Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 cze 2014, o 14:53

Dla mnie to jakiś żart...
Zamiast zamknąć np: całą Poznańską i ją zrobić to nie rozkopać całe miasto a robotników pustki....
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 cze 2014, o 15:34

<Przemek> pisze:Na Górnośląskiej, a przy najmniej tu w moich rejonach powoli powstaje kostkowy miszmasz, że pozwolę sobie na takie określenie. :) Raz zwykła standardowa kostka, potem o kształcie prostokąta, raz nowa, raz stara, raz czerwona a raz granatowa. :D Co raz ciekawiej to wygląda nie powiem. :)
Cała ta inwestycja to "ch..., d... i kamieni kupa" :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 cze 2014, o 15:59

Na Poznańskiej prace prowadzone są dalej przy kanalizacji deszczowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Harcerskiej z kolei prace brukarskie po tej stronie powoli dobiegają końca.

Obrazek

Obrazek

Tutaj najlepszy przykład braku koordynacji prac. Trzeba będzie ponownie brukować ten fragment pod wiatą, mam nadzieje że nową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać już poszerzoną jezdnie do czterech pasów.

Obrazek

Na Górnośląskiej też widać postępy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 22 cze 2014, o 22:35

Jaka to jest strata dla miasta że nie będzie drogi rowerowej na Górnośląskiej.

maciekalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2009, o 12:56
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: maciekalisz » 23 cze 2014, o 12:01

Zawsze mi tutaj drogi rowerowej brakowało - manewry na tych wąskich chodnikach tragedia a jazda przepisowo ulicą to proszenie się o weekend w okrąglaku.....

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 24 cze 2014, o 20:36

na odcinku rogatka polna, klada stara kostke a od polnej klada nowa. Moze mi ktos wytlumaczyc ten czyn?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 cze 2014, o 11:31

Jest wytłumaczenie gdzie będą nowe chodniki, w jakich częściach Górnośląskiej:
http://www.rc.fm//polityczne/drogowo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli chodzi o ulicę Górnośląską, to tutaj te prace są ograniczone. One przede wszystkim dotyczą nawierzchni jezdni. Ale również w obrębie skrzyżowań z ulicą Polną czy z ulicą Staszica - tam będzie kładziona nowa nawierzchnia chodników. Na odcinku od strony Legionów w kierunku Serbinowskiej - też pojawią się nowe nawierzchnie chodników, nowe krawężniki, uzupełnienie wpustów deszczowych tam gdzie jest potrzeba.
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 cze 2014, o 12:32

gawronik13kalisz pisze:Jest wytłumaczenie gdzie będą nowe chodniki, w jakich częściach Górnośląskiej:
http://www.rc.fm//polityczne/drogowo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli chodzi o ulicę Górnośląską, to tutaj te prace są ograniczone. One przede wszystkim dotyczą nawierzchni jezdni. Ale również w obrębie skrzyżowań z ulicą Polną czy z ulicą Staszica - tam będzie kładziona nowa nawierzchnia chodników. Na odcinku od strony Legionów w kierunku Serbinowskiej - też pojawią się nowe nawierzchnie chodników, nowe krawężniki, uzupełnienie wpustów deszczowych tam gdzie jest potrzeba.
Dla mnie jest to niezrozumiała decyzja i czyste marnotrawstwo wymiana akurat tej kostki która mogła by pozostać. Te chodniki były najpóźniej kładzione i kostka jest najświeższa . Dobrze pamiętam wymianę nawierzchni wzdłuż byłej restauracji ''U Barbary i Bogumiła'' Oraz wzdłuż bloków od hotelu Prosna po obu stronach drogi. Są one lub były bo część rozebrano,w bardzo dobrym stanie nawet nie rozkopywano ich pod światłowody które kładziono w pasie zieleni. Nie przylegały również bezpośrednio do jezdni tylko do trawnika więc wymiana krawężników jezdni ich nie dotykała. Jedyny minus to były kładzione na sam piach a nie suchy beton.

Kawałek nierozebranego chodnika prezentuje się całkiem dobrze. Widać stare równiutko ułożone krawężniki.

