Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 lip 2014, o 12:12

Myślę, że ten artykuł tutaj sie nada:
http://www.calisia.pl/articles/23204-ro ... -tego-lata" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 sie 2014, o 21:39

Coś drgnęło i wytyczono przejście i może przejazd dla rowerów przez Wojska Polskiego obok Kanału Bernardyńskiego.
Na razie brak oznakowania pionowego i poziomego.


Obrazek

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 17 sie 2014, o 23:05

Miejmy nadzieję że ostatni sukces rowerowy w budżecie obywatelskim otworzy oczy władzom miasta, że jednak dużo Kaliszan chce jeździć na rowerach i chcą mieć również dobre warunki dojazdu w każde miejsce w Kaliszu na rowerze. :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 wrz 2014, o 22:33

Chyba jednak na żadne pasy ani oznakowanie drogowe się nie zanosi w tym miejscu. Ale pomysł iście ułański naszych drogowców. :D

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 11 wrz 2014, o 11:15

znalazlem dokumenty z GDDKIA ze lepiej budowac sciezki rowerowe z asfaltu sa obrazki dla urzednikow wyjasnienia i porownanie cen z kostki czy z asfaltu. Gdzie moglbym to przeslac by trafilo to do urzednikow ?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 12 wrz 2014, o 15:44

Cristof pisze:Coś drgnęło i wytyczono przejście i może przejazd dla rowerów przez Wojska Polskiego obok Kanału Bernardyńskiego.
Na razie brak oznakowania pionowego i poziomego.


Obrazek

nareszcie!!! i tak tam wszyscy przejeżdżali... tylko po co te barierki... :P

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 wrz 2014, o 19:50

Hah, a dopiero teraz to spostrzegłem. Gdzie przejeżdżają uchwyceni na zdjęciu rowerzyści? Tam gdzie zawsze, czyli na wprost, a nie przez te głupie barierki. :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 wrz 2014, o 09:37

Przemku przeciętny rowerzysta nie wie gdzie są hamulce :wink:
Samobójcy :mrgreen:

Patrząc na Kaliskich Rowerzystów to karta rowerowa powinna być obowiązkowa :?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

prezesmarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 26 gru 2010, o 22:54
GG: 52131071
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: prezesmarcin » 13 wrz 2014, o 15:02

Przy obecnych remontach ulic w projektach chyba brak sciezek rowerowych? Chyba ze gdzies powstaja a ja nie zauwazylem? Jak dla mnie brakuje sciezki rowerowej np po Gornoslaskiej-wystarczyloby zmienic tylko sposob parkowania aut po jednej stronie z prostopalego/skosnego na rownolegly. Podczas remontu tej ulicy az sie prosilo o wytyczenie drogi dla rowerow ale jak sie robi remonty po lebkach to oczym tu mowic.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 wrz 2014, o 18:50

W niektórych miejscach, chodniki są tak szerokie, że wystarczyłoby wg. po prostu pomalować biały pas, odpowiednio oznakować, przedzielić chodnik na pół i przeznaczyć część dla pieszych , a część dla rowerzystów.
Czy tylko mi wydaje się to takie proste?

Później w ramach znajdowania funduszy, naprawiać te ciągi pieszo-rowerowe.
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 wrz 2014, o 22:30

gawronik13kalisz pisze:W niektórych miejscach, chodniki są tak szerokie, że wystarczyłoby wg. po prostu pomalować biały pas, odpowiednio oznakować, przedzielić chodnik na pół i przeznaczyć część dla pieszych , a część dla rowerzystów.
Czy tylko mi wydaje się to takie proste?

Później w ramach znajdowania funduszy, naprawiać te ciągi pieszo-rowerowe.
Nie tylko Ty tak uważasz gawronik. Mało tego, ja bym jeszcze pokusił się o stwierdzenie, że w wielu miejscach zmieściłaby się nie tylko ścieżka ale również trzeci pas. Niestety nasi specjaliści takich zawiłych rzeczy nie ogarniają.

