Korczak Park

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 20 lut 2017, o 21:58

Droga GP od Castoramy do ul. Poznańskiej niewiele zmieniłaby w kwestii mieszkaniówki. Pomiędzy węzłami Castorama -Poznańska nie przewiduje się zjazdów.

Wolałbym chyba żeby tereny w kierunku Kościelnej Wsi "zaczekały". Myślę, że lepiej byłoby w pierwszej kolejności zagospodarowywać tereny na Tyńcu, Chmielniku (tereny MW w projekcie nowego Studium), kontynuować rozbudowę Korczaka, a także równocześnie zagęszczać miasto wewnątrz szeroko rozumianego śródmieścia. Dobrym przykładem będą Wistil Park, Panorama Dobrzec. Marzy mi się też mieszkaniówka (w tym biurowce i apartamentowce) w sąsiedztwie „Calisii”, czyli kwartale Wojska Polskiego- Majkowska- Chopina oraz w wielu innych lokalizacjach blisko centrum (zabudowa plombowa)

Oczywiście nie mam nic przeciwko dalszej ekspansji mieszkalnictwa w kierunku zachodnim. Nie chciałbym tylko żeby to był dominujący kierunek, który pogłębiłby asymetryczny rozwój miasta.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 lut 2017, o 09:10

jp pisze:Droga GP od Castoramy do ul. Poznańskiej niewiele zmieniłaby w kwestii mieszkaniówki. Pomiędzy węzłami Castorama -Poznańska nie przewiduje się zjazdów.

Wolałbym chyba żeby tereny w kierunku Kościelnej Wsi "zaczekały". Myślę, że lepiej byłoby w pierwszej kolejności zagospodarowywać tereny na Tyńcu, Chmielniku (tereny MW w projekcie nowego Studium), kontynuować rozbudowę Korczaka, a także równocześnie zagęszczać miasto wewnątrz szeroko rozumianego śródmieścia. Dobrym przykładem będą Wistil Park, Panorama Dobrzec. Marzy mi się też mieszkaniówka (w tym biurowce i apartamentowce) w sąsiedztwie „Calisii”, czyli kwartale Wojska Polskiego- Majkowska- Chopina oraz w wielu innych lokalizacjach blisko centrum (zabudowa plombowa)

Oczywiście nie mam nic przeciwko dalszej ekspansji mieszkalnictwa w kierunku zachodnim. Nie chciałbym tylko żeby to był dominujący kierunek, który pogłębiłby asymetryczny rozwój miasta.

Jakoś dwa miesiące temu, rzuciła mi się w oczy interpelacja Grodzińskiego w sprawie tych terenów pod budownictwo wielorodzinne. Sapiński odpowiadając Panu radnemu, powiedział, że ten teren jest pod mieszkaniówkę i będzie tam osiedle. Czyli rozumiem, że drogą dojazdową ma być ulica Poligonowa?
Wydawało mi się, że droga od Castoramy do Poznańskiej będzie zawierała drogę dojazdową, co pozwoli na zlokalizowanie tam właśnie m.in. budownictwa wielorodzinnego i otworzy te tereny tak jak ulica Inwestorska dla kilku firm.

Zgadzam się co do Tyńca i Chmielnika.
Na Tyńcu widać, że wiele się dzieje: mieszkania socjalne po Izbie Wytrzeźwień, Mieszkanie Plus przy Warszawskiej, Colian Developer, Osiedle Dębowe czy Wzgórza Kalisza.
Na Chmielniku, planowane są te małe bloczki przy Borkowskiej/Szerokiej.
Widziałbym jeszcze jakąś zabudowę przy Sikorskiego w miejscu niedoszłych marketów, których to budowę tak dzielnie zablokowały władze naszego miasta ;)

Pozwolę sobie na mały OT i wkleję jedną z nowszych inwestycji z Olsztyna:
Obrazek
Jest to mieszkaniówka, zlokalizowana przy jednej z głównych ulic w mieście. Gdyby u nas powstało coś podobnego wzdłuż Sikorskiego to na pewno poprawiłoby to urbanistykę w tych rejonach Kalisza.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 lut 2017, o 22:22

jasiek20 pisze:
jp pisze:Droga GP od Castoramy do ul. Poznańskiej niewiele zmieniłaby w kwestii mieszkaniówki.

