Ekskluzywne domy przy św. Michała

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 lip 2009, o 17:54

Minimalizm to mój ukochany kierunek w architekturze.A więc kocham prostote.Tylko ta na tych wizulakach jest słaba i tyle.A to , że w Kaliszu panuje postmoderma, zgada absolutna.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 lip 2009, o 18:43

Dzisiaj byłem na Pułaskiego 21. Stoi tam nowy blok lub budynek jest po remoncie. Odbiega od internetowego projektu. W dzrzwiach wejściowych zawieszony jest artykuł prasowy Ewy Bąkąwskiej o nieodpowiednich poczynaniach właściciela domu (tekst zawiesili mieszkańcy). Wydaje mi się, że inwestycje przedstawione na omawianej stronie internetowej to lipa. Zresztą wystarczy zobaczyć jakim ślimaczym tempem budują domy przy św. Michała.

[ Dodano: Wto, 07.07.2009, 18:52 ]
Obrazek

Pułaskiego 21

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 lip 2009, o 19:00

Zabawna jest ta różnica pomiędzy wizualką a efektem końcowym :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 lip 2009, o 19:27

dyskutant pisze:A o co chodzi z tą "ekskluzywnością"? Firma wmawia cenę do głowy?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... money, money:). Exclusive - znaczy słona cena za zwykły standard z ,,pierdułkami'' na elewacji. Już widzę po tych wizualkach, że to nie będzie standard podpoznańskich Gowarzewa czyTulec :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 mar 2011, o 19:27

Marzysz o własnym domu?
reklama 25/03/2011 15:33
Jest taki dom w Kaliszu, w cichej dzielnicy, z ładnym gankiem, małym ogródkiem i grillem – już jest i czeka może właśnie na Ciebie?

O tym i innych domach opowie nam Konrad Czarnek – inwestor z międzynarodowym doświadczeniem, budujący osiedle domów na ul.Szlacheckiej w Kaliszu.

1. Mieszkał Pan w Kanadzie, Nowej Zelandii i Anglii, dlaczego na miejsce inwestycji wybrał Pan akurat Kalisz ?
Stąd pochodzę i znam to miasto, znam ludzi i dzielnice… Uważam, że jest to miasto nie tylko z przeszłością ale i z przyszłością: samo centrum Polski, mam nadzieję że prędzej czy póżniej będzie ważnych ośrodkiem na mapie naszego kraju. Gorąco w to wierzę i widzę potencjał tego miasta. Nasza firma zainwestowała także w blok w centrum Kalisza, większość lokali kupiły prywatne osoby i cieszą się mieszkaniem w centrum. Nasze biuro również mieści się w tym budynku i codziennie spotykam sąsiadów i widzę, że są zadowoleni.

2. Ma Pan doświadczenie w budowaniu domów w innych krajach – jak na tym tle wygląda inwestowanie w Kaliszu?
Znam rynek nieruchomości w Kanadzie, Nowej Zelandii i Anglii. Po tamtych doświadczeniach, w Polsce widzę inwestowanie jako długi proces: dużo papierów i formalności. Poza tym banki są bardzo nieufne i trudno uzyskać kredyt na warunkach jak w innych krajach. Za granicą wystarczy mieć grunt i banki chętnie dają pieniądze pod zastaw konkretnej nieruchomości. Zmuszony zostałem zatem do zainwestowania wspólnie z przyjacielem z Jersey. Włożyłem własne pieniądze i buduję prawie bez kredytów bankowych.
Dwa lata poświęciłem na załatwianie formalności (wszelkie pozwolenia, wytyczenie i budowa drogi) w międzyczasie przyszedł kryzys.

3. Jak jest zbudowany przykładowy dom na Osiedlu Staropolskim?
Dom jest zbudowany w całości z cegły, ocieplony 15 cm warstwą styropianu, ma dwa stropy betonowe, dachówkę ceramiczną. Ponieważ jest w zabudowie bliżniaczej – ściana od strony sąsiada jest wygłuszona warstwą wełny mineralnej, styropianem i cegłami co daje doskonałą izolację akustyczną.

Na parterze jest duży pokój dzienny, kuchnia, łazienka, garderoba oraz garaż. Z dziennego pokoju poprzez duże drzwi balkonowe wychodzi się bezpośrednio do ogródka, gdzie już zaczyna robić się powoli zielono. W narożniku obok płotu już czeka gotowy do pikników grill.

Na piętrze są 4 pokoje, łazienka oraz balkon z pięknym widokiem na miasto. Z piętra można wejść jeszcze na poddasze, które jest na całości budynku i można je wykorzystać jako dodatkową powierzchnię mieszkalną – to około 55 m2 extra.

