Estetyka miasta - zdjęcia

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 mar 2014, o 14:56

To chyba boli wszystkich:
http://www.calisia.pl/articles/22043-o- ... -dyskutuje" onclick="window.open(this.href);return false;

Swoją drogą. To właśnie co ma symbolizować, czy czym jest ten betonowy kloc obok ruin zamku? Nie można teko po prostu usunąć?
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 kwie 2014, o 19:08

Pojawił się nowy przystanek na Armii Krajowej. Może jestem malkontent , ale czemu nie jest w barwach KLA. Poza tym przeszklony dach nie zabezpiecza przed piekącym latem słońcem, będzie wiecznie brudny mając na doświadczenie z dotychczasowymi wiatami. Oraz stwarza szerokie pole do popisu dla wandali. Ponadto wiata nie zabezpiecza przed wiatrem czy zacinającym deszczem, bo brakuje bocznych ścianek. Akurat w tej okolicy czasami mocno wieje. Widocznie jakieś bezmózgi nie korzystające na co dzień z komunikacji miejskiej organizowały przetarg.
Proszę wypowiedźcie się sami o walorach nowej wiaty.

W tym artykule na zdjęciu wyglądały nieco odmiennie, chyba że są to tzw. zadaszenia. I ta myśl techniczna ma kosztować 10tyś zł. Ale na tym wygwizdowiu same zadaszenie nie spełnia swojej roli.
http://www.faktykaliskie.pl/rusza-wymiana-przystankow" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2014, o 21:44 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 kwie 2014, o 09:13

To są tylko zadaszenia.
Moim zdaniem dobrze, że nie są w barwach KLA, byłoby zbyt pastelowo... już wystarczy, że poustawiali nam NIEBIESKIE kosze na śmieci w całym mieście :roll:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 kwie 2014, o 14:56

Myślę, ze wielką wagę w estetyce miasta mają kwiaty :D
http://www.faktykaliskie.pl/ukwiecony-kalisz" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 kwie 2014, o 16:34

Znalazłem dobrą wiadomość, lekko już zakurzona bo z lutego. Ale czy wiadomo już coś więcej?
http://wkaliszu.pl/8025548/WICEPREZYDEN ... itekt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 kwie 2014, o 16:45

Ruszyła pierwsza fontanna.

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 maja 2014, o 13:32

Tak Kalisz wita turystów. Multimedialny informator postawiony za dotacje unijne zarasta chwastem. Ciekawe czy pan europoseł nie wstydzi się tego miejsca i marnotrawionych unijnych dotacji. A pro po dziś był w Kaliszu. Szkoda ze nie podróżuje pociągami..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 maja 2014, o 22:10

Niestety nikt się nie garnie do przebudowy tego terenu. Mało tego, niestety nikt też nie garnie się do dokończenia remontu dworca, co chyba jeszcze gorsze jest.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lip 2014, o 11:38

Gdańsk się oczyszcza, może Kalisz też powinien spojrzeć co tam się dzieje i wziąć przykład z nieco większego, nadmorskiego kuzyna?
http://www.gdansk.pl/start_nowy,512,31685.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lip 2014, o 10:46

gawronik13kalisz pisze:Gdańsk się oczyszcza, może Kalisz też powinien spojrzeć co tam się dzieje i wziąć przykład z nieco większego, nadmorskiego kuzyna?
http://www.gdansk.pl/start_nowy,512,31685.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Warto popierać takie akcje. W Poznaniu od czasu do czasu słyszę, że coś takiego się dzieje, w poszczególnych dzielnicach robi się małymi kroczkami porządek z nadmiernym chaosem reklamowym, ale to zawsze za mało. Muszą powstać jakieś ogólnopolskie restrykcyjne normy i tyle. Ostatnio byłem w naszej stolycy to czasem byłem po prostu przerażony, ogromne, wielkoformatowe reklamy przysłaniające całe elewacje, zawieszane zgodnie z koncepcją "im większe, tym lepsze". Coś strasznego, co się dzieje. Dla porównania w Norwegii nie widziałem (na szczęście) takiego problemu. Trzeba jak widać uczyć się od mądrzejszych.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 lip 2014, o 11:08

