Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 3 gru 2014, o 19:36

Tak, zapomniałem o bocznej sygnalizacji (może przez to że dawno jej nie widziałem). No i zielone strzałki...
Dlaczego dodatkowo nie wyłączają tych świateł w nocy (po 21) gdy ruch jest mały? Czyżby wymogi UE w związku z dofinansowaniem?

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 3 gru 2014, o 20:14

Z legionow jak sie włacza w gornoslaska stal powtorzony sygnalizator ... teraz kiedy go zabrali przyjezdni zatrzymuja sie na swiatlach przy stacji nastepnie ruszaja i przed gornoslaska znowu sie zatrzymuja bo mysla ze ten sygnalizator przy stacji jest tylko do pieszych z reszta nie tylko przyjezdni .... Błedów i uchybien jest tyle ze mozna wyliczac do jutra .... nie wiem jakim cudem ale TV i NET oprocz użytkowników milcza... a przeciez w komentarzach czy na faktykaliskie czy rc czy innej gazecie internetowej az huczy w komentarzach

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 gru 2014, o 21:11

Phrenic, klocek i Mrc, wszyscy zwróciliście uwagę na kilka dodatkowych, ale wcale nie mniej istotnych problemów:
1. Brak małych sygnalizatorów (jak podjedzie się za blisko linii zatrzymywania to czasem trzeba się nieźle pogimnastykować żeby dojrzeć jakie światło się pali),
2. Brak powtórzonego sygnalizatora na Legionów przy wjeździe w Górnośląską (to jest w sumie ważna kwestia, ostatnio też to zauważyłem; problem może się pojawiać gdy ktoś wjedzie na żółtym jadąc z Legionów w Górnośląską, albo nawet wjedzie na zielonym, ale już pod koniec cyklu, a w czasie gdy będzie dojeżdżał do Górnośląskiej będzie już miał światło czerwone; no chyba, że system jest tak rozplanowany, że z Górnośląskiej nie ruszają natychmiast po zapaleniu się czerwonego światła na Legionów, co w sumie byłoby i jest rozwiązaniem logicznym, a wręcz wymaganym),
3. Fatalnie skalibrowane sygnalizatory dla pieszych (oczywiście w niektórych miejscach).

Można powiedzieć, że to czepialstwo, ale skoro wdraża się taki projekt to trzeba zadbać o to żeby wszystko chodziło porządnie. Myślę, że te wszystkie sugestie mieszkańców ZDM weźmie sobie do serca :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 gru 2014, o 18:53

4 minuty czekania na zielone ZDJĘCIA
http://www.faktykaliskie.pl/4-minuty-cz ... ne-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 sty 2015, o 12:44

Cristof pisze:4 minuty czekania na zielone ZDJĘCIA
http://www.faktykaliskie.pl/4-minuty-cz ... ne-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

wiem ze to przejscie dla pieszych nie jest objete tym systemem, ale to co dzieje sie na przejsciu dla pieszych przy Kauflandzie to dopiero jest paranoja. Tam to dopiero trzeba byc sprinterem. Nie dosyc ze biec trzeba zeby zdazyc przejsc na jednych pasach to zaraz znowu musisz czekac zeby przejsc na drugich :)

A juz kompletnym idiotyzmem jest to ze jak zapala sie zielone swiatla dla przejscia od strony blokow to jednoczesnie zapala sie zielona swiatlo dla samochodow wyjezdzajacych z Kauflanda. Jak samochod dojezdza do przejscia to dla pieszych juz konczy sie mruganie zielonego.

Domin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2010, o 15:39
Lokalizacja: 62-800

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Domin » 1 sty 2015, o 14:05

Sytuacja z wczoraj- skrzyżowanie serbinowska-górnośląska, przez ok 10 minut w obrębie skrzyżowania ani razu nie zapala się zielone światło na przejściach dla pieszych, co skutkuje sprintem całych grup pieszych na czerwonym. Ponadto przez cały ten czas dla włączających się od strony serbinowskiej świeci czerwone i kierowcy również wjeżdżają na czerwonym. Tragedia po prostu.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 sty 2015, o 15:07

Ciekawe co ZDM ma do powiedzenia w tej sprawie? A i uwazajcie dzis na swiatlach bo za,zolte swiatlo czy zielona strzalke mozecie mandacik dostac, trzeba sie przygotowac do nowych zasad :)

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 1 sty 2015, o 15:29

A światła na AWP dalej cudują, zmieniają się, hamują,zatrzymują itp. mam tu na myśli światła przy Tesco na AWP oraz skrzyżowanie AWP z AWP (wyjazd na obwodnice). Nic nie ruszyło w temacie! Jak było tak jest :x
Ostatnio zmieniony 1 sty 2015, o 17:39 przez Jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 1 sty 2015, o 17:28

