Osiedle Dębowe

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 sty 2017, o 12:59

Znalazłem informację, że u zbiegu Dybowskiego i Raciborskiego, inwestor od osiedla Amelia (Sando Developer) na przełomie kwietnia/maja rusza z nową inwestycją.

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 sty 2017, o 02:06

No i teraz niech ktoś powie, że "przecież w Kaliszu nie ma budownictwa nowego, nie ma nowych mieszkań", dlatego ludzie są zmuszeni podejmować się kupna mieszkania pod Kaliszem... No ja nie mogę... Strona "Zdania, których Kaliszanie..." na fb od czasu do czasu wrzuca takie zestawienia inwestycji mieszkaniowych w Kaliszu. Ja nie wiem, ale na moje tego jest naprawdę dużo. Jest w czym wybierać. Nie rozumiem więc skąd takie głosy się biorą, o których pisałem na początku. A słyszę je często.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 sty 2017, o 06:32

Też myślę, że w Kaliszu buduje się dużo, jak na tak "upadłe" miasto. A czy przyszli mieszkańcy nie będa protestować przeciez w okolicy ma powstać nowe wielkie osiedle. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Piob » 17 sty 2017, o 07:30

Fajnie, że buduje się w innych częściach miasta niż Dobrzec jak to było w większości w ostatnich latach.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 sty 2017, o 08:51

gdzie to ma powstać?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 sty 2017, o 09:04

Caspress pisze:gdzie to ma powstać?
Napisałem przecież, że u zbiegu Dybowskiego i Raciborskiego (os. Tyniec).
<Przemek> pisze:No i teraz niech ktoś powie, że "przecież w Kaliszu nie ma budownictwa nowego, nie ma nowych mieszkań", dlatego ludzie są zmuszeni podejmować się kupna mieszkania pod Kaliszem... No ja nie mogę... Strona "Zdania, których Kaliszanie..." na fb od czasu do czasu wrzuca takie zestawienia inwestycji mieszkaniowych w Kaliszu. Ja nie wiem, ale na moje tego jest naprawdę dużo. Jest w czym wybierać. Nie rozumiem więc skąd takie głosy się biorą, o których pisałem na początku. A słyszę je często.
Jeśli chodzi o mieszkaniówkę to fakt, ale nie można tracić z pola widzenia tego, że olbrzymie dzielnice wcześniej powstały (lub powstają) poza granicami Kalisza (Kościelna Wieś, Kol.Skarszewek, Borek, Skalmierzyce...).

Na uwagę tutaj zasługuje fakt, że w końcu widać jakiś progres jeśli chodzi o architekturę nowych mieszkań w Kaliszu. Mam tu na myśli Apartamenty Asnyka czy Nowy Korczak. Niestety nadal pojawiają się takie koszmary jak ten blok u zbiegu Warszawskiej i Niemojowskich (!!!)
Piob pisze:Fajnie, że buduje się w innych częściach miasta niż Dobrzec jak to było w większości w ostatnich latach.
Mam nadzieję, że Tyniec stanie się taką modelową dzielnicą miasta. Coś na wzór Nowych Żernik we Wrocławiu (zainteresowanym polecam wygooglować tę inwestycję - naprawdę warto).
Widziałbym to tak, że miasto buduję ulicę Owsianą. Owsiana staje się ulicą zbiorczą, tak jakby osią całego, nowego Tyńca. Ulica powinna mieć wszystkie lewo i prawo-skręty. Zatoki autobusowe, a na jej końcu powinna znaleźć się pętla autobusowa. Oczywiście musi uwzględniać pas zieleni, ścieżki rowerowe i chodniki. Plan zagospodarowania przestrzennego powinien zawierać także miejsce dla pawilonu handlowego. Inwestorzy budujący na Tyńcu mieszkania, powinni z kolei zadbać o boczne ulice, odchodzące od Owsianej.
Ciekawe czy w UM ktoś w ogóle o tym pomyślał...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 sty 2017, o 17:55

Pomysl z zagospodarowaniem Tynca uwazam za jak najbardziej trafiony. Dobrze tez jasku piszesz o koniecznosci zaplanowania calej infrastruktury z wyprzedzeniem.

