Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 maja 2015, o 14:05

kaczorkalisz pisze:
Mrc86 pisze:Noo pieknie zaczynaja u mnie w pracy mowic o tym głosno ... Super moze w koncu ktos pojdzie po rozum do głowy

Rozumiem ze jestes kierowca KLA?

Dla mnie to absurd ze kierowcom KLA to przeszkadza, co chca jakis immunitet? To moze kurierem tez dac bo moze nawet i przejezdzaja przez wiekszosc skrzyzowan z kamerami dziennie jak KLA. No sorry to jest ryzyko zawodowe kierowcy: mandaty, wykroczenia, kolizje, wypadki.

W innej pracy jak produkujesz jakas czesc za kilka/kilkanascie tysiecy zlotych to tez jestes za nia odpowiedzialny i niestety jak to spierd... to jestes podsuwany do odpowiedzialnosci finansowej. W kazdej pracy sa jakies haczyki i odpowiedzialnosc. A jak to kiedys powiedzial moj byly pracodawca "jak sie nie podoba to biala kartka i mozna pisac, a na Twoje miejsce jest caly korytarz" :) i biala kartka poszla w reke ;)
Ja to zrozumiałem inaczej. Po prostu ten system nie będzie odpowiadał nikomu. A po kolei podnoszą głosy sprzeciwu ludzie z różnych branż i środowisk.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: dybek » 1 maja 2015, o 16:05

Strasznie się ZDM kompromituje z osuwą terminów przy wszystkich inwestycjach. Ręce opadają. Ciekawi mnie ile inwestycji zakończyło się w terminie a ile było przesuniętych bo coś tam. Ma ktoś jakąś statystykę?

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 1 maja 2015, o 17:08

Tu nie chodzi o żaden immunitet .... bo ja MOGĘ zatrzymać sie na każda reakcje czerwonego bez najmniejszego problemu... MY podnosimy sprzeciw bo wiemy co będzie z ludźmi i staruszkami które nie siedzą lub ktoś kto stoi i się nie trzyma uwierz mi nie jesteś taki kozak żeby z 50km/h wyjść cało przy ostrym hamowaniu w autobusie, jak ktoś nie wierzy zapraszam na testy na końcowym na Hanki jak zachowa się wasze ciało przy hamowaniu siedząc w autobusie, a później przełóżcie to na staruszków których jeździ całe mnóstwo z torbami na kolkach które tez swoje ważą . Dodatkowo jakie to ryzyko zawodowe ? dałeś przykład maszyny i części ze popsuć itd ok ale jak będziesz robił to dokładnie i pomału to nic nie popsujesz, a u mnie nawet pomału nie zdaje egzaminu. Jedyny sprzeciw podniesie KLA zobaczycie bo reszta moze nawet z piskiem opon się zatrzymywać i nikomu nic nie zrobi EKO, POLICJA , KURIERZY oni najczęściej jeżdżą po mieście ale oni jak dadzą po hamulcach to nikomu nic się nie stanie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 maja 2015, o 21:35

ja z tego artykulu wyczytalem ze kierowcy boja sie o mandaty, ze niektore trasy maja bardzo duza ilosc skrzyzowan z kamerami i ze w ciagu jednego dnia mozna stracic prawo jazdy i prace. A to ze pasazerowie nie utrzymaja rownowagi to dodatek.

Ja doskonale wiem ze trudno utrzymac rownowage, tej kwestii nie podwazam.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 1 maja 2015, o 22:32

Jedno z drugim sie wiąże :) Boimy sie mandatów bo niechcący można stracić prace i nie przez to ze jesteśmy kozaki i przejeżdżamy na czerwonym ...tylko w pewnych sytuacjach jest to nawet nieuniknione. Myśląc o ludziach i ich bezpieczeństwie nam grozi niezły kanał, i to nas najbardziej boli ze jak ktos dostanie mandat to reszta powie TRZEBA BYŁO HAMOWAĆ a jak staruszka złamie noge czy reke( i to by hyło najlagodniejsze co moze sie przytrafic) lub ja uśmiercę to będzie TRZEBA BYŁO PRZEJECHAĆ i tak w kolko Wiec można powiedzieć ze sa sytuacje w ktorych przejechanie na wczesnym czerwonym ratuje komuś życie ile razy było tak ze staruszka upadla na chodnik złamała miednice czy udo i po tyg zmarła ... A czerwone z zielonego włącza się wyjątkowo szybko czasami mam wrażenie ze to wszystko jest ustawione pod mandaty

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 maja 2015, o 22:52

Jeżdżę codziennie za autobusami i widzę to z innej perspektywy...nie ma mocnych aby kierowca nie dostał mandatu.Wjeżdża taki długi dyliżans na zielonym za moment jest czerwone i fota z tyłu jest gotowa.Także ten system jest do dupy i nastawiony wyłącznie na zysk a nie jakąś tam poprawę bezpieczeństwa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 6 maja 2015, o 17:31

Wiemy, na co pójdą pieniądze z mandatów od ZDM
http://www.faktykaliskie.pl/wiemy-na-co ... tow-od-zdm" onclick="window.open(this.href);return false;

