Nowy Korczak [6-8 p.]

To co już wybudowano.
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 lip 2017, o 22:07

ANewDay pisze:szybko będzie brudny...
Budynki powinny być co parę lat myte i malowane, wtedy tynki też się dłużej trzymają. Staranna konserwacja zwraca się w dłuższym terminie.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 lip 2017, o 20:49

kaliszanin2 pisze:
ANewDay pisze:szybko będzie brudny...
Budynki powinny być co parę lat myte i malowane, wtedy tynki też się dłużej trzymają. Staranna konserwacja zwraca się w dłuższym terminie.
tylko żeby tak tylko myli to mogą wszystko na biało robić! :D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 sie 2017, o 14:11

Zdjęcie z maja.
Foto: wlkp24
Załączniki
ko.jpg
ko.jpg (268.1 KiB) Przejrzano 6071 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

MirekMBS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:58
Lokalizacja: Kalisz/Korczak

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: MirekMBS » 4 sie 2017, o 23:44

Pierwsza wprowadzka na "Nowym Korczaku"...
Załączniki
Zdj.1.JPG
Zdj.1.JPG (120.37 KiB) Przejrzano 6024 razy

MirekMBS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:58
Lokalizacja: Kalisz/Korczak

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: MirekMBS » 4 sie 2017, o 23:47

Sporo miejsc dla niepełnosprawnych
Załączniki
Zdj.2.JPG
Zdj.2.JPG (99.31 KiB) Przejrzano 6019 razy
Zdj.3.JPG
Zdj.3.JPG (109.29 KiB) Przejrzano 6019 razy

Kaliszanin1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2017, o 11:02

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Kaliszanin1234 » 5 sie 2017, o 11:05

Ale wykończenie zarówno klatek schodowych, jak i mieszkań pozostawia wiele do życzenia.. niestety standard porównując choćby ze mieszkaniami na złotych łąkach nie jest porównywalny.

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 5 sie 2017, o 19:19

Miałem okazję być w środku i zgadzam się z przedmówcą. Mieszkania oddane, a jeszcze sporo na korytarzach robią, już na samym wejściu jakiś nieotynkowany słup ... na korytarzach tragiczne płytki każda z innej parafii - część jest lakierowanych z połyskiem, cześć matowych jakby komuś zostało z budowy - żeby to jeszcze jakoś konkretnie ułożone były, ale nie co jakiś czas matowe błyszczące bez ładu bez składu....( za te pieniądze co biorą powinien być wyższy standard), nie mówiąc już o tym że znajomi są wkurzeni bo mają masę rzeczy do wniesienia a winda nie działa i każdy od dewelopera mówi co innego, zapewniając, że zaraz zacznie działać..... U moich znajomych w mieszkaniu jest powiedzmy ok, ale też wspominali że sporo ludzi jest bardzo niezadowolonych z mieszkań.... 8)

Kaliszanin1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2017, o 11:02

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Kaliszanin1234 » 5 sie 2017, o 21:37

I sporo ludzi mieszkań po prostu nie odebrało..

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 5 sie 2017, o 22:01

dosyć mało zieleni (wiem jeszcze nie ma nasadzeń, ale i tak więcej betonu niż miejsca na zieleń)

MirekMBS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:58
Lokalizacja: Kalisz/Korczak

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: MirekMBS » 7 sie 2017, o 19:14

Mogliby połączyć te chodniki...
Załączniki
Zdj.1 (Copy).jpg
Zdj.1 (Copy).jpg (101.2 KiB) Przejrzano 5737 razy
Zdj.2 (Copy).JPG
Zdj.2 (Copy).JPG (93.24 KiB) Przejrzano 5737 razy

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 8 sie 2017, o 08:43

MirekMBS pisze:Mogliby połączyć te chodniki...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:11

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: anna » 8 sie 2017, o 10:33

MirekMBS - wątpię,. Aby ktokolwiek się już wprowadzał, ciepła woda ma być dostępna dopiero od 15 września…

MirekMBS - rzeczywiście, wydaje mi się że aż za dużo, chyba że goście mieszkańców będą niepełnosprawni (inaczej nie mają gdzie zaparkować). Ilość miejsc dla niepełnosprawnych regulują przepisy.

Kaliszanim1234 – czy jesteś nabywcą mieszkania...? :)

Edwardos – akurat zastosowane na korytarzach ułożenie płytek mnie się podoba. Zgodzę się z Tobą w pełni – budowa miała trwać do końca czerwca, do końca lipca sprawy papierkowe. Mamy sierpień a budynek nie jest skończony.
Jeśli chodzi o windę to od jednego z nabywców dowiedzieliśmy się, ze wejście do windy jest zbyt wąskie w stosunku do wózka inwalidzkiego i dlatego będą wszystko rozkuwać i wymieniać na każdym poziomie wejście. W sobotę winda działała do 13:00. Dlaczego w takim razie winda nie działa cały czas i nie będzie po prostu wyłączona na czas zmiany wejść? Nie wiadomo. Z windą jednak jest jeszcze ciekawsza sprawa – jej „dizajn”. Wygląda po prostu okropnie! Nie mam pojęcia kto za tym stoi i dostrzegam po prostu złośliwość „projektanta”.

ANewDay – proszę Cię… wolę mieć miejsce parkingowe niż zieleń. Trawa jeszcze nie urosła, nie wszędzie jest jeszcze posadzona, tak samo rośliny. Weź też pod uwagę że mieszkańcy mają mieć zieloną część wspólną między blokami i że mieszkania na parterze (wybrane) mają ogródki.

