Nowy Korczak [6-8 p.]

To co już wybudowano.
ups
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2017, o 11:35

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ups » 11 sie 2017, o 11:59

Też mam mieszane uczucia po odbiorze mieszkania. Kompletnie inaczej to wygląda niż na wstępnych wizualizacjach i rzutach osiedla. Zieleni nie ma wogole, te kępki siana ktora próbują ją zastąpić wyglądają dość komicznie. Samo mieszkanie miało sporo na szczęście drobnych niedoróbek poprawionych przez firmę. Spóźnili się z oddaniem dwa tygodnie . No i w bloku miały być rzekomo zsypy na śmieci... Przynajmniej kilkukrotnie była o tym mowa przy sprzedaży mieszkania. Zsypow oczywiście nie ma podobno zrobili śmietnik w garażu i za przedszkolem ( żeby dzieciakom fajnie pachniało). W garażu pewnie też będzie gęsta atmosfera... No i ta nieduza winda z ludźmi zwozacymi śmieci. Co do estetyki windy nie wypowiadam się, jest wylozona na czas prac wykończeniowych paździerzem, tyle tylko ze mebli to się nią chyba nie wwiezie. Jest bardzo wąska.

ups
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2017, o 11:35

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ups » 11 sie 2017, o 12:01

Aha te miejsca parkingowe dla inwalidów podobno są sprzedane lokatorom. Wiec to tylko dla picu

anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:11

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: anna » 11 sie 2017, o 12:56

ups - chyba żartujesz z tymi miejscami dla inwalidów???? ;D o zsypach to my nawet nie słyszeliśmy..... windę w tym tygodniu szybko obkleili, nie wiem po co.... w sobotę można było ja podziwiać. Jest rzeczywiście wąska.

ups
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2017, o 11:35

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ups » 11 sie 2017, o 15:42

Nie zartuje. Dowiedziałam się​, zeby w żadnym wypadku tam nie parkować bo miejsca są sprzedane. Widocznie będzie blok pełen inwalidow :lol:

jack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 22:44

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jack » 11 sie 2017, o 16:33

acdc pisze:Mamy dokładnie te same odczucia po odebraniu mieszkania co Anna. Zero informacji o odbiorze mieszkań od dewelopera.
U nas było podobnie mimo, że termin minał zero odzewu.. a wystarczyłby telefon od Pani co sprzedawała mieszkanie z informacją klucze oddamy wtedy i wtedy bo mamy do zrobienia jeszcze coś tam" Widać byłoby zainteresowanie, a tak odebraliśmy to że mają nas głęboko gdzieś. Czasem kupuje się byle co w sklepie i potrafią wydzwaniać że towar jest albo będzie za jakiś czas a tutaj zero zainteresowania.

My jak kupowaliśmy mieszkanie była mowa, że część miejsc parkingowych pozostanie nie sprzedanych ......ale widocznie za dobrze szly, że nawet te "inwalidzkie" sprzedane :roll:
Jak kupowaliśmy mieszkanie teren miał być ogrodzony, a zdaje się że i tutaj coś się zmieniło.

ups
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2017, o 11:35

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ups » 11 sie 2017, o 18:07

Na razie kolejny raz wkurzyłam się z pradem. Przy odbiorze mieszkania dostałam informacje, że na razie bedzie prąd budowlany, nie ma żadnego problemu i dostane SMS jak już przygotują te swiadectwa energetyczne czy też jak się to tam nazywa. SMS dostalam w poniedziałek wieczorem, we wtorek wylaczyli prad. Zaraz odebrałam to świadectwo i podpisalam umowę z energa do dzisiaj mi licznika nie podlaczyli. Wy też tyle czekacie z podłączeniem prądu?

jack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2017, o 22:44

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jack » 13 sie 2017, o 12:33

z tydzień trzeba poczekać 8)

Abcd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, o 18:16

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Abcd » 19 sie 2017, o 18:28

Budynek całkiem, całkiem myślę źe dobrze się będzie mieszkać

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 23 sie 2017, o 15:24

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Abcd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, o 18:16

