Rozbudowa Galerii Kalisz

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 15 gru 2008, o 17:37

Gumiś ten ktoś mieszka w dużym mieście i widzi to z perspektywy dużego miasta a ludzie w małych miastach ciągle są spragnieni hipermarketów nie chcę żeby zabrzmiało to, jako złośliwość z mojej strony, ale popatrz, co się dzieje z Ostrowem a dokładnie z tym jak oni oczekują na te markety jak by to była sprawa prestiżu.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 15 gru 2008, o 19:15

MirekDB pisze:popatrz, co się dzieje z Ostrowem a dokładnie z tym jak oni oczekują na te markety jak by to była sprawa prestiżu.
Nie prestizu, tylko wygody. Paliwo na 50km moge wykorzystac w inny sposob. A i czas jest tez cenny. A czy Ostrow jest spragniony marketow? TAK! W miescie wielkosci Ostrowa powinny one byc juz od 5-10 lat ( i w innych miastach tej wielkosci juz dawno sa), ale rzady poprzedniego prezydenta blokowaly wszelkie proby tego typu inwestycji na terenie Ostrowa. Kto policzy ile swoich pieniedzy mieszkancy Ostrowa wywiezli w tym czasie do innych miast, glownie do Kalisza?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 gru 2008, o 19:43

Sector ale o to możesz obwiniać tylko i wyłącznie poprzedniego prezia.Ja osobiście pamiętam że jak skończył swoją kadencje to przybył Wam Lidl na Poznańskiej.Co do marketów w Kaliszu to i tak będziecie tutaj przyjeżdżać.Macie Castorame?Nie,to do Kalisza.Macie MM???Nie.To do Kalisza i tak jeszcze kilka można by wymienić.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 gru 2008, o 20:45

Gumiś ale niewykluczone, że w przyszłości w Ostrowie wybudują OBI czy Praktikera.

Może powrócimy do tematu:)

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 15 gru 2008, o 21:09

Budowa marketów to głównie badania rynku, wątpię żeby market specjalistyczny typu castorama albo leroy budował się 20 km dalej. W ostrowie może powstać np. jakieś tesco (chyba już się buduje) ewentualnie Carrefour ale prawdopodobnie również o mniejszych powierzchniach niż te, które są w Kaliszu. Z tego co wiadomo sieci wchodzą również do mniejszych miast i budują w nich super markety do 3000m2. Kalisz stał się centrum handlowym południowej wielkopolski, a jak wiadomo przyciąga to kolejnych inwestorów i tego raczej już nic nie jest wstanie zmienić, a już tym bardziej ambitne plany sektora ;-)

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 15 gru 2008, o 21:31

Fazik pisze:Budowa marketów to głównie badania rynku, wątpię żeby market specjalistyczny typu castorama albo leroy budował się 20 km dalej. W ostrowie może powstać np. jakieś tesco (chyba już się buduje) ewentualnie Carrefour ale prawdopodobnie również o mniejszych powierzchniach niż te, które są w Kaliszu. Z tego co wiadomo sieci wchodzą również do mniejszych miast i budują w nich super markety do 3000m2. Kalisz stał się centrum handlowym południowej wielkopolski, a jak wiadomo przyciąga to kolejnych inwestorów i tego raczej już nic nie jest wstanie zmienić, a już tym bardziej ambitne plany sektora ;-)
Tak! Tesco buduje markety 2000-3000m2 w MALYCH miastach typu Gostyn, Pleszew, Jarocin, Rawicz. W miastach wielkosci Ostrowa budowane sa od dawna duze hipermarkety wielkosci tych w Kaliszu. Wystarczy zobaczyc na Konin, Gniezno, Glogow, Lubin, Swidnica itp. Tak - wine za to ze w Ostrowie nic takiego nie powstalo ponosi tylko byly prezydent Swiatek i Zrzeszenie Handlu w Ostrowie. Od 8 lat dobijaly sie do Ostrowa duze sieci i te oferty kisily sie w szufladach! Gdyby przez ostatnie 8 lat nie bylo tej blokady to ilosc marketow w naszych miastach by byla bardziej rownomiernie rozlozona , a nie byly tylko w Kaliszu.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 15 gru 2008, o 21:38

Ostrów, Ostrów, Ostrów... Ostrów to, Ostrów tamto patrzeć się na to nie da, a co dopiero czytać! Chyba troszkę się fora pomyliły.