MirekMBS – chodniki mam nadzieję że problem leży nie tylko po stronie Antczaka… :(

Ogólnie rzecz biorąc – mam pierwszy raz „do czynienia” z firmą Antczak i jestem rozczarowana. Przede wszystkim brak informacji ze strony firmy, głupio nam już było tak często wydzwaniać, żeby czegokolwiek się dowiedzieć. Wyprosiliśmy klucze, a okazało się, że kilka mieszkań już jest oddanych. Prąd – cała historia i w końcu rozpoczęliśmy remont po prostu bez prądu. Woda – ciepła dopiero od połowy września, 1,5 m-ca po oddaniu bloku (przypominam, że całość miała być gotowa do końca lipca). Winda. Wykończenie. My odbieraliśmy mieszkanie bez barierki na balkonie i z brudnymi szybami (szyby powinny być czyste przy ich odbiorze). „Antczak” zadowala pewnymi rozwiązaniami, miło zaskakuje, by za moment „dobić” i po prostu zszokować, że taka firma pozwoliła sobie na daną sytuację. Przykro mi Panie Antczak, ale firmując swoim nazwiskiem tę inwestycję, może Pan się wstydzić. Mam tylko nadzieję, że nie czekają nas dalsze „niespodzianki”, i z biegiem czasu, dane mankamenty da się jakoś złagodzić.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 sie 2017, o 13:23

Przykro dowiadywać się że renomowana wydawało by się firma zeszła na psy. Tym bardziej że ceny mieszkań były dość wysokie jak na kaliski rynek. Ale tak będzie dopóki kupować się będzie dziurę w ziemi a nie wybudowany lokal.
Jestem ciekaw jak by ktoś mógł porównać standard wykończenia tego budynku do budowanych wieżowców po Viki.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sie 2017, o 16:53

MirekMBS pisze:Mogliby połączyć te chodniki...
Odp. Antczaka na to zdjęcie ;)
Niestety ta ciekawostka nie dotyczy naszej działki. Z informacji które posiadamy połączenie obu ulic ma być modernizowane i być może wtedy ten fragment chodnika zostanie wykonany zgodnie z logiką.
g13k

Kaliszanin1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2017, o 11:02

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Kaliszanin1234 » 8 sie 2017, o 22:39

anna - TAK i na tę chwilę jestem ROZCZAROWANY !

jack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 22:44

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jack » 8 sie 2017, o 23:03

Zgadzam się z Anią zupełnie bezsensu nasiane trawy w zamian za co można by więcej parkingów zrobić np. tam z przodu bloku. Tez kupiliśmy tutaj mieszkanie mamy to samo zdanie. Wysoka zakaz parkowania a na Korczaku też nie ma miejsca więc problem będą mieli nasi znajomi zaparkować. To tylko świadczy o tym, że firma ma w nosie klientów sprzedając wszystkie miejsca parkingowe. Liczy się tylko kasa. Tak na marginesie słabo się prezentuje ta trawa co posadzili jakby z nad Prosny wykopana, już mogli coś lepszego tam posadzić wcale nie droższego.
Mnie osobiście denerwuje jeszcze umiejscowienie śmietników, przecież to hektar trzeba przejść wkoło bloku żeby do nich dojść, kto to w ogóle wymyślił + to że chodniki obok trawy (tej co ma być ) są ułożone tak kwadratowo że już widać jak ludzie chodzą skracając sobie drogę po tym piachu co ma być trawa...
Antczak mówi że nie może nic zrobić z tym chodnikiem co go nie ma, a żeby dość do pasów z parkingu trzeba iść do schodów i wrócić się zwykłym chodnikiem .... co sprytniejsi chodzą po "trawie na skos " i tam powinno być dojście.
Na temat wykończenia , windy, prądu to lepiej nic nie będę pisał bo to szkoda słów.
Ogólnie słabo słabo słabo jak za taką cenę to nawet można stwierdzić dramat.

anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:11

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: anna » 9 sie 2017, o 00:04

Jack, Kaliszanin1234 - witajcie sąsiedzi ;)

anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:11

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: anna » 9 sie 2017, o 00:13

Gawronik13kalisz - skąd ta odp. P. Antczaka? Może dowiemy się jeszcze czegoś.

Mam porównanie tylko do mieszkań na Dobrzecu (wizualnie, podczas budowy). Nadal wybrałabym "Antczaka". Mnie również jest przykro. Wierzyłam że marka idzie z jakością szczególnie że słyszeliśmy pozytywne opinie o wcześniejszych blokach.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 sie 2017, o 05:05

Odpowiedź z fanpage AntczAntczaka do postu na naszym forumowym fanpage na Facebooku
g13k

acdc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2017, o 15:41

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: acdc » 9 sie 2017, o 11:15

Mamy dokładnie te same odczucia po odebraniu mieszkania co Anna. Zero informacji o odbiorze mieszkań od dewelopera, gdy w końcu odebraliśmy swoje mieszkanie okazało się, ze inni klucze maja juz od tygodnia. Wykończenie klatek schodowych, wind itp pozostawia wieeele do życzenia. A miejsca parkingowe dla gosci? Brak. Podsumowując jesteśmy kolejnymi osobami, które musza przyznać, ze są rozczarowane po odebraniu swojego "wymarzonego" mieszkania.

ODPOWIEDZ