Rozbudowa Galerii Kalisz

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 gru 2008, o 22:51

Nic tam się jeszcze nie dzieje , tylko kontenery są i stróż pilnujący , pewnie zaczną po nowym roku
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 gru 2008, o 10:12

Wspomniane kontenery

Obrazek

Teren jest otoczony siatką drucianą.Zapewne po nowym roku przy sprzyjających warunkach zaczną coś robić.

Widok na plac budowy z innej perspektywy - zdjęcie robione w Sobotę o godz. 12 - zwróćcie uwagę na ilość samochodów. Wyobrażam sobie co dzieje się dzisiaj.
Obrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 gru 2008, o 15:13

Dzisiaj jest zablokowane całe skrzyżowanie przez bezmyślnych kierowców.Widzi że nie ma wjazdu do Carrefoura to nie wiem po co wjeżdża na rondo jeden z drugim blokując jednocześnie innych kierowców niejadących do galerii.
Policji oczywiście nie ma bo po co.Wolą stać w krzakach z fotoradarem :evil:

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 gru 2008, o 16:21

Czyli od tygodnia nikt nie zmądrzał :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 gru 2008, o 16:26

Dzisiaj tak:

- ul. Poznańska zakorkowana aż do salonu WEGA

- ul. Stańczukowskiego korek do skrzyżowania z ul. Dobrzecką

- na rondzie przy ul. Poznańskiej korek

- parking przy Galerii Kalisz zablokowany wjazd i wyjazd. - widziałem że praktycznie wszyscy stali w miejscu w obu kierunkach.

Strach pomyśleć, co będzie się działo po dalszej rozbudowie Galerii Kalisz

Zresztą zobaczcie sami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po zrobieniu ostatniego zdjęcia pan z ochrony który widać wyrażnie jak patrzy w moją stronę ( ten stojący na rondzie) podszedł do mnie oto co usłyszałem "Proszę nie fotografować naszego obiektu bo wezwę policje" Nie dyskutowałem z gościem Chyba musiał biec w moim kierunku - bo dosłownie zrobiłem to zdjęcie i za chwile następne w stronę przystanku a on już przy mnie stał.
Czy stojąc gdziekolwiek nie mogę sobie robić np. zdjęcia szpitala? Już zaczyna dochodzić do absurdów. Chyba trzeba kupić aparat szpiegowski.

Zresztą tradycyjnie widziałem wielkie zdziwienie na twarzy wszystkich będących w amoku zakupowym .Słyszałem nawet teksty typu "O !! robi zdjęcia"

[ Dodano: Nie, 21.12.2008, 16:39 ]
W uzupełnieniu poprzedniego postu

Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 gru 2008, o 17:04

Mógł wezwać policje. Ciekawe co by Ci zrobili. Nie ma zakazów fotografowania jakichkolwiek budynków z zewnątrz zakaz obowiązuje wewnątrz obiektów.

Nie ma co się niby buntować bo można czasem dostać w łeb. (ostatnio z opowieści jednego z pracowników pewnej budowy usłyszałem że kiedyś koleś z Budkom-u pobił jednego gostka co robił zdjęcia budowy)

Co do sytuacji na drodze gorsze jest to że taki stan rzeczy zaczyna się od ok godziny 9 i trwa kilka godzin. Na dodatek dzisiaj była jeszcze niedziela handlowa.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 gru 2008, o 17:20

Adi pisze:Mógł wezwać policje. Ciekawe co by Ci zrobili. Nie ma zakazów fotografowania jakichkolwiek budynków z zewnątrz zakaz obowiązuje wewnątrz obiektów.

Nie ma co się niby buntować bo można czasem dostać w łeb. (ostatnio z opowieści jednego z pracowników pewnej budowy usłyszałem że kiedyś koleś z Budkom-u pobił jednego gostka co robił zdjęcia budowy)

Co do sytuacji na drodze gorsze jest to że taki stan rzeczy zaczyna się od ok godziny 9 i trwa kilka godzin. Na dodatek dzisiaj była jeszcze niedziela handlowa.
Nie wdawałem się z nim w dyskusje - zresztą zrobiłem w tym momencie już zdjęcia jakie chciałem zrobić i byłem w drodze powrotnej. Jak podchodził do mnie właśnie wyłączałem aparat i chowałem do pokrowca. Uśmiechnąłem się i poszedłem dalej.
Trochę dziś był duży wiatr i ręce kostniały przy robieniu zdjęć.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 gru 2008, o 18:24

Wjazd do galerii powinien byc przesunięty o kilkadziesiąt metrów w kierunku cmentarza.
A skoro juz mowa o dojazdach/wyjazdach z centrów handlowych to również przebudowy wymaga debilne rozwiązanie wyjazdu z MM/Makro gdzie jeden pojazd skręcający w kierunku Skalmierzyc blokuje wszystkich jadących w kierunku miasta.Mimo zielonej strzałki wszyscy stoją.

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 21 gru 2008, o 18:58

Ja na całe szczęście przewidziałem co będzie w sobote i niedzielę i zakupy zrobiłem w piatek wieczorem.W galerii i na parkingu spory ruch ale korków nie było i dało się zaparkować . W środku również prawie wszyskie kasy były czynne.Cenna uwaga Pawla ,nieraz wyjeżdzając z MM i skrecajac w prawo to trzeba czekać kilka zmian świateł
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 gru 2008, o 20:11

Aktualnie będzie tylko dobudowany salon meblowy, ale w przyszłości może powstać jeszcze więcej obiektów.