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 15 wrz 2014, o 15:41

Obrazek
Zapraszam wszystkich serdecznie. :D

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 25 wrz 2014, o 13:46

Ulica srodmiejska i zlota wygladaly rewelacyjnie bez samochodow. Niech tak zostanie nawet jesli nie ma jeszcze planow przebudowy scislego srodmiescia. Moze wroci zycie a jak wroci to ludzie chetniej beda tam przebywac. DLaczego prezydent chce wyrzucic te auta dopiero po rewitalizacji srodmiescia? tego nie rozumiem postawic laweczki i kosze i i bedzie super

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 25 wrz 2014, o 16:46

Może dlatego, że ludzie tam parkujący nie mają obecnie żadnej alternatywy? Najpierw parking pod Nowym Rynkiem potem wyrzucenie aut ze Śródmieścia.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 25 wrz 2014, o 17:57

a właśnie, co z wyprowadzką rynku? doczekamy się w końcu? nie miało to nastąpić do końca 2014?

Kurczę, deptaki każdego dnia tak mi się marzą... nawet mimo tych dziurawych chodników, wyglądało to świetnie

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 25 wrz 2014, o 21:26

~Kefas pisze:Może dlatego, że ludzie tam parkujący nie mają obecnie żadnej alternatywy? Najpierw parking pod Nowym Rynkiem potem wyrzucenie aut ze Śródmieścia.
Hmm... to pytanie, gdzie zaparkowali w poniedziałek?

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 26 wrz 2014, o 00:28

Byłeś wtedy na obrzeżach centrum? Albo w tych bocznych uliczkach? Widziałeś jak było tam najebane aut?

Jestem absolutnym zwolennikiem deptaków w ulicach dochodzących do ratusza. Również jestem zdania, że wówczas zaczną powstawać kawiarnie i nasze miasto zacznie w oczach pięknieć. Najpierw jednak wyegzekwujmy tą cholerną umowę o parking pod Nowym Rynkiem i dajmy mieszkańcom centrum alternatywę. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale uczciwe.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 26 wrz 2014, o 21:31

~Kefas pisze:Byłeś wtedy na obrzeżach centrum? Albo w tych bocznych uliczkach? Widziałeś jak było tam najebane aut?

Jestem absolutnym zwolennikiem deptaków w ulicach dochodzących do ratusza. Również jestem zdania, że wówczas zaczną powstawać kawiarnie i nasze miasto zacznie w oczach pięknieć. Najpierw jednak wyegzekwujmy tą cholerną umowę o parking pod Nowym Rynkiem i dajmy mieszkańcom centrum alternatywę. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale uczciwe.
Nie byłem, stąd pytanie. Nie jestem przekonany, czy parking pod NR miał być przeznaczony dla mieszkańców centrum i czy pomieściłby wszystkie samochody i wreszcie czy ta umowa jeszcze w ogóle obowiązuje :shock:

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 30 wrz 2014, o 23:53

Już ponad 1200 osób bierze udział na facebooku w wydarzeniu pod tytułem "Panie Prezydencie, ja jestem gotowa/y na ścieżki rowerowe w Kaliszu, a Pan?". Sami założyciele strony piszą o sobie tak: "Wydarzenie wirtualne i zupełnie spontaniczne, w odpowiedzi na słowa Pana Prezydenta Janusza Pęcherza "Na tę chwilę społeczeństwo nie jest przygotowane na ścieżki rowerowe na Górnośląskej, choćby ze względu na liczbę samochodów parkujących przy tamtejszych posesjach"
Po raz kolejny próbuje nam się wmówić, że sami nie wiemy, co jest dla nas dobre.
Osobiście jestem gotowa. Sądząc po głosowaniu nad Funduszem Obywatelskim ponad 6 tys kaliszan również jest gotowych. Zobaczmy ile nas się zbierze tu, na FB. Róbmy foty sobie, naszym rodzinom, przyjaciołom, śmieszne, poważne, w domu, w plenerze, w kawiarni z prostym hasłem "Panie Prezydencie, ja jestem gotowy/a na ścieżki rowerowe w Kaliszu, a Pan?"
Dobrej zabawy!!!"
Podczas dzisiejszego spotkania nawet prezydent dał się sfotografować z tą kartką, czyżby szybka, diametralna zmiana poglądów? Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 paź 2014, o 14:01

Akcja pod ratuszem. Ciekawe obrazowe przedstawienie problemu :D fot. wkaliszu.pl
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

ODPOWIEDZ