Kamienice

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 20 paź 2016, o 10:58

w golebniku ma byc najwieksza restauracji sieci Tutti Santi oraz pare innych lokali biurowych

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 paź 2016, o 11:51

Pierwszy przetarg "rudery " z obowiązkiem wykonania inwestycji przez nabywcę i zabezpieczeniem hipotecznym dla miasta już w poniedziałek. Na początek budynek przy Asnyka 46.
Po przejęciu ponad 20 ruder straszących w naszym mieście od MZBM-u, latem opracowaliśmy nowe zasady sprzedaży takich właśnie zapuszczonych miejsc, aby nabywca przede wszystkim zainwestował w ich remont, pod groźbą kar i utraty zabezpieczenia, a nie nabywał na wieczne "potem" nadal pozostawiając ruderę w przestrzeni miejskiej.
Inauguracyjny przetarg podpisałem we wrześniu, a w poniedziałek 25 października odbędzie się już licytacja.
Cena wywoławcza nieruchomości to 355.000 zł, a budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
Tutaj szczegóły wrześniowego ogłoszenia:
http://bip.kalisz.pl/ogloszenia/sn/asnyka2109.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Będę kibicował, aby się udało!

Obrazek

Obrazek

Rudera Asnyka 46
Z profilu Piotra Kościelnego na Facebooku
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 paź 2016, o 14:12

Najlepiej byłoby wyburzyć te budynki. Remont, nadbudowa czy przebudowa niestety nie poprawią urody tego fragmentu miasta. Powodem jest tutaj linia zabudowy, która po wyburzeniu budynków powinna zostać cofnięta, tak aby nowy budynek który powstanie tworzył ciąg domów w jednej linii. Nawet najpiękniejszy budynek będzie wyglądał zle, jesli linia zabudowy ul.Polnej nie zostanie wyrównana. W tej chwili to własnie lokalizacja budynku, który siega prawie do samej jezdni i mocno wystaje poza nową linię zabudowy ul Polnej jest najbardziej szpetna. Ohyda!

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 21 paź 2016, o 15:04

budynek wyremontowany, ok, wszystko fajnie, tylko jak ma potem stać pusty to bez sensu...

Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 21 paź 2016, o 20:05

Akurat ten narożnik to prawdopodobnie najstarszy budynek przy Polnej i w ogóle w okolicy, z ciekawymi dekoracjami i wspaniałymi drzwiami od strony Polnej, mnie byłoby go bardzo szkoda. Prawda, że nie trzyma linii zabudowy, ale to przez to, że późniejsze budynki budowano odsunięte, teraz jest to rzeczywiście pewien problem. Od strony Legionów narożnik tworzy ciekawe zamknięcie widokowe, więc nie jest tak źle, gorzej ze ślepą ścianą widoczną od Ostrowskiej, ale podczas remontu i przebudowy można coś z tym zrobić.

Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony podejściem władz miasta, tutaj pomysłodawcy należą się duże brawa, rozwiązanie sprzedaży z nakazem remontu rzadko ma miejsce nawet w największych miastach w Polsce, przez co zabytki wysokiej klasy często popadają w ruinę. Jeden z najbardziej znanych przykładów z ostatnich lat (chociaż tutaj akurat nie wiem, czy właścicielka kupiła kamienicę od miasta):
http://bytom.naszemiasto.pl/artykul/byt ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 paź 2016, o 21:56

Obbrus, częściowo się z Tobą zgadzam, ale…
To zamknięcie widokowe o którym piszesz byłoby ciekawe gdyby budynek był wysoki i tworzył coś w rodzaju dominanty. Obawiam się jednak, że aż taka nadbudowa nie będzie możliwa. No i znośnie wyglądałoby to tylko od strony ul. Legionów. Natomiast fatalnie od strony przeciwnej. Poza tym ta bliskość jezdni…

Rozwiązanie sprzedaży z nakazem remontu w określonym czasie też uważam za dobry pomysł, ale akurat w przypadku tego budynku podtrzymuje swoje stanowisko, że lepiej wyburzyć i postawić coś nowego, odpowiednio wysokiego i w linii zabudowy wyznaczonej przez sąsiednie budynki przy ul. Polnej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 paź 2016, o 19:25

Tyle się dzieje w mieście że już się gubię czy ktoś o tym wspominał czy nie :twisted:
Obecnie remontowane są te budynki:
Na Bankowej:
https://www.google.pl/maps/@51.7576528, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;

Na Łódzkiej:
https://www.google.pl/maps/@51.7635484, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 paź 2016, o 03:07

O obu zapomniałem wspomnieć. Oczywiście ten na Bankowej dostał styropian. Nie wiem, czy to czasem nie zabytek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 paź 2016, o 16:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 29 paź 2016, o 01:08

Ten kończony właśnie narożnik Grodzkiej i Chodyńskiego strasznie psuje nieujednolicona stolarka.

