Budowa nowego kościoła na Dobrzecu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 2 wrz 2009, o 15:45

Już wiadomo jak będzie ta świątynia wyglądała?

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 2 wrz 2009, o 15:53

foty by copernicus
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 2 wrz 2009, o 16:11

No tak, bo mało jest kościołów w Kaliszu. Ale to na szczęście nie za pieniądze miasta powstanie ten kościółek, szkoda tylko, że za pieniądze jego mieszkańców.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 wrz 2009, o 16:51

no to copernicus zatrudniamy cię do robienia fotorelacji z góry bo masz ładny widok z okna ;)

inwestycja idzie do realizowanych
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

kujawskim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 19:57
Lokalizacja: Asnyka

nowy kościół

Nieprzeczytany post autor: kujawskim » 2 wrz 2009, o 17:10

orientujesz się po której stronie będzie kościół czy bliżej gimnazjum czy tam gdzie stoi samochód na zdjęciu?

[ Dodano: Sro, 02.09.2009, 17:10 ]
Mario

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: nowy kościół

Nieprzeczytany post autor: tomash » 2 wrz 2009, o 17:49

[quote="kujawskim"]orientujesz się po której stronie będzie kościół czy bliżej gimnazjum czy tam gdzie stoi samochód na zdjęciu?

copernicus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:09
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: copernicus » 2 wrz 2009, o 18:50

Adi, niestety bede w Kaliszu tylko do soboty, a pozniej pojawie sie w grudniu, wiec nie bede mogl sledzic tej malej inwestycji. Znalazlem troche informacji o tej nowej parafii miedzy innymi ulice, ktore wejda w sklad kosciolka.

http://www.opiekun.kalisz.pl/293/Nowa%20parafia.htm

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Budowa nowego kościoła

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 2 wrz 2009, o 19:26

To będzie moja nowa parafia.Ale interes kiepściutki dotychczasowy proboszcz uskarżał się ,że w tej części osiedla z hojnością słabiutko ( chyba ,że to celowy zabieg).
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 wrz 2009, o 19:26

Byłem zobaczyłem. Postawiono podest pod ołtarz na najbliższe święcenie terenu oraz wmurowano "uchwyt" do krzyża. Plac budowy będzie przecięty ścieżką wydeptaną przez ludzi wracających z zakupów z Tesco ciekawe gdzie powstanie nowa :D Ciekawi mnie czy wyrównany teren to całkowity obszar tej parafii czy tylko kawałek terenu dla kaplicy i jakiegoś parkingu.

Kościół raczej po 2 stronie niż samochód. Wydaje mi się że tam gdzie będzie krzyż chwilowo stać będzie kaplica.

copernicus no to czekamy na zdjęcia w grudniu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 wrz 2009, o 22:01

Gęste te osiedle.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 wrz 2009, o 12:47

Adi pisze:Byłem zobaczyłem. Postawiono podest pod ołtarz na najbliższe święcenie terenu oraz wmurowano "uchwyt" do krzyża.
A o szczegółach można się dowiedzieć dzisiaj :
Nowa świątynia w Kaliszu
6 września, 2009 - 11:14 — [email protected]

Jolanta Delura, Radio CentrumPonad 9-metrowy krzyż stanął na terenie sąsiadującym z kaliskim Gimnazjum nr 9. To działka, którą Miasto podarowało Kościołowi na budowę nowej świątyni. Kaliski Dobrzec rozrasta się w szybkim tempie i lada moment jedna parafia w tym miejscu nie wystarczy. Latem bieżącego roku rozpoczęto więc organizację kolejnej. Na jej pasterza został powołany ks. Alfred Berlak. Dziś zaprasza wszystkich na uroczyste poświęcenie placu, na którym w przyszłości stanie kolejna kaliska świątynia.

"Ważny moment, myślę że dla całego Kalisza. Historyczny moment dla całego Kalisza. Poświęcenie krzyża i placu jest to oddanie tego placu (placu, który ma zaledwie pół hektara) na chwałę Panu Bogu a ku pożytkowi każdego człowieka. Serdecznie zapraszam na to poświęcenie wszystkich drogich parafian, a także zapraszam wszystkich kaliszan; wszystkich, którzy chcą dzielić z nami tę radość."

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18:00. Poświęcenia krzyża i placu dokona sam ordynariusz kaliski, ks. bp Stanisław Napierała.

