Osiedle Dębowe

To co już wybudowano.
MagikG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2017, o 16:49

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: MagikG » 10 lip 2017, o 17:04

Dzień dobry mam pytanie: czy w granicy zabudowy osiedla Dębowego będzie puszczony szlak Bursztynowe? Bo spoglądając na pozostawioną działkę to wygląda że tak? Jeżeli tak to w jakim czasie miasto zrealizować inwestycje?
Szukam czegoś w Kaliszu i się tak zastanawiam, czy ktoś wie jak buduje ten deweloper i jak wyglądają jego inne inwestycje, czy coś się dzieje z budynkami po wybudowaniu? Na czym polega bezczynszowe utrzymanie tego lokalu??
Jak jest odbierany deweloper przez ludzi?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 lip 2017, o 18:27

MagikG pisze:Dzień dobry mam pytanie: czy w granicy zabudowy osiedla Dębowego będzie puszczony szlak Bursztynowe
W granicy zabudowy osiedla? Nie wiem co masz na myśli. TB zostanie przedłużona i pobiegnie w sąsiedztwie osiedla, śladem ul. Pszennej, gdzie od x lat czeka na nią specjalnie pozostawiony szeroki kilkudziesięciometrowy korytarz.
Zapoznaj się z Miejscowymi Planami Zag. Przestrzennego dla okolicznych terenów oraz Studium Uwarunkowań i Kier. Zag. Przestrzennego Kalisza i wszystko powinno być jasne :wink:
http://bip.kalisz.pl/studium/kierunki0112.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bip.kalisz.pl/uchwaly/2005_30_494.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bip.kalisz.pl/uchwaly/2012_19_227.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeżeli tak to w jakim czasie miasto zrealizować inwestycje?
Podobno do 2020 roku

MagikG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2017, o 16:49

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: MagikG » 11 lip 2017, o 12:06

Zgodnie ze studium i planem miejscowym dla inwestycji Osiedle Dębowe obwodnica graniczy razem z budynkami, nie ma zachowanej żadnej odległości. Więc nie jest to nic przyjemnego dla mieszkańca, a jak wygląda geologia bo słyszałem że kiedyś były tam doły.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 lip 2017, o 14:06

MagikG pisze:Zgodnie ze studium i planem miejscowym dla inwestycji Osiedle Dębowe obwodnica graniczy razem z budynkami, nie ma zachowanej żadnej odległości.
Osiedle graniczy z planowaną drogą, ale wymagane odległości muszą być zachowane. Minimalna szerokość w liniach rozgraniczających drogi dwujezdniowej klasy zbiorczej w terenie zabudowanym wynosi 30 m, głównej 35m. Pozostawiony od x lat pas pod przedłużenie TB ma nawet więcej niż 35 m. Ciekaw jestem czy inwestor informuje potencjalnych klientów o planowanym przebiegu drogi. Jednych przebieg drogi klasy Z/G móglby zniechęcić (szczególnie dotyczy to domów na skraju skarpy, graniczących z pasem drogowym), ale dla innych droga może być atutem. Kwestia upodobań :wink:
Ostatnio zmieniony 11 lip 2017, o 14:07 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lip 2017, o 14:07

Biorąc pod uwagę kwestię budowy dróg w Kaliszu to byłbym spokojny przez najbliższe 10 lat...a potem nigdy nie wiadomo. Może puszczą ją 10 km od miasta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 lip 2017, o 14:14

jasiek20 pisze:Biorąc pod uwagę kwestię budowy dróg w Kaliszu to byłbym spokojny przez najbliższe 10 lat...a potem nigdy nie wiadomo. Może puszczą ją 10 km od miasta.
Hehe biorąc pod uwagę tempo zabudowy poza granicami miasta, to za 10 lat nie będzie w pobliżu Kalisza innego wolnego pasa o wymaganej szerokości dla drogi G lub Z :lol:
Dlatego o połączenie TB z TS jestem spokojny :wink:

MagikG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2017, o 16:49

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: MagikG » 12 lip 2017, o 14:58

A jak odbierany jest Developer na Kaliskim Rynku, spoglądałem na inwestycje prowadzone przez Developera i widzę że jakieś prowadzi a mnie chodzi o osoby które już u niego kupiły.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 lip 2017, o 00:40

