Market Społem Hanka - osiedle Dobrzec

To co już wybudowano.
marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 9 lis 2008, o 13:06

Wygląda na to ,że ten obiekt handlowy wykorzysta parkingi przy blokach np. H.Sawickiej 32.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lis 2008, o 13:21

Obrazek

Obrazek

Obrazek

szybko buduja :wink:
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 16 lis 2008, o 13:31

Rzeczywiście - zwłaszcza jak porównasz zdjęcia, które robiłem w zeszłym tygodniu

[ Dodano: Wto, 18.11.2008, 21:14 ]
Tak wyglądało to dzisiaj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 lis 2008, o 16:14

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten budynek napewno bedzie ciekawie wygladac , wejscie chyba bedzie za szklone, już zaczyna być widac zarysy tego pawilonu :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 28 lis 2008, o 19:42

Tylko dlaczego to będzie takie niskie? :wink:
Mogłoby chociaż dorównywać pobliskim bloczydłom.
*All Rights Reserved*

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 29 lis 2008, o 22:23

LookAss- z tym swoim pytaniem jesteś śmieszny i żałosny. Ostatni raz piszę jak się rzeczy mają, żeby takich laików jak TY oświecić. Juz większe głowy od ekspansji handlowej doszły do wniosku, że w miejscach typowo noclegowych jak Dobrzec, nie ma racji bytu obiekt handlowy wyższy niż parter. Nawet dom handlowy PDT w centrum miasta istnieje tylko i wyłacznie dzieki sklepom na parterze. Na wyższych kondygnacjach nie ma chętnych na miejsca handlowe.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 lis 2008, o 23:34

Jeśli chodzi o PDT to akurat ma sie to zmienić.

Ten budynek wogóle nie powinien tam powstać bo jednym słowem mieszkańcom spółdzielnia zafundowała piekny widok na zaplecze sklepu.

@Andre nie chce mi się wierzyć w to co piszesz na temat obiektów handlowych w "noclegowniach".Może mnie równiez oświecisz jakimiś argumentami ?

Nadmienie tylko że piętrowy Focus Park w Piotrkowie powstaje niemal w środku osiedla.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 1 gru 2008, o 21:06

Już odpowiadam!!!! Focus Park to nie jest jakaś popierdułka, to po pierwsze. Po drugie, teren na którym powstaje obiekt handlowy na Dobrzecu jest zbyt mały na inwestycje typu Focus Park. Po trzecie, drogi osiedlowe nie są przystosowane na zwiększone natężenie ruchu. Po czwarte, miejski plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje w tym miejscu obiektów wielkopowierzchniowych z przyczyn jak wyżej. Co innego obiekty handlowe przy Al. Wojska Polskiego, ale ta Aleja nie jest też drogą osiedlową.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 gru 2008, o 22:46

Fajnie tylko nie bardzo rozumiem komu odpowiedziałeś ?

Może zacytuję o co mi dokładnie chodzi cyt. "większe głowy od ekspansji handlowej doszły do wniosku, że w miejscach typowo noclegowych jak Dobrzec, nie ma racji bytu obiekt handlowy wyższy niż parter.

Ja podałem przyklad ze w Piotrkowie w miejscu typowo noclegowym jak u nas Dobrzec powstaje FP.A Ty mi odpowiadasz nie na temat.Postawiłeś teze to podaj dowody aby ją obronić :wink:

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 2 gru 2008, o 16:54

OK. Galeria w Piotrkowie będzie dwupoziomowa o powierzchni handlowo-usługowej 76 tys. m2. , a wokół będzie parking na 460 aut. Będzie również zlokalizowana w poblizu dużych traktów komunikacyjnych z bezpośrednią bliskością przyszłej autostrady A-1. Teraz ty mi napisz jak coś takiego można zmieścić w tym miejscu na Dobrzecu bez lokalnych utrudnień komunikacyjnych. A może firma która to buduje w ramach ofsetu poszerzy drogi na Dobrzecu. Może taki jest tok twojego rozumowania.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 gru 2008, o 19:15

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę.Męczysz ta galerię w Piotrkowie a to był tylko przykład na twoja teze o niebudowaniu galerii w miejschach typu Dobrzec.Ja twierdzę ze to tylko kwestia ilości miejsca.