Wobec powyższych wypowiedzi pytam się: kiedy w końcu Gałka zostanie wyj***ny na zbity ryj :?: :?: :?:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 1 sty 2015, o 20:13

zolte swiatlo czy zielona strzalke mozecie mandacik dostac
NA zoltym jeszcze dopuszcalny wiazd jest jezeli zagraza to bezpieczenstwu :) A Zielona strzalka tez mandat ? tzn jak sie nie zatrzymam? Czas sie wyprowadzic z Kalisza

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 2 sty 2015, o 09:15

<Przemek> pisze:Ciekawe co ZDM ma do powiedzenia w tej sprawie? A i uwazajcie dzis na swiatlach bo za,zolte swiatlo czy zielona strzalke mozecie mandacik dostac, trzeba sie przygotowac do nowych zasad :)
Z tego co wiem, to jeśli przejedziesz na zielonej strzalce bez zatrzymania to mandatu nie dostaniesz.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 sty 2015, o 11:08

@Mrc86
@obywatel

Wiecie co, rozmawialem juz z tyloma kierowcami o nowym systemie, ze po prostu wole byc gotowy na kazde rozwiazanie, zwlaszcza, ze takie rzeczy w Kaliszu wcale by mnie nie zdziwily :) Faktem jest natomiast, ze przejazd Gornoslaska czy AWP teraz bedzie przypominal niezle show, i to w dodatku z dressczykiem emocji, bedzie tylko: ''dam rade na zielonym, czy juz na zoltym wjade?'', ''a jak nagle zmieni sie na zolte, to co?''. Oczywiscie przerysowuje nieco obraz, ale wiemy jak dziala ten system. Pytanie czy OPP jest wykalibrowany dobrze? Czy jak pojedziemy 51 km/h to juz bedzie mandat? No i co z ciagle obowiazujacymi przepisami, ze po 23 w terenie zabudowanym mozna jechac 60 km/h? Nie chce tego sprawdzac na wlasnej skorze :)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 sty 2015, o 11:40

Przemo zawsze możesz coś założyć na siebie a rejestracje zakryć :lol:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pZp970joy4U[/youtube]
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 sty 2015, o 12:18

kaczorkalisz pisze:
Cristof pisze:4 minuty czekania na zielone ZDJĘCIA
http://www.faktykaliskie.pl/4-minuty-cz ... ne-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

wiem ze to przejscie dla pieszych nie jest objete tym systemem
Skrzyżowanie Podmiejskiej i Górnośląskiej o którym jest mowa w artykule jest jak najbardziej objęte zintegrowanym systemem sterowania ruchem.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 sty 2015, o 12:26

Mrc86 pisze:
zolte swiatlo czy zielona strzalke mozecie mandacik dostac
NA zoltym jeszcze dopuszcalny wiazd jest jezeli zagraza to bezpieczenstwu :) A Zielona strzalka tez mandat ? tzn jak sie nie zatrzymam? Czas sie wyprowadzic z Kalisza
Takie zasady obowiązują od dawna w całej Polsce, a tu takie zdziwienie u kierowcy zawodowego.

Zasady postępowania przy skręcie warunkowym

Gdy natkniemy się na skrzyżowanie, na którym sygnalizator zezwala na warunkowe skręt w prawo, w lewo lub przejazd prosto, jesteśmy zobligowani do bezwzględnego zatrzymania samochodu przed sygnalizatorem. Po przepuszczeniu pieszych, dla których świeci się światło zielone oraz upewnieniu się, że nikomu z pierwszeństwem przejazdu nie zajedziemy drogi możemy przejechać przez skrzyżowanie.

Istotne jest, że nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem tylko (nawet powolny) przejazd mimo świecenia zielonej strzałki jest traktowane jako przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle (mandat od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych).
http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na ... howac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj dokładne objaśnienia kombinacji różnych kolorów na sygnalizatorach.
http://www.prawko-kwartnik.info/sygnalizacja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dotyczy to strzałek umieszczonych obok sygnalizatora na pojedyńczym wyświetlaczu przy palącym się czerwonym świetle. Dawniej były malowane farbą.
Natomiast sygnalizatory sterujące całymi pasami ruchu z podświetlanymi strzałkami kierunku dla którego pracuje sygnalizator te zasady nie obejmują. A tych sygnalizatorów jest obecnie najwięcej.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 2 sty 2015, o 12:54

Cristof pisze:
Mrc86 pisze:
zolte swiatlo czy zielona strzalke mozecie mandacik dostac
NA zoltym jeszcze dopuszcalny wiazd jest jezeli zagraza to bezpieczenstwu :) A Zielona strzalka tez mandat ? tzn jak sie nie zatrzymam? Czas sie wyprowadzic z Kalisza
Takie zasady obowiązują od dawna w całej Polsce, a tu takie zdziwienie u kierowcy zawodowego.

