Akty wandalizmu w Kaliszu

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 lis 2015, o 13:34

Kaliszanin a zdajesz sobie sprawe, ze mimo iz krytykujesz odwolywanie sie do argumentu sily, mowiac przy okazji (calkiem slysznie), ze Polsce potrzebna jest selektywna polityka imigracyjna oraz ze arabski muzulmanin powinien miec szanse osiedlenia w Polsce rowna blisko zeru, w oczach jakze multikulturowych stronnictw lewicowych jestes takim samym ''rasista'', ''ksenofobem'', ''islamofobem'', ''katotalibem'' i ''zasciankowcem'', jak reszta ''nietolerancyjnych''? :)

Czyz to nie paradoks? Ktos racjonalnie argumentuje swoje zdanie i przedstawia naprawde twarde dowody, a miesza sie go z blotem i traktuje na rowni z ludzmi, ktorzy po prostu sieja mowe nienawisci. Przepraszam za powyzsze okreslenia, to tylko przyklady wyrazen, jakimi w mediach i nie tylko czesto okresla sie przeciwnikow niekontrolowanej migracji ludnosci, vel wedrowki ludow 2.0. Swoja droga czy to tez nie jest mowa nienawisci? :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 lis 2015, o 14:31

Bardzo dobrze napisane Przemku. :D
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 21 lis 2015, o 16:55

<Przemek> pisze:Kaliszanin (...) mimo iz krytykujesz odwolywanie sie do argumentu sily, mowiac przy okazji (calkiem slysznie), ze Polsce potrzebna jest selektywna polityka imigracyjna (...) w oczach (...) lewicowych jestes takim samym ''rasista'', ''ksenofobem'', ''islamofobem'', ''katotalibem'' i ''zasciankowcem'', jak reszta ''nietolerancyjnych''? :)
Nie należy za bardzo przejmować się jawnymi idiotyzmami, a ich głosicieli lepiej omijać niż zwalczać, jak to już sugerowałem w swojej wypowiedzi:
<kaliszanin2> pisze:Nawet jeśli europoprawność polityczna utrudnia wprowadzenie kwot wprost, to zawsze można uzyskać efekt kwotowy wprowadzając system preferencji dla szczególnie prześladowanych - nawet najbardziej subiektywne kryteria trudno w takim przypadku skutecznie kwestionować.
Wśród głównych polskich sił politycznych nie ma zwolenników niekontrolowanego napływu kogokolwiek bądź. To jednak wcale nie pomogło na razie sformułować racjonalnych zasad naszej polityki imigracyjnej. Nowy rząd też nie zaczyna od zasad, tylko od pokazów rzekomej krzepy, które niczego nie wnoszą w tej sprawie.
Podstawowym kryterium dopuszczalności imigracji konkretnej grupy powinna być ocena jej zdolności asymilacyjnej. Sprawdziliśmy np., że grupa kilku tysięcy Tatarów (w ogromnej większości muzułmanów) asymiluje się w Polsce z powodzeniem w ciągu kilkuset lat. Z drugiej strony mamy też doświadczenie bardzo niedoskonałej asymilacji albo jej braku w przypadku innych, wielomilionowych grup muzułmanów osiadłych w Europie. Jeśli więc mowa o kwotach dla muzułmanów, to raczej powinna to być kwota kilku tysięcy imigrantów tatarskich w ciągu stu lat niż miliona Arabów w ciągu dziesięciu lat. Jeśli sprawdza się nam dość dobrze imigracja wietnamska czy chińska, to nie można nie zauważać pewnego zagrożenia ze strony mafii (chętnie penetrowanych przez reżimy) związanych z tymi środowiskami, których nadmierny rozrost powinien być ograniczony przez preferencje dla innych kierunków imigracji. Na razie jednak tego rodzaju planowania nie widać, a zastępowanie go populistycznymi wrzaskami dobrze nie wróży.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 lis 2015, o 17:38

Ale tatatrzy to inna bajka. W Polsce zawsze byli w ogromnej mniejszości, a dodatkowa nie zawsze znów byli tak wierni Polsce. A zresztą Rosja, gdzie Tatarów było o wiele więcej miała z nimi o wiele większe problemy. Gdyby w Polsce tatarzy stanowili 10%, lub 15% ich postawa wobec Polski mogłaby byc jednak zdecydowanie inna.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 gru 2015, o 11:25

Kolejna dewastacja na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Dziesięć przewróconych nagrobków zauważył kaliszanin, który w niedzielny poranek przechodził przez Cmentarz. Od razu powiadomił policję, która teraz poszukuje wandali oraz ewentualnych świadków zniszczeń.
http://www.faktykaliskie.pl/kolejna-dew ... arzu093d12" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 gru 2015, o 12:40

No to Sapiński niech bukuje bilety do Moskwy , na dywanik do Ławrowa :lol:
Od dawna pisałem , żeby te groby przenieść na cmentarz wojskowy na Majkowie.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: tomash » 21 gru 2015, o 17:44

milo pisze: Od dawna pisałem , żeby te groby przenieść na cmentarz wojskowy na Majkowie.
pełna zgoda

