Osiedle Dębowe

To co już wybudowano.
1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 6 gru 2017, o 17:13

Pojecia niemam ale chyba nie bo zdaje mi sie ze naroznikowe mieszkania niebeda mialy w miom przypadku bo bedzie dojscie z boku budynku ale glowy niedam ale srodkowe pewnie beda musialy miec bo jakos tam trzeba sie dostac w razie czego

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Piob » 6 gru 2017, o 17:20

Żeby Wam uświadomić skalę wilgoci i problemu mokrych tynków na Amelii, to podam Wam suche liczby: w ciągu 10 dni 5 przemysłowymi osuszaczami wyciągnąłem z mieszkania 1100 litrów wody (słownie: tysiąc sto litrów!) - z własnej kieszeni wydałem 1200 zł na osuszacze i 1100 zł na prąd - wg dewelopera to wina złego wietrzenia mieszkania. No ale jak tynki są kładzione (już na ocieplony budynek) 5 tygodni przed odbiorem, a posadzka wylewana 10 dni przed odbiorem kluczy do mieszkania ... Do tego 4 krotnie miałem przekładany termin odbioru kluczy do mieszkania - raz przedstawiciel dewelopera SMSem o godzinie 15.00 poinformował mnie, że planowany na następny dzień o godzinie 8.30 odbiór mieszkania odbędzie się 10 dni później... O terminowym podpisaniu aktu notarialnego zapomnijcie - dla tych co mają kredyt dojdzie dodatkowa opłata za aneksowanie umowy kredytowej i zwiększoną marżę za kredyt.
Oczywiście o usunięciu wad i usterek zapisanych w protokole odbioru nie mogę się doczekać 2 miesiące. Reklamowałem także 2 porysowane szyby i sam osobiście musiałem przyjechać do mieszkania i otwierać Panu od okien moje mieszkanie , bo jak sam stwierdził, że na Amelii jest pusto,głucho i nic się nie dzieje i nie wie czy dostanie się do mieszkania, więc lepiej żebym tam był.

Ogólnie samo osiedle jest fajnie, dobra lokalizacja, do wykonania nie mam jakiś większych zastrzeżeń (jestem tym szczęśliwcem z parteru co nie ma włazu dachowego), a niestety wszystko psuje deweloper, przez swoje podejście, brak informacji, olewanie i zbywanie ludzi. Tak naprawdę przyszli mieszkańcy osiedla Dębowego prawdziwe problemy przed wami - nie mówię tego żeby Was straszyć, tylko żebyście przygotowali się na najgorsze.

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 6 gru 2017, o 17:38

Jest dokładnie tak jak pisze kolega Piob, my zainwestowaliśmy na stałe w swój własny osuszacz, co prawda mniej wydajny jak te przemysłowe. Najgorsze jest podejście dewelopera i jego tłumaczenie, że reklamacje zostają odrzucone bo materiały użyte do budowy osiedla były renomowanych marek, jaki ma to związek z odrzuceniem reklamacji- nie wiem.
Wyłaz jest największą paranoją i obłędem- kto się pod tym podpisał to nie wiem. Równie dobrze dziurę w dachu plandeką mogli nakryć i przygnieść ją cegłami...
Nie wiem z kogo chcieli zrobić głupków... bo nikt normalny nie będzie żył w mieszkaniu gdzie w dachu jest takie badziewie z którego kapie i przez które ucieka całe ciepło... PARANOJA

Mi również nie chodzi o straszenie was, lecz żebyście przygotowali się psychicznie na to co was czeka no i żebyście zabrali ze sobą ludzi na stanowisku budowlanym, którzy wiedzą co sprawdzać w mieszkaniu przy odbiorze.
Pisałam wcześniej, że polecam Pana Krota, który co prawda kilka miesięcy po odbiorze u nas był, ale i tak doszukał się kilku dodatkowych spraw.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 6 gru 2017, o 17:53

Problem zawilgocenia często dotyczy nowych mieszkań czy budynków.Nie wiem kiedy kładzione były tynki w mieszkaniach do których się wprowadziliście bo aż tak dokładnie nie śledzę tego wątku ale może to po prostu zbyt krotki okres czasu jaki minął od wybudowania do wprowadzenia.Tynki nie miały kiedy wyschnąć a już pojawili się lokatorzy.Pozamykali okna,włączyli ogrzewanie i wszystko zaczęło parować.

