Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 4 paź 2010, o 23:31

Na dodatek to pewnie sami frustraci i emeryci, którym nic nie odpowiada, ciągle wszystko żle, takich można spotkać na portalach typu Calisia.pl, lub ecentrum.pl ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 paź 2010, o 15:37

ochotnik pisze:Na dodatek to pewnie sami frustraci i emeryci, którym nic nie odpowiada, ciągle wszystko żle, takich można spotkać na portalach typu Calisia.pl, lub ecentrum.pl ;)
Tacy to powinni na wieś iść a nie w mieście sobie życie trują 8)
g13k

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 5 paź 2010, o 19:40

Kolejna pseudo inwestycja. Kaliski synonim wielkomiejskosci galeria handlowa, market i bank.
ochotnik pisze:Na dodatek to pewnie sami frustraci i emeryci, którym nic nie odpowiada, ciągle wszystko żle, takich można spotkać na portalach typu Calisia.pl, lub ecentrum.pl ;)
A najwiecej na inwestycje.kalisz.pl

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 paź 2010, o 21:57

sector-ostrow pisze:Nie nie, to nie tak. Teren, który kupił pan Mazek w Ostrowie (powojskowy), to dość duży obszar. Budynki pokoszarowe, które podlegają konserwatorowi zabytków już są przebudowywane na bloki mieszkalne i takie właśnie były zamierzenia Mazka.
Ok , nieznajomość Ostrowa szkodzi , w pierwszej chwili myślałem że zmienił w ogóle plany ;-)
K-man pisze:Ciekawe ile w tym proteście miesza Społem ;)
Czy Społem wcześniej nie zgłaszało też samodzielnie uwag do planu ?
Zresztą teraz to są marne protesty , ja pamiętam protesty przeciwko Hitowi - wtedy się działo : jakieś plakaty na mieście i demonstracja :lol:
jp pisze: Wolę żeby galeria powstała między Młynarską, serbinowską i al.WP, niż gdzieś na obrzeżach miasta. Ważne jest tylko żeby nie spaskudzić sporego terenu w geograficznym środku miasta.
Wpływ Ambera/Calisi na centrum miasta będzie taki sam jak galerii podmiejskiej , tzn. żaden.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 5 paź 2010, o 22:13

milo pisze: Wpływ Ambera/Calisi na centrum miasta będzie taki sam jak galerii podmiejskiej , tzn. żaden.
Mylisz się, gdyby teoretycznie powstały w ciągu 3 lat wszystkie planowane w mieście obiekty , nastąpi handlowa degradacja centrum na osi most kamienny - Jantar. Z takimi problemami borykają się już większe miasta. Przykładem Wrocław; w którym już nawet rada miejska dostrzegła problem z pustoszeniem ulicy Świdnickiej.
Na marginesie taki proces w Kaliszu byłby zbawienny, padły by koszmarne sklepy, w następstwie spadną czynsze i pojawi się szansa by weszły w to miejsce knajpki i ożywią centrum.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 5 paź 2010, o 22:44

LOOK pisze:
milo pisze: Wpływ Ambera/Calisi na centrum miasta będzie taki sam jak galerii podmiejskiej , tzn. żaden.
Mylisz się, gdyby teoretycznie powstały w ciągu 3 lat wszystkie planowane w mieście obiekty , nastąpi handlowa degradacja centrum na osi most kamienny - Jantar. Z takimi problemami borykają się już większe miasta. Przykładem Wrocław; w którym już nawet rada miejska dostrzegła problem z pustoszeniem ulicy Świdnickiej.
Na marginesie taki proces w Kaliszu byłby zbawienny, padły by koszmarne sklepy, w następstwie spadną czynsze i pojawi się szansa by weszły w to miejsce knajpki i ożywią centrum.
Mieszkam we Wrocławiu z przerwami od 10 lat, nie zauważyłem, żeby na Świdnickiej było coraz mnie ludzi. Mam wrażenie, że jest coraz więcej. Ludzie tam chodzą do knajp, nie na zakupy. Błędna teza.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 5 paź 2010, o 22:52

faust pisze:
Mieszkam we Wrocławiu z przerwami od 10 lat, nie zauważyłem, żeby na Świdnickiej było coraz mnie ludzi. Mam wrażenie, że jest coraz więcej. Ludzie tam chodzą do knajp, nie na zakupy. Błędna teza.
Poczytaj w takim razie to co wklejam w linku, skoro sam nie dotrzegasz
http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,uli ... -3421.html

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 paź 2010, o 22:53

LOOK - mój post był hm...prowokacyjny :-)
LOOK pisze:
Mylisz się, gdyby teoretycznie powstały w ciągu 3 lat wszystkie planowane w mieście obiekty , nastąpi handlowa degradacja centrum na osi most kamienny - Jantar. .
Najchętniej odpowiedziałbym na to w poetyce WW lub ...bloga obs...Kalisz , postaram się jednakże miarkować...

