Nowy Korczak [6-8 p.]

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 cze 2010, o 21:47

Robus proszę Cię nie przesadzaj ze słowami. Podtrzymam słowa Michała że nie każdy wieżowiec jest taki na jakim ty robiłeś. W kaliskich starych wieżowcach są windy 6 osobowe na szczęście nie ma kotłowni. Są też w innych miastach inne wieżowce i tam mogą sobie być windy nawet 24 osobowe kotłownie na dachu.


Jak myślisz dla czego w Kaliszu chcą by centrum było podłączone pod sieć ciepłownicza a nie własne kotłownie??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 13 cze 2010, o 22:23

"przestan sie osmieszac nadzorco jeden ty jestes smieszny budowa wiezowcow zalezy od projektu a kotlownia jest po to by mieszkancy mieli ciepla wode i mieli centralne ogrzewanie nie patrzac na laske cieplowni by wlaczyla ogrzewanie gdy temperatura jest niska a piszesz o windach 6 osobowych to pewnie o tych naszych starych w kaliskich wiezowcach bo innych nie widziales"

Robus Zleceniodawca dla Ciebie czyli Wykonawcy to osoba (podmiot), który ma już wykonany projekt i na jego podstawie zleca firmie (np. Twojej) jego wykonawstwo (czytaj również Inwestor itp.). Ja tylko odniosłem się do Twojego jasnowidztwa jak wygląda projekt wysokiego budynku. Odnośnie zasilania budynku w ciepło, moja wypowiedż tyczyła się Twojego zaproponowanego (może inaczej stwierdzenia), że musi być dodatkowe piętro na kotłownie, natomiast przepisy odnośnie tego co mówisz twierdzą jedno: że taka musi znajdować się na ostatniej kondygnacji i mieć lekki strop. Myślę, że lekko się zagalopowałeś a teraz w jakiś bardzo trudny (znany tylko Tobie) sposób próbujesz z tego wybrnąć.
A kolejna sprawa, ja Ciebie nie obrażam, i nie widzę podstaw byś to czynił wobec innych.

Z wyrazami uszanowania
dla wielkich budowniczych
Michal

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 cze 2010, o 23:15

No to w temacie drgnęło :roll:

Pomysł na Korczak
Pierwsze od wielu lat budownictwo średniowysokie realizowane będzie wkrótce na osiedlu Korczak. Vis a vis nowo budowanego osiedla, w otoczeniu dużej ilości zieleni, mają powstać 6-, 7- i 8-kondygnacyjne bloki - w sumie 11 budynków, strzeżonych i w pełni zelektronizowanych. Podczas czwartkowej sesji, 24 czerwca Rada Miejska Kalisza przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. (…)

Obrazek

NFK
Andrzej

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 29 cze 2010, o 23:17

To może za 2(0) lat(a) powstaną ;-)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 cze 2010, o 00:08

Ale dlaczego strzeżone. Takie osiedla zabijają miasta.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 30 cze 2010, o 02:24

Czy z artykułu wynika, że zdjęcie przedstawia projekt osiedla na Korczaku?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 cze 2010, o 15:10

Znając dotychczasowy poziom arch. Novum, to byłby spory krok naprzód. Mam na mysli przedstawiony tu projekt budynku wielorodzinnego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 cze 2010, o 16:38

ww pisze:Czy z artykułu wynika, że zdjęcie przedstawia projekt osiedla na Korczaku?
Firma Novum w porozumieniu z Politechniką Poznanską ogłosiła konkurs dla studentów III roku na zagospodarowanie osiedla Korczak w oparciu o nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zdjęcie przedstawia zwycięski projekt. Trudno powiedzieć czy dokładnie tak będzie wyglądał Korczak, czy Novum wykorzysta tylko niektóre pomysły studentów.

