Budowa bloków przy granicy Nowych Skalmierzyc

To co już wybudowano.
natali48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:19
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: natali48 » 12 sty 2012, o 14:24

tak ale gdyby nie ten uzytkownik madralo nikt jakos nie dostrzegl problemow w budownictwie Szulca a niektorzy maja w umowie termin oddania w czerwcu 2011 i do tej pory dupska nie ruszyli wiec swiadczy to o biernosci mieszkańców! brawo evergreen1!, dzieki Tobie przynajmniej wiem jak to naprawde wyglada.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, o 15:18 przez natali48, łącznie zmieniany 2 razy.

mkalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:43
Lokalizacja: Kalisz

SPOTKANIE

Nieprzeczytany post autor: mkalik » 12 sty 2012, o 14:52

Po wczorajszym zebraniu padła propozycja co do spotkania mieszkańców.
W zwiazku z tym, około 20 osób zaproponowało piątek, tj. 13.01 o godzinie 19.00. Nie mamy żadnego miejsca, więc spotkajmy się przy klatce C ("tej odrapanej i brudnej (!?!), świadczacej o lokatorach, którzy tam mieszkają" - NIEKTÓRE KOMENTARZE ZOSTAWCIE DLA SIEBIE!) Poza tym, nie wiem kto wymyślił 16 stopnie w mieszkaniach (???) U nas są odkręcone 3 grzejniki (3 pokoje) i jest CIEPŁO!!! Zapraszam za zebranie.

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 12 sty 2012, o 14:53

error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:10 przez evergreen23, łącznie zmieniany 3 razy.

natali48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:19
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: natali48 » 12 sty 2012, o 15:12

mkalik pisze:Po wczorajszym zebraniu padła propozycja co do spotkania mieszkańców..
A po co to spotkanie? Rok nikt nie interweniował a teraz co drugi dzien mam rezygnowac z obowiązkow zawowodych, zeby pogadac o niczym i w dodatku pod klatka??????? Podstawowa zasada, ze kazda rozmowa powinna odbywac się na pismiie tak jak miedzy urzedasami bo z jednej i drugiej strony mamy wowczas potwierdzenie. Można bylo wczoraj zostac dłuzej i cos ustalic:/

Mona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 9 sty 2012, o 23:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Mona » 12 sty 2012, o 16:00

Pawel pisze:@Kaja napisałem ze nie ma idealnych firm ale zobacz jak wyglądają oddawane bloki Antczaka,Spółdzielni Dobrzec czy Novum.

A w jakim stanie bedzie blok Szulca za 10 lat trochę zbyt wcześnie dywagować.

Nie wiem, jak budynki Novum, ale w blokach Antczaka na osiedlu Panorama mieszkają dwie moje koleżanki. Jedna od prawie dwóch lat walczy z przeciekającym dachem i p. Antczakiem. Druga, która wprowadziła sie bodajże w lipcu do najnowszego bloku na osiedlu niedawno wspominała, że u nich też dach przecieka. Ja mieszkam w bloku dobrzeckim, który został postawiony jeszcze w jedynie słusznych czasach i po wymianie kilka lat temu kaloryferów i okien na nowe nie mam do mieszkania większych zastrzeżeń. Bo czy można mieć za złe krzywe kąty czy ściany nie trzymające pionu w bloku prawie trzydziestoletnim, skoro teraz w nowych blokach budowanych nowoczesnymi technikami jest tak samo. :D Mam nadzieje, że nowe budynki na Dobrzecu są jeszcze lepiej budowane.
Natomiast z pewnością teren wokół budynków jest na tych osiedlach ładnie zaprojektowany i zagospodarowany.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 18:25