Oczywiście nie mam nic przeciwko dalszej ekspansji mieszkalnictwa w kierunku zachodnim. Nie chciałbym tylko żeby to był dominujący kierunek, który pogłębiłby asymetryczny rozwój miasta.
Jakoś dwa miesiące temu, rzuciła mi się w oczy interpelacja Grodzińskiego w sprawie tych terenów pod budownictwo wielorodzinne. Sapiński odpowiadając Panu radnemu, powiedział, że ten teren jest pod mieszkaniówkę i będzie tam osiedle. Czyli rozumiem, że drogą dojazdową ma być ulica Poligonowa?
W projekcie nowego Studium tereny po obu stronach przyszłej obwodnicy oznaczone są symbolem MWn – zabudowa wielorodzinna o niskiej intensywności. To są spore dziewicze tereny, które wymagają opracowania mpzp a wraz z nim siatki ulic. Dojazd na pewno od Stanczukowskiego oraz Poznanskiej, ale czy akurat przez Poligonową? Trudno w tej chwili powiedzieć.
jasiek20 pisze:Wydawało mi się, że droga od Castoramy do Poznańskiej będzie zawierała drogę dojazdową, co pozwoli na zlokalizowanie tam właśnie m.in. budownictwa wielorodzinnego i otworzy te tereny tak jak ulica Inwestorska dla kilku firm.
Nie wiem jak ostatecznie wygląda projekt odcinka obwodnicy od Castoramy do Poznańskiej, ale jeśli przy obwodnicy miałyby powstać ulice równoległe na wzór Inwestorskiej, to budowa tych ulic nie musi być zależna od rozpoczęcia budowy samej obwodnicy.
Ulice te i tak nie miałyby bezpośredniego połączenia z obwodnicą, tylko dopiero poprzez węzeł z ul. Poznańską.
jasiek20 pisze:Widziałbym jeszcze jakąś zabudowę przy Sikorskiego w miejscu niedoszłych marketów, których to budowę tak dzielnie zablokowały władze naszego miasta ;)
Kto wie :wink: Teren ten przeznaczony jest pod MW. Dobrze byłoby gdyby jakiś inwestor zechciał w ten sposób tzn może niedosłownie w ten :wink: ale pierzejowo, zabudować śródmiejską część al.WP. Zabudowa frontowa w pierzei plus odpowiednio zagospodarowana zielenią znaczna przestrzeń pomiędzy jezdnia a linią zabudowy zdecydowanie poprawiłaby estetykę i ład przestrzenny.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lut 2017, o 16:00

Ile ma tam być tych budynków. Bo w ŻK napisali, że będzie pierwszy na osiedlu. Czyli ile ich tam może wejść?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 lut 2017, o 11:03

Mam nadzieję, że mi wybaczycie. Ciekawy przykład z Moskwy, spójrzcie na zdjęcie satelitarne i ilość zielenimiędzy blokami. Polscy budowlancy walneliby tam kolejne bloki, lub sklepy, czy same parkingi.
http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1141 ... .html#Prze" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lut 2017, o 11:10

K-man pisze:Ile ma tam być tych budynków. Bo w ŻK napisali, że będzie pierwszy na osiedlu. Czyli ile ich tam może wejść?
Chyba tylko jeden.

Na fp Korczaka, wrzucili zdjęcie z budowy :)
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 lut 2017, o 11:25

Może się pomylili. Napisali, że to pierwszy z bloków.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lut 2017, o 11:29

Drugiego raczej tam już nie wcisną, chociaż kto wie.
Swoją drogą widzę, że już kilka mieszkań się sprzedało ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 23 lut 2017, o 13:16

jasiek20 pisze:Drugiego raczej tam już nie wcisną, chociaż kto wie.
Trwają mistrzostwa w dogęszczaniu, więc może wbiją czy wkręcą pale dookoła istniejących budynków i będą budować nad nimi. W Kaliszu zaistniało już wiele jeszcze dziwniejszych rzeczy, to i coś takiego nie powinno zaskakiwać.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 lut 2017, o 16:39

Po dwóch (?) tygodniach od rozpoczęcia sprzedaży mieszkań - 12 mieszkań sprzedanych, 2 zarezerwowane! 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 2 mar 2017, o 16:52

Zdjęcia z fejsbuka osiedla Korczak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

nitr0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:56
Lokalizacja: Korczak

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: nitr0 » 4 mar 2017, o 13:57

Blok jest wciśnięty tak bardzo na siłę, że aż boli.
Na wizualizacji pokazana jest przestrzeń, na około zieleń.
A prawda jest taka, ze ściana jest jakieś 4m od granicy wiec żadnej przestrzeni nie bedzie.

Obrazek

Ma to być jeden z chyba 2ch bloków. Wiec jak ktoś kupi sobie tu mieszkanie to zaraz bedzie miał okna na kolejny który powstanie.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 mar 2017, o 14:27

62-800Kalisz pisze:Czy tutaj ktoś jest tak naiwny i wierzy w to co napisane jest, że zostały sprzedane? Myśleć proszę.
Jeżeli deweloper rzeczywiście podawałby nie prawdziwe dane to równało by się to z tym ze mieszkań na czerwono juz nikt nie kupi - bo przecież są sprzedane. I tym samym mniej kasy wpłynie do jego kieszeni.