Zarzucasz komuś że jest śmieszny i żałosny a sam nie bardzo potrafisz podać argumentację tego co napisałeś w swoim poście.
Z mojej strony EOT.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 gru 2008, o 21:23

To kto jak nie TY, dał pierwszy za przykład galerie w Piotrkowie? A jeżeli jesteś tak powolny w myśleniu i te moje argumenty cię nie przekonują, dam Ci ostatni argument. Plan zagospodarowania przestrzennego Dobrzeca nie przewiduje tam obiektów wielkopowierzchniowych. Ale jeżeli Ty myślisz że można tam postawić samowolkę, to mnie już ręce opadają, i nie mam już dla Ciebie żadnych innych argumentów.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 gru 2008, o 21:58

na osiedlu moga powstac obiekty handlowe powierzchni do 2000 mkw , ktore to już w przyszlym roku maja powstac, na tym forum już tematy sa załżone, wieksze obiekty po wyzej 2000 mkw nie sa przewidziane w tym rejonie Dobrzeca , moze dopiero powstaną gdy bedzie wybudowana obwodnica w ciagu drogi nr 25
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 gru 2008, o 23:03

@Andre napisz mi jak rozumiesz napisane przez siebie zdanie "większe głowy od ekspansji handlowej doszły do wniosku, że w miejscach typowo noclegowych jak Dobrzec, nie ma racji bytu obiekt handlowy wyższy niż parter".

Bo nie ma racji bytu a nie przewiduje tego obecny plan zagospodarowania to bardzo duża róznica.

Teraz skupmy sie na koncówce zdania..."w miejscach typowo noclegowych jak Dobrzec, nie ma racji bytu obiekt handlowy wyższy niż parter"

Stąd przykład Piotrkowa ze w noclegowniach jak Dobrzec w innych miastach powstają duże obiekty a więc maja rację bytu kwestia wielkości terenu i dojazdu.Tylko tyle i aż tyle.

Jaśniej sie nie da wytłumaczyc o co mi chodzi :lol:

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 4 gru 2008, o 15:07

Czy ty rozumiesz że osiedle takie jak Dobrzec ze swoimi drogami osiedlowymi, nie przejąłby takiego natężenia ruchu tpojazdów. Dlatego tylko dureń mógłby planować w tym miejscu coś tak wielkiego jak w Piorkowie. Dlatego gdyby planiści w Kaliszu uważali coś innego, nie stwarzali by żadnych problemów z obiektami wielkopowierzchniowymi w tym miejscu.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 gru 2008, o 17:00

Chyba sie nie dogadamy.Widze że nie rozumiesz prostych pytań.

Mi nie chodzi o budowę galerii jakiejkolwiek galerii na Dobrzecu.Nigdzie o tym nie pisałem.

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 5 gru 2008, o 13:02

Pytanie jest bardzo proste! Dlaczego "w miejscach typowo noclegowych (...), nie ma racji bytu obiekt handlowy wyższy niż parter"? Skoro "większe głowy od ekspansji handlowej" doszły do takiego wniosku i popierasz ich opinię, to na podstawie jakich argumentów tak twierdzisz?
Osobiście uważam że żaden budynek nie powinien powstać w tym miejscu. Obojętnie czy piętrowy, czy też nie!

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 6 gru 2008, o 00:29

Mieszkańcy pobliskiego bloku mieli ładn widok z okien. Teraz zobaczą kawałek ściany i dach.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 6 gru 2008, o 13:36

Paweł ! Nie ważne czy się ze mną zgadzasz czy nie. Ja uważam, i zdania nie zmienie, że największe centra handlowe powinny być budowane w bezpośrednim sąsiedztwie głównych traktów komunikacyjnych. Ty w swojej naiwności czy niewiedzy możesz oczywiście uważać inaczej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 6 gru 2008, o 19:17

Tutaj nie chodzi o moje zgadzanie się z Tobą czy nie tylko abyś uzasadnił swoje zdanie.Cały czas odpowiadasz nie na temat.Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu bo nie rozumiesz pytań i obawiam się że sam nie bardzo wiesz co piszesz.Jedyne co Ci wychodzi to obrażanie innych.

ODPOWIEDZ