[email protected]
żródło: http://www.rc.fm/kulturalne/nowa-swiaty ... liszu.html
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 7 wrz 2009, o 19:51

Moi mili,
W związku z rozpoczętą dyskusją na tym forum, w imieniu ks. proboszcza Alfreda (jestem jednym z jego "prawych rąk") postaram udzielić kilku informacji na temat nowej parafii.

Mianowicie wczoraj (6.09.2009) ks. bp Stanisław Napierała podczas uroczystej Mszy Św. (na postumencie) poświęcił cały plac budowy. Już dzisiaj (7.09) rozpoczęło się ogradzanie terenu budowy, by za kilka dni rozpocząć wylewanie fundamentów pod tymczasową kaplicę, salę konferencyjną oraz mieszkanie dla proboszcza. Kościół natomiast powstanie za kilka lat. Urząd Miasta Kalisza wydał zgodę na rozpoczęcie budowy.
Tymczasowa kaplica zostanie wybudowana do końca tego roku.
Poniżej zamieszczam zdjęcie użytkownika tomasha na którym umieściłem informację o planach budowy.

Obrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 7 wrz 2009, o 20:55

Kaplica będzie drewniana czy murowana ?Co z drogą dojazdową ?

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 wrz 2009, o 21:21

Szymon_92 jak będziesz miał wgląd do projektu, to proszę wklej na forum.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 wrz 2009, o 14:36

Obrazek

Dzisiaj stawiają ogrodzenie
Andrzej

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3649
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 wrz 2009, o 18:49

Pod jakim wezwaniem będzie ten kościół?

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 8 wrz 2009, o 19:47

Kaplica będzie jak najbardziej murowana. Dojazd będzie od strony wjazdu do Gimnazjum.

Tak, wczoraj firma zaczęła wbijać drewniane paliki pod ogrodzenie. Dzisiaj kończyli wbijanie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem- już jutro zacznie się stawianie ogrodzenia.

Jeżeli znajdę chwilę to zeskanuje projekt kaplicy i wkleję.

Kościół będzie pod wezwaniem Jana Pawła II, jeżeli Papież zostanie wyniesiony na ołtarze. W tej chwili jest to Parafia Rzymskokatolicka na osiedlu Dobrzec.

Tak na marginesie to niestety, ale:
Adi pisze:Plac budowy będzie przecięty ścieżką wydeptaną przez ludzi wracających z zakupów z Tesco ciekawe gdzie powstanie nowa :D
Według mnie, ludzie będą obchodzić ogrodzenie i w ten sposób wytyczą sobie nowe dojście (a właściwie przejście)
Adi pisze: Ciekawi mnie czy wyrównany teren to całkowity obszar tej parafii czy tylko kawałek terenu dla kaplicy i jakiegoś parkingu.
Tak, to całkowity teren Parafii (na zdjęciu powyżej- od Krzyża po prawo, do drzew po lewo).

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 8 wrz 2009, o 20:42

Nie wiem jak waszym, ale moim zdanie miasto nie powinno dawac Kościołowi [że wspólnocie] terenów na kościół

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 8 wrz 2009, o 20:51

szymkalisz pisze:Nie wiem jak waszym, ale moim zdanie miasto nie powinno dawac Kościołowi [że wspólnocie] terenów na kościół
Miasto nie daje "Kościołowi terenów na kościół". To Kuria diecezjalna z ks. biskupem na czele wykupiła teren na budowę świątyni.
Przecież pogłoski o budowie Kościoła chodziły od lat, więc od dobrych kilku lat po wielu rozmowach kurii udało się "Zdobyć" ten teren w 'atrakcyjnej' cenie.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 8 wrz 2009, o 20:53

Szymon_92 pisze:
szymkalisz pisze:Nie wiem jak waszym, ale moim zdanie miasto nie powinno dawac Kościołowi [że wspólnocie] terenów na kościół
Miasto nie daje "Kościołowi terenów na kościół". To Kuria diecezjalna z ks. biskupem na czele wykupiła teren na budowę świątyni.
Przecież pogłoski o budowie Kościoła chodziły od lat, więc od dobrych kilku lat po wielu rozmowach kurii udało się "Zdobyć" ten teren w 'atrakcyjnej' cenie.
Jeżeli wykupili od miasta (prywaciarza) - zwracam honor.

ODPOWIEDZ