Wyobrażmy sobie za kilka lat ruch na Stańczukowskiego, rondzie i ul.Poznańskiej.

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 21 gru 2008, o 21:53

marek69 pisze:Aktualnie będzie tylko dobudowany salon meblowy, ale w przyszłości może powstać jeszcze więcej obiektów.

Wyobrażmy sobie za kilka lat ruch na Stańczukowskiego, rondzie i ul.Poznańskiej.
już wkrótce Ostrów będzie miał swoje "galerie",a i u nas zapewne powstaną nowe to może nie bedzie aż tak żle
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 gru 2008, o 22:11

marek69 pisze:Aktualnie będzie tylko dobudowany salon meblowy, ale w przyszłości może powstać jeszcze więcej obiektów.

Wyobrażmy sobie za kilka lat ruch na Stańczukowskiego, rondzie i ul.Poznańskiej.
W perspektywie dalszej niz kilka lat, potrafię wyobrazic sobie 2-jezdniową Stanczukowskiego (jest pozostawione miejsce na drugą nitke). Potrafię wyobrazic sobie obwodnicę w ciągu drogi 25, która przejmie ze Stanczukowskiego ruch tranzytowy.

Jesli zas chodzi o Poznanską, to przerasta to moją wyobraznie :)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 21 gru 2008, o 23:13

Moim zdaniem lekarstwem na sytuacje w rejonie Galerii jest jak najszybsze oddanie do użytku Galerii koło starego Tesco, wiem ze swojego doświadczenia, że nawet robiąc zwykłe zakupy to pewna część odwiedzająca galerię musi podpisać listę w sklepach z ciuchami (no wiecie... Kobiety ;) ) jak wiadomo w nowej galerii będzie tego sporo, co prawda nie rozwiąże to problemu, ale przeniesie go w inny rejon miasta.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 gru 2008, o 23:29

Tyle ze przy Tesco tez był pelny parking a tam nie ma sklepow a ciuchami.
Kiedy był tylko Hit parking był pełny.Powstało Tesco na Majkowskiej parking przy starym Tesco nadal pełny.Powstała GK i tam i tu parkingi pelne. :D

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 gru 2008, o 01:00

2 galerie w Ostrowie i 2 galerie w Kaliszu : przy tesco i na miejscu Tęczy rozładują tłok w GK ( btw - ja w GK byłem raptem kilka razy bo nie ma tam nic ciekawego tak naprawdę ). Natomiast obecne rozwiązania komunikacyjne nie pozwolą na rozładowanie w tym rejonie korków i tylko dodanie drugiej nitki Stańczukowskiego to może załatwić.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 22 gru 2008, o 10:02

takie obiekty jak centrum handlowe sa obiektami uzytecznosci publicznej i można robić zdjęcie wczoraj bylem manofakturze łódzkiej i ile ludzi tam robiło zdjecia i nikt sie nie doczepił. W Kaliszu ochroniarze nie mogli sobie poradzić z ruchem aut i byli zdenerowani ja nawet nie ma tam zamiaru jechac bo jaka to galeria
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 gru 2008, o 11:50

andrzej pisze:takie obiekty jak centrum handlowe sa obiektami uzytecznosci publicznej i można robić zdjęcie wczoraj bylem manofakturze łódzkiej i ile ludzi tam robiło zdjecia i nikt sie nie doczepił. W Kaliszu ochroniarze nie mogli sobie poradzić z ruchem aut i byli zdenerowani ja nawet nie ma tam zamiaru jechac bo jaka to galeria
Dokładnie Andrzej. Zamiast kierować ruchem wypatrywali amatorów fotografii - zresztą widać to na zbliżeniu zdjęcia.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 22 gru 2008, o 14:29

Miałem dzisiaj okazję odwiedzić to centrum i powiem tylko jedno, horror w biały dzień. Przyjazd tam samochodem jest jednoznaczny z szukaniem miejsca jakieś 15 min. Dobrze ja wybrałem spacer, nie miałem takiego problemu.
O dziwo korków nie było dopiero w drodze powrotnej widziałem jak od ronda przy galerii do krzyżówki z HS zrobił się piękny zator.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 22 gru 2008, o 14:42

milo pisze:tylko dodanie drugiej nitki Stańczukowskiego to może załatwić.
Chodzi Ci o poszerzanie tej drogi? Poszerzanie dróg nie jest równoznaczne ze zmniejszeniem natężenia ruchu - wręcz przeciwnie, kiedy doda się pas ruchu - zwiększy się natężenie. Takie błędne koło, tylko nikt tego nie potrafi zrozumieć.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 22 gru 2008, o 15:42

wollny pisze:
milo pisze:tylko dodanie drugiej nitki Stańczukowskiego to może załatwić.
Chodzi Ci o poszerzanie tej drogi? Poszerzanie dróg nie jest równoznaczne ze zmniejszeniem natężenia ruchu - wręcz przeciwnie, kiedy doda się pas ruchu - zwiększy się natężenie. Takie błędne koło, tylko nikt tego nie potrafi zrozumieć.
Masz rację, poszerzenie moze wygenerować zwiekszenie ruchu i nie ma w tym nic niezrozumiałego. Po to własnie buduje się szerokie arterie, zeby wiekszosc "waskich" ulic była przejezdna. Masz jakies zastrzezenia co do tego, aby jedną z głównych arterii miasta była Stanczukowskiego?

ODPOWIEDZ