o 21:29

O co chodziło deweloperowi ? O KASĘ :) A znalazło się parę jeleni co zapłaciło za te miejsca parkingowe.

ODPOWIEDZ