Skatepark Kalisz

To co już wybudowano.
Fouler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2009, o 21:11
Lokalizacja: Polska

Skatepark Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Fouler » 26 paź 2009, o 21:46

SKATEPARK Kaliski? Po 3 latach można stiwerdzić, że raczej osoby jeżdzące na nim nie są zabardzo zadowolone.
1.Dzielnica jest na prawde ciężka, sam tam jezdzce i sie boje tam chodzić, tam jest strasznie. Skatepark nie służy do grania w w piłke na jego terenie, lub rzucania jabłkami w jezdzace osoby.
2.Przeszkody są zniszczone przez meneli, dresów. Dziwie się że nie ma tu częstych patroli straży miejskiej.
3.Skatepark w mega oddalonej cywilizacji, niektórzy nawet nie wiedzą że istnieje takie coś jak skatepark w Kaliszu.
4.Gdzie tu jezdzic? pod marketami? tam też nie można. Wandale zniszczą nam samochody tymi deskami.
5.Fajnie by było gdyby to do Kalisza drugiego największego miasta w wielkopolsce przybywali ludzie na jakieś zawody... bądż po prostu odwiedzić ten super skatepark w Kaliszu. Jednak nas nikt nie chce odwiedzić, bo aż strach.
6. W Pleszewie miasto ostatnio organizowało zawody: sponsorzy, ludzie z różnych stron Polski przyjechali na nie, może dlatego że tam coś się dzieje? Nietylko piłka nożna się rozwija ale także innie "sporty", miasto to toleruje. W Kaliszu tylko słychać jak to szkoły ścigają się która to ma lepsze boisko do nogi z sztuczną murawą WOW.
7.Jak tu dzieci mają się bawić i rozwijać, chyba lepiej by było gdyby uprawiali jakieś sporty, pasje? A nie siedzieć w klatce jarać faje i pić wóde bo ostatnio jest to modne.
8.Budujemy murek na skateparku, wszyscy zadowoleni nareszcie coś nowego, musieliśmy sami go budować ,jakoś to zorganizować. Na drugi dzień mur z betonu cały zniszczony. DZIĘKUJEMY!
9.W Polsce deskorolka i inne tego typu sporty nie są popularne, więc są raczej odkładane na bok. Ale myśle: nam też coś się należy.
11. Miałem wielu kolegów ktorzy jezdzili na desce, znudziło im się to bo w Kaliszu nie ma gdzie tego sportu uprawiać. Oni teraz przeżucili się na inne interesujące zabawy typu pale papierosy jestem nie letni.
12. Współczuje osobą które jezdzą dużej niż ja w Kaliszu.
13.DZIĘKUJE.

Sajtus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2009, o 13:27
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Sajtus » 11 lis 2009, o 13:45

Zgadzam sie z tym w stu procentach ;) Dzielnica jest strasznie nie ciekawa... ale i tak najgorszym problemem są nie dostateczne warunki na rozwijanie swoich umiejętności. Miejsca jest bardzo mało za to ludzi jeżdżących dużo, wszyscy na siebie wpadają i robi się zamieszanie. Tak być nie powinno, każdy chce jeżdzić ze spokojem nie przejmując się tym ze na kogoś wpadnie, jednak na kaliskim skate parku trzeba mieć oczy do o koła głowy… Wiele razy pisaliśmy petycje do Pana Prezydenta jednak na nic się nie zdały nasze działania, może teraz będzie inaczej ;) Bądżmy Dobrej Myśli ;)

Powstało nawet kilka projektów... :D

Oto pierszy:

Obrazek

Oto drugi:
Obrazek

KLZcrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2009, o 08:55
Lokalizacja: rypinek

Nieprzeczytany post autor: KLZcrew » 13 lis 2009, o 09:08

co do dzielnicy to nie mamy zastrzezen. ale jesli chodzi o skatepark to pomysl nie wypalil z nim poniewaz mial byc duzo wiekszy i niestety teraz widac jaki jest naprawde nie dosc ze betonowe rampy na ktorych jest strasznie slizgo gdzie za ta sama cene mozna by bylo zrobic TECHRAMPSA ze sklejki 4 razy wiekszy skatepark gdyby mial byc kolejny albo rozbudowany skatepark to polecal bym drewniany bo to zawsze tansza inwestycja i bardziej bespieszna. elementy ktore znajduja sie na skateparku sa juz wyjezdzone i nie slizgaja sie a np. te tempe elementy potrafia tak sciac ze kontuzje sie leczy bardzo dlugo. jesli o nowy skatepark to juz niechce tam amatorskiego malego skate parku z malymi podjazdami tylko juz chcemy w pelni profesjonalny nie tylko dla deskorolkowcow tylko tez dla ROLKARZY! i BMX! skatepark pod bmx i rolki powinien miec bardziej strome i wyzsze podjady i murki. zgadzajac sie z przedmowca zawody sa orgaizowane w malych miastach takie jak pleszew czy krotoszyn gdzie zjezdza sie "pol polski" dlatego ze w takich malych miasteczkach, wsiach sa wieksze i lepsze skateparki niz w takim duzym miescie az wstyd!!