evergreen23 pisze:Moje mieszkanie zostało zakupione bardzo póżno, więc mam tu "mniejsze" prawo krzyczeć, ale innym to chyba przeszkadza, bo są zadowoleni ze swoich apartamentów. Wczorajszy spęd był wynikiem kilku telefonów i listów skierowanych do odpowiednich instytucji i grożby sprawy w sądzie, bo wcześniej był to najwyrażniej temat tabu. Gdzie byli lokatorzy, którzy zakupili mieszkanie jako pierwsi? Gdzie byli ci, którzy już tam mieszkają?
U znanych developerów na odbiory lokali ludzie przychodzą z gotowym zawiadomieniem do prokuratury, bo jeśli coś jest wykonane niezgodnie z projektem, podlega karze nawet pozbawienia wolności, a tu odbiory są w zbitej z blachy budzie. Ilu z Was widziało projekt tego, co powinno się znależć w mieszkaniu? Ilu z Was o to poprosiło? Wiecie ile powinno być okien, jaka grubość ścian, z jakich materiałów? Nie dziwcie się, że Wam zimno, skoro może w ramach oszczędności ściany działowe zostały z materiałów, które architekt uznał za opcjonalne, ale wskazywał na inne - lepsze. Może ściany zostały zaprojektowane z pełnej cegły, a są wykonane z sitówki? Wiecie, czy np. zaprojektowano osobny odpływ do zmywarki, a go nie ma, ile gniazdek elektr., jakie moce grzejników na tyle okien itd.? Przecież za to wszystko zapłaciliście. Może fakt, że jest zimno w mieszkaniach, to nie kwestia złego kotła w piwnicy, a żle dobranych mocy grzejników do wielkości pomieszczeń albo żle wyliczone straty ciepła przy takiej ilości otworów okiennych i drzwiowych. Wiecie, że drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych (choć wyglądają ładnie) są drzwiami głośnymi i niestety najtańszą wersją drzwi tego typu (firma JUWENT) bez miejsca na uszczelkę, którą mogłaby te drzwi wygłuszyć i dodatkowo izolować przed stratami ciepła. Czy w sklepach też kupujecie w ciemno, bez sprawdzenia towaru? Pan Szulc się dopiero uczy, ale lepiej, że się sparzył na początku, to może póżniej weżmie do serca wszystkie uwagi i nie będzie cwaniakował jak pan A. czy inni.
Standardowo spotkanie zostało nagrane na dyktafon, bo niewielu wie, że tak się robi, gdyż póżniej developer powie, że niczego nie obiecywał, a protokołu ze spotkania przecież nikt nie spisał. Można więc uznać (prawnie), że tego spotkania nie było. Niektórzy ludzie przyszli chyba na kawę, bo zajęci byli rozmową w swoim gronie a nie konkretami. Po to jest forum, aby móc się wypowiedzieć szerzej, żeby inni chętni do zakupu mieszkania wiedzieli wcześniej, co może ich spotkać.


No ale opis techniczny standardowo jest dołączany do umowy z deweloperem - więc jak? nie czytają? Czy po prostu niewiele w nim jest szczegółów?


"Niektórzy ludzie przyszli chyba na kawę, bo zajęci byli rozmową w swoim gronie a nie konkretami" -
Jak takie ludzie mają podejście to nie dziwię się, że ich deweloperzy dymią na każdym kroku.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 19:09

A w ogóle dlaczego budynek nie jest odebrany a Wy już tam mieszkacie?

Przecież najpierw powinno nastąpić uprawomocnienie się Decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie, dopiero w tedy mogą korzystać kupujący z lokali.

To jak to u Was jest w końcu?

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 12 sty 2012, o 20:49

error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:10 przez evergreen23, łącznie zmieniany 5 razy.

dolar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2012, o 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dolar » 12 sty 2012, o 20:52

Witam wszystkich mieszkanców
Do evergreen23. Kolego widzę ze obrażasz w swoich wypowiedziach mieszkanców którzy wprowadzali się jakis czas temu. Niezbyt to miłe. Niektóre komentarze zostaw dla siebie. Dobrze ze zaczałes wypowiadac sie na rózne tematy z aktami notarialnymi itp. przynajmniej jest jakas reacja ale dlaczego piszesz to na forum a nie zadawałas pytań p. Szulcowi o których piszesz tutaj tylko siedziałeś cichutko na wczorajszym spotkaniu. Trzeba było zapytac z czego są sciany nosne, ile jest gniazdek, dlaczego nie ma kratownic, dlaczego brak oświetlenia, dlaczego nie ma wiatrołapów? Wiec moje pytanie skoro o tym wszystkim wiedziałeś dlaczego kupiłes mieszkanie od p.Szulca tyle w okolicy budowanych nowych bloków. Nie myśl czasem że bronie p.Szulca ale skoro wczoraj zorganizował spotkanie trzeby było poruszac te tematy a niestety nie poruszyłes tylko piszesz na forum i obrażasz przy okazji niektórych mieszkanców a miałes takie pole popisu. P.Szulc zapisywał wczoraj co oczekujemy żeby było zrobione i mam nadzieje ze będzie. Bedziemy sie konsekwentnie przyglądac. Już dzisiaj widzę sie coś sie ruszyło. Był także otwarty na nasze propozycje żeby się porozumiec i dogadać w obie strony. Jutro spotkamy sie bez p.Szulca i uzgodnimy miedzy nami czego oczekujemy i przedstawimy mu to i myslę że na pewno się z nim dogadamy ,bo jest on otwarty na Nasze propozycje. Może miał jakis wiekszy proble z podłaczeniem pradu i udało mu się w konću zrobic przyłacze. Lepiej pózniej niż wcale. Także niektóre komentarze zostaw do siebie.Popieram magdolke bo widze ze tez jest tego zdanie.Pozdrawiam mieszkanców Do jutra.

