Katafalk- postument pod ratuszem

To co już wybudowano.
LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Katafalk- postument pod ratuszem

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 6 mar 2009, o 20:47

Mijają lata a nikt nie odważył się zlikwidować tego koszmaru pod ratuszem . Rozumiem, prezydent - nie kaliszanin- nie czuje się gospodarzem miasta i mu to nie przeszkadza , a naczelnik wydziału inwestycji tradycyjnie nieudolny nic nie zrobi , bo na nic nie ma pomysłu . Czy nie czas w najbliższych wyborach rzetelnie rozliczyć z wszystkich ( nie tylko tego ) zaniedbań to towarzystwo . Jeśli się mylę wyprostujcie mnie, może przesadzam, ale jeśli nie , wrzućmy tu więcej uwag a następnie podeślijmy do naszych gazet .

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 6 mar 2009, o 21:29

no wlasnie do czego on sluzy?? ja pamietam jak Augusto bilo rekord ginessa no i z tego katafalku rozdawali lody :P tez sie tam pchalem ale nie z pucharkiem tylko z pudelkiem po maragarynie bo ile moglem zjesc bedac dzieciakiem. Nie pamietam w korym roku bito ten rekord

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 mar 2009, o 21:37

Może zawsze urzędujący prezydent który by nie wygrał, to myśli sobie że postawia mu tu pomnik , ale to ich nie doczekanie :wink: :wink:
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 mar 2009, o 22:11

To cos jest fantastyczne.Kiedy nas już nie będzie to nadal bedzie stało.Ów Coś zapewne stanie się symbolem Kalisza, tak jak piramidy w Gizie, Statua Wolności w Nowym Jorku.Dajmy jej szanse, wystarczy kilka set lat.
A seria, jestem gotów nawet jutro wziąc młotek i na własną rękę rozwalić te G....O na Głównym Rynku.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 mar 2009, o 23:17

Katafalk — podwyższenie, na którym stawia się trumnę podczas uroczystości związanych z pogrzebem. Konstrukcja katafalku jest prosta, pomalowana na czarno lub obita kirem. Dekoracje stawiane przy nim noszą nazwę castrum doloris.

Moim zdaniem to prezio powinien pomyśleć nad swoją przyszłością bo jak nie to jego kariera może właśnie spocząć na owym katafalku.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 6 mar 2009, o 23:45

nadawałoby się do skate-parku...bo chyba do takich celów jest głównie używany
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
galetos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:20
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: galetos » 27 sie 2009, o 19:02

Śmieszne są te Wasze niektóre wypowiedzi, warto sobie je poczytać i się pośmiać. No cóż, nie wiem co komu w ogóle przeszkadza ten Katafalk zacznijmy od tego- czy ktoś się o niego potknął czy co? Nadaje się do jeżdżenia wyczynowego rowerem (chociaż nie mnie) służy nieraz jako podium na różne okolicznościowe miejskie imprezy, chociaż tych jest w Kaliszu baaaardzo mało i gdyby było może ich wiecęj to i może ludzie by zmienili zdanie na jego temat. Super się na nim siedzi, chociaż rzadko tam bywam . ;) A sam pomysł, żeby zlikwidować go dla samego zlikwidowania, po to aby go tam po prostu nie było- zapewne jak się go rozwali to nic tam więcej ciekawego nie powstanie- nie jest zachwycającym. Skoro ktoś go tam postawił to zapewne znał przeznaczenie tego obiektu, był postawiony po coś. Pytanie powinno brzmieć- "jak dobrze wykorzystać Katafalk żeby mieszkańcy Kalisza byli z niego zadowoleni?".. bo ja tego nie wiem ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 sie 2009, o 21:08

A nie przyszło Ci do głowy, że to monstrum psuje ład i harmonię architektoniczną tego miejsca. Miejsca wcześniej uznanego za zabytek, czyli bezprawnie wzniesiony za komuny.
Ja już niczemu się nie dziwię, bo to tylko w Kaliszu chce się zbudować plac zabaw dla dzieci na ... cmentarzu ,,pomorowym'', bo to tylko w Kaliszu katolicki ksiądz niszczy miejsce pochówku powstańca styczniowego ( z roku 1863), wcześniej nawołując o obronę życia poczętego. Pytam zatem - co, jakie wartości u nas zasługuje na szacunek???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 sie 2009, o 21:52

Galetos.Takich bzdur dawno nie czytałem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
galetos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:20
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: galetos » 27 sie 2009, o 22:03

No to już najmniej mnie obchodzi w jakim czasie on był postawiony, dla mnie mógłby być nawet postawiony p.n.e. Czas tu nie ma znaczenia tylko jego obecne i przyszłe przeznaczenie. Jeśli ludzie go uznawają za coś co im wcale nie przeszkadza to i z czasem pewnie też się stanie zabytkiem bo się każdy do niego przyzwyczai i wtedy nie będzie można nic z nim zrobić. Fakt koszmarem bym go nie nazwał, bo mi on wcale nie przeszkadza, ale jeśli ktoś ma naprawdę dobry pomysł na zagospodarowanie tego terenu to niech go poda, rozpatrzymy sprawę. Bo jeśli ma być tylko usunięty, dlatego żeby tam było pusto- to nie widzę najmniejszego sensu. I tak tam jest dosyć pusto. Dla mnie nie ma on żadnych wartości ani też nie jestem do niego emocjonalnie przywiązany :) heh :)

[ Dodano: Czw, 27.08.2009, 22:14 ]
Mowa o schodach pod ratuszem, żeby znowu nie było :) ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 sie 2009, o 22:30

Może dyr.Marek Kornacki przyjął by go do Kozłówki ? Mógłby słuzyć jako ,,podstawka'' dla leninka z poroninka :), tego samego co go obecny poseł Niesiłowski swojego czasu wysadzał , a potem ,,odsiadywał''.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 sie 2009, o 23:18

galetos podejrzewam że trafiłeś tutaj poprzez calisia.pl czytając artykuł o naszej petycji ;) jesteś zaciętym zwolennikiem tej kupy betonu i tyle.

