Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 wrz 2014, o 21:53

Cristof pisze:Chwasty „pochłonęły” iluminację mostu
Sprawdziliśmy: teren, na którym ustawione są reflektory nie jest własnością Miasta. – Całe te tereny nad rzeką to własność Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu – wyjaśnia Ewa Maciaszek, naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu. I to Poznań powinien utrzymywać nadprośniańskie skarpy. Ratusz jednak z założonymi rękami czekać nie zamierza. – Tak się składa, że właśnie dziś, jeszcze przed telefonem z państwa redakcji, wizytowałam to miejsce i potwierdzam, że wygląda źle. Podjęliśmy już określone decyzje w tej sprawie i mogę zapewnić, że w trosce o estetykę tego fragmentu Miasta podejmiemy stosowne działania, aby zostało ono uporządkowane – podkreśla Ewa Maciaszek.
http://www.faktykaliskie.pl/chwasty-poc ... acje-mostu" onclick="window.open(this.href);return false;

100 tysięcy złotych w krzakach!
100 tysięcy złotych kosztowała nas iluminacja Mostu Kamiennego. Tymczasem kilka miesięcy po odtrąbieniu sukcesu oświetlenia zabytku praktycznie nie widać, bo zarosło ono chwastami
Na ten dość istotny szczegół zwrócił nam uwagę jeden z mieszkańców miasta.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=182&id=176406" onclick="window.open(this.href);return false;



Skoro reflektory zamontowano na cudzej własności, należy dbać i interesować się ich stanem. Nie trzeba być szczególnie inteligentnym aby wiedzieć że spółki wodne nie radzą sobie z koszeniem skarp nadrzecznych. Wystarczy popatrzeć na zarośnięte skarpy naszej Prosny. Są służby porządkowe i armia różnych inspektorów którzy przechodząc codziennie po moście nie widzieli problemu. Wysłałem kilka maili w różne miejsca to od razu pani Maciaszek ruszyła się z fotela. Tak by dalej w błogiej nieświadomości spijała kawkę w swoim biurze.
Trzeba przypomnieć urzędasom o usuwaniu chwastów wokół reflektorów. Widać ze nikt nie kontroluje tego oświetlenia, ani nie wyciąga wniosków z poprzedniej interwencji. Jakby ktoś dostał po kieszeni to gwarantuję że było by po problemie.


Obrazek

Obrazek

I jeszcze mamy światełko do nieba. Pierwsze zdjęcie zrobiłem dość dawno i czekałem aż ktoś wyprostuje reflektor.
I się nie doczekałem.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 paź 2014, o 14:27

Po raz kolejny zamieszczam zdjęcia zarośniętej chwastami iluminacji Mostu Kamiennego. Pani Ewa Maciaszek, naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu, nie nadaje się na swoje stanowisko skoro tak prostej rzeczy jak cykliczne koszenie trawy wokół reflektorów nie potrafi definitywnie rozwiązać. Podpowiem dla myślących inaczej w magistracie że może należało by utwardzić teren wokół reflektorów lub zrobić mały wysięgnik i problem by się rozwiązał.
Widać na zdjęciach postępującą dewastację reflektorów - urwana osłona. Niedawno inwestycją szczyciły się władze a teraz zapominają tak łatwo o wydanych przeszło 100 tyś. Może zbliżające wybory zmobilizują urzędników.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie mostu względny ład. Tylko moim zdaniem reflektory nie są skierowane w kierunku mostu. Świecą obok.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lis 2014, o 19:13

Nie minął jeszcze rok od remontu mostu, a już wypadają kostki bruku. Strach pomyśleć co będzie po zimie. Widać jakie szczeliny są miedzy kostkami, jak to się ma trzymać.

Obrazek

Obrazek


Dalej nie załatwiony temat iluminacji za 100 kawałków.

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 lis 2014, o 20:04

Tu rządzi jedna wielka fuszerka :evil: Kalisz jest coraz trudniej kochać. :evil:
Nie sądziłem, że coś takiego napisze.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lis 2014, o 21:56

Jak mieszkańcy mają dbać i szanować miasto i wspólne dobro skoro władza go nie szanuje? :evil:

A tutaj zdjęcie wstawione przed chwilą na profilu Miasta na Facebooku. Wtedy chyba wszystko trzymało się jeszcze kupy:
Obrazek
Ciekawe czy autobus z fotki zasila jeszcze tabor PKSu :twisted: :lol:
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lis 2014, o 22:02