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 12 sty 2012, o 21:03

error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:13 przez evergreen23, łącznie zmieniany 4 razy.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 12 sty 2012, o 21:47

Przecież podobno mieliście w umowie napisane, ze infrastruktura będzie w grudniu 2012roku

No to jak miał niby być odebrany Wasz blok w 2011 roku w czerwcu? - bez niezbędnej infrastruktury?

Ojej - wygląda na to, że i winni lokatorzy i Szulc, bo za wcześnie wydał lokale



Tylko się nie skłóćcie lokatorzy przy okazji:-) bo ciężko się póżniej mieszka w takiej atmosferze:-)










evergreen23 pisze:Dla wszystkich niedoinformowanych: budynek p. Szulca miał być oddany w czerwcu 2011 roku, ale ze względu na niedopatrzenie, że stacja, zasilająca w prąd okoliczne osiedle MONTEX, leży na prywatnej działce Nowych Skalmierzyc, od której poprowadzenie kabla do naszego bloku wymagało niestety dodatkowej opłaty (to zrozumiałe), sprawa się skomplikowała. To nie wina lokatorów, bo jeśli się buduje blok, należy sprawdzić wszystkie elementy. Nie wiem, dlaczego tak długo trwały porozumienia, czy właściciel działki chciał aż tak dużej sumy, czy też utrudniali to urzędnicy. Ale jeśli prawdą jest, że projekt przyłącza i pozostała dokumentacja trafiła do ENERGI nie tak dawno, to akty notarialne będziemy mieli dopiero w kwietniu 2012(zgodnie z tym, co usłyszeliśmy wczoraj na spotkaniu), a miały być ostatecznie w grudniu 2011. W kwietniu może się okazać, że odbiór nastąpi wraz z drugim budynkiem, czyli w grudniu 2012, gdyż żaden inspektor (chyba, że preferuje auto-masochizm) nie podpisze papierów, jeśli nie widzi potrzebnej infrastruktury. To tak, jak oddać budynek z instalacją wod.-kan., ale wyprowadzić na zewnątrz rurę, żeby ścieki leciały w pole a nie wybudować studzienek, czy też nie podłączyć do kanalizy zewnętrznej. Proszę więc nie wmawiać, że do odbioru niewymagane są te elementy. Do odbioru budynku konieczne jest podstawowe oświetlenie zewnętrzne oraz droga p-poż. Sami Państwo widzą, że tego nie ma, więc nie wiem, czy mamy powód do zadowolenia, czy rozpaczy.
Sprawa mieszkających tam ludzi jest prosta. Wiedzieli, że blok zostanie oddany w czerwcu 2011 i sprzedali swoje mieszkania, więc gdzie się mieli osiedlić? Rozbić namioty na okolicznym polu, czy zamieszkać w hotelu LAZUR na koszt inwestora (to nie jest głupi pomysł).

evergreen23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 20:49
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: evergreen23 » 12 sty 2012, o 21:50

error
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, o 21:11 przez evergreen23, łącznie zmieniany 2 razy.

mkalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:43
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mkalik » 13 sty 2012, o 11:58

Każdy chodził osobiście do Szulca i poruszał w.w. tematy. Nie tylko Ty Evergreen. Własnie - dlaczego na zebraniu z Szulcem nikt nie wstał i nie zaczął głośno mówić.... Skoro masz TYLE zastrzeżeń, trzeba było się odezwać! Poza tym, NAM SIĘ MIESZKA DOBRZE. Kierownik budowy nie robił problemu z wejściem, wiec można było na bieżąco patrzeć jak ścianki powstają w mieszkaniu i inne rzeczy. Wszystko wyjaśniał, co gdzie i z czego jest zrobione. Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie szukają sensacji. Moze faktycznie nie z winy Szulca nastapiło opóżnienie z oddaniem bloku. Trzeba człowieka zrozumieć. Jest gotów pokryć wszystkie nasze utracone korzysci z tyt. zwłoki. Wydaje mi sie, ze chyba dobrze byłoby się spotkać i porozmiawiać w cztery oczy;) Jeśli ktoś ma jakies sensowne miejsce na spotkanie, to dajcie znać...

natali48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:19
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: natali48 » 13 sty 2012, o 13:39

mkalik pisze:Każdy chodził osobiście do Szulca i poruszał w.w. tematy. Nie tylko Ty Evergreen. Własnie - dlaczego na zebraniu z Szulcem nikt nie wstał i nie zaczął głośno mówić.... Skoro masz TYLE zastrzeżeń, trzeba było się odezwać! Poza tym, NAM SIĘ MIESZKA DOBRZE. Kierownik budowy nie robił problemu z wejściem, wiec można było na bieżąco patrzeć jak ścianki powstają w mieszkaniu i inne rzeczy. Wszystko wyjaśniał, co gdzie i z czego jest zrobione. Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie szukają sensacji. Moze faktycznie nie z winy Szulca nastapiło opóżnienie z oddaniem bloku. Trzeba człowieka zrozumieć. Jest gotów pokryć wszystkie nasze utracone korzysci z tyt. zwłoki. Wydaje mi sie, ze chyba dobrze byłoby się spotkać i porozmiawiać w cztery oczy;) Jeśli ktoś ma jakies sensowne miejsce na spotkanie, to dajcie znać...

