Przebudowa drogi Kalisz - Brzeziny (Traktu Wieluńskiego)

To co już wybudowano.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 cze 2010, o 16:17

Czy musicie się o takie bzdety kłócić? Osobiście nie wyobrażam sobie jakiegoś ogromnego ruchu ciężarówek do Brzezin. Przecież tam nawet do Wielunia nie ma połączenia! Z resztą tranzyt Wieluń-Kalisz idzie przez Sieradz, a tak w ogóle to TIRy na tory. Apeluję więc o koniec bzdurnej dyskusji!

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 21 cze 2010, o 18:05

szymkalisz pisze:a tak w ogóle to TIRy na tory.
dla gospodarki chyba nie był by to najlepszy pomysł. :wink: taki off topic;p

adziu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2010, o 18:29
Lokalizacja: okolica kalisza

Nieprzeczytany post autor: adziu » 22 cze 2010, o 12:27

alez my sie nie kłocimy , tylko sie nie zrozumielismy z kolega :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 cze 2010, o 11:56

Droga Kalisz-Brzeziny gotowa za dwa miesiące

Z końcem wakacji zakończy się przebudowa drogi powiatowej Kalisz- Brzeziny. W tej chwili na kilku odcinkach wprowadzony jest tam ruch wahadłowy. Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, aby na przełomie sierpnia i września mogli jeżdzić po odnowionej trasie. Inwestycja kosztuje ponad 4 mln złotych.

Przebudowę realizuje Przedsiębiorstwo Ulic i Mostów z Kalisza, które wygrało przetarg na budowę drogi powiatowej Kalisz- Brzeziny. Prace rozpoczęły się wiosną. Przebudowywany jest odcinek od Kalisza do Godziesz Wielkich. Natomiast trasa Godziesze Wielkie –Brzeziny zostanie powierzchniowo utrwalona. Powstaną lewoskręty i kilkanaście zatoczek autobusowych oraz chodniki. Wszystko po to, by poprawić stan bezpieczeństwa na modernizowanej drodze. Do poprawy tego stanu z pewnością przyczyni się również obniżenie wzniesienia w Bałdoniu.

-Z tej inwestycji szczególnie powinni być zadowoleni mieszkańcy, wjeżdżający na główną drogę na skrzyżowaniu w Bałdoniu. W tej chwili ,można powiedzieć, że wyjazd na drogę to swoista loteria, ponieważ kierowcy nie wiedzą, czy za górką nadjeżdża jakiś samochód, bo widoczność jest znacznie ograniczona. Wielokrotnie prosili, żeby zlikwidować to niebezpieczeństwo. Będzie można to zrealizować podczas przebudowy tej drogi- wyjaśnia Mieczysław Łuczak, członek Zarządu Powiatu Kaliskiego

Podczas inwestycji skorygowane zostaną dwa łuki na trasie w miejscowości Borek, tam powstaną bariery stalowe. Również dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe 7 przejść dla pieszych. Nowa i równa nawierzchnia bez kolein i wybojów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego szczególnie podczas złych warunków atmosferycznych i na to szczególnie czekają mieszkańcy.

-Inwestycję realizujemy we współpracy z gminami. Wcześniej, podczas budowy projektu, współpracowaliśmy również z policją, która wyznaczyła nam wszystkie niebezpieczne punkty. Są one na bieżąco zlikwidowane podczas modernizacji. Co ważne inwestycja jest dofinansowana przez gminy-partnerów i Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Szczególne podziękowania należą się wójtom gminy Godziesze Wielkie i Brzeziny za zrozumienie potrzeb powiatu - mówi starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Wniosek Powiatu Kaliskiego pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 6232P w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów - Etap I" zgłoszony do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 został najwyżej oceniony przez Komisję Wojewódzką spośród 59 wniosków. Źródło: S.P. w Kaliszu
Andrzej

kuba2901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 20:37
Lokalizacja: Borek city

Nieprzeczytany post autor: kuba2901 » 13 lip 2010, o 21:13

Dopiero co skończyli układanie płyt na skarpie w miejscowości borek a tu przyszedł pierwszy większy deszcz i sporo płyt razem z poboczem obsunelo się :/ kurcze nie wiem jak oni to wszystko robią że to tydzień po zrobieniu i już się rozsypuje??

