Przebudowa ulicy Częstochowskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 7 paź 2013, o 16:33

K-man pisze:Wydaję mi się jednak, że te wcześniejsze były grubsze. Bardziej okrągłe, a te są bardziej podłużne. Nie mówię, że są brzydkie, ale jednak inne. Opóźnieniami chyba miało być ;)
jak kto patrzy ;]
jak szybko pisze to czasem takie byki powstają, dzięki za troskę :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 7 paź 2013, o 23:50

Jechalem dzisiaj ta ulica. Wyglada bardzo ladnie i jest teraz tak inaczej czysciej :) nadal sie zastanawiam dlaczego krawezniki wystaja jak sie parkuje a powinny byc rowne z asfaltem ale chyba ktos zle wyliczyl. Miasto ladnieje nie powiem ale robi sie zasciankowy bardziej niz wczesniej

prometeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011, o 08:09
Lokalizacja: Korczak

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: prometeusz » 8 paź 2013, o 10:25

Ciekawy jestem czy 2 duże dostawcze autka przejadą po tym mości obok siebie ?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 paź 2013, o 11:03

Mam dziwne wrażenie, że tam będą miały problem dwa osobowe samochody żeby się wyminąć :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 paź 2013, o 11:35

Ledwo zakończono długo wyczekiwany remont na ulicy Częstochowskiej, a już trzeba poprawiać błędy realizatora. Kilka dni temu robotnicy wrócili do prac, by wyregulować trefne studzienki kanalizacyjne

Robotnicy wrócili do pracy, by poprawić widoczne niedociągnięcia. Wykonawca realizujący prace nie wyregulował odpowiednio wysokości studzienek, co w efekcie dało kilka zagłębień, które istotnie wpływają na jakość jazdy drogą. – Ponieważ oficjalnie jeszcze nie odebraliśmy jezdni, realizator jest zmuszony na swój koszt naprawić zaistniały błąd – informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu Krzysztof Gałka.
– Brakuje jeszcze pełnego oznakowania poziomego i dojścia do teatru, ale to są już prace kosmetyczne – dodaje dyrektor. Prace mają zostać zrealizowane do końca października, odbiór jezdni nastąpi więc najprawdopodobniej na początku listopada, co oznacza jednak, że do tego czasu kierowcy przejeżdżający tym odcinkiem ulicy Częstochowskiej będą musieli dostosować się do miejscowych przewężeń i ograniczeń w ruchu drogowym.
No proszę, za chwilę się okaże, że tematu wcale nie trzeba przenosić do zrealizowanych. W końcu ta budowa leciała w tak szaleńczym tempie, że przecież mogły zdarzyć się pewne niedociągnięcia. :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 paź 2013, o 12:41

Miałem o tym napisać. Wczoraj jak jechałem to widziałem jak te orły grzebały przy studzience. Wcześniej oczywiście tnąc nowo położony asfalt.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 paź 2013, o 10:35

studzienki by mogli przesunac do prawej lub lewej strony a droga asfaltowa powinna byc bez studzienek. i co mnie irytuje to to ze wyspeki na przystanek autobusowy lub parking znow maja odstajace krawezniki, zamiast rowne z ulica wtedy to ulatwia inwalida badz tez rowerzysta wjazd na chodnik

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 lis 2013, o 21:10

Można do zrealizowanych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 gru 2013, o 18:44

Już ulica pozbawiona jednej latarni...

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 29 gru 2013, o 19:57

Kto stawia latarnię na środku przejścia dla pieszych...
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 gru 2013, o 20:21

rym-ek pisze:Kto stawia latarnię na środku przejścia dla pieszych...
Pytanie chyba powinno brzmieć kto ucina latarnię do połowy? :D Oczywiście mam nadzieję, że taki kikut tam się nie ostanie. Ale rzeczywiście, miejsce niezbyt fortunne. Nie wspominając już o tym, że kolor tych latarni jest trochę śmieszny.:) Można by postarać się usystematyzować w ogóle w Kaliszu właściwości lamp drogowych, bo co rusz są inne. Na samych Plantach z dwóch stron są dwa różne rodzaje - po stronie ulicy Parczewskiego w większości są ładne, odrestaurowane stare latarnie, ale już po drugiej strony stare beznadziejne peerelowskie lampy. Innych przykładów oczywiście jest pełno. Ale to taki mały OT z mojej strony, za który przepraszam. :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 31 gru 2013, o 10:10

nie jestem aż tak mocno w temacie jednak jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzenie tej latarni lub najechanie przez pojazd i oby wisząca latarnia lub złamana nie stanowiła niebezpieczeństwa strażacy mogą ją obciąć a może się mylę i ją przestawiają lecz to wydaje się śmieszne aby ją obcinać, pozdrawiam
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 gru 2013, o 11:47