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 cze 2014, o 15:51

Stare betonowe słupy latarni zostaną chyba "pochowane" pod nową nawierzchnią dróg. Jadąc obok Rogatki można zauważyć połamane, betonowe słupy ułożone tak, jakby to było ich ostateczne miejsce. Ciekawy sposób pozbywania się szczątków i chyba ekonomiczny :D
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 cze 2014, o 16:31

gawronik13kalisz pisze:Stare betonowe słupy latarni zostaną chyba "pochowane" pod nową nawierzchnią dróg. Jadąc obok Rogatki można zauważyć połamane, betonowe słupy ułożone tak, jakby to było ich ostateczne miejsce. Ciekawy sposób pozbywania się szczątków i chyba ekonomiczny :D
Nie jestem budowlańcem ale jest to niezgodne z sztuką budowlaną. Podbudowa powinna być w miarę równa by mogła równo osiadać. Zawsze występuje zjawisko osiadania gruntu, niewidoczne normalnie w krótkim odcinku czasu. W przypadku przeszkód podziemnych może zachodzić proces nierównomiernego osiadania. Widoczne jest to później na nawierzchni.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: tomash » 26 cze 2014, o 16:55

napisałem pismo do Pana Gałki co stanie się z kostką brukową z przebudowanych ulic. Jestem ciekaw co mi odpiszą i czy odpiszą konkretnie czy powierzchownie :)
Obrazek
https://www.facebook.com/tomasz.chajduk ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 26 cze 2014, o 20:36

Brawo! :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 cze 2014, o 11:06

Ostatnio znajomy widział te same kostki chodnikowe najpierw w okolicy Orbisu a następnie na remontowanym odcinku Wrocławskiej przy NS, ciekawe. Nie wiem czy to na 100% prawda, ale jeśli tak to ja już nic nie rozumiem z tego remontu. :)

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: fernir » 27 cze 2014, o 21:07

<Przemek> pisze:Ostatnio znajomy widział te same kostki chodnikowe najpierw w okolicy Orbisu a następnie na remontowanym odcinku Wrocławskiej przy NS, ciekawe. Nie wiem czy to na 100% prawda, ale jeśli tak to ja już nic nie rozumiem z tego remontu. :)
Oznakowane były czy co? ;)

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 29 cze 2014, o 20:22

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 cze 2014, o 18:41

Ktoś "kontroluje" co się tam dzieje? Rzeczywiście robią fuszerę?
http://www.rc.fm/polityczne/pikieta-na-drodze.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 cze 2014, o 20:41

Wrocławska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Górnośląska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 lip 2014, o 10:55

Fuszerki na Wrocławskiej nie zauważyłem, a przejeżdżałem tamtędy ostatnio kilka razy, ale za to głupotą totalną jest dla mnie zrobienie ograniczenia do 30 km na godzinę na całej długości remontowanego odcinka, do którego to ograniczenia i tak nikt się nie stosuje, często pędząc szybciej niż za czasów sprzed remontu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 lip 2014, o 12:34

Chicho, cicho, Pan Gałka już wszystko tłumaczy ;)
http://www.rc.fm//polityczne/drenaz-rozwiazaniem.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 lip 2014, o 18:30

Szczypiorno: Mieszkańcy pikietowali przy remontowanej ulicy Wrocławskiej. Są oburzeni sposobem prowadzenia prac. Ich zdaniem, po ich zakończeniu, po każdym deszczu woda będzie zalewać okoliczne posesje.

Zdaniem szefa Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu, kaliszanie mieszkający przy ulicy Wrocławskiej nie mają powodów do obaw.

- Dzisiaj faktycznie woda spływa z ulicy na teren posesji. Ale po zakończeniu modernizacji ulica Wrocławska uzyska tak zwany przekrój uliczny. Oznacza to, że wzdłuż jezdni wykonane zostaną krawężniki oraz wpusty deszczowe. Po lewej stronie drogi wody opadowe będą przejmowane przez kanał deszczowy i dalej w kierunku Lipówki i Piwonki - mówi Krzysztof Gałka, dyrektor ZDM w Kaliszu. - Przy wjazdach na posesje zostaną wykonane odpowiednie ścieki. Jestem przekonany, że po zakończeniu prac sytuacja będzie znacznie lepsza niż obecnie.

Jak będzie w rzeczywistości, czas zapewne pokaże. Mieszkańcy ulicy Wrocławskiej na efekty będą musieli jednak poczekać najprawdopodobniej aż do końca października. Remont ulicy przeciągnie się o kilka tygodni i raczej nie zakończy jak planowano, czyli 30 września. Jak się dowiedzieliśmy, podczas remontu okazało się, że niektóre instalacje nie były ujęte na mapach. Usunięcie kolizji zajmie więc nieco czasu.

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No to nie zdarzą na wybory. Na razie mowa o opóźnieniu na jednym odcinku, co było nawet dla laika łatwe do przewidzenia.

ODPOWIEDZ