Kalisz zielenią stoi. Zgadzacie się z artykułem?
http://www.faktykaliskie.pl/zielony-kalisz-1" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 lip 2014, o 22:40

Przydało by się poprawić kostkę pod basztą Dorotką i alejkach parkowych, zanim powstaną większe ubytki. Z jednej strony inwestycje z rozmachem a zapomina się o konserwacji tego co już jest. Tym bardziej że jest to miejsce odwiedzane przez turystów. Oprysk na wyrastającą trawę z kostki też by nie zaszkodził.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

oliwiam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: oliwiam » 1 wrz 2014, o 10:15

ja też jestem za tym, żeby oczyścić miasto z reklam, ja nie wiem, nawet w średniowieczu były prawa ograniczające wielkośc i miejsce położenia szyldów

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 wrz 2014, o 16:51

„Gołębnik” wystawiony na sprzedaż. Nie było chętnych
Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 620 tysięcy złotych. Potencjalnych kupców nie było, pomimo że przed ogłoszeniem przetargu inwestorzy dopytywali o szczegóły związane z nieruchomością. Być może liczą po cichu, że cena w drugim przetargu będzie bardziej atrakcyjna. – Zdecydowaliśmy się jednak nie schodzić z ceny, ponieważ fakt, że nikt nie podszedł do pierwszego przetargu może wynikać z wielu czynników: niedogodnego terminu czy choćby braku koncepcji zagospodarowania tego budynku.
http://www.faktykaliskie.pl/golebnik-wy ... o-chetnych" onclick="window.open(this.href);return false;

Za połowę dotychczasowej ceny miasto chce sprzedać opustoszały od kilku lat zabytkowy budynek przy ulicy Górnośląskiej. Teraz kamienica może okazać się łakomym kąskiem dla inwestorów.

https://wkaliszu.pl/8044156/KALISZ_Gole ... siecy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2015, o 20:30 przez Cristof, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 wrz 2014, o 16:34

Wątpię w autentyczność tego zdjęcia :D ale myślę, że jakaś tego typu akcja może zwróciłaby uwagę włodarzy, że ten "pal" nie wygląda ładnie ;)
Obrazek
Facebook - "Kalisz czasem malowany"
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 wrz 2014, o 19:48

Myślę, że ten pal już dawno zwrócił uwagę władz, sam Pan Prezydent się na ten temat wypowiadał i niestety podobnież nie można w tym kierunku aby to badziewie zniknęło zrobić nic. Koniec kropka, trzeba się przyzwyczaić do tego widoku o ile jeszcze nie przywykliśmy. :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lis 2014, o 18:11

Zaczęto montaż świątecznej iluminacji.


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 lis 2014, o 18:22

W niektorych miejscach na szczescie nie trzeba tracic czasu na montowanie instalacji, bo takowe ciagle tam wisza :D Kurde, moglby sie jakis bogaty sponsor znalezc, ktory zafundowalby miastu porzadne instalacje :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lis 2014, o 19:00

<Przemek> pisze:W niektorych miejscach na szczescie nie trzeba tracic czasu na montowanie instalacji, bo takowe ciagle tam wisza :D Kurde, moglby sie jakis bogaty sponsor znalezc, ktory zafundowalby miastu porzadne instalacje :)
W Alei Wolności wisi od wielu lat na każdym słupie i budynku energetyki, która w dobrych dla siebie i Kalisza czasach była bodajże sponsorem tej instalacji. Do czasu remontu na ratuszu też wisiała trwała iluminacja świąteczna.
Jak dla mnie to trochę głupio wygląda poza świętami.
Obecnie latarnie przewidziane do mocowań iluminacji mają podciągnięte na stałe złącze pod nią , a zamocowanie za pomocą kilku ściągaczy chyba nie jest kłopotliwe i kosztowne. Idąc tym tropem można by zasadzić świerk pod ratuszem a przez te lata był by dorodnym drzewem . I tu by były już wymierne oszczędności. No i ekologicznie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Estetyka miasta - zdjęcia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 lis 2014, o 19:05

Oczywiście, że powinny takie ozdoby po świętach byś ściągane. A nie cały rok wiszą, ale w Kaliszu takie cuda to normalka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