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 gru 2015, o 17:59

Tomash - poważnie o tym pomyślcie , nie chce mi się tego uzasadniać , bo na pewno wiesz o co chodzi.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 21 gru 2015, o 19:19

tomash pisze:
milo pisze: Od dawna pisałem , żeby te groby przenieść na cmentarz wojskowy na Majkowie.
pełna zgoda
dokładnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 gru 2015, o 20:28

Informacje o przewróconych dwóch tablicach na cmentarzu przy ul. Częstochowskiej, na którym pochowani są radzieccy żołnierze polegli w 1945 roku w czasie walk o wyzwolenie Kalisza, dyżurny policji otrzymał w niedzielę. Na cmentarz znajdujący się w Parku Miejskim zostali wysłani funkcjonariusze, którzy na gorącym uczynku złapali mężczyznę niszczącego groby. – 37-latek był agresywny, kopał tablice, a w momencie zatrzymania rzucił się na jednego z policjantów – powiedział Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

http://www.faktykaliskie.pl/policja-zat ... zczen10j34" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś mi tu nie gra. Ktoś się mija z prawdą. W piątek przechodziłem przez ten cmentarz, to tablice były już powywracane. Myślałem nawet czemu tak długo zwlekają z naprawą. Miałem napisać na forum, ale brakło czasu.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 gru 2015, o 22:57

http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,jxbcxy" onclick="window.open(this.href);return false;
Prezydent sapinski nie ma wyjscia , musi przeprosic ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 gru 2015, o 23:00

MSZ Rosji: oczekujemy reakcji Polski na protest ws. profanacji cmentarza
Moskwa oczekuje oficjalnej reakcji Warszawy na zdecydowany protest złożony w związku z kolejnym faktem "antyrosyjskiego barbarzyństwa" w Polsce - oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa cytowana przez agencję TASS.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ros ... rza/4jgpfn" onclick="window.open(this.href);return false;

No to mamy już międzynarodową aferę. Dziś przechodziłem przez cmentarz. Tablice zostały ponownie zamontowane z wyjątkiem dwóch rozbitych. Pod pomnikiem stał samochód osobowy z dwoma osiłkami, czyżby ochrona.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 gru 2015, o 13:27

No i masz Milo http://www.calisia.pl/articles/szczatki ... zeniesione" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 gru 2015, o 21:17

K-man pisze:No i masz Milo http://www.calisia.pl/articles/szczatki ... zeniesione" onclick="window.open(this.href);return false;
Milo prorok :lol:
Pytanie co greg z tym zrobi.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 30 gru 2015, o 22:32

Caspress pisze:
K-man pisze:No i masz Milo http://www.calisia.pl/articles/szczatki ... zeniesione" onclick="window.open(this.href);return false;
Milo prorok :lol:
Pytanie co greg z tym zrobi.
Temat założyłem w 2010 r , więc wyprzedziłem epokę :lol:
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... =23&t=1540" onclick="window.open(this.href);return false;

Co zrobi greg ? Hm...za dużo z tym roboty heh.

P.s. komentarze na calisia - zenada.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 31 gru 2015, o 11:50

Przeniesienie cmentarza nie uchroni od wandalizmu,wystarczy rzucić jakieś durne poprawnie polityczne hasło a zobaczycie co będzie się działo na innych cmentarzach.Nie musimy iść tą samą drogą co Niemcy,którzy zniszczyli cmentarz żydowski w czasie wojny.Uważam przenoszenie miejsc pochówku bez zasadnych podstaw,jest równoznaczne z jego niszczeniem,chyba że ktoś upatrzył to miejsce pod kolejny supermarket,by zachodowi żyło się lepiej.
Nikogo nie zmusimy do składania kwiatków tym żołnierzom,ale nie wolno nam zapomnieć kto i dlaczego został tam pochowany
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 gru 2015, o 19:21

Przenoszenie cmentarza zgodnie z wszelkimi zasadami uważasz za równe jego zniszczeniu? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Chyba każdy wie, kto tam leży i dlaczego. Każdy też chyba wie, że gdyby nie 17 września historia potoczyłaby sie zupełnie inaczej. Żal mi tych młodych ludzi, a przynajmniej tych porządnych, którzy nie gwałcili naszych rodaczek i nie zabijali polskich patriotów. A przeniesienie ich w miejsce, gdzie spoczywają ini zołnierze w żadnym razie nie powinno im urągać.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 1 sty 2016, o 10:52

Tak nie zupełnie do końca wiemy kto tam leży, bo o narodowości tych żołnierzy to pewnie niewiele.Ten cmentarz nie kojarzy mi się z 17 września,raczej z 23 stycznia.Więc uszanujmy to miejsce,zagrabmy liście bo na nowym miejscu też będą spadały.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akty wandalizmu w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 sty 2016, o 11:12

Ludzie byli pewnie różnych narodowości, ale nieśli ze soba komunizm. Chyba najgorszy ustrój polityczny świata, to mi wystarczy. Nie powinni leżeć w takim eksponowanym miejscu, bo zwyczajnie okupant na to nie zasługuje. Na cmentarzu na Majkowie leżą też Niemcy i nie słyszałem, tam o aktach wandalizmu. A z 17 września kojarzyć się kojarzy, bo to ta sama armia i wódz, choć inni pewnie już żołnierze. Ciagle mówimy o przenosinach zwłoch zachowaniem wszelkich standardów jakie przy tym powinny obowiązywać, a nie dzikim wykopywaniu i przenoszeniu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