Lodowisko w Kaliszu

To co już wybudowano.
Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 28 gru 2013, o 23:08

Witam

Chcialbym poruszyc temat ktory bardzo mnie frustruje a mianowicie, regulamin Lodowiska Kaliskiego gdzie pracownicy powinni go przestrzegac a jednak tego nie robia w stosunku do klientow jak mialo to miejsce dzisiaj na lodowisku gdzie chcialem kupic 2 bilety studenckie i okazalo sie ze studentom znizka nie obowiazuje mimo ze mam 24 lata i ze ten zapis wszedl dopiero w tym roku a jak sie okazuje w zeszlym roku w tym samym czasie bylem i tez musialem zaplacic normalnie za bilet a regulamin jaki jest tak wisi do tej pory na stronach internetowych Lodowiska czy spolki AquaPark kalisz do ktorej kaliskie lodowisko nalezy. Na nic tlumaczenia ze wszystkim uczniom i studentom do ukonczenia 26 roku zycia nalezy sie ulga i jest to zapis prawny Wogole Czy miasto moze oszukiwac studentow nie traktujac ich ulgowo mimo ze regulacje w prawie na to pozwalaja ?

Regulamin spolki Aqua Park Kalisz do ktorej nalezy kaliskie lodowisko

W okresie prowadzenia zajęć Wychowania Fizycznego Szkół Podstawowych od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 obowiązuje BILET DOPOŁUDNIOWY. Opłata za przedłużenie czasu pobytu, zgodna z cennikiem.
Objaśnienia:
1) BILET PORANNY – funkcjonuje w systemie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 8:00 oraz w soboty, niedziele i święta od godziny 6:30 do godziny 8:00. Upoważnia do pływania w basenie pływackim hali basenowej Kaliskiego Parku Wodnego przez jedną godzinę zegarową. Bilet sprzedawany jest najpóźniej do godziny 7:00.
2) BILET DOPOŁUDNIOWY – funkcjonuje w systemie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do godziny 14:00 w okresie prowadzenia zajęć Wychowania Fizycznego Szkół Podstawowych (KALENDARZ DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH - KLIKNIJ). Upoważnia do skorzystania z atrakcji w udostępnionej części basenu rekreacyjnego, z basenu solankowego zewnętrznego, ze zjeżdżalni i basenów hamownych zgodnie z zapisami regulaminu Kaliskiego Parku Wodnego. Bilet sprzedawany jest najpóźniej do godziny 13:00.
3) BILET ULGOWY – Przysługuje:
a) dzieciom i młodzieży szkolnej, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej,
b) studentom do ukończenia 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej,
c) emerytom za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki,
d) rencistom od 50 roku życia, za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki,
e) osobom niepełnosprawnym ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Opiekun towarzyszący osobie niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, ma prawo do darmowego wejścia,
f) krwiodawcom za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżki. Z dokumentu musi wynikać, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy była oddawana krew,
4) PRZEMIESZCZANIE MIĘDZY STREFAMI BASENÓW WEWNĘTRZNYCH I ZEWNĘTRZNYCH: Każdy bilet wykupiony na baseny wewnętrzne, upoważnia do korzystania z basenów i terenów zewnętrznych. Przemieszczanie się pomiędzy strefami jest możliwe tylko i wyłącznie przez przeznaczone do tego bramki, po uregulowaniu w kasie opłaty za dokonaną konsumpcję. Przy przemieszczaniu się między strefami, cały czas naliczany jest czas biletu do strefy wewnętrznej. Przemieszczanie możliwe jest w okresie w którym baseny zewnętrzne są czynne.
5) W okresie od 1 października do 30 kwietnia każdego roku, do każdego biletu w ramach “Promocji Zimowej” doliczane jest dodatkowe 20 minut z przeznaczeniem na przebranie oraz obsługę kasową.

http://www.park-wodny.kalisz.pl/cennik" onclick="window.open(this.href);return false;

