Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 lut 2015, o 11:30

Większość fotek z wątku remontu wspomnianego odcinak Wrocławskiej jest co prawda niedostępna ale patrząc na to też to nie był jakiś wielki remont z wymianą podbudowy.Grzebali dwa lata to się wydaje że remont był konkretny :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 lut 2015, o 19:05

Jacenty pisze: Ale to co wyryli po stronie przeciwnej na tej wysokości Podmiejskiej, poprzeczna nierówność. taki uskok, przez który widziałem jak we Fiacie ten garb otworzył bagażnik :P
Nie wiem czy Ci chodzi o ten kawałek świeżego asfaltu w którym są zatopione pętle indukcyjne czujników od systemu sterowania ruchem. Ciężko połączyć nowy równy asfalt z tym z koleinami . Może należało lekko sfrezować starą nawierzchnię aby zrobiła się równa i tak nie odstawała od nowej . Najlepiej by było aby na całości Podmiejskiej położyć nowy asfalt. A tak powstał niedokończony dziwoląg. Przynajmniej należało pociągnąć ten dywanik do obecnie wymienianego co widać na zdjęciu daleko nie było, a był by o jeden uskok mniej.


Obrazek

Obrazek


zawodziak pisze:Ha!

Cztery miesiące od otwarcia dla ruchu ul. Poznańskiej wrócili na nią robotnicy drogowi. Okazało się, że trzeba zrobić poprawki. Ruch znowu odbywa się wahadłowo, a dziś rano z tego powodu było o włos od poważnego wypadku. Tymczasowa sygnalizacja świetlna pokazywała „ zielone” dla kierowców jadących wprost na siebie z obu przeciwnych kierunków.


http://www.faktykaliskie.pl/ul-poznansk ... ki-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;
Chyba o jednej studzience zapomnieli bo gołym okiem widać ze jest zapadnięta i wymaga regulacji wysokości. Czy trzeba znowu podpowiadać panu Gałce co jest do poprawki. Chodzi o skrzyżowanie al.W.P z Poznańską.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, o 19:20 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 21 lut 2015, o 19:21

Tak Cristof dokładnie o ten fragment Podmiejskiej chodziło. W 100% zgadzam się z tym co piszesz albo położyć już nową nawierzchnie na brakującej drugiej nitce, albo chociaż zrobić coś z tym kawałkiem, dociągnąć ten nowy asfalt, do tego kawałka jak ująłeś na zdjęciu, szczególnie dokonując już poprawek kilka metrów wcześniej... Rozumiem, że może brakować pieniędzy by wymienić nawierzchnie na całej drugiej nitce ale żeby brakowało na ten kawałek co widać na zdjęciu?!?
Ten fragment ulicy najlepiej oddaje byle jakość i skoordynowanie prowadzonych robót.
Nasmarkali asfaltu powstała fałda, co podrzuca samochodami, wyszło tak naje... pies.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: klocek » 22 lut 2015, o 22:26

Czy macie wrażenie, że farba użyta na tych ulicach staje się niewidoczna gdy powierzchnia jest mokra (wieczorem/noc). Chyba że ja już od tych kompytyrów ślepnę.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 lut 2015, o 22:40

Też mi się tak wydaje, miałem tak na Górnośląskiej jakiś czas temu, kiedy trochę mżyło i światła dawały latarnie. Linie są jakby mało odblaskowe.
g13k

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 23 lut 2015, o 16:40

gawronik13kalisz pisze:Też mi się tak wydaje, miałem tak na Górnośląskiej jakiś czas temu, kiedy trochę mżyło i światła dawały latarnie. Linie są jakby mało odblaskowe.
Pewnie w ogóle nie zastosowali mikrokulek szklanych, w dodatku pasy malowane 2 miesiące temu są znacznie wytarte. Chyba plakatówkami je malowali.

Tak to jest jak się na wszystkim oszczędza. Ale spokojnie, za jakiś czas pomalują znowu i ktoś zarobi.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 23 lut 2015, o 18:45

obywatel pisze:
gawronik13kalisz pisze:Też mi się tak wydaje, miałem tak na Górnośląskiej jakiś czas temu, kiedy trochę mżyło i światła dawały latarnie. Linie są jakby mało odblaskowe.
Pewnie w ogóle nie zastosowali mikrokulek szklanych, w dodatku pasy malowane 2 miesiące temu są znacznie wytarte. Chyba plakatówkami je malowali.

Tak to jest jak się na wszystkim oszczędza. Ale spokojnie, za jakiś czas pomalują znowu i ktoś zarobi.
musiała iść bardzo cieniutka warstewka nie ma innej opcji :)

czasami wydaje mi sie ze na miejskich drogach nie tylko tak jak jest obecnie ekspresówki, autostrady i niektóre krajówki mają takie malowanie które jest mimo wszystko "grube" i chyba dłużej trzyma a przy okazji czyć że pas się najeżdza
Obrazek

niż zwykłe które za chwile zachodzą i niby raz na rok odmalowaywane ale szybcko tracą swoją funkcje
Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 24 lut 2015, o 16:07

http://www.faktykaliskie.pl/jutro-kolej ... na-drogach
Ja pie...le, nie prościej byłoby zrównać z ziemią to gówniane rondo i zbudować od nowa porządne? :evil:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 24 lut 2015, o 16:25

