Korczak Park

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 mar 2017, o 19:34

nitr0 pisze: A zobacz tu:
http://mazek-nieruchomosci.pl/wp-conten ... -1-130.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tydzień temu na stronie mtcconsulting.pl, na rzutach budynku można było przejść przez niewidoczny przycisk wstecz na rzut całego terentu. Były tam w sumie 4 budynki ułożone chyba w literę L
Wiec wydaje mi sie, budynek jest zaadaptowany z innego zagospodarowania.
Tamten cały teren to był jakiś błąd na stronie. To co widziałeś to plan osiedla z Ostrowa, bo też mnie to kiedys zaciekawiło i sprawdziłem . Można wejść w inne realizację mtm i sobie sprawdzić o czym mówię :D


A co do wind to w tym budynku będą one zamontowane, mimo tej wysokości ;)
g13k

nitr0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:56
Lokalizacja: Korczak

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: nitr0 » 4 mar 2017, o 20:24

Czyli ta dziura którą zostawili to jednak na windę.

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 11 mar 2017, o 17:20

Zdjęcia z dnia 11 marca 2017 roku

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 mar 2017, o 21:25

Nie do końca w temacie ale jestem ciekaw kiedy ktoś pomyśli nad tym ternem
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 mar 2017, o 21:52

TO ja też z pytaniem :D
https://www.google.pl/maps/@51.7609873, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;
Teren pomiędzy ul. Korczak, Stanczukowskiego, łącznikiem Wysokiej z Stanczukowskiego i działką Nowego Korczaka - do kogo należy, albo co tam się planuje? ;)
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 mar 2017, o 22:10

gawronik13kalisz pisze:TO ja też z pytaniem :D
https://www.google.pl/maps/@51.7609873, ... a=!3m1!1e3" onclick="window.open(this.href);return false;
Teren pomiędzy ul. Korczak, Stanczukowskiego, łącznikiem Wysokiej z Stanczukowskiego i działką Nowego Korczaka - do kogo należy, albo co tam się planuje? ;)
Cofając się kilka lat wstecz kiedy na Korczaku było jeszcze pusto :D
Obrazek
Na terenie tym był tor dla quadów a quady mieściły się w tym budynku który, uchował się do dziś...
Później tor został zmniejszony bo część terenu sprzedano pod budowę salonu Toyoty.

A następnie biznes quadowy uciekł z Kalisza jak i wszystko inne :lol:
Swoją drogą dziwne że właściciel tej działki nie postawił sobie miejsc na reklamy w końcu lokalizacja doskonała :roll:
Pamiętam swego czasu jak jeszcze quady śmigały była tam jedna klimatyczna reklama jakiegoś rezerwatu Indianów .

Dziś Gawronik teren przeznaczony jest pod zabudowę usługową .
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 14 mar 2017, o 21:50

blok na bloku blokiem pogania .... Pytanie tylko kiedy zasypią Krępicę żeby kolejny blok postawić :lol:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 mar 2017, o 08:53

Mimo tego, że jestem fanem rozbudowy miasta i nowych inwestycji to wolałbym, żeby na Korczaku już przestali budować. Infrastruktura tego osiedla w ogóle nie jest przystosowana do jego rozbudowy. Ul. Korczak jest zbyt wąska, brak ścieżki rowerowej, brak miejsca na zatoki autobusowe.
Oby na Tyńcu poszli po rozum do głowy i ulicę zbiorczą (Owsianą) zbudowali szeroką ze wszystkimi elementami towarzyszącymi sporemu osiedlu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 mar 2017, o 23:38

Jasiek 20 dobrze mówisz. Na Korczaku zrobiło się b.ciasno, jest głośno od Stańczukowskiego i brakuje zieleni między blokami.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 16 mar 2017, o 13:50

jasiek20 pisze:Oby na Tyńcu poszli po rozum do głowy i ulicę zbiorczą (Owsianą) zbudowali szeroką ze wszystkimi elementami towarzyszącymi sporemu osiedlu.
Szerokość Owsianej jest zdeterminowana usytuowaniem domów mini-osiedla na jej końcu. Chyba że najpierw miałaby być szersza, a przy domkach zwężona.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 16 mar 2017, o 17:36

jasiek20 pisze:Oby na Tyńcu poszli po rozum do głowy i ulicę zbiorczą (Owsianą) zbudowali szeroką ze wszystkimi elementami towarzyszącymi sporemu osiedlu.
Nie ma takiej potrzeby. Zgodnie z mpzp ul.Owsiana ma być króciutką uliczką wewnątrz osiedla, drogą klasy D (dojazdowa) – najniższą z klas dróg publicznych.
Ulicą zbiorczą/główną powinna być ulica Pszenna

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 mar 2017, o 17:56

jp pisze:
jasiek20 pisze:Oby na Tyńcu poszli po rozum do głowy i ulicę zbiorczą (Owsianą) zbudowali szeroką ze wszystkimi elementami towarzyszącymi sporemu osiedlu.
Nie ma takiej potrzeby. Zgodnie z mpzp ul.Owsiana ma być króciutką uliczką wewnątrz osiedla, drogą klasy D (dojazdowa) – najniższą z klas dróg publicznych.
Ulicą zbiorczą/główną powinna być ulica Pszenna
Bo to jest brak perspektywicznego myślenia. Wystarczy spojrzeć na ul. Hanki Sawickiej, która w założeniu też nie miała stanowić aż tak ważnej arterii komunikacyjnej dla największej kaliskiej sypialni.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 16 mar 2017, o 18:32

jasiek20 pisze:Bo to jest brak perspektywicznego myślenia. Wystarczy spojrzeć na ul. Hanki Sawickiej, która w założeniu też nie miała stanowić aż tak ważnej arterii komunikacyjnej dla największej kaliskiej sypialni.
Plan jest ok. Jesli drogi będą budowane zgodnie z założeniami mpzp, osiedle będzie dobrze skomunikowane. Naprawdę nie ma sensu robić z ul. Owsianej głównej arterii skoro w pobliżu mają przebiegać drogi zbiorcze oraz lokalne. Ulicę Moniuszki ma przecinać inna droga, równoległa do Owsianej, która będzie przedłużeniem ul. Żwirki i Wigury. Moim zdaniem jest to słuszne rozwiązanie.