Chyba ze to chwyt na pokazanie ludziom ze juz niewiele miejsc zostało i wyparcie na nich presji by bez większego zastanowienia kupowali juz teraz bo zaraz nie będzie już czego kupować. I potem usuwac te "zakupione" na niby by znów pokazać że jeszcze ostatnie mieszkania zostały. I koło się będzie kręciło ;) Takie moje przemyślenia, co nie znaczy ze na stronie są prawdziwe dane :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 mar 2017, o 14:36

Gawronik, są sprzedane bo moi znajomi byli w biurze sprzedaży ;) załatwiają kredyt, ale raczej zdecydują się na mieszkanie na Tyńcu ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 mar 2017, o 14:59

No to niepotrzebnie "strzępiłem język " :D
Dzięki za info 8)
g13k

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 4 mar 2017, o 15:44

62-800Kalisz pisze:Czy tutaj ktoś jest tak naiwny i wierzy w to co napisane jest, że zostały sprzedane? Myśleć proszę.
Aż tak cię boli to, że w Kaliszu jest zapotrzebowanie na mieszkania?
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 mar 2017, o 16:58

nitr0 pisze:Blok jest wciśnięty tak bardzo na siłę, że aż boli.
Ma to być jeden z chyba 2ch bloków. Wiec jak ktoś kupi sobie tu mieszkanie to zaraz bedzie miał okna na kolejny który powstanie.
Jeżeli jest tak jak piszesz, to szkoda, ze zamiast dwóch 5 kondygnacyjnych budynków na tym samym terenie nie powstanie jeden np. 10 kondygnacyjny. Zupełnie nie rozumiem walki z wysokimi budynkami, walki o każdą kondygnację. Przecież zależność jest taka: im więcej wysokich budynków, tym więcej przestrzeni wokół nich. Wynika to chociażby ze wskaźnika intensywności zabudowy.
Dobrym przykładem jest mpzp dla Tyńca, gdzie dopuszczono wyższe budynki (do 7 kondygnacji) ale przy niskiej intensywności zabudowy.
Istnieje wiele uzasadnionych przypadków ograniczania wysokości zabudowy. Mnie tylko irytują ludzie, którym przeszkadzają np. 7 kondygnacyjne "wieżowce";) a są skłonni zaakceptować zagęszczone do granic możliwości osiedla niższych bloków.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 mar 2017, o 17:37

Nitr0 nie bierz czasem do siebie tego co tu napisałem. Nie odnosiłem się bezpośrednio do Twojej wypowiedzi, posłużyłem się tylko Twoim cytatem

nitr0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:56
Lokalizacja: Korczak

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: nitr0 » 4 mar 2017, o 18:47

Spokojnie. To jest Internet, tu nie można brać nic do siebie. ;)

Co do kondygnacji "wieżowców" to trudno zaakceptować coś takiego, że mieszkasz np na piętrze 1 i nagle wyrasta Ci blok 8 piętrowy i "odcina Cię od świata". Z okna nie widzisz nawet nieba...

Budynki powyżej 4 pięter są problematyczne z tego względu iż wymagany jest w nich montaż windy.
Wida = koszty oraz mniejsza powierzchnia.
Podejrzewam, ze inne elementy rownież musza być bardziej wytrzymałe = większa kwota inwestycji.

Zobacz sobie na wizualizacje i pózniej zerknij na moje zdjęcie gdzie widać wylana pierwsza warstwę betonu pod zbrojenie podłogi w garażu podziemnym.

Projekty mieszkań na stronie maja oznaczony zupełnie inny kierunek, wejście jest od strony zachodniej a teraz wejście jest od strony chyba południowej.

Zobcz tu na róże wiatrów
http://www.mtmconsulting.pl/nasze-reali ... -park.html" onclick="window.open(this.href);return false;
(rzuty kondygnacji mieszkań i kliknij którąś)

A zobacz tu:
http://mazek-nieruchomosci.pl/wp-conten ... -1-130.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tydzień temu na stronie mtcconsulting.pl, na rzutach budynku można było przejść przez niewidoczny przycisk wstecz na rzut całego terentu. Były tam w sumie 4 budynki ułożone chyba w literę L
Wiec wydaje mi sie, budynek jest zaadaptowany z innego zagospodarowania.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 mar 2017, o 19:14

nitr0 pisze:Budynki powyżej 4 pięter są problematyczne z tego względu iż wymagany jest w nich montaż windy.
Chyba już powyżej 3 pięter(4 kondygnacji). Wynika to z różnicy poziomów miedzy pierwszą a ostatnią kondygnacją, ale mniejsza o szczegóły. Koszt budowy wyższego budynku oczywiście byłby większy, ale pewnie do zaakceptowania przez inwestora, skoro jednak dostał pozwolenie na wciśnięcie dwóch niższych...

Mój poprzedni post był taką ogólną refleksją na temat wysokości budynków i tej ostatniej fali protestów... ale to temat trochę OT, bardziej pasowałby do Tyńca (Wzgórza Kalisza).

ODPOWIEDZ