W centrum Kalisza zakupy robią już tylko ostatni desperaci.
Pisze to z doświadczenia nie tylko swojego ale i swoich znajomych , którzy na pytanie - gdzie robią zakupy , odpowiadają : Łódż , Poznan , Wroclaw , ci bardziej patriotyczni ;-) : Konin lub Ostrów ; i oczywiście net.
Znajome z Poznania i Warszawy , które odwiedziły nasze wspaniałe miasto stwierdziły , że sklepy w centrum zatrzymały się na poziomie lat 90-tych ; też myślały że gdzieś na obrzeżach jest jakieś CH...

Kalisz jest w ogóle ciekawym przykładem miasta , w którym degradacja handlu w centrum nastąpiła bez udziału peryferyjnych centrów handlowych.
LOOK pisze: Na marginesie taki proces w Kaliszu byłby zbawienny, padły by koszmarne sklepy, w następstwie spadną czynsze i pojawi się szansa by weszły w to miejsce knajpki i ożywią centrum.
Dlatego napisałem , ze wpływ Amber/Calisi itp. na centrum będzie żaden - większej degrengolady niż już jest tam nie będzie. Ba , być może stanie się tak jak napisałeś na co i ja mam nadzieję.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 5 paź 2010, o 23:03

Z tego artykułu można wyczytać tylko tyle, że przy Świdnickiej nie ma ciekawych miejsc, a to prawda, a nie że nie ma tam ludzi. Ludzi jest dużo, z roku na rok coraz więcej. Latem o północy w tym rejonie miasta trudno przejść chwilami.

Powiązałeś to z ewentualnym pustoszeniem centrum Kalisza, co oznacza, że w centrum może nie być ludzi (bo wszyscy będą w Galeriach)a nie, że będą, a nie skorzystają z oferty lokali, które się tam znajdują, dlatego centrum powinno nastawiać się na usługi, a nie handel.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 5 paź 2010, o 23:16

No też właśnie nie ma co stwierdzać że ulica pustoszeje tylko dlatego że złe centra handlowe porywają ludzi.
We Wrocławiu jest niejedno miejsce gdzie pomimo ze otoczone obskurnymi kamienicami jest fajna klimatyczna knajpka która jest zawsze pełna ludzi a gdzie indziej na przysłowiowym zadupiu mała księgarenka która nie narzeka na brak klienteli
Łatwo zrzucić wszystko na np. centrum handlowe a trudniej na to że jakiś fragment miasta jest poprostu mniej atrakcyjny.
Nasze centrum, pod wzgledem handlowym woła o pomstę do nieba. Sam po dłuższej przerwie, wskoczyłem do centrum w poszukiwaniu prezentu dla znajomej i...dawno się tak nie irytowałem...wszędzie resztki towarów w rzekomym oczekiwaniu na nowe kolekcje a Panie za ladą tak zniechęcone do czegokolwiek że miałem wrażenie że im przeszkadzam
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 6 paź 2010, o 00:22

Polecam: http://www.gazetawroclawska.pl/opinie/8 ... material_1

Fragmenty o centrach handlowych są - jak mniemam - pokłosiem badań nad percepcją centrum Wrocławia (w których Dominikańska goniła po piętach, a może nawet wyprzedziła pod względem liczby wskazań - już nie pamiętam - sam Rynek).

Liczba ludzików na Świdnickiej też jest średnim wyznacznikiem, jeśli dla większości z nich punkt wejścia i wyjścia znajduje się poza tą ulicą. Pod względem urbanistycznym również nie ma cudów: ściek komunikacyjny aż do Opery, a póżniej to nieszczęsne przejście podziemne.