MagikG pisze: Na czym polega bezczynszowe utrzymanie tego lokalu??
kupiliśmy mieszkanie na innym osiedlu tego dewelopera- reklamowanym też jako bezczynszowe co jest oczywiście nierealne (chyba,że będziemy się wykłócać o terminologię ;) )
owszem-liczniki za wodę,gaz itp masz swoje i płacisz wg zużycia ale już po odebraniu wszystkich mieszkań/domków konieczne jest utworzenie wspólnoty mieszkaniowej, która zajmie się utrzymaniem całego terenu, fundusz remontowy też się po upływie gwarancji dewelopera przyda :) w tym przypadku każdy będzie opłacał czynsz,który obejmie FR oraz opłaty za części wspólne,śmieci i utrzymanie porzadku na osiedlu- kwoty pewnie będą niskie ale niepotrzebnie deweloper wprowadza ludzi w błąd

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 17 lip 2017, o 16:24

AniaR pisze:każdy będzie opłacał czynsz,który obejmie FR oraz opłaty za części wspólne,śmieci i utrzymanie porzadku na osiedlu- kwoty pewnie będą niskie ale niepotrzebnie deweloper wprowadza ludzi w błąd
To nie czynsz, tylko składki i opłaty za usługi. Czynsz to opłata za korzystanie z cudzej własności.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 lip 2017, o 17:26

Wg takiej terminologii większość mieszkań własnościowych jest bez czynszowa.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 lip 2017, o 19:25

mam mieszkanie we wspólnocie i opłaty,które wypisałam są opisane na comiesięcznej informacji jako "czynsz" dlatego napisałam o terminologii właśnie :lol:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 17 lip 2017, o 21:01

AniaR pisze:mam mieszkanie we wspólnocie i opłaty,które wypisałam są opisane na comiesięcznej informacji jako "czynsz" dlatego napisałam o terminologii właśnie :lol:
Powinno to być opisane jako opłata za utrzymanie nieruchomości. Pobieranie "czynszu" przez wynajętego zarządcę to niegrzeczność, traktowanie właścicieli per noga, panoszenie się. Niegrzeczność pewnie niezamierzona, ale nie powinna mieć miejsca.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 lip 2017, o 23:12

kaliszanin2 pisze: Powinno to być opisane jako opłata za utrzymanie nieruchomości. Pobieranie "czynszu" przez wynajętego zarządcę to niegrzeczność, traktowanie właścicieli per noga, panoszenie się. Niegrzeczność pewnie niezamierzona, ale nie powinna mieć miejsca.
powiem szczerze,że nigdy nie zwracałam na to uwagi :) ale zmierzałam też do tego,że masa osób,które spotykają się w takiej sytuacji z terminologią,o której napisałam są zdziwione,że jednak jakieś opłaty są ;)

mariusz.s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2017, o 00:43

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: mariusz.s » 18 lip 2017, o 01:39

JQu pisze: Szeregowce w ciasnej zabudowie to najgorsza jak dla mnie forma mieszkania. Dziedziczy to wszystkie najgorsze wady mieszkania w bloku jak i w domu. Głośniej niż w bloku bo nie dość że słychać sąsiada za ścianą to jeszcze w ciepłym okresie kosiarki, grille, imprezy. Na ogródku zero intymności bo sąsiad zarówno z góry jak i z boku. Zdecydowanie nie dla ludzi ceniących spokój.
Witam.
Ja również cenię sobie ciszę, spokój i przestrzeń z dala od ruchliwego centrum miasta. Kiedyś mieszkałem w ciasnym bloku, teraz w domku jednorodzinnym ale też w dość ciasnej zabudowie na malutkiej działeczce - jest lepiej ale nadal po wyjściu na świeże powietrze dookoła monitoring lepszy od kamer :) Przynajmniej jest w miarę cicho.
Dla kontrastu chciałem jednak powiedzieć, że znam ludzi, którzy wręcz odwrotnie - lubią hałas i "gęstość". Siedząc na kanapie muszą ciągle słyszeć samochody na ulicy i ludzi na chodniku - bez tego wręcz popadają w lęki :)

Cóż, każdy jest inny i ma inne potrzeby. To osiedle również znajdzie szybko swoich mieszkańców chociaż do mnie te bunkry w ogóle nie przemawiają ;)