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 13 lis 2009, o 23:23

Może warto pomysleć, by przy nowym parku wodnym wybudować skate park? Dwie atrakcje w jednym miejscu.

KLZcrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2009, o 08:55
Lokalizacja: rypinek

Nieprzeczytany post autor: KLZcrew » 15 lis 2009, o 08:17

popieram odpowiedz LUK bardzo dorby pomysl z tym skataparkiem kolo tych nowych basenow co powstana poniewaz zawsze po zawodach czy nawed po zwyklej jezdzie bedzie mozna isc sie ogarnac na basen :D:D

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lis 2009, o 13:18

Albo przy hali i lodowisku , basen tez tam jest...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Radlsi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2009, o 22:28
Lokalizacja: dod

Nieprzeczytany post autor: Radlsi » 15 lis 2009, o 14:37

Właśnie koło hali,delfina i lodiwska mogłoby powstać! Dużo miejsca

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 15 lis 2009, o 14:40

Radlsi pisze:Właśnie koło hali,delfina i lodiwska mogłoby powstać! Dużo miejsca
najlepiej wszystko wybudujmy przy H. Sawickiej

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 15 lis 2009, o 14:45

A ja mam wrażenie, że wszystkim się najlepiej jeżdzi na parkingu Biedronki (dawnego Plusa) przy Podmiejskiej... ;)
Pożyjemy - zobaczymy.

Sajtus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2009, o 13:27
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Sajtus » 15 lis 2009, o 20:41

Nie wazne gdzie , wazne by chociaz cos bylo , mozna rozbudowac ten stary skate park ;) bo narazie robimy "przeszkody" na wlasna reke i nie zawsze sa to wytrzymale konstrukcjie ;) a jak wiadomo przy skakaniu na rowerze o wypadek nie trudno...

KLZcrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2009, o 08:55
Lokalizacja: rypinek

Nieprzeczytany post autor: KLZcrew » 16 lis 2009, o 09:12

no wlasnie niech rozbuduja skatepark bo po co na Hanki tam wszystko powstaje a wiekszosc riderow mieszka daleko od hanki na Parkowej ciagle ktos przyjezdzal i zawsze bylo ok nikt nie nazekal ze daleko niech w kaliszu nie robia wszystiego gdzies na koncach miasta tylko niech robia cos w srodmiesciu ja jestem za rozbudowaniem albo zbodowaniem kolo nowego basenu ktory powstanie :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 lis 2009, o 10:29

Wszedzie tylko nie na terenach zalewowych Prosny.Takich bezpiecznych terenów w Kaliszu jest sporo.A wy chcecie się budować na terenach zagrożonych powodzią.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

KLZcrew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2009, o 08:55
Lokalizacja: rypinek

Nieprzeczytany post autor: KLZcrew » 18 lis 2009, o 07:14

powiem wam tak i mysle ze mnie poprzecie. Najlepiej by bylo jak by rozbudowali skatepark niech bedzie jeden tak wielki niz 2 male i oddalone od siebie niewiem ile a tak to jeden wielki by byl na ktorym bedzie mozna organizowac zawody wreszcie nie bedzie sprzeczek pomiedzy mtb a deskarzami bo kazdy by mial swoje miejsce i kazdy by sobie pojezdzil gdzie by chial i kiedy bedzie chcial bo nie bedzie takiego tloku ja wzrosuje sie na projektach od Sajtka wiec jak by taki byl to byl by jeden mega wielki park i w tedy bylo by bardzo fajnie :) trzeba isc ekipa do ratusza i gadac,prosic ale to bedzie trzeba isc naprawde duzo ekipa