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 29 gru 2013, o 10:13

do Kudłaty
Przejrzałem stronę internetową spółki. W zakładce regulaminy jest tylko jeden regulamin, dotyczący Parku Wodnego, nie ma regulaminu dotyczącego lodowiska. Nie wiem, czy na terenie obiektu jest wywieszony regulamin i jeśli tak, to czy on wspomina o zasadach ulg. Jeśli nie, powinieneś zrobić raban, a uwierz, że będzie duży.
Jeśli zachowałeś bilet, lub masz świadka, opisz wszystko i wyślij skargę do prezydenta, jako organu założycielskiego spółki, a kopię skieruj do prasy z prośbą, by to wyjaśniła. Jednocześnie zawiadom inspekcję pracy, obiekt nie wyposażony w regulamin powinien być natychmiast zamknięty, to uchybienie formalne.
Uważam, że w swoim piśmie powinieneś zażądać zadośćuczynienia, gdyż w Twoim przypadku ewidentnie złamano obowiązujące prawo. Uwierz, jak to zrobisz, awantura będzie spora.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 gru 2013, o 13:52

Też uważam, że to jest bez sensu.

Wszędzie są ulgi dla studentów, więc dlaczego tu nie ma?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 gru 2013, o 13:59

ANewDay pisze:Też uważam, że to jest bez sensu.

Wszędzie są ulgi dla studentów, więc dlaczego tu nie ma?
Jak się zabiera za pisanie takiego dokumentu jak regulamin to można zakładać, że robią to ludzie kompetentni... Kurcze, a podobno Kalisz to miasto studenckie, czym chwalą się przecież same władze. :D

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 30 gru 2013, o 16:27

napisalem sluchajcie do gazety a redaktorka apowiedziala mi ze napisze do nich i napisala otrzymalem taki oto wlasnie meil od kogos waznego z Spolki Aquapark Kalisz, i widac totaleni mnie olali. Ja uwazam ze jesli jest spolka jedna ktora ma i basen i lodowisko i ma regulamin jeden na stronie to chyba ten regulamin stostuje sie do wszystkich obiektow nalezacych do tej spolki albo ja jestem jakis nierozumny. Napisalem na forum by byl slad. Dopiero teraz znalazlem jakis link do regulaminu lodowiska, wczesniej go nie widzialem. Regulamin wisi na Lodzie... a oto odpowiedz jaka otrzymalem

Witam

Szanowny Panie

Nawiązując do widomości email otrzymanej z poratlu calisia.pl .

Odnosząc się do argumentów Pana, cyt.: „…a regulamin jaki jest tak wisi do tej pory na stronach internetowych Lodowiska czy spolki AquaPark kalisz do ktorej kaliskie lodowisko nalezy.” Print screen, który do nas dotarł jest zrzutem z podstrony z cennikiem za usługi świadczone przez AQUAPARK KALISZ Sp. z o. o. przy ulicy Sportowej 10 i nie dotyczy zasad sprzedaży biletów na Lodowisku przy ulicy Hanki Sawickiej 22-24. Regulamin dostępny na lodowisku jasno określa kto może skorzystać z biletów ulgowych.



Odnosząc się do poruszonej kwestii o regulacji prawnej, która gwarantuje studentom zniżki. Tak, w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym w Art. 188 można znaleźć zapis: „ 1. Studentowi przysługuje prawo do korzystania z 50% ulgi w opłatach za przejazdy publicznymi środkami komunikacji.” Zatem ustawa gwarantuje wszystkim studentom zniżki na przejazdy publicznymi środkami komunikacji, ale nie wspomina o gwarancji posiadania zniżki studenckiej na ofertę firm świadczących inne usługi. Za każdym razem są to wewnętrznie ustalane przez konkretne podmioty gospodarcze również AQUAPARK KALISZ Sp. z o.o.. Podmioty prawa handlowego indywidualnie ustalają ceny i regulamin, w których zawierają informacje dotyczące formy i sposobu udzielania ulg i zniżek.



