Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 lis 2016, o 23:55

Na ścieżce wzdłuż Prosny, od saperskiej do mostu kolejowego chyba przygotowywana jest infrastruktura pod oświetlenie. Obok ścieżki wkopane są czerwone kołki, a na kawałku jest wąski rów wyłożony folią, jakby pod kabel.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 2 sty 2017, o 07:39

http://bip.mzdik.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/271" onclick="window.open(this.href);return false;

Kabaret :lol: Anulować to zadanie, a pieniądze przeznaczyć na coś innego :evil:

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 2 sty 2017, o 12:30

niech naprawdę to odpuszczą, będę ich pierwszy bronił, jeśli ktoś zarzuci nierealizowanie BO!!! to jest najgorszy pomysł i nie powinien zostać zrealizowany! :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 mar 2017, o 18:58

Powstanie ponad 20 kilometrów ścieżek rowerowych
To dobra wiadomość dla rowerzystów. Powiat kaliski wspólnie z czterema swoimi gminami, Kaliszem i sąsiednim Gołuchowem chce wybudować ponad 20 kilometrów ścieżek, które mają stworzyć sieć umożliwiającą bezpieczne przemieszczanie się jednośladami między poszczególnymi miejscowościami. Budowa ciągów będzie kosztować niespełna 10 milionów złotych, z czego 85% pochodzić będzie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Liderem projektu, z którego samorządy starają się o pieniądze, jest powiat kaliski.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... h,620.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 mar 2017, o 19:47

Cristof pisze:Powstanie ponad 20 kilometrów ścieżek rowerowych
To dobra wiadomość dla rowerzystów. Powiat kaliski wspólnie z czterema swoimi gminami, Kaliszem i sąsiednim Gołuchowem chce wybudować ponad 20 kilometrów ścieżek, które mają stworzyć sieć umożliwiającą bezpieczne przemieszczanie się jednośladami między poszczególnymi miejscowościami. Budowa ciągów będzie kosztować niespełna 10 milionów złotych, z czego 85% pochodzić będzie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Liderem projektu, z którego samorządy starają się o pieniądze, jest powiat kaliski.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... h,620.html" onclick="window.open(this.href);return false;
We wszystkich tych miejscach rowerem nie podróżowałem, ale muszę przyznać, że np. taka ścieżka z Opatówka do Trojanowa będzie bardzo przydatna. Droga tam jest wąska, a ruch stosunkowo duży. Bardzo często samochody wyprzedzały mnie tam niemal ocierając się o mój rower. Tak samo myślę, że dobrym rozwiązaniem jest ścieżka z Tłokini Kościelnej, z Warszówki do Piotowa, czy z Kucharek do Kuchar. Szczególnie ostatnia droga wygląda jak ser szwajcarski więc tym lepiej dla rowerzystów.

Słowem, niech się buduje :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 mar 2017, o 20:07

<Przemek> pisze:
Cristof pisze:Powstanie ponad 20 kilometrów ścieżek rowerowych
To dobra wiadomość dla rowerzystów. Powiat kaliski wspólnie z czterema swoimi gminami, Kaliszem i sąsiednim Gołuchowem chce wybudować ponad 20 kilometrów ścieżek, które mają stworzyć sieć umożliwiającą bezpieczne przemieszczanie się jednośladami między poszczególnymi miejscowościami. Budowa ciągów będzie kosztować niespełna 10 milionów złotych, z czego 85% pochodzić będzie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Liderem projektu, z którego samorządy starają się o pieniądze, jest powiat kaliski.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... h,620.html" onclick="window.open(this.href);return false;
We wszystkich tych miejscach rowerem nie podróżowałem, ale muszę przyznać, że np. taka ścieżka z Opatówka do Trojanowa będzie bardzo przydatna. Droga tam jest wąska, a ruch stosunkowo duży. Bardzo często samochody wyprzedzały mnie tam niemal ocierając się o mój rower. Tak samo myślę, że dobrym rozwiązaniem jest ścieżka z Tłokini Kościelnej, z Warszówki do Piotowa, czy z Kucharek do Kuchar. Szczególnie ostatnia droga wygląda jak ser szwajcarski więc tym lepiej dla rowerzystów.
Słowem, niech się buduje :)
Bardzo potrzebna jest ścieżka rowerowa od ronda u zbiegu ul. Pokrzywnicka - Starożytna do granicy miasta przy tamie.W sezonie letnim pełno jest tam rowerzystów. O przebudowie tej drogi to słyszę od lat. Taka stara śpiewka Gałki nic nie wnosząca do sprawy.
Widziałbym też przedłużenie obecnej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Prosny dalej pod mostem kolejowym do ścieżki obok mostu drogowego w Piwonicach. Czasami tam jeżdżę, jedyne wąskie gardło to ujęcie wody przy elektrociepłowni. Stwarzała by ta ścieżka alternatywę wobec jazdy zasmrodzoną Częstochowską oraz upadku pomysłu kładki wzdłuż mostu kolejowego.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 mar 2017, o 20:32

Ciekawa propozycja z tym przedłużeniem drogi rowerowej wzdłuż Prosny aż do ks. Jolanty.

