Remont kamienicy - Przechodnia 6

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 wrz 2010, o 00:01

Chłopie ja juz nie wiem jak z toba pisać. Masz poważne problemy z rozumieniem tekstu. Pochwaliłem wygląd kamienicy. Przyczepiłem sie do styropianu bo to obciach wsród architeków. W Polsce popularny bo tani. No, ale koperek ze wszytskiego jest zadowolony. Nawet jak wdepnie w psie gówno, no bo przeciez mogło byc gorzej. Pisałem Ci juz wiele razy, ale żeś tępy to powtórzę. To dla ciebie koperek wersja łopatologiczna, mam nadzieję, że zrozumiesz czytany tekst "Nie podniecam się byle czym".
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 29 wrz 2010, o 09:25

Nie rozumiem, ile trzeba mieć w sobie frustracji , by wyrzucać agresję pod adresem innych użytkowników forum :
K-man pisze:........ Pisałem Ci juz wiele razy, ale żeś tępy to powtórzę. To dla ciebie koperek wersja łopatologiczna ....".
Tak na marginesie, a w zasadzie w istocie tematu :) , dekory stylizujące zewnętrznie kamienice od dawna są robione z lekkich mateiałów, ( gipsu nikt do tego nie używa , bo by spłynął , stosuje się zaprawy cementowe ) . Wiele niemieckich miast z wykorzystaniem takich lekkich detali zachwyca oko oglądających .

W temacie kamienicy, w mojej ocenie, zanosi się na najładniejszą renowację od wielu lat w Kaliszu. Inwestorowi gratuluję konsekwencji, a tym którzy bezzasadnie się czepiają polecam długi jesienny spacer, chłodne powietrze pozwoli odzyskać równowagę zaburzoną widocznie gorącym latem :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 wrz 2010, o 11:27

To nie agresja a stwierzdenia faktu. Jeśli ktoś mam problemy z rozumieniem tekstu. O moją równowagę się nie bój wszystko z nią porządku. Mam prawo do własnego zdania. I mnie się styropian nie podoba. No i gdzie ja pisałem coś o gipsie.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, o 11:28 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 wrz 2010, o 11:27

Osobiście na niemieckich miastach i technikach reliefowych i stiukowych bym się nie wzorował. Jeżeli już to Italia lub orient. Sam jestem ciekaw na ile lat to ,,perskie oko'' jest obliczone ? Twórcy tego ,,ozdobnika'' życzę by to dzieło ptaki obciążyły swoimi odchodami i żeby odpadło jak najszybciewj. Styropian , to nie architektoniczne tworzywo.
O samych reliefach i stiukach warto poczytać, bo to techniki piękne i szlachetne.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 29 wrz 2010, o 19:44

Panie i Panowie, reasumując kamienica wygląda dobrze. Mam nadzieję, że dożyję czasów kiedy w Kaliszu większość domów w centrum będzie odnawiana w tak dokładny sposób. Kto nie widział niech obejrzy "na żywo" efekt prac budowlanców. Zresztą wystarczy porównać dzisiejszy wygląd kamienicy do zdjęć z pierwszej strony tematu.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2010, o 21:32 przez LUK, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 wrz 2010, o 10:18

Przecież pisałem wyrażnie, że kamienica jest ładna. Sadzę, że obecnie to najładniejsza kamienica w Kaliszu. Co nie znaczy, że nie mozna był zrobic ciut lepiej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 14 gru 2010, o 18:13

Wstawiono witryny sklepowe. Są koloru srebrnoszarego, ale to raczej kolor taśmy zabezpieczającej. Niemniej jednak na chwilę obecną wygląda to kiepsko. Stolarka jest chyba zbyt współczesna, prosta w porównaniu do reszty obiektu. Środkowy segment niemalże styka się z płaszczyzną muru, wejście do lokalu umieszczone jest we wnęce. Z ostatecznym werdyktem wstrzymam się jednak do zakończenia prac. Przydałyby się fotki, wtedy można by było podyskutować. Niestety mój aparat odmówił posłuszeństwa. Co najwyżej uraczę jutro forumowiczów jakością komórkową ;)

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 23 gru 2010, o 22:04

Zgroza! Zabytkowe drzwi wejściowe zastąpiono prostymi, przeszklonymi, zrobionymi prawdopodobnie z plastiku. Parter zapowiada się porażką...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 gru 2010, o 14:20