Aleja Wolności 9a - adres może być nieco mylący (chociaż wejście faktycznie jest od alei), bo budynek dużo łatwiej zauważyć z Wału Staromiejskiego. To bardzo stary dom, z około połowy XIX wieku. Póki co trwają jakieś drobniejsze prace.

Obrazek

Bankowa 9 - oczywiście nie jest to kamienica (przydałby się osobny wątek do remontów innych zabytków, może też osobny do remontów budynków powojennych, tymczasem jednak wrzucam tutaj, zwłaszcza że dyskusja już się rozpoczęła), lecz jeden z bloków osiedla Juliana Marchlewskiego ukończonego w 1955. Całe założenie powinno być objęte kompleksowym programem remontowym, ale to co widzimy nie napawa optymizmem. Budynek jest wpisany, podobnie jak i okoliczne, do ewidencji zabytków, może dzięki temu nie jest jeszcze gorzej.

Obrazek

Położona została gruba warstwa ocieplenia, widać to na poniższym zdjęciu. Gzymsy co prawda zostały jakoś tam odtworzone, ale budynek bardzo "spuchł" i kolorystyka też nie jest najszczęśliwsza.

Obrazek

Nowy Świat 12 - to dom mniej więcej z tego okresu co ten z alei, wreszcie coś tam się dzieje, mam nadzieję, że remont rusza na poważnie.

Obrazek

Odnoszę wrażenie, że zawsze najwięcej dzieje się od września do listopada. Jestem bardzo ciekaw, dlaczego tak się dzieje.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 paź 2016, o 01:21

Na bankowej trochę słabo wygląda ta jedna ściana. Miałem nadzieję że po skończeniu tej części przeniosą się na kolejną ale chyba na razie się nie zanosi :|
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lis 2016, o 19:18

Na Babina w tej kamienicy ma powstać przychodnia/centrum opieki zdrowotnej. Budynek ma być powiększony. Taka plotka, nie wiem na ile w tym prawdy, ale faktycznie coś się na terenie małymi krokami dzieje:
https://www.google.pl/maps/@51.7654454, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 lis 2016, o 22:14

gawronik13kalisz pisze:Na Babina
Na Babinej. Babin, patron dysgramatyków i dysortografów, nie ma w Kaliszu swojej ulicy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 lis 2016, o 07:01

Bardzo śmieszne :twisted:
Ale dzięki za poprawkę :oops: :roll:
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 9 lis 2016, o 13:47

gawronik13kalisz pisze:Bardzo śmieszne :twisted:
Nie bierz tego osobiście. To tylko moja standardowa reakcja na ten właśnie niefortunny (choć bywają gorsze) błąd, niezależna od osoby. Poza tym cenię Twój wkład w funkcjonowanie forum.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 lis 2016, o 14:01

Coś Ty ;) jakbym miał takie rzeczy brać do siebie i może jeszcze się obrażać to by można było zwariować.
A ja mam dystans :D i dobrze, że ludzie poprawiają, bo wiem, że możliwość popełnienia błędu w przyszłości będzie mniejsza :D mój wybór emotki w poprzednim poście nie był przypadkowy :twisted: także wszystko w porządku :P
I kończąc OT - największe poczucie humoru ma ten, co potrafi śmiać się także z siebie :roll:

A tak po za tym - kamienica w której jest pięterko od str Chodyńskiego nabiera nowych kolorów, jeżeli dobrze dostrzegłem ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 lis 2016, o 13:40

Idą grubo z tematem :D Chodyńskiego/Zamkowa
Obrazek

Obrazek

Plebania katedralna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 lis 2016, o 14:08

Obrazek

Ładnie.Gdyby jeszcze dostał iluminację.

P.S. Do podobnego stanu powinien być doprowadzony Dom Muzyka przy Alei Wolności.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 lis 2016, o 15:07

Kolejne kamienice w odcieniach bieli, jak tak dalej pójdzie będa nazywać Kalisz "białym" miastem. Obawiam się, że zaraz się znajdzie jakiej stow. antyrasistowskie, które oskrazy miasto. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Kamienice

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 lis 2016, o 10:29

no niestety Dom Muzyka nie należy do struktur kościelnych :lol:

ODPOWIEDZ