zgadzam sie z Toba ale niby kazdy byl z pretensjami a przez tyle czasu Szulc nie wykazywal specjalnej troski o lokatorow???:/ przeciez na spotkaniu powiedziano o problemach z ogrzewaniem itd!!!!!!!!!!!! wiec jakiej formy protestu oczekujesz??? ludzie wymienili glowne wady i szulc obiecal usunac. problem w tym ze nie mamy tego na papierze a tylko to sie liczy w dzisiejszych czasach
z tym szukaniem sensacji to bym sie nie czepiala bo gdyby nie szum dwoch czy trzech osob na forum pewnie do dzis nie wiadomo by bylo na czym stoja lokatorzy. nie jestesmy instytucja charytatywna. ja nie bylam w czasie budowania bloku bo odebralam juz gotowe lokum. przeciez nie musze sie znac na wszystkim a jak moj fachowiec chcial projektu to nikt nie chcial mi pokazac bo lokator wedlug szulca nie ma prawa wgladu w dokumentacje. od kiedy cos takiego sie praktykuje???????? Drodzy lokatorzy, nic w zyciu nie ma za darmo a to ze sie szanowny pan Szulc chce sie z nami porozumiec to przeciez zadna łaska bo to on jest na straconej pozycji. gdyby kazdy z nas zaspiewal mu wezwaniem do sadu musialby sie zwinac z budowy i byloby podobnie jak z blokiem przy stawiszynskiej gdzie do dzis pewien inwestor ma komornika na karku i zakonczyl kariere deweloperska

natali48
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:19
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: natali48 » 13 sty 2012, o 13:43

i jeszcze jedno mkalik
mieszka Ci sie dobrze ale spytaj pozostalych 31 lokatorow
bo moze maja inne zdanie.
to jest blok mieszkalny a nie domek jednorodzinny wiec nieladnie decydowac za wszystkich i nazywac to szukaniem sensacji. wolny kraj, wolne forum. pozdrawiam:))

mkalik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2010, o 14:43
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mkalik » 13 sty 2012, o 14:53

Natali48, skoro kilka osób wyraża swoje negatywne opinie, to dlaczego uważasz, ze nieładnie jest jak, jedna osoba powie ze, w tym bloku można mieszkać dobrze???? wolny kraj, wolne forum. Nikt za nikogo nie decyduje, trochę żle zrozumiałaś(łeś) moje słowa;)) Szkoda, ze miejscem wypowiedzi jest forum, a normalna rozmowa, i my mamy tworzyć wspólnote???... (nie chce się już na ten temat wiecej gadać)

dolar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2012, o 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dolar » 13 sty 2012, o 15:25

Witam. Popieram mkalik. Mam takie samo zdanie. Mam nadzieję że poznamy dzisiaj kim jest evergreen23 i Natali 48 pewnie przedstawia się nam wszystkim.

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 13 sty 2012, o 19:36

Ojej. Wy tam pomarzniecie dzisiaj pod tą klatką:-) Wieje, deszcz, zimno...

Proponuję kieliszeczek na rozgrzewkę - będzie się lepiej prowadzić rozmowy :D Może nawet mniej nerwowo :D

magdoolka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:36
Lokalizacja: poland

Nieprzeczytany post autor: magdoolka » 13 sty 2012, o 22:04

Nie uważacie, że to dziwny zbieg okoliczności, że evergreen23 zaledwie kilkanaście minut po spotkaniu lokatorów usunął wszystkie swoje posty? On na tym spotkaniu z pewnością był, mili sąsiedzi i ja to głośno powiedziałam. Przykre to, że będziemy teraz ze sobą mieszkać, mijać się na schodach mówiąc sobie dzień dobry, uśmiechać itp. nie zdając sobie sprawy, że to jest właśnie ta osoba. Smutne to, że nie mamy odwagi brać odpowiedzialności za własne słowa. A może pozytywną konkluzją będzie to, że evergreen23 zmieni nieco swoje podejście do ludzi i będzie ok! Pozdrawiam wszystkich sąsiadów, bądżmy dla siebie życzliwi :)

Kaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 8 sty 2012, o 09:56
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Kaja » 13 sty 2012, o 22:21

Zróbcie dochodzenie..

póżno zakupił mieszkanie
pracuje 12 godzin głosem
i nagrywał spotkanie na dyktafon

- tak pisał w postach

:D

ODPOWIEDZ