Latarnia mogła być w jakiś sposób uszkodzona. Ucięta została w ten sposób prawdopodobnie aby nie kombinować z przyłączem elektrycznym. Nie trzeba było rozłączać sieci aby pozostałe lampy świeciły a rura jest dobrym izolatorem. Sporo w miecie jest wystających rur w miejscu uszkodzonych i demontowanych latarni. Zabezpieczane są w ten sposób kable przyłączające. Wymiana latarni ciągnie się bardzo długo. Spółka odpowiedzialna za oświetlenie miasta kiepsko działa i nie ma komu z tym zrobić porządku.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 28 kwie 2014, o 11:22

odezwaly sie glosy ze miasto nie zadbalo o rowerzystow na ulicy czestochowskiej od ul teatralnej do trasy bursztynowej. wydaje mi sie ze nie jest nic straconego bo mozna namalowac na czerwono sluzy rowerowe do teatru i bedzie dobrze. Duzym plusem jest polaczenie trasy bursztynowej z trasa wzdloz prosny. Dosc duzo osob z niego kozysta podczas dni wolnych.

Athaya
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 15 kwie 2009, o 10:13
Lokalizacja: Piwonice

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Athaya » 29 kwie 2014, o 14:55

Trasy dla rowerzystów są potrzebne w całym mieście. Niestety 90% ulic naszego miasta jes przystosowana wyłącznie dla samochodów. Codziennie jeżdżę Częstochowską do pracy i fakt po ulicy na tym odcinku jedzie się wygodnie jak po stole. Natomiast drogowcy nie uwzględnili, że rowerzyści korzystają także z chodników (nie oszukujmy się że z godzinach szczytu tylko doświadczony rowerzysta jeździ ulicą) Brak zerowych tudzież obniżonych krawężników. Dla mniej sprawnego roweru to katastrofa. No ale cóż Kalisz to wciąż miasto dla samochodów :roll:

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 29 kwie 2014, o 17:05

Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 maja 2014, o 19:41

Gumiś pisze:Już ulica pozbawiona jednej latarni...

Obrazek

Obrazek


Już prawie pół roku straszy kikut latarni i to nie jedyny przypadek w mieście. Już najwyższy czas rozliczać spółkę oświetlenie uliczne.

Obrazek

Jestem ciekaw za co dostali wyróżnienia.
Spółka „Oświetlenie Uliczne i Drogowe” sp. z o.o. w 2010 roku po raz ósmy
znalazła się w prestiżowym gronie „Gazel Biznesu” tj. firm, które osiągają bardzo dobre
wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi.
„Puls Biznesu” sporządził ranking najbardziej dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw.
Jest to jedyny ranking, który uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności firmy,
ale bada jej dynamikę, oraz premiuje szybki rozwój i stabilną sytuację w ciągu ostatnich lat.
Firmy posiadające status Gazeli Biznesu to przede wszystkim godni zaufania partnerzy
w interesach, którzy potrafią być innowacyjni.
http://www.oswietlenie.kalisz.pl/?stron ... yroznienia" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 maja 2014, o 19:45

Cristof pisze: Jestem ciekaw za co dostali wyróżnienia.
Kasę biorą, a jej nie wydają na naprawę latarni, więc osiągają dobre wyniki finansowe ;)
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 maja 2014, o 22:10

Taki z nich gazel, że szok. :) Chopaki są zajęte bo OŚ obsługuje pół Wielkopolski więc co się dziwić, wyrozumiałości Panowie. :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5006
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa ulicy Częstochowskiej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 8 wrz 2014, o 16:35

A to nie do zrealizowanych?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