4. Domy są zbudowane zatem z dobrych materiałów – czy opłaca się dziś kupować takie materiały? Nie jest tajemnicą, że wielu inwestorów oszczędza na tym …
Inwestując w strategiczne przedsięwzięcia – a za takie można uznać budowę domu rodzinnego nie można oszczedzać na materiałach. Wiadomo, że jak zrobi się coś porządnie – starcza na lata, szczególnie kiedy kupuje się dom na całe życie, jak to robi się w naszym kraju.

5. Ile jest wart dom wybudowany przez Pana ?
Biorąc pod uwagę lokalizację i materiały, z których jest wykonany to sądzę, że cena rynkowa oscyluje pomiędzy – 600 a 650 tys. razem z działką – stan developerski czyli wykonane instalacje, tynki, ścianki działowe i posadzki. W Kaliszu nie ma zbyt wielu domów, które jakością równałyby się z wykonanymi przez naszą firmę. Budowałem tak, jakby te domy miały być dla mojej rodziny. To bardzo ważne aby czuć, że wszystko jest dopracowane. Domy mają wszelkie media: prąd, gaz i wodę na działce. Dom pokazowy, który można obejrzeć w każdej chwili ma również ogrodzenie – płot, kutą bramę a nawet grill w ogrodzie.

6. Za ile można kupić taki dom u Pana ?
Obecnie w wiosennej promocji, która trwa do końca kwietnia bądż wyprzedania domów – cena jest bardzo okazyjna i wynosi 250 tys. za stan surowy zamknięty (z oknami, dachem, bez tynków i instalacji wewnętrznych, bez ocieplenia, bez ścianek działowych) plus cena działki wielkości od 400 m2.

Dom w stanie developerskim (wykonane instalacje, tynki, ścianki działowe i posadzki) – kosztuje od 350 tys zł plus działka. Trzeba dodać, że domy są wielkości 164 m2 (dwie kondygnacje) plus poddasze, które nie jest liczone do tego metrażu a może być wykorzystane jako dodatkowa powierzchnia mieszkalna.

7. Jakie wymiary ma budynek i jaka wychodzi cena za 1m2 ?
Stopa segmentu – czyli długość ścian to 8m od frontu i 13m w głąb działki. Budynek na 2 kondygnacje plus (poddasze) jak już mówiłem.
Przeliczając cenę za 1 m2 powierzchni domu wychodzi nam kwota zaledwie ok. 1500 zł – za stan surowy zamknięty. Jeśli chodzi o stan developerski (czyli prawie do zamieszkania) to cena kształtuje się na poziomie ok. 2100 za 1m2 – plus działka. Domy są tak rozplanowane, że na dole jest otwarta kuchnia, duży salon z oknami prowadzącymi do ogrodu, na piętrze cztery sypialnie. W bryle budynku znajduje się też garaż.

8. Czyli ceny jakie Pan teraz proponuje są naprawdę bardzo promocyjne? Z czego wynikają aż tak niskie ceny?
Chcę kontynuować inwestycję na tym samym osiedlu. Mam kolejne domy do realizacji i również ze wspólnikiem mamy inne projekty. Należy dodać, że wartość tych domów będzie rosła. Obecnie mamy sprzedane 4 domy, częściowo zamieszkane i z kilkoma osobami prowadzę rozmowy na temat kolejnych transakcji.
Ta promocja jest czasowa, od maja nie jestem w stanie zagwarantować Państwu tej ceny. Chcę zapracować także w Kaliszu na markę solidnego, dostępnego cenowo inwestora.

9. Jakie są atuty tej lokalizacji – Osiedle Staropolskie, ul.Szlachecka?
W zasadzie wszędzie blisko, osiedle Dobrzec jest w granicach miasta, z Osiedla Staropolskiego jest blisko do Hali Arena, do kościoła, szkoły na Dobrzecu, marketów. Docelowo będzie bezpośrednie połączenie z ul. H.Sawickiej, Gimnazjum. Jest dobre połączenie z miastem. Obecnie przez pola prowadzi bezpośrednio droga do ul.H.Sawickiej. Mieszkamy zatem w mieście ale tak jak na wsi, ładny widok na wschód i zachód słońca niczym nie zasłonięty, spokój i naprawdę rodzinna atmosfera


http://www.calisia.pl/articles/10021-ma ... asnym-domu
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 mar 2011, o 21:56

Moja stara kamienica paskudna kamienica przy tych budynkach zyskuje na urodzie :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 maja 2011, o 20:13

Inwestycja jeszcze w realizacji......zakończenie rok 2012.

http://www.calisia.pl/articles/10539-mi ... aropolskim

No i pasowałoby zmienić tytuł topicu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 maja 2011, o 20:18

BLE :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