Kolejną kwestią jest poruszony w tekście kryzys przestrzeni publicznej: jeśli badania percepcyjne wykazują, że Wrocław bez Rynku nie istnieje, bo reszta okolicznego obszaru jest obskurna i nieatrakcyjna, a szereg knajp na tymże obszarze będzie w sposób nieformalny nabierał elitarnego charakteru, to wtedy kryzys tradycyjnie rozumianego centrum również niestety zaistnieje.

I rzecz ostatnia: przestrzeń w centrum to przestrzeń gry, w której coś może zyskać a coś innego stracić. Bogata oferta centrum handlowego zawsze będzie wysysać chociaż część handlu/usług z przestrzeni publicznej, choćby w tym sensie, że x, y czy z otworzy sklep/jedzonko w mallu, a nie poza nim. To zawsze punkt mniej dla tych, którzy marzą o rewitalizacji/zmianie charakteru jakiegoś fragmentu miasta. Inna sprawa, że pewne sieci najbardziej gustują właśnie w galeriach i miasta wielkości Kalisza mogą sobie wiekami czekać na sklepy z ich szyldem bez odpowiednio przygotowanej powierzchni handlowej.

Istotą centrum jest heterogeniczność. Jeśli ulokujemy tam tylko jeden rodzaj działalności (tj. handel, usługi, browary - cokolwiek), to zawsze będziemy się drapali po głowie skąd ten zjazd po równi pochyłej.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 6 paź 2010, o 08:23

A dlaczego się tak dzieje? Już kiedyś pisałem, że należy zacząć od rewaloryzacji centrum miasta, żeby podnieść rangę tego miejsca. Wtedy nie musimy się martwić że po 18 zamiera życie w tym miejscu. Niestety, wszystko jest na etapie nic nie dających konkursów czy wizualizacji.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 6 paź 2010, o 08:32

andre pisze:A dlaczego się tak dzieje? Już kiedyś pisałem, że należy zacząć od rewaloryzacji centrum miasta, żeby podnieść rangę tego miejsca. Wtedy nie musimy się martwić że po 18 zamiera życie w tym miejscu. Niestety, wszystko jest na etapie nic nie dających konkursów czy wizualizacji.
Ale po co robić coś, co jest oczywiste. Lepiej budować aquapark za kredyty.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lis 2010, o 16:32

Dziś na rogu Wojska Polskiego i Serbinowskiej montowano plansze informacyjne z wizualizacją galerii handlowej oraz ogłoszeniem o wynajmie powierzchni handlowej i kontaktami mailowo-telefonicznymi do inwestora ( Antan ).
Ciekawe czy to tylko element reklamowo-pijarowski czy też zapadły już jakieś konkretne decyzje inwestycyjne.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 15 lis 2010, o 16:48

Będzie śmiesznie jak nagle w Kaliszu pojawią się 3 galerie. Swoją drogą ciekawe jak długo wytrzymają one swoją konkurencję.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 lis 2010, o 16:57

Wizualizacje, które tam sie pojawiają już znamy, czy może jednak jest to coś nowego?

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 15 lis 2010, o 16:58

Wytrzymają, będą ze sobą dość mocno konkurować, będą dość często zmieniać się najemcy, ale będą sobie nawzajem napędzać sobie ruch, jak w przypadku Plazy i Pestki w Poznaniu, które się uzupełniają.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 lis 2010, o 17:11

Panowie, to nie nasz problem, czy sobie poradzą. Bedą musieli mieć ciekawych najemców, wtedy wszystkie 3 dadzą radę.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 lis 2010, o 17:25

będą budować
Andrzej

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 15 lis 2010, o 17:36

K-man pisze:Panowie, to nie nasz problem, czy sobie poradzą. Bedą musieli mieć ciekawych najemców, wtedy wszystkie 3 dadzą radę.
Właśnie, zastanawiam się, jak oni chcą "wyżyć"... Wiele sklepów jest już w Galerii Kalisz, następne szykują się w Tęczy. W planach jest jeszcze Amber i Calisia. A Kalisz nie jest takim wielkim miastem, żeby były po 4 te same sklepy. Wiadomo, jest ich tyle, że można by zapełnić każdy lokal innym. Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że nie wszyscy będą chcieli wchodzić na nasz rynek. I po prostu obawiam się, żeby galeria nie okazała się jakąś kalpą pod względem sklepów. Ale jestem za budową... Już lepsza jakaś architektura zamiast pustego placu...
Pożyjemy - zobaczymy.

ODPOWIEDZ