Zasady postępowania przy skręcie warunkowym

Gdy natkniemy się na skrzyżowanie, na którym sygnalizator zezwala na warunkowe skręt w prawo, w lewo lub przejazd prosto, jesteśmy zobligowani do bezwzględnego zatrzymania samochodu przed sygnalizatorem. Po przepuszczeniu pieszych, dla których świeci się światło zielone oraz upewnieniu się, że nikomu z pierwszeństwem przejazdu nie zajedziemy drogi możemy przejechać przez skrzyżowanie.

Istotne jest, że nie zatrzymanie się przed sygnalizatorem tylko (nawet powolny) przejazd mimo świecenia zielonej strzałki jest traktowane jako przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle (mandat od 300 do 500 zł i 6 punktów karnych).
http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na ... howac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj dokładne objaśnienia kombinacji różnych kolorów na sygnalizatorach.
http://www.prawko-kwartnik.info/sygnalizacja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dotyczy to strzałek umieszczonych obok sygnalizatora na pojedyńczym wyświetlaczu przy palącym się czerwonym świetle. Dawniej były malowane farbą.
Natomiast sygnalizatory sterujące całymi pasami ruchu z podświetlanymi strzałkami kierunku dla którego pracuje sygnalizator te zasady nie obejmują. A tych sygnalizatorów jest obecnie najwięcej.
Koledze wyżej bardziej chodziło o to, czy jak się nie zatrzyma na zielonej strzałce to będzie fotka czy nie.

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: A » 2 sty 2015, o 13:36

jechałem dzisiaj wojska polskiego od ulicy kościuszki do ronda westerplatte i na zadnym ze swiatel nie stalem ani chwili więc chyba coś zadziałało ;)
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 sty 2015, o 17:50

Dokładnie, chodziło o mandat, nie o sam sens zatrzymywania się na strzałce. Myślę, że każdy z nas dobrze wie, jak powinno się zachować na skręcie warunkowym. :) Ja dzisiaj też przejechałem całe miasto, w tym drogi objęte systemem i powiem szczerze, że jeżeli system ma działać tak, że będzie zgarniał wszystkich kierowców przejeżdżających na żółtym, to gwarantuję, że każdy ze zmotoryzowanych Kaliszan będzie otrzymywał min. kilka mandatów dziennie. Tak się nie da jeździć: jadę sobie spokojnie i nagle w sekundę zmienia się żółte, kiedy jestem już 5 metrów od świateł. No i teraz co, dać po hamulcach, narażając się na to, że ktoś wjedzie w mój tył, czy może jechać dalej? Przepisy przepisami, można przejeżdżać na żółtym o ile jest taka potrzeba, to wiadomo. Ale jak będzie działał system? To jedna wielka niewiadoma.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Centrum Sterowania Ruchem powstanie w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 3 sty 2015, o 20:40

Koledze wyżej bardziej chodziło o to, czy jak się nie zatrzyma na zielonej strzałce to będzie fotka czy nie.
Dokladnie, bo zasady ruchu drogowego to ja mam w małym palcu Cristof !! Chodziło mi własnie o to czy system mi zrobi kuku jak sie nie zatrzymam czy w ogole to wychwycą, a bądźmy szczerzy 9/10 kierowców sie nie zatrzymuje bo to jest głupota Ja zielona strzałkę traktuje jak Znak A-7 i jeszcze nigdy nie mialem nawet TROSZKE niebezpiecznej sytuacji kiedyś podobno były strzałki montowane na stale przy każdym prawoskrętcie ...piękne czasy .... dla twojego spokoju Cristof policjanci tez sie na strzałce nie zatrzymują,a kto jak kto ja wiem najlepiej jak jezdza ludzie po Kaliszu ;)

PS Faktycznie cos sie ewidentnie usprawniło bo od Majkowskiej do Castoramy zatrzymałem sie tylko na 2 skrzyżowaniach :O ALE TEJ IDIOTYCZNEJ ZMIANY SWIATEL NA SEKUNDE PRZED DOJAZDEM NADAL NIE NAPRAWILI !!

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 sty 2015, o 22:16

Strzałki na stałe montowane do sygnalizatora można było spotkać w Kaliszu jeszcze nie tak dawno temu. Pamiętam, że taka tabliczka wisiała "na prawoskręcie" z Górnośląskiej w Podmiejską oraz na skrzyżowaniu Placu Kilińskiego z Warszawską.

A sam przepis o zatrzymywaniu się na strzałce jest idealnym przykładem w gruncie rzeczy martwego przepisu, każdy wie, że takie coś jest, ale absolutnie nikt się do tego nie stosuje. Może czas się zastanowić nad sensem takiego rozwiązania, skoro chyba każdy wie, co oznacza warunkowy wjazd za sygnalizator?

P.S. Dobrze, że ktoś zmienił tytuł wątku, wygląda sensowniej. :)

ODPOWIEDZ