A wg mnie miejskie imprezy nie powinny odbywać się na tym katafalku tylko na placu koło Tęczy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
galetos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2009, o 16:20
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: galetos » 27 sie 2009, o 23:36

hehehe :);) nie, nie przez Calisie.pl ,ale z chęcią sprawdzę co w niej jest takiego napisane. Po prostu wyrażam swoje zdanie i tyle- a raczej dopowiadam je do istniejącego wątku. Koło Tęczy? No brzmi calkiem ciekawie tylko tam też nie ma na to za bardzo miejsca.. całkiem ciekawie byłoby zagospodarować teren między ratuszem a kościołem parafii p.w. św. Stanisława (Franciszkanów), ale może nie na imprezy tylko na coś bardziej tętniącego życiem, jakiś mały targ, ale do jakiś specyficznych rzeczy może obrazów, pamiątek z Kaliszem itp. pozdrawiam wszystkich- póki co nie śledzę już Waszych wypowiedzi..

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2009, o 23:59

galetos pisze: póki co nie śledzę już Waszych wypowiedzi..
No i dobrze.Pa pa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 sie 2009, o 08:38

galetos pisze:hehehe :);) Koło Tęczy? No brzmi calkiem ciekawie tylko tam też nie ma na to za bardzo miejsca..
miejsca jeszcze nie ma ale łatwo je można zrobić. Poczytaj wątek o galerii Tęcza to dowiesz się co i jak.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 sie 2009, o 13:04

Pamiętajmy , że to ... NOWY RYNEK! Nie pozwalajmy przeinaczać tego co kaliskie. Bo to niektórzy usiłują nam na siłę wprowadzać, a to ,,Wenecję Północy, a to Kaliską linię M. , jakieś ,,pole marsowe'' pod obozem w Szczypiornie czy plac koło ratusza. Andruty napewno są kaliskie, ale kremówek papieskich już tak nie wolno nam nazwać :) !

A co do placu pomiędzy OO.Franciszkanami i ul.św.Stanisława, to jeszcze oficjalnej takiej nazwy jak ,,plac św.Stanisława'' prześwietna Rada Miejska nie raczyła jeszcze uchwalicć Pewnie musimy zebrać odpowiednią ilość podpisów i wręczyć wraz z petycją ? Najpierw nazwę placu nadać, a potem miejsce uświetnić. A może warto powrócić do pomnika św,Stanisława, który można znależć na www.starykalisz.pl. - takie fotki z lotu ptaka z 1939 roku ? A potem to można tam ulokować jakieś galerie( także pod gołym niebem) , antykwariaty czy cykliczne giełdy staroci (podobne do tych MOK-owskich z lat 80-tych).

[ Dodano: Pią, 28.08.2009, 15:05 ]
Lecz Ratusz już wyznaczył nienazwanemu placykowi nazwę nową i nowe zadania :

05 wrzesnia 2009 r.
Godz. 13.00 – pokaz sprzętu militarnego i piknik wojskowy na placu św. Stanisława
żródło : http://www.calisia.pl/articles/5036-70- ... uchu-wojny

:):)
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 wrz 2009, o 10:08

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 wrz 2009, o 11:07

Pojawi się i ... zniknie :(, a betonka zostanie!
Czy z drugiej strony pojawią sie odbicia Lecha? Bo z tej ratuszowj strony, to jakby się odbijała ta nowa unijna flaga z Dziedzictwem Kulturowym, którą podziwialiśmy na ostatnim sympozjum PTH O/Kalisz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2009, o 20:23

W kategorii Knoty Budowlane zwycięzyło co????
Postument pod ratuszem....

Namber Łan
15 pażdziernika, 2009 - 18:59 — [email protected]

"Ratuszowy podest" zwany też pieszczotliwie "katafalkiem" jest największym knotem budowlanym w Kaliszu - tak osądzili kaliszanie, którzy wzięli udział w sondzie na stronie internetowej klubu radnych PiS.

Na drugim miejscu znalazł się niedokończony obiekt naprzeciwko dawnego biurowca Runotexu. Dawna siedziba Polskiego Związku Motorowego (obecnie jedynie ruiny) na rogu ul. Łódzkiej i Warszawskiej to kolejny obiekt, który zdaniem internautów szpeci Kalisz. Tym gorzej, że obiekt ten znajduje się na uczęszczanych trasach wylotowych do Warszawy i Łodzi. Pozostałości po koszarach Godebskiego oraz blaszak po dawnym Bursztynie przy Al. Wojska Polskiego to pozostałe dwa obiekty, które w obecnym kształcie blasku miastu także nie przynoszą.

[email protected]

P.S.

Podest musiał wygrać bo jest sam w sobie rodzajem podium na którym niejako sam zasiada. Latka lecą, władze się zmieniają, a on dumnie trwa, straszy a teraz nawet wygrywa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 7 lis 2009, o 07:38

założyłem ten wątek jakiś czas temu, widać, że dla mieszkańców jest to palący problem, niestety nie dla prezydenta, czyby moje myśli były prorocze, jest to katafalk prezydentury Pęcherza ? Oby :)

ODPOWIEDZ