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 lis 2009, o 15:13

Ten skatepark jest ładny tylko na takim wirtualnym rysunku - jak powyżej. W rzeczywistości jak wszystkie inne miejsca młodzieżowej rozrywki jest zasyfiały, zasmarkany przez spreyarzy i kolesiów nie przyzwyczajonych do sprzątania po sobie plastików po napojach - vide Park im.Paderewskiego, kiedyś zwane Łęgiem Rypinkowskim. Taki syf w mieście jest niepożadany ! A co powiecie o urządzeniach dla chcących pograć w ,,minigolfa'' czy boule zwane także petenką ? Każdy by chciał mieć coś dla siebie, a to wszystko może być ,,pod jednym niebem'' tylko w odpowiednio zaprojektowanym krajobrazie. I nie bądżmy tacy samolubni :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 lis 2009, o 19:09

sobieray-3 pisze:Ten skatepark jest ładny tylko na takim wirtualnym rysunku - jak powyżej. W rzeczywistości jak wszystkie inne miejsca młodzieżowej rozrywki jest zasyfiały, zasmarkany
Zgadzam się Sobierayem,mam kilku znajomych którzy mieszkają bezpośrednio przy tym cudzie czyli na Parkowej,i możecie Mi wierzyć lub nie wiosną,latem i wczesną jesienią nie można wysiedzieć we własnym ogrodzie z powodu hałasu i przekleństw jakie tam padają.Także takie miejsca powinny być zlokalizowane w pewnej odległości od miejsc zamieszkania.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Sajtus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2009, o 13:27
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Sajtus » 21 lis 2009, o 13:17

No pewno ;) wybudujmy pole do minigolfa i bule i jeszcze jedno lodowisko ;] napewno to sprawi ze cala kaliska mlodziez zacznie grac w golfa i bedzie super bombastycznie ;) to nie ameryka... Tak zgadzam sie , leca czasem niecezuralne slowa i klotnie , no ale nie oszukujmy sie 50 osob na tak malej powierzchni gdzie kazdy chce jezdzic w spokoju , jest niemozliwoscia by na kogos nie nakrzyczec. Widze ze ludzie nie sa tolerancyjni i nie rozumieja slowa "sztuka". Kiedys Da Vinci malowal obrazy i to bylo odzwierciedleniem jego duszy i pomyslow , a teraz ludzie robia dziela sztuki na scianach. Czy to takie trudne do zrozumienia? Moja Pani od plastyki mowi ze jest jak najbardziej za tego rodzaju sztuka ;) wiec o czym my tu rozmawiamy Panowie i Panie. Poprostu w kaliszu mlodziez nic nie znaczy , jest zla i nie warto jej w niczym pomagac i nic dla niej robic. Tyle.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 21 lis 2009, o 17:23

Sajtus pisze:(...) Kiedys Da Vinci malowal obrazy i to bylo odzwierciedleniem jego duszy i pomyslow , a teraz ludzie robia dziela sztuki na scianach. Czy to takie trudne do zrozumienia? (...)
Nietrudne, ale proszę dawać upust natchnieniu na SWOICH ścianach, a na cudzych tylko na zamówienie, tak jak Da Vinci.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2009, o 14:31

^ popieram w pełni. Nie można wandalizmu nazywać sztuką.
Rozumiem, że gdybym ja pomalował powiedzmy ratusz np. w pentagramy (do których mi daleko) to by było wyrażenie mojej myśli artystycznej i mojej duszy - nie karalne. To po prostu sztuka.

Czy tak mam to rozumieć?

[ Dodano: Nie, 22.11.2009, 14:33 ]
Czy pobazgrane na przystankach i płotach w Opatówku RTS Łódż to sztuka?
Czy "szprejowanie" (słowo pani przewodnik, PTTK Puławy) tych niezrozumiałych napisów na ekranach dżwiękoszczelnych na TB to sztuka?

[ Dodano: Nie, 22.11.2009, 14:34 ]
Czy powiedzmy jeżdżenie rowerem po Głównym Rynku i skakaniu po ścianach ratusza, kamienic itd. to nic nikomu nie szkodzące wyrażenie swojej duszy?

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 22 lis 2009, o 18:37

Czy powiedzmy jeżdżenie rowerem po Głównym Rynku i skakaniu po ścianach ratusza, kamienic itd. to nic nikomu nie szkodzące wyrażenie swojej duszy?


Rozbawiła mnie ta część twojego posta, szczególnie to skakanie po ścianach :lol:.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2009, o 19:18

Nie wiedziałem jak ująć Caja, pisałem w silnej emocji i rozdrażnieniu.

ODPOWIEDZ