Od momentu uruchomienia LODOWISKA w 2009 roku przyjęto jasne zasady udzielania ulg tj. bilet ulgowy na LODOWISKU przysługuje dzieciom i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Niezależnie od powyższych reguł wprowadzane były okresowe promocje, w ramach których również sprzedawano bilety o równowartości biletu ulgowego. Podobnie w tym sezonie w nowym roku wprowadzamy cenową promocję, w poniedziałki, wtorki i środy studenci będą mogli korzystać z tańszych biletów. Serdecznie zapraszamy do udziału w promocji.



Reasumując, pracownik obsługujący Klienta na lodowisku stosował zarówno ceny jak i regulamin obowiązujący w obiekcie lodowiska, nie jak przytacza Pan regulamin basenów.



Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku 2014.

Uwazam ze nie powinno sie pomijac studentow ktorzy jak by nie patrzac zostawiaja w tym miescie duze pieniadze w knajpach czy korzystajac z uslug. Dajmy ulgi wszystkim studentom a czesciej beda chodzic na lodowisko lub kozystac z innych uslug. Studenci na takie okazje czekaja.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 gru 2013, o 17:49

ja dopóki nie poprosili mnie raz o legitymację zawsze jeździłem na ulgowym i nawet o tym cyrku nie wiedziałem, ale od tamtego razu (w zeszłym roku) po prostu nie chodzę :twisted:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 gru 2013, o 17:52

Wydawać by się mogło, że w interesie każdego przedsiębiorstwa jest robienie wszystkiego aby zachęcić jak największą rzeszę klientów, również poprzez odpowiednie zniżki. A jednak w Kaliszu takie myślenie nie przejdzie. No cóż. Z pewnością gdyby było więcej zniżek, było by więcej chętnych. Ale nie każdy jest w stanie opanować podstawy ekonomii. :)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 30 gru 2013, o 20:31

ja nie rozumiem a raczej pojac nie moge takiego myslenia jak osiol. Nie bo Nie. Nie ma znizek a jak sa to nie moge sprzedac a regulamin mowi tak jak powyzej. Nie bo nie nie moge. to prosze zmienic ten regulamin. I ludzie jakos tak ciezko mysla i najgorsze jest to ze nie chca nawet wysluchac drugiej strony i to samo jest z radnymi miasta i innymi moja racja jest mojsza od twojszej. Ludzie sa jacys tacy ograniczeni w tym co robia i kim sa - przepraszam jakas taka frustracja mnie dopadla

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 gru 2013, o 23:04

Kudlaty pisze:(...) moja racja jest mojsza od twojszej(...)
Dzień Świra się przypomina. :) Ale niestety takie życie tu u nas. Mnie też czasem szał bierze, ale doszedłem do wniosku, że lepiej się czasem nie denerwować bo za dużo w życiu takich "kwiatków" i jakby się każdym stresować to bym na zawał przed 30 padł. :D Sprawa dziwna, co najmniej niezrozumiała, ale co tu zrobić, dostałeś mądre wytłumaczenie i koniec kropka, problemu dla nich nie ma... :wink:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 lis 2014, o 16:43

Już czas na zimowe szaleństwo na LODOWISKU!
A wszystko za sprawą lodowiska, które od piątku 21 listopada czeka na wszystkich miłośników białego szaleństwa.
http://www.calisia.pl/articles/juz-czas ... -lodowisku" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 sty 2015, o 13:40

Nie wiem jak jest obecnie, ale u nas także trzeba było oddać dowód w zastaw za łyżwy:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 sty 2015, o 14:34

Do dnia dzisiejszego mozesz ze spokojem wynajac lyzwy ''na dowod''. Niby kartka wisi, ze tylko na szczegolne zyczenie klienta, zawsze jakies zastrzezenie. Ale praktyka jak najbardziej niezgodna z ustawa o ochronie danych osobowych.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 lis 2015, o 19:39

