Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 lut 2008, o 02:07

Plac przy ul. Młynarskiej przestanie odstraszać


Jest szansa na to, że sławny, niezagospodarowany od wielu lat teren znajdujący się na styku ulic Młynarskiej i Serbinowskiej zmieni niedługo swoje oblicze.

Zgłoszono dwa wnioski, w których inwestorzy proponowali odpowiednie zagospodarowanie tego dość dużego placu. Niemiecki inwestor chciał utworzyć na tym terenie supermarket Plus, z kolei kaliski przedsiębiorca, Tadeusz Mazek planowałby raczej budowę centrum handlowo – rekreacyjnego.

Radni Miasta na Komisji Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Mienia Miasta wybrali propozycję kaliszanina. Wzięli pod uwagę m.in. założenia dotyczące wspomnianego terenu ustalone wiele lat temu. Zagospodarowany teren ma przede wszystkim ładnie się prezentować. Kolejny supermarket nie byłby tu najlepszym rozwiązaniem.

Decyzja zostanie przedstawiona Radzie Miasta do akceptacji, a ta z kolei podejmie odpowiednie uchwały.

Być może już niedługo plac przy ul. Młynarskiej i Serbinowskiej przestanie odstraszać, stanie się atrakcyjnym miejscem i zacznie spełniać jakieś funkcje użytkowe.


zródlo portal calisia

Kolejne centrum handlowe w planch i tylko w planch bo juz jest kilka centrow handlowych w planch i do tej pory jest cisza i nic nie buduja :roll:
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 lut 2008, o 21:37

Hmm ciekawe.Jeszcze kilkanaście miesiecy temu ta sama Rada twierdziła że na tym terenie nie powstanie napewno centrum handlowe.kolejny supermarket niezbyt mile widziany za to centrum handlowe owszem.A czymże jedno rózni sie od drugiego ?W 90% przypadków w centrach mieszcza sie super czy hipermarkety.

Zapewne przedsiębiorczy kaliszanin niedługo sprzeda dzialkę robiac kolejny świetny interes 8)

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 lut 2008, o 19:38

Dzisiaj koło 12 jadąc Sarbinowską zauważyłem że na terenie stoi spychacz którym przeważnie wyrównuje się ziemie (takie jak koło GK2 na początku). Pomyślałem że może w końcu ruszają z budową jakiegoś obiektu. Jednak wieczorem gdy tamtędy wracałem już tej maszyny nie widziałem. Sam nie wiem czy może się coś tam zaczyna dziać czy to tylko jakieś drobne prace ziemne.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 lut 2008, o 22:17

Prawdopodobnie tzn.na 95% inwestorem będzie nasz ulubieniec pan Mazek :evil:

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 2 cze 2008, o 22:56

te drobne prace ziemne juz dawno byly robione

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 cze 2008, o 13:36

Aktualizacja na dole postu:)

[ Dodano: Czw, 26.06.2008, 13:00 ]
Nie wiem czy zauważyliście ale na terenie niedoszłego basenu pojawiła się ekipa robotników. Co prawda chwilowo wycinają oni tylko zarośla dookoła budynku oraz wywożą jakiś drobny gruz ciężarówką, ale może to początek jakiejś kolejnej inwestycji pana Mazka.

Czy ktoś coś słyszał jakieś nowe plotki?? Czy to tylko takie prace porządkowe.

[ Dodano: Pią, 27.06.2008, 14:32 ]
Dzisiaj na tym terenie porusza się już koparka może w końcu coś się tam zaczęło dziać.

[ Dodano: Pon, 30.06.2008, 13:35 ]
Uważam że najwyższy czas przenieść tą inwestycję do realizowanych. Co prawda nie wiem co do końca powstanie na tym terenie ale trwają już prace rozbiórkowe wszystkich sklepików które stały na tym terenie.

Kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 30 cze 2008, o 14:02

Faktycznie, coś zaczęli tam porządkować, nawet słynny bar "chujnia" będzie musiał się przenieść ;) Ciekaw jestem co planują zrobić dalej z tym terenem!

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 30 cze 2008, o 14:07

Coś mi się zdaje, że to tylko niewielkie porządki. Taka mała kosmetyka terenu. Mam nadzieje, że się mylę!

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 30 cze 2008, o 15:10

Gdyby były to tylko porządki, to myślę że zostałyby te budy w których były sklepy itp. A tu widać że z nimi też robią porządki, więc coś tam niebawem powstanie ;)

moniś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, o 23:26

Nieprzeczytany post autor: moniś » 30 cze 2008, o 23:32

Z tego co ja wiem to ta inwestycja musi jeszcze poczekac,podobno najpierw muszi zostac zakonczona inwestycja w bylym kalpo i na ul.Pulaskiego

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 1 lip 2008, o 14:32

Faktycznie teren ładnie opustoszał :)

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 lip 2008, o 12:23

moniś pisze:Z tego co ja wiem to ta inwestycja musi jeszcze poczekac,podobno najpierw muszi zostac zakonczona inwestycja w bylym kalpo i na ul.Pulaskiego
Na szczęście się myliłaś. Dzisiaj teren jest otoczony taśmami zabezpieczającymi. Powieszono tabliczki Uwaga Roboty Budowlane. Mocno postępuje rozbiórka sklepików (dzisiaj wyleciała stamtąd piwiarnia). Na placu pojawił się dżwig a robotnicy zdejmują dwuteowniki z konstrukcji basenu.

Szkoda że nie ma tam jeszcze żadnej tablicy informacyjnej.

Kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

moniś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, o 23:26

Nieprzeczytany post autor: moniś » 2 lip 2008, o 13:11

Wiem ze trwaja prace,mieszkam obok tego placu,mam nadzieje ze sie pomylilam,ale ta informacje mam od sasiada ,ktory rozmawial z tymi robotnikami.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lip 2008, o 13:17

Może pan Mazek nic tam nie bedzie budowal,a odsprzeda teren,tak samo jak pod Galerie.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 lip 2008, o 13:20

Albo sprzedaje złom żeby mieć kasę na pozostałe budowle :)

Poza tym czy ktoś jest na 100% pewny że teren należy do Mazka. Z tego co pamiętam do przetargu startował Plus i Mazek może pan M. odsprzedał im teren robiąc na tym większą kasę.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2008, o 13:31 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 2 lip 2008, o 13:30

Coś mi się zdaje, że na Młynarskiej pojawi sie nowy dyskont. Jeśli budowali by tam większy obiekt to ktoś coś by wiedział.

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 2 lip 2008, o 13:31

Patrzcie, ile czasu musiało minąć, aż basen zniknie z powierzchni ziemi :D
Pieknie, pieknie :)
*All Rights Reserved*

moniś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, o 23:26

Nieprzeczytany post autor: moniś » 2 lip 2008, o 13:37

Najprawdopodobniej teren nalezy do Mazka,z moich informacji wynika ze bedzie to jakis obiekt/obiekty? handlowo-rekreacyjne.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 2 lip 2008, o 15:05

Według moich niesprawdzonych informacji budynek ma mieć kształt podkowy.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 2 lip 2008, o 15:17

Ja żałuje jedynie, że ten teren nie jest w posiadaniu np. inwestora który buduje Focus Parki i tego typu inwestycje. Wtedy z pewnością pojawiłoby się coś konkretnego, a tak jeśli ten teren ma Mazek, to zaczynam drżeć.

ODPOWIEDZ