Co się tyczy śceżki na Pokrzywnickiej to również się zgadzam. Przy czym ja najczęściej na Szałe jeżdżę właśnie wzdłuż Prosny i dalej przez las Winiarski. Swoją drogą, teraz droga przez lasek jest już asfaltowa tak?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 mar 2017, o 20:40

<Przemek> pisze: Co się tyczy śceżki na Pokrzywnickiej to również się zgadzam. Przy czym ja najczęściej na Szałe jeżdżę właśnie wzdłuż Prosny i dalej przez las Winiarski. Swoją drogą, teraz droga przez lasek jest już asfaltowa tak?
Chyba jesteś zbytnim optymistą :lol:
A ścieżki wzdłuż Prosny powinny być od KW ( tama ) do Żydowa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 14 mar 2017, o 21:32

<Przemek> pisze:Swoją drogą, teraz droga przez lasek jest już asfaltowa tak?
http://bip.mzdik.kalisz.pl/zamowienia-p ... -w-kaliszu
Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa
ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 28/04/2017
Tak więc pewnie budowa trwa. Może jutro tam podjadę i zrobię fotki :)
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 mar 2017, o 22:45

@Milo
@Maciek62800

Panowie, dziękuję za informację i za wyprowadzenie mnie z błędu. Rzeczywiście byłem optymistą w tym zakresie :) Po prostu dawno tematem się nie interesowałem, a przecież o budowie tego "łącznika" było głośno już od jakiegoś czasu.

W takim razie, skoro budują, to Maćku ruszaj w teren :D

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 mar 2017, o 23:03

Przy okazji możesz sprawdzić jak idzie ta inwestycja...
Budowa oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej w ciągu Wału Matejki od ul. Saperskiej do ul. Wczasowej. (30.11.2016)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 15 mar 2017, o 15:32

Okazało się, że ja też byłem zbytnim optymistą :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za to latarnie na Wale Matejki zamontowane:
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

zeflik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2017, o 23:02
GG: 0

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: zeflik » 15 mar 2017, o 16:38

Ha ! W lasku winiarskim sciezka to asfalt stylizowany na szuter. :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 mar 2017, o 16:55

No proszę, czyli jednak zbyt wiele się w tym rejonie nie zmieniło od czasu, gdy ostatni raz mknąłem tam na rowerze :) Dzięki za relację. W sumie nie widać, aby coś też wkrótce miało się tam dziać.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 mar 2017, o 17:05

Rozumiem, że nie było Ci dane sprawdzić jakości tego oświetlenia lub czy w ogóle już działa ?

Patrząc na te fotki, to widać że nie przewiduje się poszerzenia ścieżki na tym odcinku, która w sezonie jest oblegana przez tłumy rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów. Szkoda....
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 mar 2017, o 18:56

Kiedy w ogóle ścieżka na wale powstała? Ja pamiętam tylko, że odkąd... pamiętam :) ścieżka była właśnie zawsze mocno oblegana. Wiele razy widziałem też różne niebezpieczne sytuacje, typu bliskie spotkania miłośników rolek i rowerów.
milo pisze:Rozumiem, że nie było Ci dane sprawdzić jakości tego oświetlenia lub czy w ogóle już działa ?

Patrząc na te fotki, to widać że nie przewiduje się poszerzenia ścieżki na tym odcinku, która w sezonie jest oblegana przez tłumy rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów. Szkoda....

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: dybek » 16 mar 2017, o 10:43

milo pisze:Rozumiem, że nie było Ci dane sprawdzić jakości tego oświetlenia lub czy w ogóle już działa ?
Znajomi biegacze mówili mi, że oświetlenie jeszcze nie działa.
A mniej więcej w połowie każdej latarni jest zamontowane "coś" - może czujnik ruchu?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 mar 2017, o 22:55

<Przemek> pisze:Kiedy w ogóle ścieżka na wale powstała? Ja pamiętam tylko, że odkąd... pamiętam :) ścieżka była właśnie zawsze mocno oblegana. Wiele razy widziałem też różne niebezpieczne sytuacje, typu bliskie spotkania miłośników rolek i rowerów.
milo pisze:Rozumiem, że nie było Ci dane sprawdzić jakości tego oświetlenia lub czy w ogóle już działa ?

Patrząc na te fotki, to widać że nie przewiduje się poszerzenia ścieżki na tym odcinku, która w sezonie jest oblegana przez tłumy rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów. Szkoda....
Zamieszczam zdjęcia z budowy tej ścieżki 2004 rok, powstały obwałowania ale jeszcze brak asfaltu.
Obrazek

2005 rok położono asfalt.
Obrazek

2005 rok
Obrazek

Przeciwny brzeg asfalt położono w 2006 roku
Obrazek

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 mar 2017, o 23:01

Cristof pisze:
Zamieszczam zdjęcia z budowy tej ścieżki 2004 rok, powstały obwałowania ale jeszcze brak asfaltu.
2005 rok położono asfalt
Czyli prezydent dr Janusz Pęcherz budował ścieżki rowerowe zanim to jeszcze było modne.... ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 mar 2017, o 00:21

O proszę, dziękuję za ciekawą dokumentację oraz zaspokojenie mojej ciekawości. Hmm, 2004 rok, trochę czasu już minęło. Śceżka powstawała w tym samym czasie co Szlak Bursztynowy :)

ODPOWIEDZ