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Abcd » 23 sie 2017, o 16:32

Bardzo ładna bryła budynku

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 sie 2017, o 16:36

Obrazek
Tu doskonale widać, że lepiej wyglądałoby gdyby budynek był przynajmniej na wysokość żurawia. Ale fakt, bryła ładna.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 sie 2017, o 17:04

jasiek20 pisze:
23 sie 2017, o 16:36
Tu doskonale widać, że lepiej wyglądałoby gdyby budynek był przynajmniej na wysokość żurawia. Ale fakt, bryła ładna.
Zgadzam się. Dodam tylko, że nie ma to jak biel. Budynkom bardzo dobrze jest w bieli :)

Ja33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, o 15:38

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Ja33 » 23 sie 2017, o 23:07

Mi osobiście podoba się pierwszy blok, zobaczymy jaki będzie ten drugi. Na zdjęciach, wyglada że są blisko siebie myśle ze w rzeczywistości nie będzie tak złe.
W drugim bloku tez mieszkania sprzedają się w szybkim tempie. Relacja z budowy mile widziana, bo nie mieszkam tam aby to zobaczyć. Dziękuje i pozdawiam.

MirekMBS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 21:58
Lokalizacja: Kalisz/Korczak

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: MirekMBS » 29 sie 2017, o 23:11

Wszystko "zarezerwowane"...
Załączniki
Zdj.1.JPG
Zdj.1.JPG (57.83 KiB) Przejrzano 4661 razy

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 sie 2017, o 23:55

i bardzo dobrze, przynajmniej kazdy ma swoje miejsce!

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: Piob » 30 sie 2017, o 07:01

Tylko na rodzinę często przypadają 2 auta ☺️

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 30 sie 2017, o 07:59

Współczuje mieszkańcom tego bloku. Pewnie nie wszyscy wykupili miejsca parkingowe .... ale nawet Ci co wykupili też będą mieli problem. Po pierwsze teren jest nieogrodzony więc tyle tylko, że mają zapewnione miejsce ... auto nie jest chronione w żaden sposób, każdy może wejść i zbić lusterko albo zaiwanić całą furę :P
Druga rzecz to niestety jak na dłoni widać gdzie deweloper ma dobro swoich klientów, moim zdaniem w głębokim poważaniu. We wszystkich blokach na Korczaku jest brama i teren ogrodzony każdy może swoich gościu wpuścić i każdy gość zaparkuje bez problemu.
Tutejsi mieszkańcy nawet Ci co wykupili miejsce parkingowe raczej gości zmotoryzowanych przyjmować nie mają jak.
Na Wysokiej jest zakaz a na Korczaku zaraz pewnie też będzie bo tam teraz ciężko już sie przejeżdza 8)
Dla mnie to co najmniej dziwne podejście do tematu.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: pejol » 31 sie 2017, o 00:01

Przecież jest tam wielki parking podziemny wiec w czym problem?

anna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:11

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: anna » 31 sie 2017, o 20:53

pejol - niestety nie wszystkich stać na parking podziemny - w tym problem.
Zgadzam się z poprzednikami - lepiej, gdyby deweloper ogrodził teren, jak w przypadku reszty bloków na "korczaku". Na początku baliśmy się, że nie będzie nas stać na drugie miejsce postojowe, a gdy juz się na nie zdecydowaliśmy okazało się że wsyztsko jest wykupione. Gdzie zaparkować drugie auto? Przede wszytskim - gdzie maja zaparkować nasi goście?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowy Korczak [6-8 p.]

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2017, o 21:40

parking przy bloku jest przede wszystkim dla mieszkańców, a nie dla gości. Ci mogą parkować gdzieś obok. Osobiście mieszkam w bloku gdzie miejsca parkingowe nie są wydzielone tak jak tu i niestety zdarza się, że przez gości albo ludzi, którzy mają 3 samochody, mieszkańcy z zaledwie jednym nie mają gdzie zaparkować. I tu jest problem.

ODPOWIEDZ