MagikG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2017, o 16:49

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: MagikG » 21 lip 2017, o 08:58

Powielam moje wcześniejsze pytanie na temat Dewelopera jak jest odbieramy na Kaliskim Rynku? Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu ale nie znalazłem żadnej opinii od osób które zrobiły zakup na któreś z wcześniejszych inwestycji oraz o informacje co znajdowało się wcześniej na tej działce.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 lip 2017, o 09:10

Tu temat o innej jego inwestycji, możesz popytać ludzi.
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... f=4&t=2926" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 23 lip 2017, o 00:54

MagikG pisze:Powielam moje wcześniejsze pytanie na temat Dewelopera jak jest odbieramy na Kaliskim Rynku? Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu ale nie znalazłem żadnej opinii od osób które zrobiły zakup na któreś z wcześniejszych inwestycji oraz o informacje co znajdowało się wcześniej na tej działce.
wystarczy wejść na wątek o Amelii- albo spytać mieszkańców tego osiedla... generalnie tragedii nie ma ale pracownicy dewelopera są cholernie niesłowni a terminy oddania mieszkań zgadzają sie tylko na piśmie (lista błędow przy odbiorze jest spora) :roll: drugi raz bym si zastanowiła czy wejść we współpracę z tym deweloperem.
Cytuję fragment oferty: "Zabudowa położona będzie blisko jednej z głównych ulic"- ciekawe ile osób sprawdziło,że tak główna ulica to planowana obwodnica :evil:

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: JQu » 23 lip 2017, o 22:42

AniaR pisze:
MagikG pisze:Powielam moje wcześniejsze pytanie na temat Dewelopera jak jest odbieramy na Kaliskim Rynku? Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu ale nie znalazłem żadnej opinii od osób które zrobiły zakup na któreś z wcześniejszych inwestycji oraz o informacje co znajdowało się wcześniej na tej działce.
wystarczy wejść na wątek o Amelii- albo spytać mieszkańców tego osiedla... generalnie tragedii nie ma ale pracownicy dewelopera są cholernie niesłowni a terminy oddania mieszkań zgadzają sie tylko na piśmie (lista błędow przy odbiorze jest spora) :roll: drugi raz bym si zastanowiła czy wejść we współpracę z tym deweloperem.
Cytuję fragment oferty: "Zabudowa położona będzie blisko jednej z głównych ulic"- ciekawe ile osób sprawdziło,że tak główna ulica to planowana obwodnica :evil:
Problemy to się zaczną gdy spróbujecie reklamować coś po odbiorach... Wskórać coś to droga przez mękę. Gdy sprzedaje to klienta prawie po rękach całuje, wszystko naobiecuje a potem ma klienta głęboko w d....

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 24 lip 2017, o 08:24

JQu pisze:
AniaR pisze:
MagikG pisze:Powielam moje wcześniejsze pytanie na temat Dewelopera jak jest odbieramy na Kaliskim Rynku? Chcę kupić mieszkanie na tym osiedlu ale nie znalazłem żadnej opinii od osób które zrobiły zakup na któreś z wcześniejszych inwestycji oraz o informacje co znajdowało się wcześniej na tej działce.
wystarczy wejść na wątek o Amelii- albo spytać mieszkańców tego osiedla... generalnie tragedii nie ma ale pracownicy dewelopera są cholernie niesłowni a terminy oddania mieszkań zgadzają sie tylko na piśmie (lista błędow przy odbiorze jest spora) :roll: drugi raz bym si zastanowiła czy wejść we współpracę z tym deweloperem.
Cytuję fragment oferty: "Zabudowa położona będzie blisko jednej z głównych ulic"- ciekawe ile osób sprawdziło,że tak główna ulica to planowana obwodnica :evil:
Problemy to się zaczną gdy spróbujecie reklamować coś po odbiorach... Wskórać coś to droga przez mękę. Gdy sprzedaje to klienta prawie po rękach całuje, wszystko naobiecuje a potem ma klienta głęboko w d....
u takich deweloperow to jest zawsze tak. U takiego Antczaka podejrzewam ze jest lepiej zrobione bo oni sami sobie buduja i o to dbaja. Nie slyszalem jeszcze zlych opinii o nich. Tylko ze tez sie cenia :)

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 15 sie 2017, o 08:30

Sa jakies fotki z realizacji poprosze

ODPOWIEDZ