Oczywiście dodatkowym problemem może być ten nieszczęsny właz który też ma swój wkład w podniesieniu wilgotności.

rus_mar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 14 lis 2017, o 20:19

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: rus_mar » 6 gru 2017, o 21:41

Witam drogich mieszkańców osiedla Amelia na forum dotyczące os. Dębowego.
Jak Ja i większość kupujących u tego dewelopera na pewno czytało opinie o waszym osiedlu. Nie zazdroszczę i mimo to życzę Wam udanego i spokojnego życia w nowym domu. Wszystkie negatywne opinie dotyczą dwóch tematów: mokre ściany i włazy dachowe. Bardzo cenna Wasza uwaga ale skupmy się na nowym osiedlu Dębowym.
Deweloper nie może pozwolić sobie na kolejne takie negatywne opinie bo jego przyszłe inwestycje będą pod wielkim znakiem zapytania.
Poczekajmy jak zbudują nasze osiedle... i w tedy wystawmy kolejne opinie negatywne lub POZYTYWNE

nicolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 10:27

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: nicolas » 7 gru 2017, o 10:19

rus_mar pisze:
6 gru 2017, o 21:41
Witam drogich mieszkańców osiedla Amelia na forum dotyczące os. Dębowego.
Jak Ja i większość kupujących u tego dewelopera na pewno czytało opinie o waszym osiedlu. Nie zazdroszczę i mimo to życzę Wam udanego i spokojnego życia w nowym domu. Wszystkie negatywne opinie dotyczą dwóch tematów: mokre ściany i włazy dachowe. Bardzo cenna Wasza uwaga ale skupmy się na nowym osiedlu Dębowym.
Deweloper nie może pozwolić sobie na kolejne takie negatywne opinie bo jego przyszłe inwestycje będą pod wielkim znakiem zapytania.
Poczekajmy jak zbudują nasze osiedle... i w tedy wystawmy kolejne opinie negatywne lub POZYTYWNE
Powodzenia

amelia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2017, o 14:23

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: amelia » 7 gru 2017, o 12:27

Potwierdzam, że największym problemem jest podejście dewelopera do klienta, to się w głowie nie mieści. Jeśli to się nie zmieni, nie widzę jego przyszłości w Kaliszu. Płaciliśmy niemałe pieniądze za te mieszkania, a błędy i wady musimy dodatkowo naprawiać na własny koszt. Do tego ciągłe przesuwanie terminu odbioru mieszkania, za co od kilku miesięcy płacimy podwyższoną ratę kredytową i musieliśmy dopłacić za aneks do umowy. Przedwstępny akt notarialny również jest bardzo jednostronny, wynika z niego, że deweloper może wszystko, a najemca nic. Jednym z nielicznych albo jedynym solidnym podwykonawcą był hydraulik.

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 7 gru 2017, o 13:57

rus_mar pisze:
6 gru 2017, o 21:41
Witam drogich mieszkańców osiedla Amelia na forum dotyczące os. Dębowego.
Jak Ja i większość kupujących u tego dewelopera na pewno czytało opinie o waszym osiedlu. Nie zazdroszczę i mimo to życzę Wam udanego i spokojnego życia w nowym domu. Wszystkie negatywne opinie dotyczą dwóch tematów: mokre ściany i włazy dachowe. Bardzo cenna Wasza uwaga ale skupmy się na nowym osiedlu Dębowym.
Deweloper nie może pozwolić sobie na kolejne takie negatywne opinie bo jego przyszłe inwestycje będą pod wielkim znakiem zapytania.
Poczekajmy jak zbudują nasze osiedle... i w tedy wystawmy kolejne opinie negatywne lub POZYTYWNE

Wszyscy, którzy wyżej pisali o swoich doświadczeniach, pisali jedynie w dobrej wierze. Niestety jak widać, dla nabywców mieszkań na osiedlu dębowym, opinia klientów dewelopera jest nieistotna.
Jednak, gdyby przed zakupem mieszkania ktokolwiek uprzedził mnie jak może wyglądać sytuacja (chociażby tylko przypuszczalnie) na pewno wzięłabym to sobie do serca, ponieważ te mieszkania niszczą nam nerwy i są jedynie problemem.
Czekam na lawinę Państwa pozytywnych komentarzy po odbiorach.

mariusz.s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2017, o 00:43

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mariusz.s » 7 gru 2017, o 22:25

rus_mar pisze:
6 gru 2017, o 21:41
Witam drogich mieszkańców osiedla Amelia na forum dotyczące os. Dębowego.
Jak Ja i większość kupujących u tego dewelopera na pewno czytało opinie o waszym osiedlu. Nie zazdroszczę i mimo to życzę Wam udanego i spokojnego życia w nowym domu. Wszystkie negatywne opinie dotyczą dwóch tematów: mokre ściany i włazy dachowe. Bardzo cenna Wasza uwaga ale skupmy się na nowym osiedlu Dębowym.
Deweloper nie może pozwolić sobie na kolejne takie negatywne opinie bo jego przyszłe inwestycje będą pod wielkim znakiem zapytania.
Poczekajmy jak zbudują nasze osiedle... i w tedy wystawmy kolejne opinie negatywne lub POZYTYWNE
Według mnie to problem jednak polega na tym, że wiele uwag o których można przeczytać tutaj oraz w wątku o Amelii dotyczy podejścia dewelopera do klienta. Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o stronę techniczną (np. jakość pracy podwykonawców czy użyte materiały) to można by założyć, że przy kolejnej realizacji deweloper może dobrać innych podwykonawców, inne materiały i technicznie wszystko wyjdzie dużo lepiej. Natomiast "podejście" do klienta (czy też ogólnie drugiego człowieka) to jest coś co - jak mówią niektórzy - "ssie się z mlekiem matki" i ciężko to zmienić. Więc w tej kwestii raczej nie spodziewałbym się diametralnej poprawy. Natomiast od strony wykonawstwa to rzeczywiście wszystko mogą zrobić lepiej lub chociaż nie popełnić poprzednich błędów - czego przyszłym mieszkańcom szczerzę życzę.
Nam z osiedlem Amelia nie wyszło ponieważ nie zdążyliśmy w porę uporządkować spraw finansowych i tak teraz czytając te negatywne komentarze myślę sobie, że chyba tamto nasze "nieszczęście" stało się jednak "szczęściem" :(

rus_mar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 14 lis 2017, o 20:19

