Nowy lokal gastronomiczny w centrum

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nowy lokal gastronomiczny w centrum

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 wrz 2008, o 10:28

Rozstrzygnięto przetargi na wynajem dwóch lokali w centrum Miasta. Za dzierżawienie każdego z nich Miasto uzyska około 16 tys. miesięcznie. Pieniądze te można będzie zainwestować w remont kamienic i renowację kaliskiego śródmieścia.

Obrazek

Lokal przy ul. Śródmiejskiej 2
W przetargu na wynajem 80 – metrowego lokalu przy ul. Śródmiejskiej 2 (lokal po jubilerze) startowało trzech potencjalnych najemców. Ze względu na charakterystyczne położenie i chęć ożywienia śródmieścia Miasto zastrzegło sobie, że w lokalu nie może znależć się bank ani przedstawiciele telefonii komórkowej. Najlepsza oferta – 120 zł za metr kwadratowy padła z branży gastronomicznej. Także za jakiś czas w centrum Kalisza pojawi sie kolejny lokal gastronomiczny.

O drugi lokal znajdujący się przy ul. Śródmiejskiej 35 zabiegało aż 6 chętnych na wynajem. Tutaj także zwyciężyła oferta – około 120 zł za metr kwadratowy. W tym przypadku najemcą będzie bank.

Do budżetu miasta za wynajem każdego z lokali trafi miesięcznie około 16 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont kamienic i renowację śródmieścia.

Poprzedni najemcy za dzierżawę płacili 4tys. zł miesięcznie.
Władze Miasta są usatysfakcjonowane wynikiem przetargu.

Obrazek

Źródło:Nowe Fakty Kaliskie

Jak fajnie, ze takie lokale zaczynaja powstawć przy ratuszu oby tak dalej :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2008, o 10:48 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 wrz 2008, o 10:45

Właśnie tego typu lakale są nam potrzebne na starówce.No i jeszcze bardzo ważna rzecz, do kasy iasta wpłynie zamiast 4 tyś. aż 16tyś.Pomysleć tylko, że takich lokali w centrum Kalisza jest więcej, mam na nadzieje, że ratusz załatwi sprawę urynkowienia cen z pozostałymi kaliskimi kupcami.Dzięki temu do kasy miejskiej wpłyneło by znacznie więcej kasy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 wrz 2008, o 11:01

Kalisz: Więcej za miejskie lokale
10 września, 2008 - 10:18 — rc.fm


Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza
Rozstrzygnięto trzy przetargi na wynajem lokali miejskich w okolicy ratusza. Od tych przetargów miało zależeć to, czy miasto będzie podnosić czynsze kupcom ze Śródmieścia. W przetargu inwestor zaproponował cenę ponad 120 złotych za lokal po dawnym "Jubilerze", za który miasto wcześniej dostawało około 30 złotych za m2. Podobnie z lokalem na rogu ulic Śródmiejskiej i Kościuszki, gdzie dawniej był sklep "Żabka". Jak mówi prezydent Janusz Pęcherz, sytuacja się uspokaja i sama się wyjaśnia, trzeba tylko poczekać. Zainteresowanie lokalami jest duże:

"Ktoś mi za chwilę powie, że nie dbałem i do tej pory nie brałem wyższej kwoty za czynsz. Bo jeśli można mieć 120 złotych za m2, to nie można utrzymywać stanu, że bierze się 20 złotych. Jeszcze niektórzy kupcy trzymają plakaty, które porozwieszali przed Wielkanocą. Zobaczymy, jak zdejmą plakaty, może będziemy rozmawiali"

A kupcy oplakatowali witryny sklepów po zerwaniu negocjacji. Czy ściągną je i wrócą do rozmów na temat wysokości czynszów? Czas pokaże.

zrodlo RC

Wczesniej czy pózniej i tak beda musieli przystac na warunki , taki jest wolny rynek :wink: :wink:
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 11 wrz 2008, o 10:00

Jak myślicie jaki będzie to rodzaj lokalu?

Przydałaby się jeszcze jedna kawiarnia.

Ostatnio byłem Belle Epoqe - totalne dno. Lody beznadziejne bez jakiegokolwiek smaku, kawa chyba robiona z wody chlorowanej no i ceny kosmiczne.