"-Myślę nawet o stworzeniu zespołu, do którego zaproszę dwa zespoły projektowe z Politechniki Poznańskiej, w tym oczywiście zwycięski. Dwa projekty podobały mi się bowiem pod różnymi względami: jeden pod kątem urbanistycznym, drugi użytkowym. Autorzy tych prac powinni mieć swój wkład przy tworzeniu wizji osiedla. Trzeba je tylko ubrać w doświadczenie, przepisy i wymogi techniczne - mówi Ryszard Kubiak, szef firmy Novum.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 30 cze 2010, o 16:41

Znając życie projekcik uproszczą i w rzeczywistości powstanie przeciętnej urody blokowisko.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 30 cze 2010, o 21:24

Oglądałem własnie wiadomości Kaliskie i mówili tam ze mieszkańcy Korczaka niechcą wiezowców i złozyli protest do władz miasta.A ja kto nie pomoże będą składać protesty do innych władz.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 cze 2010, o 21:52

Protest przeciwko pięcio i sześciopiętrowym "wieżowcom" :lol: A czy przed budową czteropiętrowych wieżowców os. Słoneczny Stok na Korczaku też ktoś protestował ? :wink:
Mieszkańcom Korczaka proponuję hasło: Wieżowcom powyżej 4 kondygnacji mówimy stop! :lol:

A co do projektu. Budynek przedstawiony na zdjęciu jest dobrym przykładem na to, że warto organizować konkursy architektoniczne, nawet wśród studentów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 cze 2010, o 22:10

W dupach juz się niektórym przewraca. Jak przeszkadzaja im bloki, to proponuje wieś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3646
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 cze 2010, o 23:30

Komu to przeszkadza i dlaczego? Przecież to osobny teren. To może opóżnić realizację, ale nie wygrają.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 lip 2010, o 10:25

Pewnie boją się, że ich mieszkania stracą na wartości. Poza tym 6 kondygnacji zasłoni wyczesany widok na tyły Toyoty i szyldy Galerii Kalisz. :D :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 lip 2010, o 11:26

Ostrów pewnie chętnie przygarnie takie ,,nibywieżowce'' :wink:. Też będą się ładnie prezentować na wjeżdzie od stron Poznania.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 lip 2010, o 15:26

Obrazek

Obrazek

Te osiedla maja wybudować w ciągu 5 lat czyli rocznie około dwóch bloków

Moim zdaniem projekt który zajął drugie miejsce najbardziej by odpowiadał w tym miejscu, ale poczekamy na konkrety
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lip 2010, o 16:51

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie najlepsze. Drugie, które uważasz za najlepsze, jest według mnie beznadziejne. Wyglada jak troche lepsze blokowisko, ale tylko troche. Nie wnosi nic ciekawego. Trzecie miejsce oceniam wyżej od drugiego. Tak własnie to oceniam.Trochę się obawiam, jak beda wyglądać realizowane projekty, bo te to raczej tylko propozycje. Fragment NFK
Ryszard Kubiak, wspólwłaściciel firmy. Przekonuje jednak, że choć widzi tam osiedle na wskroś nowoczesne, formą musi ono nawiązywać do historii Kalisza - Nie mam jeszcze konkretnej wizji, ale oczekuję od grupy projektowej wykorzystania akcentów urbanistycznych komponujacych to osiedla z nastarszym miastem w Polsce.
Czyli co. Jakie to moga byc akcenty, juz się boję.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 1 lip 2010, o 18:01

Czyli co. Jakie to moga byc akcenty, juz się boję.
Znając Kalisz pewnie wzbogacą zwycięski projekt o dwuspadowy dach z czerwonej dachówki.

A tak na poważnie to projekt całkiem niezły. Kto wie, może Novum dogoni pod tym względem Antczaka.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 lip 2010, o 18:44

jeśli chcą nawiązywać do historii to pewnie znów będą wieżyczki bo tak uważają kaliscy projektanci. Na wizualizacjach wygląda ładnie ale boję się, że w realu wyjdzie jak zawsze.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:57
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: kalisz » 2 lip 2010, o 17:52

No dziękuję bardzo za to prestiżowe osiedle w wielkim blokowisku ze zsypami i windami hahahaha zwłaszcza przy ulicy i ciągłym ruchu jaki tam jest

ODPOWIEDZ