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 13 lip 2010, o 21:16

No... beton, żeby porządnie scala się dopiero po jakimś czasie. Może tę samą zasadę przyjęli drogowcy: teraz się rozpadnie, ale za kilka miesięcy będzie OK, tylko troszkę deszcz pokrzyżował im plany.

kuba2901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 20:37
Lokalizacja: Borek city

Nieprzeczytany post autor: kuba2901 » 13 lip 2010, o 22:02

Tak tylko zanim to im się porządnie scali to te płyty się wszystkie obsuna:/ A wystraczy że przyjdzie jeszcze jedną taka ulewa i zacznie wymywać ziemię spod asfaltu :/

steraf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2008, o 14:42
Lokalizacja: abc

Nieprzeczytany post autor: steraf » 17 sie 2010, o 15:17

Dziś od strony Kalisza na nowy asfalt został wysypany jakiś drobny kamień, nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, nie znam się. Nie miałem okazji jechać, relacja mojej mamy "ograniczenie do 30km/h, kamienie walą o karoserie, śmierdzi asfalt". Po co to jest? Może mi to ktoś wytłumaczyć? Przecież droga była niemal że idealna, można było jechać 90km/h cisza i gładkość, kamyszek pogorszy komfort jazdy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 sie 2010, o 15:21

Władzom chodzi o ograniczenie prędkości, do predkości furmanki :wink:. W zamian nie zainstalują fotoradarów.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 sie 2010, o 16:46

Z tego co ja wiem to inwestycja na ten rok jest zakończona. Ulice i Mosty dopiero w przyszłym roku mają położyć ostatnią ścieralną warstwę asfaltu. Teraz pewnie posypano grysikiem żeby tymczasowo wyrównać ubytki w przedostatniej warstwie.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 19 sie 2010, o 09:55

Myślę że na etapie obwieszczenia można to podpiąć pod ten temat.

Obrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 sie 2010, o 17:35

Rondo na tym skrzyżowaniu nie jest niezbędne.Ruch tam jest średni a widoczność w miarę dobra.Niepotrzebne wywalanie pieniędzy.
pilniejsze inwestycje to ronda na Podmiejskiej i Złotej z Piłsudskiego.

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 19 sie 2010, o 21:10

Pawel pisze:Rondo na tym skrzyżowaniu nie jest niezbędne.Ruch tam jest średni a widoczność w miarę dobra.Niepotrzebne wywalanie pieniędzy.
pilniejsze inwestycje to ronda na Podmiejskiej i Złotej z Piłsudskiego.
Zgadzam się całkowicie.

Poniżej odnośnik do projektu tego ronda. Wydaje mi się że te czerwone kółka na środku ronda to "fantazyjne" jak na warunki kaliskie ozdobne oświetlenie wysepki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 sie 2010, o 18:19

euty pisze:Myślę że na etapie obwieszczenia można to podpiąć pod ten temat.
A nie lepiej pod ten :?: :?: :?:

viewtopic.php?t=1394
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 20 sie 2010, o 19:13

Gumiś pisze:
euty pisze:Myślę że na etapie obwieszczenia można to podpiąć pod ten temat.
A nie lepiej pod ten :?: :?: :?:

viewtopic.php?t=1394
Jasne że lepiej, nie zauważyłem tego tematu :oops: Nie mogę skasować postów, przenoszę zatem we właściwy temat. Dzięki!

steraf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2008, o 14:42
Lokalizacja: abc

Nieprzeczytany post autor: steraf » 22 sie 2010, o 12:54

Super ten grysik, w aucie głośno jak cholera, przy okazji przednia szyba do wymiany bo ktoś z przeciwka za szybko jechał. Na drodze widać ślady hamowania a raczej zdarty grysik, to jak dziury dosłownie :|

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Nieprzeczytany post autor: fernir » 22 sie 2010, o 16:49

:steraf, taka jest technologia...Położona mieszanka to zapewnie SMA. Grysem zamyka się pory w nawierzchni:)

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 24 sie 2010, o 12:53

fernir pisze::steraf, taka jest technologia...Położona mieszanka to zapewnie SMA. Grysem zamyka się pory w nawierzchni:)
Grys ma tylko uszorstnić nawierzchnię, a nie całkowicie ją zakryć. Sypie się go w niewielkich ilościach, podczas układania nawierzchni z SMA, a nie miesiąc póżniej.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 sie 2010, o 21:03

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 13:17
Lokalizacja: okolice

Nieprzeczytany post autor: wujek » 9 wrz 2010, o 10:48

Oznakowanie poziome z Kalisza do Godziesz już gotowe, całkiem dobrze się teraz jeżdzi. Wprowadzili więcej odcinków z podwójną ciągłą ale jeszcze nikt tego nie przestrzega.

ODPOWIEDZ