Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: andre » 11 lis 2017, o 11:44

Jeżeli coś takiego chcemy, to trzeba się z tym pospieszyć !!!! Gdańsk już ma Zakopane też , a wystarczy że zrobi taki napis Warszawa i Kraków, a Maciej B. powie, że na Kalisz jest to kiczowate i prowincjonalne !!!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 lis 2017, o 12:24

Czasami nie rozumiem tego Pana. Mówi że ławeczka jest paskudna a zachwala się czymś takim jak niżej.
Co do napisów te polskie już są kiczowate w porównaniu do tego z Hollywood :twisted:
Załączniki
20171111_122220.png
20171111_122220.png (349.71 KiB) Przejrzano 7236 razy
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 lis 2017, o 15:11

andre pisze:
11 lis 2017, o 11:44
Jeżeli coś takiego chcemy, to trzeba się z tym pospieszyć !!!! Gdańsk już ma Zakopane też , a wystarczy że zrobi taki napis Warszawa i Kraków, a Maciej B. powie, że na Kalisz jest to kiczowate i prowincjonalne !!!
Kicz jest powszechny wszędzie, nie tylko na prowincji. Różnica w ocenie polega na tym, że w pipidówach zachwyceni kiczem są prawie wszyscy, w dużych i średnich miastach tylko większość :wink:
Ciekaw jestem, czy w naszym mieście ławeczka podróżnika kojarzy się z kiczem wystarczająco wielu osobom, żeby przeświadczenie, iż Kalisz to nie dziura, mogło być uzasadnione ? :wink:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lis 2017, o 09:53

Chciałbym coś takiego u nas.
Załączniki
1761608-Napis-WGDYNI-pojawil-sie-na-Skwerze-Kosciuszki-przed-Sylwestrem-wkrotce-stanie.jpg
1761608-Napis-WGDYNI-pojawil-sie-na-Skwerze-Kosciuszki-przed-Sylwestrem-wkrotce-stanie.jpg (64.19 KiB) Przejrzano 7152 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 12 lis 2017, o 16:45

jp pisze:
11 lis 2017, o 15:11
czy w naszym mieście ławeczka podróżnika kojarzy się z kiczem wystarczająco wielu osobom, żeby przeświadczenie, iż Kalisz to nie dziura, mogło być uzasadnione ? :wink:
Uznanie tej ławeczki, skądinąd niezbyt porywającej, za kicz, to niesprawiedliwa ocena. Pod względem artystycznym jest ona całkiem poprawna, zgodna z zasadami sztuki. Nie każdą rzeźbę tworzyli Fidiasz czy Michał Anioł.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lis 2017, o 20:12

Wykonanie prac inwentaryzacyjnych (urządzenia reklamowe, tablice reklamowe, szyldy, obiekty małej architektury, ogrodzenia) na terenie miasta Kalisza dla potrzeb Wydziału, Budownictwa, Urbanistyki i Architektury w roku 2017
Obrazek
https://bip.kalisz.pl/index.php?id=1400 ... _p=1793783
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 lis 2017, o 16:11

Czekają nas nowe kosze... myślałem, że zrezygnują z kwiatków na rzecz czegoś bardziej stonowanego czy stylizowanego...
Obrazek

https://bip.kalisz.pl/index.php?id=1400 ... _p=1793789

Już chyba lepiej prezentowałaby się grafika stworzona razem z logo miasta
Obrazek
W szarych a nazwet czarno-białych barwach. Takie moje zdanie
g13k

mrczeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2017, o 15:27

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: mrczeslaw » 17 lis 2017, o 16:05

Napis - super pomysł, ale czy za każdym razem musimy powielać pomysły innych (tak jak z ławką ze znaną osobą)? Nikt nie zapamięta miasta bo ławkę z "kimś tam" ma: Warszawa, Łódź, Częstochowa... Świebodzin, Pcim Mały i Duży.
Jest potrzeba myślenia kratywnego a nie odtwórczego!
Co myślicie o napisie z wykorzystaniem zabawy perspektywą ( http://demotywatory.pl/4779925/Zabawa-przestrzenia ).
Np. litery różnej wielkości są rozproszone w jakiejś przestrzeni ale jak osoba fotografowana i fotograf stanie w odpowiednim miejscu, litery mają jednakową wielkość i układają się w napis KALISZ (bądź jakikolwiek inni np. ANDRUT, GRZEGORZ ). Nie muszą być to litery- można wykorzystać różne elementy, które pod odpowiednim kątem tworzą napis (obraz) który chcemy uzyskać.
Dla uatrakcyjnienia, kiedy osoba fotografowana będzie stała w odpowiednim miejscu, nasz napis układa się tak jak powinien, a w tle będzie jakiś symbol miasta (nie ratusz bo to zbyt pospolite) np. Baszta Dorotka, teatr, ryneczek pod tęczą.
Co myślicie o takim napisie? Pomysł tani, prosty i (w mojej opinii) oryginalny w skali kraju.
PS. Wiem - powinno być w pomysłach, ale nie wprowadzając bałaganu kontynuuje temat. Mam nadzieje że opis zrozumiały i wyobraziliście sobie o co mi chodzi.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, o 16:13 przez mrczeslaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lis 2017, o 16:12