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: rus_mar » 8 gru 2017, o 00:07

Dzięki mariusz.s właśnie za taką odpowiedzią czekałem 👍 można powiedzieć, że jak będą inni podwykonawcy, materiały itp wyjdzie dużo lepiej i tego się trzymajmy ! 👍 co do samego dewelopera przypuszczam, że go nawet nigdy nie zobaczę więc nie oczekuje mega pozytywnej i wzorowej współpracy ;)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 gru 2017, o 15:35

ale na Amelii materialy budowlane byly najwyzszej jakosci - jak zapewnia deweloper. Wiec tu chyba dadza takie same

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 9 gru 2017, o 09:29

Nie mam fb, a czy deweloper ma? Czy takie komentarze tam się pojawiają? Fb więcej osób czyta, co może prędzej wpłynie na dewelopera.

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 9 gru 2017, o 16:12

kaczorkalisz pisze:
8 gru 2017, o 15:35
ale na Amelii materialy budowlane byly najwyzszej jakosci - jak zapewnia deweloper. Wiec tu chyba dadza takie same
Mam rozumieć, że " materiały budowlane najwyższej jakości" to sarkazm ?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 10 gru 2017, o 11:53

mario17 pisze:
9 gru 2017, o 16:12
kaczorkalisz pisze:
8 gru 2017, o 15:35
ale na Amelii materialy budowlane byly najwyzszej jakosci - jak zapewnia deweloper. Wiec tu chyba dadza takie same
Mam rozumieć, że " materiały budowlane najwyższej jakości" to sarkazm ?
oczywiscie ze tak. Jesli tu by dal inne materialy to by znaczylo ze na Amelii nie byly najlepsze :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 10 gru 2017, o 21:53

przepraszam ale materiały budowlane na amelii nie były złej jakości-skąd takie informacje? deweloper popełnił u nas mnóstwo błędów ale akurat to było na dobrym poziomie :roll:
większośc wad wynika u nas z szybkiego budownictwa i pośpiechu :evil:

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 11 gru 2017, o 14:42

AniaR pisze:
10 gru 2017, o 21:53
przepraszam ale materiały budowlane na amelii nie były złej jakości-skąd takie informacje? deweloper popełnił u nas mnóstwo błędów ale akurat to było na dobrym poziomie :roll:
większośc wad wynika u nas z szybkiego budownictwa i pośpiechu :evil:

Pokaż mi w takim razie certyfikaty i atesty tych dobrych materiałów..
Może i nie były one najgorszych firm, ale były najtańszymi "dobrymi" możliwościami.
Nie oszukuj się... Proponuje poza tym tą dyskusje przenieść na nasze forum, ponieważ osoby z osiedla Dębowego, będą miały wszystko lepsze i ich to nie dotyczy :D :D

Sting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2 paź 2017, o 13:05

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Sting » 12 gru 2017, o 15:25

AniaR pisze:
10 gru 2017, o 21:53
przepraszam ale materiały budowlane na amelii nie były złej jakości-skąd takie informacje? deweloper popełnił u nas mnóstwo błędów ale akurat to było na dobrym poziomie :roll:
większośc wad wynika u nas z szybkiego budownictwa i pośpiechu :evil:
Ania albo grasz w jednej drużynie z S&O albo nie potrafisz stanąć w prawdzie przed sobą i przyznać się, że mieszkasz na tykającej bombie :!:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 12 gru 2017, o 20:58

Sting pisze:
12 gru 2017, o 15:25
AniaR pisze:
10 gru 2017, o 21:53
przepraszam ale materiały budowlane na amelii nie były złej jakości-skąd takie informacje? deweloper popełnił u nas mnóstwo błędów ale akurat to było na dobrym poziomie :roll:
większośc wad wynika u nas z szybkiego budownictwa i pośpiechu :evil:
Ania albo grasz w jednej drużynie z S&O albo nie potrafisz stanąć w prawdzie przed sobą i przyznać się, że mieszkasz na tykającej bombie :!:
nie wiem do czego zmierza ta dyskusja (szczególnie w tym miejscu)

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 17 gru 2017, o 19:43

Dora dobra ale wdze ze budowa stoji fudamety sa na 3 segmecie i tyle😬😬🤔

edi26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 4 lis 2017, o 18:11

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: edi26 » 18 gru 2017, o 21:48

Właśnie miałam pytać czy coś się ruszyło na budowie 🤔 ktoś jakieś zdjęcia ma ?

ODPOWIEDZ