Osiedle Tyniec - Wzgórza Kalisza

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 19 paź 2016, o 18:40

No przecież to już przechodzi ludzkie pojęcie. Wieśniactwo totalne. Tym ludziom niedługo chyba będzie przeszkadzać, że włazy studzienek są takie a nie inne. Jak nie mogą przyjąć do wiadomości, że żyją w MIEŚCIE, w dodatku na osiedlu graniczącym ze Śródmieściem, to niech się wyprowadzą na zabitą dechami wiochę :evil: :evil: :evil:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 paź 2016, o 18:51

Widzę, że w każdym artykule dotyczącym mpzp poruszany jest temat drogi krajowej nr 12 przez os. Tyniec. Niektórzy nawet widzą w planie drogę szybkiego ruchu klasy GP. Należałoby to sprostować. Z tego co wiem Miasto nie planuje budowy drogi krajowej nr 12 przez os. Tyniec. Planowane połączenie TB z ul. Sikorskiego ma mieć status drogi gminnej/powiatowej jeśli się nie mylę. Ma to być miejska ulica klasy Z lub G, podobna do TB i podobnie jak w przypadku TB ma być wprowadzony zakaz dla pojazdów ciężarowych w ruchu tranzytowym.
gawronik13kalisz pisze: http://www.calisia.pl/articles/osiedlow ... t-na-tyncu" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe co teraz gdy go odwołali?
Druga sprawa...:
Czy tamci ludzie pogłupieli? Nawet boisko im będzie przeszkadzało? Ciekawe czy nowym nasadzeniom drzew też by się sprzeciwili - wszak drzewa szumią gdy wiatr wieje :evil:
Myślę, że cały ten szum spowodowali mieszkańcy ul. Moniuszki, którzy dwoją się i troją by nie dopuścić do połączenia TB z ul. Sikorskiego przez "ich" ulicę. Przypuszczam, ze planowane osiedle w niczym im nie przeszkadza, jest tylko narzędziem wykorzystywanym w walce z trasą.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3649
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 paź 2016, o 19:03

Ten protest to jakaś szalona prywata niewielkiej grupy osób.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 paź 2016, o 18:05

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/k ... finansow-3" onclick="window.open(this.href);return false;

Może jestem przewrażliwiony, ale jednym z pkt. obrad komisji jest
13. Projekt uchwały w sprawie „Miejscowego planu zagospodarowania dla zespołu zabudowy mieszkaniowej na osiedlu Tyniec” wraz z autopoprawką.
a na zdjęciach widzimy wizualizacje, których jakoś nie kojarzę. Możliwe, że to to osiedle? ;)

Obrazek
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 paź 2016, o 18:13

Możliwe. Mam nadzieję, że zaplanowano szkoły, przedszkola inna infrastrukturę potrzebną dla prawidłowego funkcjonowania takiego osiedla w XXI wieku. Przyjrzałem się i blok wygląda maega przeciętnie mam nadzieję, że to taka wizualizacja na szybko.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 paź 2016, o 19:02

A to fotka z profilu Dariusza Grodzińskiego ("Darek Grodziński"):
Obrazek

Dalsza część komisji. Plany dla Tyńca i terenów przydworcowych. Dyskusja też gorąca.

Plan zgadzałby się z wizualizacją, także mamy pewien zarys ;)
Czekamy na szczegóły :roll: :D
g13k

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 26 paź 2016, o 08:03

Może ktoś zakreślić teren na mapie z googla?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 paź 2016, o 10:24

Jakoś tak :P Nie przykładałem się dlatego nie jest zbyt prosto ale ogólny zarys myślę dobry
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 paź 2016, o 17:43

Dzisiaj miał być uchwalony mpzp dla Tynca. Ktoś coś wie ?

P.s. plan dla Tynca jest ponoć uchwalony, czyli jest zielone światło dla zabudowy.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 28 paź 2016, o 14:31

milo pisze:P.s. plan dla Tynca jest ponoć uchwalony, czyli jest zielone światło dla zabudowy.
Tak jest, ale krzykacze ze stowarzyszenia z Hanki Sawickiej nadal swoje:
http://www.calisia.pl/articles/przyjazn ... o-wojewody
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 paź 2016, o 15:37

Na świecie buduje się kilometrowe drapacze chmur a oni się zaraz obrażą na cały świat bo ktoś nie na ich terenie kilka 7piętrowych bloków wybuduje... paranoja
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 paź 2016, o 18:05

One chyba mają mieć max 6 pięter i 7 kondygnacji.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 paź 2016, o 19:19

No być może, moje nie dopatrzenie, przepraszam. Czyli tym samym jeszcze niższe. A krzyki wznoszą się wyżej niż bloki miałyby sięgać
g13k