Cristof pisze:Nie minął jeszcze rok od remontu mostu, a już wypadają kostki bruku. Strach pomyśleć co będzie po zimie. Widać jakie szczeliny są miedzy kostkami, jak to się ma trzymać.Dalej nie załatwiony temat iluminacji za 100 kawałków.
No i kto za to beknie :?: Ty bekniesz,ja beknę i wielu innych kaliszan,po prostu jakaś parodia :roll:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 lis 2014, o 20:13

Gumiś pisze:
Cristof pisze:Nie minął jeszcze rok od remontu mostu, a już wypadają kostki bruku. Strach pomyśleć co będzie po zimie. Widać jakie szczeliny są miedzy kostkami, jak to się ma trzymać.Dalej nie załatwiony temat iluminacji za 100 kawałków.
No i kto za to beknie :?: Ty bekniesz,ja beknę i wielu innych kaliszan,po prostu jakaś parodia :roll:
Dziś widziałem robotników poprawiających kostkę . Ciekawe na jak długo wystarczy, czy przetrzyma zimę?


Obrazek

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 cze 2015, o 09:14

Most kamienny widziałem że był zamknięty w sobotę całkowicie czy ktoś coś wie co oni tam znów robią ? :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 cze 2015, o 11:56

Wczoraj przechodziłem, to było normalnie :D
Ale oświetlenie (co prawda widziałem je w dzień, gdy nie działało) nie wygląda normalnie. Każdy reflektor ustawiony w inną stronę świata, nie wiem nawet, czy jeden z nich, ten najbliżej budki z lodami, nie jest zbity lub coś w tym rodzaju... :evil:
g13k

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: dybek » 17 cze 2015, o 08:07

damianfarba pisze:Most kamienny widziałem że był zamknięty w sobotę całkowicie czy ktoś coś wie co oni tam znów robią ? :)
W weekend na odcinku od skrzyżowania Śródmiejskiej z Narutowicza/Franciszkańską do skrzyżowania Śródmiejskiej z Fabryczną/Kościuszki były ciężarówki firmy od bezwykopowej renowacji kanałów i działali tam sobie.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 17 cze 2015, o 10:03

dybek pisze:
damianfarba pisze:Most kamienny widziałem że był zamknięty w sobotę całkowicie czy ktoś coś wie co oni tam znów robią ? :)
W weekend na odcinku od skrzyżowania Śródmiejskiej z Narutowicza/Franciszkańską do skrzyżowania Śródmiejskiej z Fabryczną/Kościuszki były ciężarówki firmy od bezwykopowej renowacji kanałów i działali tam sobie.
a wiec wszystko jasne :) faktycznie niedawno ich widziałem na Kościuszki że też o tym zapomniałem
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 paź 2015, o 23:00

Może niekoniecznie związane z remontem, ale związane na pewno z Mostem Kamiennym. Zniknęła mianowicie budka przy moście. :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 paź 2015, o 06:31

Czy ona nie znika zawsze na zimę?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 paź 2015, o 09:21

A gdzie tam, na zime byla zamykana. Od razu zrobilo sie ciekawiej przy moscie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 paź 2015, o 09:24

A kiedyś była taka, stylowa :)
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 paź 2015, o 09:36

A czy ta budka ze zdjecia - rzeczywiscie bardzo ladna, nie stala wlasnie na miejscu obecnego kiosku? Tak to wyglada, ze po lewo od rzeczonej budki jest jeszcze duzo miejsca. Wiec pewnie to nie byl pierwowzor? :)

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: dybek » 31 paź 2015, o 10:25

<Przemek> pisze:Może niekoniecznie związane z remontem, ale związane na pewno z Mostem Kamiennym. Zniknęła mianowicie budka przy moście. :)
A najlepsze jest to, że jak piszą na faktykaliskie była to samowola budowlana. I przez tyle lat miasto nie potrafiło zrobić, żeby budka jako samowola zniknęła a tu wystarczyła rozmowa Sapińskiego, Kościelnego i właściciela Admatu :lol:

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 31 paź 2015, o 12:44

myslisz ze tak swobodnie zrezygnowal z zajebistego punktu? tutaj musi byc jakis podpunkt pod stolem :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 paź 2015, o 15:25

Dokładnie jak napisał Dybek, to było postawione nielegalnie! Pan Przybyła widzę robił w Kaliszu co chciał za rządów pana Pęcherza. A pan Kościelny chwali się jakby nie wiem czego dokonał, no żesz w mordę. Facet łamie przepisy a ten się z nims potyka i pewnie go "prosi" o usunięcie nielegalnej budowli. Gdzie ja żyje. :evil:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 31 paź 2015, o 22:58

no tak nie do konca robil co chcial bo to za rzadow Pecherza zamknieto Zloty Rog

ODPOWIEDZ