W najbliższą sobotę po raz pierwszy w tym sezonie będzie można skorzystać z kaliskiego lodowiska. Nowością będzie elektroniczny system obsługi klienta, dzięki któremu przy pomocy jednego karnetu będzie można korzystać z kilku usług.

http://www.faktykaliskie.pl/rusza-lodowisko" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 mar 2017, o 18:44

Zamiast rolkowiska - sala zabaw dla dzieci
Na terenie lodowiska przy hali Kalisz Arena ma powstać atrakcyjna sala zabaw dla najmłodszych. Kaliski Aquapark, który zarządza tym obiektem, otrzymał ciekawą propozycję od jednej z firm tworzących tego typu miejsca.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... i,226.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 mar 2017, o 23:45

Cristof pisze:Zamiast rolkowiska - sala zabaw dla dzieci
Na terenie lodowiska przy hali Kalisz Arena ma powstać atrakcyjna sala zabaw dla najmłodszych. Kaliski Aquapark, który zarządza tym obiektem, otrzymał ciekawą propozycję od jednej z firm tworzących tego typu miejsca.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... i,226.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mysle ze to dobry pomysl, na rolkach mozna wszedzie jezdzic

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 31 mar 2017, o 01:06

kaczorkalisz pisze:
Cristof pisze:Zamiast rolkowiska - sala zabaw dla dzieci
Na terenie lodowiska przy hali Kalisz Arena ma powstać atrakcyjna sala zabaw dla najmłodszych. Kaliski Aquapark, który zarządza tym obiektem, otrzymał ciekawą propozycję od jednej z firm tworzących tego typu miejsca.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... i,226.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mysle ze to dobry pomysl, na rolkach mozna wszedzie jezdzic
jak jest pogoda to owszem-można jeździć wszędzie ale jak pogody nie ma a chęci do jazdy są to do tej pory była to jedyna alternatywa,z której korzystaliśmy :roll:

plac zabaw w tym miejscu to imo bardzo kiepski pomysł :evil:

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: tomash » 1 kwie 2017, o 12:14

AniaR pisze:
kaczorkalisz pisze:
Cristof pisze:Zamiast rolkowiska - sala zabaw dla dzieci
Na terenie lodowiska przy hali Kalisz Arena ma powstać atrakcyjna sala zabaw dla najmłodszych. Kaliski Aquapark, który zarządza tym obiektem, otrzymał ciekawą propozycję od jednej z firm tworzących tego typu miejsca.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... i,226.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mysle ze to dobry pomysl, na rolkach mozna wszedzie jezdzic
jak jest pogoda to owszem-można jeździć wszędzie ale jak pogody nie ma a chęci do jazdy są to do tej pory była to jedyna alternatywa,z której korzystaliśmy :roll:

plac zabaw w tym miejscu to imo bardzo kiepski pomysł :evil:
bardzo dobry pomysł! przecież to miejsce ma zarabiać na siebie a rolkowiskiem tego poziomu przychodów nie osiągnie co placem zabaw dla dzieci.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 2 kwie 2017, o 02:30

tomash pisze: bardzo dobry pomysł! przecież to miejsce ma zarabiać na siebie a rolkowiskiem tego poziomu przychodów nie osiągnie co placem zabaw dla dzieci.
no tak...zapomniałam,że wszystko się rozbija o kasę :roll:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sty 2018, o 10:34

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spol ... ,2131.html

Bardzo dobrze że przynajmniej komuś zależy i szuka nowinek technicznych :D
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Lodowisko w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 sty 2018, o 12:44

Ostrow ma lodowisko ale zorganizowane grupy szkolne itp musz przyjezdzac do Kalisza. Powod? Za mala ilosc lyzew w wypozyczalni. Szczegolnie jak przyjezdza duza grupa z podobnych rozmiarach

ODPOWIEDZ