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 2 lis 2016, o 10:29

gawronik13kalisz pisze:Na świecie buduje się kilometrowe drapacze chmur a oni się zaraz obrażą na cały świat bo ktoś nie na ich terenie kilka 7piętrowych bloków wybuduje... paranoja
punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia... jak ktoś mieszka xxxxx lat na osiedlu gdzie są same domki jednorodzinne, może wyjść za przeproszeniem w samych gaciach (nikogo nie obrażając ) na swój ogródek i nikt go nie będzie podglądał to wystawieniem takich bloków gdzie z 6 pietra cały blok będzie mogł patrzec na jego posesje trudno się pogodzić - niejako z utratą prywatności na swoim terenie ....
ja mieszkam w domu i nie wyobrażam sobie żeby latem mnie miało na widelcu całe osiedle ..... czy sie opalam czy robie grilla itd po to mieszkam w domu z ogrodem żeby mieć więcej prywatnośći niż się jej ma w bloku. :roll:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lis 2016, o 11:18

Wychodząc z takiego założenia budujmy w Kaliszu tylko do pierwszego piętra. Myślisz ze ludzie mają takie nudne życie, ze nie mają co robić tylko oglądać życie swoich sąsiadów. A co mnie i chyba nie tylko mnie obchodzi, czy byś się opalał, chodził w gaciach, czy robił sobie grilla.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 2 lis 2016, o 13:43

to trzeba się po prostu wyprowadzić. Miasto musi się rozwijać.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: Piob » 2 lis 2016, o 16:04

Dokładnie, miasto musi się rozwijać. A na Tyńcu w odległości 2 km od ratusza rośnie sobie wesoło zboże. Rozbudowa miasta musi iść we wszystkich kierunkach, na Dobrzecu już starczy bloków. Ja wiem że mieszkańców ulicy Moniuszki boli to, iż niedługo ulica ta rozstanie rozbudowana i będzie więcej hałasu, że żyli w przeświadczeniu, że jak przez ostatnie 30 lat nie budowali tam drogi to przez następne 30 też nie pobudują kolejnego odcinka trasy bursztynowej. Ja sam pamiętam jako mieszkaniec bloku przy ul. Podmiejskiej, że ta droga 20 lat temu obsługiwała 1/100 ruchu samochodowego co teraz, gdy nie było jeszcze ul. Stańczukowskiego, ronda z ul. Dobrzecką. Ale miasto musi się rozrastać i rozwijać.

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 2 lis 2016, o 22:13

a po jaką ch.... bloki na Tyńcu niech sie miasto rozwija kto broni ale czemu akurat w dzielnicy gdzie nigdy bloków nie było
nie można bloków stawiac dalej w Dobrzec na Hanki ? jakiś problem z tym jest ?
W każdym miescie nawet Paryż czy Londyn są dzielnice willowe - domów o niskiej zabudowie i bloki po co to mieszać ...
Wyrażam tylko swoje zdanie nie jestem mieszkańćem tamtych okolic ... niektorym widze rozum odbiera byle budowac budowac i budować .....
ciekawe jakbyscie sie czuli jakby sąsiad mial u Was dziure przez ściane przewierconą - przeciez nie zawsze musi obserwowac tylko raz kiedys, kiedy mu się podoba nie trzeba się zastanwiac przeciez on ma lepsze rzeczy do roboty :roll:

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: tomash » 2 lis 2016, o 22:59

edwardos pisze: nie można bloków stawiac dalej w Dobrzec na Hanki ? jakiś problem z tym jest ?
właśnie o to chodzi że na Dobrzecu brakuje miejsca na większą rozbudowę. Stąd też plany zagospodarowania innych lokalizacji w mieście.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowe wielkie osiedle

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 lis 2016, o 10:23

edwardos, w Kaliszu pełno jest niskiej zabudowy na Zawodziu, Zagorzynku, Piwonicach itd. Kalisz często wygląda jak jakiś zlepek wsi które nie rozwijają się. I nie chcę tu nikogo urazić. Gdzie się nie jedzie, głównymi ulicami, to albo domki albo 1 pietrowe kamieniczki . Nie wygląda to na miejski krajobraz.
Nigdy tam bloków nie było to nie budujmy? Na Dobrzecu tez nigdy nie było. Ten argument jest słaby. Idąc tym tokiem myślenia mieszkać powinniśmy w jaskiniach. Bo zakładając Calisie ludzie mogli by powiedzieć : "ale tu NIGDY nie było grodu! "... budując nowe miasto lokacje : "przecież nigdy tu nic nie było, tylko głupi by budował. Ratusz, taki wielki , ja tu nic podobnego wcześniej nie widziałem! "

Gwarantuje Ci , że gdyby ludzie mieli takie podejście to nasze miasto nie znalazło by się na mapie Ptolemeusza :)
g13k

ODPOWIEDZ