Remont Mostu Kamiennego w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 wrz 2008, o 16:51

dzisiaj most był zamknięty pracowników też nie widziałem. Nie wiem jak jest o tej godzinie. Może korowcy mają się przygotowywać do tego aby w przyszłości nie wjeżdżać do ścisłego centrum ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 29 wrz 2008, o 17:42

Ja za to dziś na moście widziałem pana Gałkę jak dyskutował ze swoimi współpracownikami, na temat inwestycji, ale szczegółów niestety nie znam ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 wrz 2008, o 21:14

Samą dyskusją remont się nie zakończy,niech lepiej chwycą szpadle w dłoń.Ludzie taki kawałeczek w tak długim czasie???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 30 wrz 2008, o 12:57

Chyba przeczytali nasze forum.Sami zobaczcie - zaczęli od prawej strony patrząc od "Złotego rogu" Robiąc to jedno zdjęcie z wykorzystaniem tylko telefonu komórkowego widziałem znowu dziwne spojrzenia i śledzenie wzrokiem moich ruchów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 wrz 2008, o 20:15

Eee czy mnie wzrok myli czy co???Stronę wcześniej widziałem jak płyty były poukładane a dzisiaj znowu je będą układać???No nie jak oni tak będą remontować to gwiazdki się nie wyrobią.To się naprawde cuda w naszym mieście dzieją.Normalnie żal mi tych ludzi co siedzą w ZDM-ie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 30 wrz 2008, o 20:58

Dopiero teraz zabrali się za chodnik.Ale mają z tego co zauważyłem małe pole manewru ponieważ jak widać na zdjęciu które załączyłem wcześniej wzdłuż są rury .

Ale w sumie Gumiś masz rację. Przecież wcześniej robili krawężniki.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 wrz 2008, o 23:59

Wcześniej te rury jakoś nie przeszkadzały na stronie 2 i 3 wyrażnie widać na zdjeciach jak chodnik został ułożony i jeszcze Mój post w którym pisałem że zastanawiam się jak chcą wykończyć ten ubytek pomiędzy płytami a krawężnikiem.Normalnie....nie chce Mi się pisać.Jeżeli tak mają wykonywać każdą inwestycje w mieście to będzie naprawde wesoło.Ten cały Gałka.....mam swoje zdanie na ten temat.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 1 paź 2008, o 01:55

jeżeli chodzi o chodnik, to pewnie przyszedł ktoś z nadzoru i stwierdził, że tak nie może być, ale to wszystko za długo trwa...

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 1 paź 2008, o 17:34

no i na moście znowu się zrobił że tak powiem "burdel"... jak na razie chodniki są rozkopane. Chciałem zrobić fotkę, ale jak wyjąłem aparat to nagle 4 z 5 robotników przerwało wykonywanie swojej pracy i patrzeli się na mnie jak bym im bombę podkładał :|

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 1 paź 2008, o 19:43

holek pisze:no i na moście znowu się zrobił że tak powiem "burdel"... jak na razie chodniki są rozkopane. Chciałem zrobić fotkę, ale jak wyjąłem aparat to nagle 4 z 5 robotników przerwało wykonywanie swojej pracy i patrzeli się na mnie jak bym im bombę podkładał :|
Coś w tym jest - wczoraj tak samo reagowali jak robiłem photo komórką.

Zgadza się z powrotem wszystko porozwalali - sam Pan Gałka znowu dziś był na moście.Widziałem jak wyjaśniał drogowcom jak mają robić, tłumaczył im szczegóły związane z chodnikiem. Codziennie ci sami tam pracują, a więc człowieka pamietają- zwłaszcza jak jeszcze się wyciągnie aparat.

Moje zdjęcia trochę słabe - bo robione komórka - ale myślę , że oddają "aktualny klimat mostu kamiennego"

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 paź 2008, o 22:39

Syndrom fotografa-inaczej tego się nie da nazwać.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 2 paź 2008, o 08:49

A poniżej dzisiajsze zdjęcia z komórki:

Obrazek
Obrazek

Jak widać wszystko nadal rozgrzebane.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 paź 2008, o 09:48

Na zdjęciach ze strony 3-ciej widać że płyty były układane od krawędzi mostu,dzisiaj koncepcja uległa zmianie widzę że układane są centralnie pośrodku.To ma jakiś związek z tymi rurami???Czy tylko chodzi o wizualne wrażenie???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 2 paź 2008, o 14:13