No to już niedługo w Kaliszu wszystkie drogi jak stół :) :lol:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 maja 2015, o 18:35

Wspominane było o tych światłach tu kilka razy, więc napisze:
włączyli sygnalizację na skrzyżowaniu przy Tęczy. Wielu kierowców przyzwyczajonych do światła awaryjnego, nie zwraca uwagi na sygnalizację i jeździ wg. znaków, także polecam zachować czujność ;)
g13k

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 12 maja 2015, o 11:15

a na Wojska Polskiego przy Tesco zielona fala to nadal marzenie... zastanawiam się jaki sens ma odcinkowy pomiar prędkości w miejscu, gdzie zatrzymują nas 3 sygnalizacje??? :shock:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 maja 2015, o 00:37

No i proszę...

http://www.calisia.pl/articles/autobus- ... w-osobowke" onclick="window.open(this.href);return false;

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 16 maja 2015, o 11:52

Gałka ty s******u!! to twoja sprawka!!

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 maja 2015, o 22:23

uwierzycie to ze korek w piatek o godzinie 14:20 na ulicy Asnyka az do Polo Marketu przy Konopnickiej? Kolejne potwierdzenie dla mnie ze w godzinach szczytu "inteligentna" sygnalizacja faworyzuje glowna ulice a podporzadkowane sa drugorzedne.

P.S. zawrocilem do Szlaku Bursztynowego dojechalem do Gornoslaskiej i juz bylem na Serbinowskiej, zajelo mi to z 3-4 minuty a w tym korku bym byl z 20 minut

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 17 maja 2015, o 22:17

kaczorkalisz pisze:uwierzycie to ze korek w piatek o godzinie 14:20 na ulicy Asnyka az do Polo Marketu przy Konopnickiej?
Uwierzę, nic mnie w tym systemie nie zdziwi. Cały czas się zastanawiam jak to jest. Zgodnie z jakimś tam rozporządzeniem/ustawą jeśli coś źle działa mają xx godzin na naprawę lub wyłączenie oświetlenia. A u nas uprawiają miłość się z tym od niepamiętnych czasów.
Z systemem to będzie z górki jak to mówili Spartanie.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 maja 2015, o 20:42

Na 23 kaliskich skrzyżowaniach zaczęła już w pełni działać inteligentna koordynacja pracy sygnalizacji świetlnych. Zarząd Dróg Miejskich poinformował nas, że ta najważniejsza funkcja nowoczesnego systemu może być już uznana za gotową. A to oznacza, że na kierowców czeka już „zielona fala”. Postanowiliśmy sprawdzić z kamerą, czy zielone światło rzeczywiście sprzyja zmotoryzowanym.
http://www.faktykaliskie.pl/plynniej-pr ... ala-film-1" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 24 maja 2015, o 20:56

Cristof pisze:Na 23 kaliskich skrzyżowaniach zaczęła już w pełni działać inteligentna koordynacja pracy sygnalizacji świetlnych. Zarząd Dróg Miejskich poinformował nas, że ta najważniejsza funkcja nowoczesnego systemu może być już uznana za gotową. A to oznacza, że na kierowców czeka już „zielona fala”. Postanowiliśmy sprawdzić z kamerą, czy zielone światło rzeczywiście sprzyja zmotoryzowanym.
http://www.faktykaliskie.pl/plynniej-pr ... ala-film-1" onclick="window.open(this.href);return false;
A w piątek stanąłem na czerwonym, po czym za sekundę zapaliło się zielone :lol: Więc system nie działa poprawnie.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 24 maja 2015, o 21:37

System działa dobrze w nocy. Gdy podjeżdża się się do sygnalizatora w momencie, gdy świeci sie czerwone światło wystarczy tylko nieco zwolnić i po przejechaniu pętli indukcyjnej automatycznie zapala się zielone światło.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 maja 2015, o 10:44

tak jak uwazam od poczatku, faworyzowane sa glowne ulice: Wojska Polskiego, Gornoslaska. Ulice boczne sa drugo albo trzecio rzedne i tam tworza sie gigantyczne korki jak na kaliskie realia

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 26 maja 2015, o 16:25

http://www.faktykaliskie.pl/to-ma-byc-z ... na-zielone" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol:

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 26 maja 2015, o 16:50

to nie dotyczy tylko motocykli... myślę, że jest to kwestia jednego pojazdu czekającego na zielone... też kiedyś czekałem na lewoskręcie z Serbinowskiej w Górnośląską... trzykrotnie puszczało ruch na Górnośląskiej, Serbinowską prosto, nawet samochody skręcające z Serbinowskiej, ale w kierunku przeciwnym do mojego... a ja stałem dopóki za mną nie pojawiło się kolejne auto, wtedy łaskawie mnie przepuściło...

a swoją drogą nie wiem, na czym ma polegać zielona fala na wojska polskiego przy Tesco... dzisiaj jadąc tam stałem na każdych światłach...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 maja 2015, o 17:33

Tak jak ktos pisal juz wyzej, zielona fala moze i dziala dobrze, ale po zmroku, kiedy ruch jest znikomy. Wowczas zielone zapala sie po dojechaniu do sygnalizatorow. No ale chyba nie do konca o to chodzilo.

ODPOWIEDZ