Maciek62800 pisze:http://www.faktykaliskie.pl/jutro-kolej ... na-drogach
Ja pie...le, nie prościej byłoby zrównać z ziemią to gówniane rondo i zbudować od nowa porządne? :evil:
brzmi troche złowieszczo ale faktycznie trzeba by to rondo od postaw i to większe zbudować porządne dwu pasmowe co oni chcą tam poprawiać jak tam wszystko do zmiany jest - nie mowiac już o tej studzieńce w która jak się wpada to aż boli mnie tyłek...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 lut 2015, o 20:24

Cristof pisze:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Cristof pisze: Firma na wyremontowane odcinki dróg daje 5-letnią gwarancję, ale jak zapewniają drogowcy, zastosowana technologia daje pewność i jakość dłuższą niż minimum zawarte w umowie. - To jest okres na co najmniej 15 lat. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Te ulice będą funkcjonować, nawierzchnie chodników, nawierzchnie jezdni. To wszystko jest tak wykonane, że przez co najmniej to 15 lat nie powinniśmy się spodziewać tak poważnych prac, jak niedawno – zapewnia Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
http://www.faktykaliskie.pl/setki-kalis ... cia-i-film" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest chyba jakiś ponury żart , z gatunku science fiction.
Oby nie było jak po ostatnim remoncie. Jest to chyba najczęściej remontowane rondo w Kaliszu. Ale teraz mamy 5-letnią gwarancję. Zobaczymy jak będzie z egzekwowaniem jej.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 25 lut 2015, o 22:35

Jak tam przebiega regulacja zaniżonego włazu [*] na Rondzie Solidarności ?!? :P
Przy samej Amber przed prawoskrętem w TB czekają już na regulacje kolejne 3, jedna przy drugiej! :P

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 1 mar 2015, o 14:42

Był jakiś komentarz p. Gałki odnośnie pofalowanej jezdni przed Skalmierzycami?

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 1 mar 2015, o 15:39

Jacenty pisze:Jak tam przebiega regulacja zaniżonego włazu [*] na Rondzie Solidarności ?!? :P
Przy samej Amber przed prawoskrętem w TB czekają już na regulacje kolejne 3, jedna przy drugiej! :P
Jest dobrze - wczoraj w nocy przejeżdżałem przez Rondo Solidarnośi i co ... i wreszcie jest dobrze !! :) studzienka podniesiona i ładnie wyrównana z linią asfaltu, wreszcie nie czuć że się po niej przejeżdża :) - oczywiście było za ciemno na fotę ale jeśli nikt mnie nie uprzedzi to w tygodniu zrobię zdjęcie bo łatek na tym rondzie kilka zrobili :) wiec wygląda że poprawka sie udała :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 1 mar 2015, o 20:29

Postprzez obywatel » dzisiaj, o 14:42

Był jakiś komentarz p. Gałki odnośnie pofalowanej jezdni przed Skalmierzycami?

Zgadza się, jezdnia na całej długości remontowanego odcinka Wrocławskiej, a szczególnie przez Skalmierzycami, jest jakby chropowata. Jezdnia powierzchownie wygląda ładnie, jednak komfort jazdy jest co najmniej słaby...
Z uwagi na fakt, że był to remont który pochłonął miliony i ma to być inwestycja na lata, to jednak jest partactwo najwyższych lotów i wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Gdzie były odbiory?!? Czy to pośpiech przy pracach spowodował takie niedociągnięcia?? Czy taka nawierzchnia w momencie jej oddania do użytku? Jak to się ma to okresów gwarancyjnych czy i obejmuje to gwarancja jakości???

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 8 mar 2015, o 13:26

Jadąc dziś zrobiłem fotki z poprawki ronda Solidarności, kilka krawęznikó wyprostowanych zagrabiona ziemia od kół cieżarówek i studzienka zrobiona :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 mar 2015, o 19:09

No dokonując takich poprawek należało albo przenieść studzienkę albo wyciąć w asfalt tego betonową wycinkę. A tak jakiś smark asfaltu i ta kanalik. Tak po zbóju ta poprawka wyszła :x

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 mar 2015, o 15:39

Liczne zwężenia prawego pasa jadąc do centrum ul. Górnośląska
Od skrz. Staszica do rogatki
Zdjęcia robione w biegu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2015, o 17:11

Wmontowują betonowe podkłady pod mniejsze studzienki, podobnie jak jest to rozwiązane przy dużych włazach. Szkoda, ze pomyślano o tym teraz, a nie od razu.
http://rc.fm/polityczne/gornoslaska-zno ... rawie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 21 mar 2015, o 16:56

Dobrze, że poprawiają te studzienki nawet teraz, tylko szkoda, że nie dostrzegają potrzeby poprawy komfortu jezdni na Wrocławskiej przed Skalmierzycami na jednopasmowym odcinku. Na nawierzchni jakaś tarka trzęsie autami jakby coś na gąsienicy przejechało ja nie wiem jak oni to robili, czy naprawdę nikt tego nie zauważył?!? :shock:

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 21 mar 2015, o 17:00

Jacenty pisze:Dobrze, że poprawiają te studzienki nawet teraz, tylko szkoda, że nie dostrzegają potrzeby poprawy komfortu jezdni na Wrocławskiej przed Skalmierzycami na jednopasmowym odcinku. Na nawierzchni jakaś tarka trzęsie autami jakby coś na gąsienicy przejechało ja nie wiem jak oni to robili, czy naprawdę nikt tego nie zauważył?!? :shock:
Wysylalem maila odnosnie tej sytuacji dawno temu i do dzis nie dostalem odpowiedzi, moze jakies media sie zainteresuja tematem? Nawierzchnia ewidentnie jest zle wykonana, i widzi to kazdy, tylko nie ZDM.

ODPOWIEDZ