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 15 gru 2008, o 22:09

A mnie jest przykro, że ludzie tu przyjeżdżają do marketów na peryferiach a nie żeby pochodzić po mieście. Jedyna nadzieja w Tęczy, że ściągnie trochę ludzi do miasta.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 gru 2008, o 22:42

Nie wiem co ludzie kupują na święta ale trochę to wszyscy przesadzają z tymi zakupami , bo ile można kupować a po świętach duża cześć tych zakupów ląduje w pojemniku na smieci i tak jest co roku , duża cześc społeczeństwa w Polsce nie potrafi robić zakupów sąsiad kupi to ja tez muszę , stwierdzam ze duża cześć społeczeństwa choruje na zakupy ze co najmniej 1 lud 2 razy w tygodniu musi odwiedzić centrum handlowe bo bez tego nie może już żyć.
Ja się już boje jak przy będzie marketów i galerii . Dzisiaj jest poniedziałek ruch samochodowy 2 razy większy niż w normalny dzień i co dziennie słyszymy o tragicznym wypadku w powiecie kaliskim lub ostrowskim , ludzie są tak przejęci zakupami, że tracą panowanie nad własnymi nerwami i zaczynają prowadzić auto jak wariaci, w Morawinie bylem prawie świadkiem tego strasznego wypadku wydarzył się tuż przed mną może to było ze 2 lub jedna minute, mogę powiedzieć że widok był makabryczny i gdzie ten pośpiech świątecznych zakupów ludzi prowadzi, tylko do tragedii :roll:

szkoda ze nie miałem aparatu to bym parę fotek zrobił,

ale są już na tej stronie

http://www.kalisz.policja.gov.pl//index ... &Itemid=22
Andrzej

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 15 gru 2008, o 22:59

Też nie rozumię tego szału zakupów. Czy ci ludzie w święta jedzą 2X więcej niż zwykle czy co? Bo jak słyszę panią która mówi że na święta wyda 800 zł to ja nie wiem czy ona je tylko raz do roku, a potem bida?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 gru 2008, o 23:25

No w sumie jedzą więcej - święto się zacznie w środę , czwartek-piątek sklepy zamkniete. Prawie 5 dni obżarstwa no i trzeba kupić prezenty.
Nie dziwię się tym tłumom , ja wtedy nie wychodzę do sklepu.
Jak będzie więcej CH to tłum się rozładuje więc się Andrzej nie bój ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 gru 2008, o 22:57

Nie wiem czy tłum się rozładuje, chyba to zadziała w odwrotna stronę , wtedy to całkowicie Kalisz będzie nie przejezdny :roll: :roll:
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 18 gru 2008, o 12:04

Trzeba będzie się przejść w sobote i niedziele w okilice wspaniałego ronda na ul.Poznańskiej i poobserwować sytuacje.

Bardzo lubie dni w roku , gdy są zamnknięte właśnie galerie i wszystkie sklepy ( 1 Maj,11 Listopad itd) - wtedy jest pełna swoboda, ruchu praktycznie nie ma, można spokojnie robić zdjęcia.

Pamiętam jak w jeden z tych dni swobodnie szedłem środkiem ul.Młynarskiej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 gru 2008, o 16:41

Firma Budus http://www.budus.com.pl/ będzie wykonawcą sklepu Meble Agata.
Jeśli nasz sklep bedzie podobny do tego we Wrocławiu lub Łodzi to nie bedzie żle. :wink:

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 18 gru 2008, o 17:23

Jeżeli , ale mi sie coś zdaje ze tak nie bedzie :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 gru 2008, o 17:27

Mi się zdaje że w Kaliszu będzie coś w stylu wykonania Mebli Agata z Rybnika :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 gru 2008, o 22:58

Gdzieś na forum znajdował się kaliski projekt salonu Mebli Agata.Możecie mi wskazać gdzie, bo mam problem z odszukaniem tych planów.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 gru 2008, o 23:34

Nie wiem gdzie sa na forum ale napewno są tutaj

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 19 gru 2008, o 16:16

Kur coraz bardziej mnie drazni nazywanie tego blaszaka Galeria co to za Galeria temat powinien miec tytuł "Rozbudowa Blaszaka Kalisz"
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 19 gru 2008, o 18:13

Paweł dzięki:)

ODPOWIEDZ