Co do mojego poprzedniego wpisu i twojej odpowiedzi to rowniez sie zgadzam z tym, ze wyrosla nam niezla mieszkaniowa konkurencja pod nosem. Ale nie o tym rzecz, chodzilo mi raczej o czesto slyszane narzekania, ze w Kaliszu nie ma gdzie mieszkania kupic i trzeba emigrowac.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 sty 2017, o 13:49

Mnie osobiście nie podobają się te domki. Piszę to na podstawie zamieszczonego planu i wizualizacji. Poza może efektowniejszym wyglądem zewnętrznym przypomina mi to budownictwo socjalne dla najuboższych. Widać panującą ciasnotę, praktycznie zero podwórka czy ogródka. Zero intymności, głośniejszą dyskusję na zewnątrz będzie słychać wokół.
Ludzie to kupią chyba przez snobizm aby powiedzieć ze mieszkają w swoim domku.
Od mieszkania w bloku różni się chyba tym że bierze się dodatkowo na głowę wszelkie problemy remontowe i utrzymania zewnętrznego swojej części budynku.
Widać że deweloper kierował się wyciśnięciem maksymalnego zysku z jak najmniejszej powierzchni zabudowy.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 7 cze 2017, o 16:51

Pojawiły się nowe wizualizacje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przewidywany termin realizacji i oddania pierwszych mieszkań wiosna 2018 roku (II kwartał).
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 7 cze 2017, o 17:47

Mieszkam w pobliżu tego miejsca, więc mogę w najbliższym czasie wysłać zdjęcia. Strasznie inaczej będzie to wyglądać niż na wizualizacjach. Już weszły tu koparki. Na razie skrócili skarpę.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 7 cze 2017, o 20:50

Przecież to wygląda jak bunkry. zero lekkości, małe doświetlenie mieszkań. Pierwsze skojarzenie z dawnymi czworakami dla plebsu.

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 29 cze 2017, o 22:39

witam czy ktos podpisywal umowe developerska czy tez notarialna ?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 lip 2017, o 12:58

To już chyba inwestycja w trakcie realizacji.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 5 lip 2017, o 08:34

Cristof pisze:Mnie osobiście nie podobają się te domki. Piszę to na podstawie zamieszczonego planu i wizualizacji. Poza może efektowniejszym wyglądem zewnętrznym przypomina mi to budownictwo socjalne dla najuboższych. Widać panującą ciasnotę, praktycznie zero podwórka czy ogródka. Zero intymności, głośniejszą dyskusję na zewnątrz będzie słychać wokół.
Ludzie to kupią chyba przez snobizm aby powiedzieć ze mieszkają w swoim domku.
Od mieszkania w bloku różni się chyba tym że bierze się dodatkowo na głowę wszelkie problemy remontowe i utrzymania zewnętrznego swojej części budynku.
Widać że deweloper kierował się wyciśnięciem maksymalnego zysku z jak najmniejszej powierzchni zabudowy.
W pełni się z Tobą zgadzam. Dla mnie to niepojęte, żeby decydować się na domek z ogródkiem 12m2 gdzie nawet kosiarką będzie cieżko się ruszyć.
Już osiedle Amelia było ciasne - ale to przebija chyba na głowę tam jest napakowane domków jeden na drugi nawet nie ma ulicy tylko oddziela je wąskie przejście - tak przynajmniej widać z wizualizacji.

Jest jednak sporo amatorów takiego mieszkalnictwa bo już widać, że mieszkania idą jak swieże bułeczki 8)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 lip 2017, o 08:44

Chyba każda inwestycja developerska w Kaliszu i w jego okolicach, cieszy się sporym powodzeniem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: JQu » 5 lip 2017, o 14:27

Cristof pisze: Od mieszkania w bloku różni się chyba tym że bierze się dodatkowo na głowę wszelkie problemy remontowe i utrzymania zewnętrznego swojej części budynku.
Szeregowce w ciasnej zabudowie to najgorsza jak dla mnie forma mieszkania. Dziedziczy to wszystkie najgorsze wady mieszkania w bloku jak i w domu. Głośniej niż w bloku bo nie dość że słychać sąsiada za ścianą to jeszcze w ciepłym okresie kosiarki, grille, imprezy. Na ogródku zero intymności bo sąsiad zarówno z góry jak i z boku. Zdecydowanie nie dla ludzi ceniących spokój.

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 5 lip 2017, o 17:31

Cristof napisał(a):
Od mieszkania w bloku różni się chyba tym że bierze się dodatkowo na głowę wszelkie problemy remontowe i utrzymania zewnętrznego swojej części budynku.


Niema czynszu :shock:

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Piob » 5 lip 2017, o 23:12

Ale jest opłata do wspólnoty mieszkaniowej. Bezczynszowy to możesz mieć dom, który pobudujesz na własnej działce (chociaż podatek od nieruchomości i tak trzeba zapłacić)

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 6 lip 2017, o 16:49

Jasne ze trzeba bo ktos musi balagsn w kolo ogarniac co niezmniena faktu ze czynszu i tak niema

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Dębowe

Nieprzeczytany post autor: Piob » 6 lip 2017, o 18:27

To inaczej.
Nie zapłacisz czynszu, ale zapłacisz dodatkowo za to co w nim było: woda+ścieki, ogrzewanie, opłata do wspólnoty za: wywóz śmieci, utrzymanie czystości, odśnieżanie zimą, fundusz na remonty i inwestycje, itp.

ODPOWIEDZ