HS na Dobrzecu od początku była planowana jako główna ulica osiedla. Jej kręty przebieg też nie jest przypadkowy. Chodziło m.in o objęcie jak największego obszaru osiedla główną linią kom. autobusowej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 mar 2017, o 19:43

Ja myślę,że jest więcej przypadku niż planowania obecnego przebiegu HS.Kręty przebieg to przypadek wymuszony różnicami wysokości terenu.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 mar 2017, o 20:29

Pawel pisze:Ja myślę,że jest więcej przypadku niż planowania obecnego przebiegu HS.Kręty przebieg to przypadek wymuszony różnicami wysokości terenu.
Wiem, ze to nie do konca ten watek, ale w sumie temat ciekawy. To mamy dwie zupelnie odmienne, przeciwstawne koncepcje i zalozenia. Jp zawsze twierdzil, takze ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ze taki a nie inny uklad HS to nie przypadek, ale dzialanie celowe, umotywowane zapewnieniem dogodnej komunikacji autobusowej. A z drugiej strony zalozenie, ze byl to przypadek. Gdzie lezy racja? :)

A propos zatok dla autobusow na Korczaku, o ktorych pisal jasiek. Prawda, ze miejsca na nie raczej nie ma, ale linia na Korczak prawdopodobnie powstanie i mysle, ze nie bedzie to najgorszy pomysl.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 16 mar 2017, o 21:40

Bez przesady nie jest tak ciasno :lol:

Co do braku zieleni to fakt chodź myślę że trzeba dać kilka latek by drzewka wyrosły powiedziałbym że nie jest to problem Korczaka tylko nowych osiedli bo nowa cześć dobrzeca nie licząc skwerków to też nie jest obfita w zieleni chodź coś kosztem czegoś za to mieszkańcy tych osiedli mają miejsca parkingowe :lol: zamiast tworzyć mini skwerki fajnie by było ogarnąć pareczek nad Krępicom.

Drogi na Korczaku nie na leża do najszerszych to fakt jednak spokojnie mieszczą się tam 2 autka więc nie wiem w czym problem?

Zamiast martwić się natężeniem ruchu związanym z rozbudową osiedla najpierw bym radził się zastanowić jak budowa ronda wpłynie na ruch samochodowy na ul. Korczak bo myślę że z tego powodu ruch na pewno urośnie dla mnie jadąc ze szpitala jest to duży skrót jednak związku, jak to nasz aktualny prezydent powiedział stoi się tam 30min nawet
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0FXRswpcaas[/youtube]
To zdecydowanie wybierałem drogę na około

Przemku co do tych autobusów to ciekawe ja myślę że oni najprędzej przetrasują 6 przez Korczak chodź wtedy musieli byzrobić przystanek w okolicy Poznańska/Korczak by było jakieś dojście do szpitala bo niestety ul. Wysoka jest zbyt wąska.

Miejsce na zatoki byłoby chociaż na nowej drodze Stanczukowskiego/Wysoka swoją drogą ciekawe czy ulica ta zyska jakąś nazwę :)

Chodź myślę że najprędzej autbusy te pojada przez samą ul. Korczak tutaj jednak proponowałbym zerknąć na dobrzec ul. Armi Krajowej również bardzo ważna droga osiedlowa miejsce na zatoki jest jednak nic nie wskazuje by planowano takie zrobić.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 16 mar 2017, o 22:17

Caspress pisze:Miejsce na zatoki byłoby chociaż na nowej drodze Stanczukowskiego/Wysoka swoją drogą ciekawe czy ulica ta zyska jakąś nazwę :)
Roboczo nazywam ją ulicą Antczaka. Proponuję używać tej nazwy na forum do chwili nadania oficjalnej nazwy. :lol:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 17 mar 2017, o 08:34

Pawel pisze:Ja myślę,że jest więcej przypadku niż planowania obecnego przebiegu HS.Kręty przebieg to przypadek wymuszony różnicami wysokości terenu.
Jedno nie wyklucza drugiego. Ukształtowanie terenu mogło byc inspiracją :wink:

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 20 mar 2017, o 09:29

Do przystanku na Poznańskiej z Korczaka jest rzut beretem i chyba nie ma potrzeby, żeby przez Korczak jeździły autobusy, a już przez Wysoką czy Ptasią to by była totalna głupota :roll:
Na Ptasiej to się chyba autobus nie zmieści, a na Wysokiej czasem cieżko przejechać osobówką bo mieskzańcy domów i bloku tego co stoi przed osiedlem Antczaka stawiają swoje samochody. Często tędy przejeżdżam więc wiem jak to wygląda.
Ci mieszkańcy ktorzy mieszkają bliżej szpitala mają blisko przystanek wlaśnie z Poznanskiej a Ci co blizej budowanego ronda mają przystanek na Stanczukowskiego.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 1 kwie 2017, o 22:36

Zasieki, ciasnota i brak zieleni (no oczywiście poza publicznym parkiem).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