Do soboty (04.10.2008r.) zakończą się prace remontowe Mostu Kamiennego w Kaliszu. Od niedzieli będzie już przywrócony całkowity ruch w tej części miasta, będą też włączone światła na al. Wolności oraz na ul Sukienniczej. Ale to nie koniec prac na Moście Kamiennym. " W przyszłym roku czekają nas kolejne utrudnienia, bo podczas kładzenia nawierzchni wyszły kolejne usterki- mówi Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

"Mamy problem techniczny z balustadami, które się przemieszczają. Przypomnę, że jest to obiekt zabytkowy. Zatem teraz otworzymy ruch i będziemy przygotowywać dokumentację potrzebną do rozpoczęcia kolejnych prac"

Jak dodaje Krzysztof Gałka, problem z balustradami wynika najprawdopodobniej z nieprawidłowego ich wykonania przed laty. Remont Mostu Kamiennego kosztował 40 tys. złotych. Teraz powstaje dokumentacja na dalszy ciąg prac, które na nowo rozpoczną się w przyszłym roku.

żródło rc.fm

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 paź 2008, o 21:39

Osobiście podchodzę do tej informacji pesymistycznie,ostatni taki artykuł też zakładał że remont zakończy sie tego dnia a jak jest widzimy do dzisiaj.Także ja osobiście podchodzę już z dystansem do takich wiadomości.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 2 paź 2008, o 22:11

No chyba że konserwator znowu zatrzyma prace.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 paź 2008, o 22:33

Remont Mostu Kamiennego na finiszu
02/10/2008 14:42

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Już w sobotę Most Kamienny zostanie otwarty dla ruchu kołowego. Z pewnością odciąży to utrudniony w ciągu ostatnich tygodni ruch w centrum.

Początkowo zakończenie remontu planowano na 23 września. Prace przedłużyły się ze względu na poszerzanie chodników.
Wraz z otwarciem Mostu włączona zostanie sygnalizacja świetlna przy Al.Wolności oraz na Moście Trybunalskim.

Remont kosztował 40 tysięcy zł.

Nie jest to jednak definitywny koniec prac na Moście. W trakcie remontu okazało się, że problemem są przemieszczające się balustrady.
W związku z tym już w przyszłym roku ekipa remontowa wróci do pracy.

portal calisia

Ciekawe jak dlugo wytrzyma wyremontowany most ,oby kilka lat
:?:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 paź 2008, o 22:40

Z tym przyszłym remontem mostu jest tak że chcąc nie chcąc byli zmuszeni do kompleksowego remontu,poprostu czas jest nieubłagany dla tego typu konstrukcji,a dokładniej pisząc większość z Was chyba wie że nasz piekny most jest posadowiony na 100-tu dębowych palach wbitych w dno rzeki.Także mój osobisty pogląd jest taki że czas już zrobił swoje.Czas najwyższy na remont póki nie jest za póżno.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 3 paź 2008, o 00:18

MirekDB pisze:No chyba że konserwator znowu zatrzyma prace.
konserwator, konserwatorem ale przypomina mi się sytuacja kiedy w Wiadomościach Kaliskich "przemiły" Pan z zarządu dróg stwierdził że chciałby poszerzyć chodniki dla łatwiejszego poruszania się przechodniów ale konserwator NIE WYRAZIŁ ZGODY
tak się składa że dowiedziałem się że konserwator WYRAZIŁ ZGODĘ na poszerzenie chodnika jednak warunkiem było to że...modyfikacja zostanie wykonana profesjonalnie, estetycznie i w taki sposób ze wprowadzone zmiany nie oszpecą mostu i nie będą odbiegały od jego wcześniejszego układu

nie wiem jak dla innych ale dla mnie jest delikatna różnica między "NIE WYRAZIŁ ZGODY" a "WYRAZIŁ ZGODĘ POD WARUNKIEM..."
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 paź 2008, o 00:27

A w jaki to sposób mozna oszpecić ten most??Chyba tylko układając betonową kostkę brukową.Oj coś Mi się wydaje że ten konserwator zabytków jest jakiś zagubiony w swoich opiniach.Jak to się mówi;albo rybki albo akwarium.Niech się w końcu dogadają jak ma to wszystko wyglądać.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