Ja bym na Rogatce (boczna ściana przychodni) widział mural, coś w stylu łódzkiego "Dzień dobry w Kaliszu", "Dzień dobry - bo w Kaliszu" lub ewentualnie na wieżowcach, na przeciwko Amber, neon - "dobry wieczór w Kaliszu" "dobry wieczór bo w Kaliszu".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

mrczeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2017, o 15:27

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: mrczeslaw » 17 lis 2017, o 16:17

Po co nam coś co ma inne miasto? Łódź jest miastem murali (to Kalisz będzie miastem nazywanym "małą Łodzią"). Napis taki jak we Wrocławiu? co w tym kreatywnego? nowego? niepowtarzalnego? Bedzie się mówiło: o napis taki jak we Wro. To może mały PKiN?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2017, o 16:19 przez mrczeslaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lis 2017, o 16:18

mrczeslaw pisze:
17 lis 2017, o 16:17
Chyba nie zrozumiałeś o co chodziło. Po co nam coś co ma inne miasto? Łódź jest miastem murali (to Kalisz będzie miastem nazywanym "małą Łodzią"). Napis taki jak we Wrocławiu? co w tym kreatywnego? nowego? niepowtarzalnego? Bedzie się mówiło: o napis taki jak we Wro. To może mały PKiN?
Nie była to odpowiedź do Twojego posta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

mrczeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2017, o 15:27

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: mrczeslaw » 17 lis 2017, o 16:23

OK. Już poprawiłem tak aby pasowało do wątku;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lis 2017, o 16:31

mrczeslaw pisze:
17 lis 2017, o 16:23
OK. Już poprawiłem tak aby pasowało do wątku;)
Twój pomysł oczywiście ciekawy, jednak bałbym się, że nie przejdzie ze względu na lokalizację i konserwator zabytków.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

mrczeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2017, o 15:27

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: mrczeslaw » 17 lis 2017, o 16:55

Zwróc uwagę że napisałem"np" - może to być każde inne miejsce, byle było chrakterystyczne. Choć uważam że jak planują tam budowę pomnika z żabami to chyba miałbym szanse i ja :D Należy zwrócić uwagę że zazwyczaj takie instalacje są w miejscach charakterystycznych (patrz Amsterdam - Rijksmuseum, Londyn - pływak przy London Bridge itd.).

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lis 2017, o 16:58

mrczeslaw pisze:
17 lis 2017, o 16:55
Zwróc uwagę że napisałem"np" - może to być każde inne miejsce, byle było chrakterystyczne. Choć uważam że jak planują tam budowę pomnika z żabami to chyba miałbym szanse i ja :D Należy zwrócić uwagę że zazwyczaj takie instalacje są w miejscach charakterystycznych (patrz Amsterdam - Rijksmuseum, Londyn - pływak przy London Bridge itd.).
Ja wszystko rozumiem i w pełni się zgadzam. Sam dużo podróżuje, podpatruję itd.
Tylko, że to jest Kalisz... tu wszystko idzie pod górkę i ze wszystkim są problemy. Nawet z tak małymi rzeczami.

Taki pomysł możesz spróbować zgłosić do Budżetu Obywatelskiego. My tutaj na forum na pewno prędzej zagłosujemy na takie zadanie niż na koncert Bajmu ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln


Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 sty 2018, o 14:34

Pomnik Marszałka według założeń Komitetu ma być konny, a zlokalizowany będzie kilkadziesiąt metrów obok proponowanej przeze mnie lokalizacji. Nie naprzeciw sądu, tylko pomiędzy sądem a Willą Calisia, na cyplu bulwaru Alei Wolności.
Czyli prawdopodobnie zobaczymy pomnik Marszałka na koniu. Cały tekst na Facebooku na fanapge p. Jacka Kłokockiego "Mój Kalisz"
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 9798433394
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 sty 2018, o 18:09

Nie wie, czy to tu pasuje, ale w ŻK napisano ze w rocznicę 100 lecie odzyskania niepodległości przed starostwem powiatowym w Kaliszu ma być odsłonięty pamiątkowy obelisk. Nic więcej nie napisano.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lut 2018, o 12:30

Przy al. Wolności powstanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu, a przed halą Arena zobaczymy kamienny wizerunek dwóch piłkarzy ręcznych.

http://zyciekalisza.pl/?str=262&id=212473
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Murale, pomniki, neony, szyldy i elementy małej architektury

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 lut 2018, o 13:01

Tak ma wyglądać pomnik Piłsudskiego w Kaliszu, ale jest problem z lokalizacją ZDJĘCIA

Obrazek

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,2270.html

ODPOWIEDZ