Ponadto nieestetyczne kelnerki, nieuprzejme. Byłem tam 1 i ostatni raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2008, o 10:05

Ja widziałbym tam jakiś klimatyczny pub,będąc tutaj w IRE chodzę czasami do pubów,dla mnie jest fajnie inny klimat,w Kaliszu chyba nie ma czegoś takiego.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 11 wrz 2008, o 11:18

ten lokal ma tylko 80m2 więc nic wielkiego tam nie powstanie.może jakaś kawiarnia sieciowa?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2008, o 14:39

Ważne że będzie to gastronomia a nie jakiś oddział banku.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 wrz 2008, o 17:25

80 m2 to malo, na restauracje wystarczy lub fajna kawiarnie, wiem ze nie ktorzy potrzbuja lotnisko bo jak przedawkuja piwa lub mocniejszych trunkow to gdzies musza sie rozpedzić i duzo miesca na upadek :) :D :wink: :wink: :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2008, o 20:05

Eeee tam Andrzej narzekasz,znowu :wink: :wink: :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 28 wrz 2008, o 23:50

i bardzo dobrze. mamy w Kaliszu przepiękny rynek tylko brak na nim elementów dla rynku charakterystycznego - lokali reprezentacyjnych.
wiem że nie można mieć pretensji dla włascicieli już istniejących tam sklepów i punktów usługowych ale nie sa dobrane zbyt szczęśliwie.
o ile nie można przyczepić się do złotnika, jubilera etc. (to mimo wszystko sklepy w jakiś sposób "prestiżowe") to nie do końca jasne jest dla mnie istnienie tam przedpotopowego optyka (a dokładniej dwóch) sklepu z pościelą czy innych podobnych.
rynek główny powienien być miejscem gdzie przyjmując gości z poza miasta moge od nich usłyszec "ohy" i "achy" a nie dowiedzieć się że pościel jest tu nieco tańsza niż u nich w mieście

widac jednak że kaliski rynek idzie w dobrą stronę i to jest pocieszające
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 wrz 2008, o 06:32

A tym czasem zamiast rzeżnika powstał sklep z odzieżą i to żadną prestiżową ;(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 wrz 2008, o 12:37

Osobiście usunąłbym jeszcze ten pseudo sklep z częściami rowerowymi na narożniku Kanonicka/Zamkowa.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 29 wrz 2008, o 12:48

no i jeszcze, choć z jednej strony EMPiK moim zdaniem zyskał na wyglądzie po przeniesieniu do nowego lokalu, ale jednak lepiej, w ogólnym oglądzie, działał na rynku niż Deichmann (gdyby to chociaz było jakieś RYŁKO etc.)..ale to już takie gdybanie
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 18 lis 2008, o 21:02

Słyszałem że lokal ze Śródmiejskiej 2 wynajeli ci sami co mają Bacówkę i będzie połączona razem z piwnicami,ma być sporo miejsca.Rówmież na Złotej niedaleko ratusza ma powstać jakiś pub w piwnicy.
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 21 lis 2008, o 15:56

Nagle okazało się że są chętni na wynajęcie lokalu za ponad 100 zł za m2 , chociaż kupcy grzmieli że nikt nie da nawet 40 zł za m2. I komu tu wierzyć.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 29 gru 2008, o 17:22

Dzisiaj przechodziłem obok tego lokali; remont trwa tam bardzo intensywnie :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 gru 2008, o 20:06

no to fajnie to nie długo będzie otwarty kolejny lokal gastronomiczny i oby tak dalej
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 1 maja 2009, o 22:42

Remont trwał intensywnie ale od jakiegoś czsu nic się tam nie dzieje.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 3 maja 2009, o 01:46

Szkoda. Swoją drogą - chodząc po śródmieściu Kalisza widziałem sporo banerków lokal do wynajęcia czy sprzedaży na różnych piętrach.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 4 maja 2009, o 09:49

marek69 pisze: Ostatnio byłem Belle Epoqe - totalne dno. Lody beznadziejne bez jakiegokolwiek smaku, kawa chyba robiona z wody chlorowanej no i ceny kosmiczne.
No jakoś muszą zarobić na te 120 zł/m2 miesięcznie :)

ODPOWIEDZ