Konserwator zabytków się na to zgodził ?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 24 gru 2010, o 14:41

A co KZ do chalupy nie wpisanej do RZ? Pani Marzena, ktra ją ma w swoim sztanbuchu nie walnie przeciez pieścią w stooł!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

prezesmarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 26 gru 2010, o 22:54
GG: 52131071
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Nieprzeczytany post autor: prezesmarcin » 27 gru 2010, o 16:48

witam forumowiczow.

jestem tu nowy choc przygladam sie forum od dosc dlugiego czasu, kiedys pod tym nickiem bylem aktywny na gazetowym forum.
bedac te pare godzin w swieta w Kaliszu zajrzalem na strrowke ktora z kazda moja wizyta wyglada gorzej.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 gru 2010, o 20:09

z miesiąca na miesiąc wygląda co raz gorzej kaliska starówka
Andrzej

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 17 lut 2011, o 20:32

Tak wygląda teraz parter (oczywiście już bez zabytkowych drzwi) :

Doszły jeszcze jakieś szpetne wywietrzniki na poziomie 1. piętra. Bardzo szkoda kamiennego portalu i drzwi. Teraz to jest tylko jedna z dziesiątek kaliskich witryn.
Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 lut 2011, o 20:39

Bryka wjedzie i ochrona, W sam raz na miarę właściciela. A kto jest tym chłiopkiem?

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 17 lut 2011, o 21:03

... ale spaprali na koniec.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 18 lut 2011, o 00:36

Myślę, że na dotychczasowe efekty nie ma co narzekać, a z ostateczną oceną należy poczekać do zakonczenia prac. Metamorfozę kamienicy najlepiej obrazują zdjęcia @LUKa z poprzedniej strony, które pozwolę sobie "zacytować":
LUK pisze: Obrazek
Obrazek
LUK pisze:Kamienica cukiereczek:) Dokładnie i starannie wykonane detale:
Obrazek
Obrazek

ErEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2011, o 23:12
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: ErEm » 21 lut 2011, o 00:00

Też tak myślę. Jest bardzo ładna i misterna. Więc wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś zrobił taką "perełkę" na górnych kondygnacjach to i na dolnej zrobi coś równie godnego.

Więc nie ma co oceniać przed czasem - bo można strzelić dużą gafę uznając za ... wywietrzniki ... oprawy do iluminacji elewacji. :-)))))
Obrazek
Sorry za słabą jakość zdjęcia,ale miałem akurat przy sobie tylko komórkę.

Niech więc może "eksperci" lepiej jeszcze na chwilę zamilkną i poczekają na ukończenie rewitalizacji. Inaczej mogą zniechęcić takich renowatorów-zapaleńców i będzie w Kaliszu wszytko na gładziutko i płaściutko jak dotychczas.

Może jednak łagodniejszym okiem spojrzeć należy na takie inicjatywy, a nie szukać "dziury w całym". Wiele starych kamienic uznanych za dziedzictwo narodowe - ma detale które są ... nie najwyższych lotów. Nie oznacza to , że nie mają one w całości wartości - a tym bardziej, że detale te powinny poodpadać pod ciężarem ptasich odchodów (jak ktoś to niegrzecznie wcześniej stwierdził).

Liczę , że za 100 lat będzie i ta kamienica w RZ - bez względu na to z czego wykonano detale (czy z gipsu, czy ze styropianu). Takie rewitalizacje mogą być w przyszłości naszym dziedzictwem ... oby takie jak ta - a nie takie jak beznadziejnie wyremontowana połowa kamienic na Śródmiejskiej czy wokół Ratusza.

BTW - Czy będzie rewitalizowany przez miasto skwer za WBK a obok Urzędu Skarbowego. Coś, ktoś wspominał o przywróceniu jakiejś historycznej nazwy tego miejsca?
ErEm

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 lut 2011, o 00:39

ErEm możesz wstawić trochę większe zdjęcie ;)

Format 800x600 byłby idealny ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 21 lut 2011, o 00:43

Przypuszczam, że biały kolor ram w oknach na parterze to tylko taśma zabezpieczająca, która zniknie, kiedy elewacja zostanie wykończona.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 lut 2011, o 00:59

To jest pewne ponieważ prawdziwy kolor ram widać przy klamce w drzwiach. Mnie jednak interesuje co powstanie w tej kamienicy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